fot. Krewcy Legioniści
REKLAMA

Podziękowanie dla krwiodawców za zbiórkę na Legii

Dariusz Chojnacki, Krewcy Legioniści - Wiadomość archiwalna

Otrzymaliśmy oficjalnie podziękowanie z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie za zaangażowanie w propagowaniu idei honorowego krwiodawstwa. Na naszej ostatniej zbiórce krwi na Legii, jak pamiętacie, krew oddało aż 206 osób. W obecnej sytuacji epidemiologicznej okazało się jak potrzebne były te ponad 92 litry krwi. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się do naszej akcji.

W związku z trudną sytuacją w Polsce, zachęcamy i prosimy o stacjonarne oddawanie krwi. Poniżej apel RCKiK w Warszawie:

Krwiodawstwo to misja i wielki test odpowiedzialności. Wszyscy jesteśmy teraz przed wielkim testem społecznej odpowiedzialności. Lekarze, pielęgniarki, farmaceuci, policja, wojsko i wiele innych zawodów każdego dnia zdają najtrudniejszy egzamin w życiu. Jednakże pomoc Honorowych Dawców Krwi jest niezastąpiona. Zgłaszajcie się do Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa bo krew jest teraz bardzo potrzebna. To czas mądrych wyborów i decyzji. Dlatego oddaj krew i przyłącz się do tych, którzy w tym trudnym czasie pozostają na służbie człowiekowi. Niech „łączy nas krew, która ratuje życie”. Krew i jej składniki potrzebne są każdego dnia. Podawane są głównie osobom, u których występują braki krwi i jej składników. Braki te mogą wystąpić w wyniku wypadku albo zabiegu operacyjnego, zaburzeń krzepnięcia, po oparzeniach i urazach, a także u pacjentów z chorobami nowotworami, w trakcie i po chemioterapii oraz u pacjentów wymagających transplantacji lub zabiegów kardiochirurgicznych. Czekamy na Was w Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w całej Polsce.

My również przyłączamy się do powyższego apelu.
Oddając krew prosimy o podawanie klubu z rejestracji: Legia Warszawa nr. 126
Podanie klubu jest tylko do celów statystycznych i nie wiąże się z niczym innym.

Na obecną chwilę, kolejna akcja zbiórki krwi na Legii planowana jest na koniec lipca.

fot.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

+dodaj komentarz
1312 - 19.03.2020 / 13:33, *.hapay.pl

"Lekarze, pielęgniarki, farmaceuci, policja, wojsko i wiele innych zawodów każdego dnia zdają najtrudniejszy egzamin w życiu. "

Policja to nie wiem czy jakikolwiek egzamin w życiu zdała :D.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.