2018-05-21 | starówka, feta, mistrz Polski, autokar, radość, Plac Zamkowy, Kolumna Zygmunta - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Felieton

Słowo na niedzielę: Mistrzostwo

Qbas

Jak to powiedział niedawno Dariusz Mioduski, jak jest dobrze, to zaraz coś pójdzie nie tak. W Legii najczęściej zwykle zaczyna źle się dziać źle w wyniku pomysłów prezesa, ale tym razem tym razem sytuacja skomplikowała się w efekcie światowej epidemii, która zatrzymała, miejmy nadzieję, że tylko czasowo, marsz „Wojskowych” w kierunku mistrzostwa.

Nie ukrywam, że lubię, gdy wygramy ligę. Nawet bardzo. Dla Legii to podstawa i od kiedy pamiętam, to każde inne miejsce przyjmowałem z rozczarowaniem. No może prawie, bo bywały sezony, w których Wisła Kraków była zdecydowanie poza zasięgiem.

W każdym razie uważam, że legioniści wiosną znajdowali się na autostradzie do odzyskania tytułu. Grali najrówniej, w wielu meczach też najładniej w lidze, a do tego osiągnęli średnią punktów, która w poprzednich latach zapewniała triumf. Radzący sobie ze zmiennym szczęściem rywale zaś pozostali daleko w tyle tabeli.

Z powodu tzw. koronawirusa rozgrywki piłkarskie zostały zawieszone. W mojej ocenie, a sądzę także że pewnie zgodziliby się ze mną epidemiolodzy, nie ma właściwie szans, by zostały one dokończone w 37. kolejkowym formacie. Może, choć nie mam do tego przekonania, uda się dograć część zasadniczą sezonu i zakończyć go po 30. serii gier. Prawdopodobnie więc nie dowiemy się, czy Legia rzeczywiście okazałaby się najlepsza. Przy czym wszystkie znaki wskazują, że tak.

Pojawiły się jednak głosy, że może lepiej nie wyłaniać mistrza. Niech w pucharach zagrają zespoły, które zajęły najwyższe miejsca w tabeli i tyle. Tylko co wówczas ze spadkowiczami? I co z awansami? Jeśli nie wyłonimy mistrza, to dlaczego mielibyśmy skazywać kogoś na spadek i jednocześnie odmawiali awansu zespołom z I ligi? Co z miejscem premiowanym grą w eliminacjach Ligi Europy za zdobycie pucharu Polski? Nie wygląda to na najbardziej rozsądne rozwiązanie, bo rodziłoby ono więcej trudności niż mogłoby się wydawać. Tymczasem walcząc z koronawirusem i jego efektami towarzyszącymi musimy być pragmatyczni.

W mojej ocenie tytuł powinien trafić do drużyny, która będzie na pierwszym miejscu w tabeli po ostatniej rozegranej w całości kolejce, o czym zresztą wspominał na początku zamieszania prezes PZPN Zbigniew Boniek. Oczywiście podniosą się głosy, że to niesprawiedliwe, bo przecież do końca pozostało jeszcze trochę czasu, a prym w takich komentarzach będą wiedli legijni nienawistnicy, ci otwarci, jak i ukrywający się pod płaszczykiem niezależnych kibicowsko dziennikarzy (dziwnym trafem pochodzący się z niechętnych Legii ośrodków). Rzeczywiście nie jest to rozwiązanie idealne niemniej jest ono zdecydowanie najbardziej pragmatyczne i najprostsze do przeprowadzenia w obecnych warunkach. A w dobie zarazy pragmatyzm i racjonalizm są najwyższą wartością.

Przy czym uważam że każdy sposób zakończenia sezonu trzeba będzie przyjąć, zwłaszcza jeśli decyzje zapadną na poziomie UEFA. Jeśli europejska federacja zadecydowałaby o nieprzyznawaniu tytułów, to trudno, ale i trudno w to uwierzyć. Nie od dziś przecież wiadomo, że w tej organizacji najwięcej do powiedzenia mają najbogatsi. Spójrzmy więc na najsilniejsze ligi. Czy ktoś ma wątpliwości, że mistrzostwo trafiłoby do Liverpoolu, Bayernu, PSG? A nawet Juventusu, choć ma obecnie tylko punkt przewagi nad Lazio, a za nimi czai się Inter? W Hiszpanii tytuł zaś mogą zdobyć właściwie tylko najwięksi giganci.

U nas sytuacja jest jeszcze o tyle jasna, że Piast, Cracovia, Śląsk i Lech musiałby nagle zacząć punktować na poziomie, na którym w XXI w. w Ekstraklasie nikomu się jeszcze nie udało. W tym sezonie gliwiczanie osiągnęli średnią 1,65, pozostała trójka 1,61. Piast rok temu został mistrzem z wynikiem 1,95 punktu na mecz, Lech w 2015 r. z 1,89, a w 2010 r. z 2,17. Śląsk zaś w 2012 r. triumfował ze średnią 1,87. Gdyby nawet Legia nadal punktowała ze średnią 1,96 na mecz, to zdobyłaby ok. 22 punktów. Piast, by przegonić podopiecznych Vukovicia, do których ma ośmiopunktową stratę, musiałby więc zdobyć w 11 spotkaniach minimum 30 punktów, czyli osiągnąć średnią 2,73. Tak znakomitego finiszu nie mieli nawet przed rokiem, gdy w 11 kolejkach wygrali 8 razy i tylko raz przegrali (2,36). Ba, nawet rekordowo punktująca Wisła w sezonie 2007/08 osiągnęła średnią 2,57.

Chciałbym, by Legia odzyskała mistrzostwo po wznowieniu rozgrywek. Gdyby jednak nie było to możliwe, uważam że Legia dotychczasową postawą nie tylko zasłużyła na tytuł, ale i jej triumf, co zostało dowiedzione, jest najbardziej prawdopodobny. Nie ma tu mowy o przypadku, legioniści na swą pozycję w lidze pracowali od dawna i osiągnęli wyraźną przewagę, którą właściwie nie sposób roztrwonić w kilka kolejek. Ewentualne więc uznanie "Wojskowych" za mistrzów Polski po 26. kolejce nie byłoby do końca sprawiedliwe, co słusznie podnoszone jest w wyciu, ale przecież świat, zwłaszcza ten futbolu, nie jest w pełni sprawiedliwy.

Oczywiście dziś nie sposób przewidywać, co się wydarzy. Chyba jeszcze nigdy w nowożytnych czasach, wolnych od światowych wojen, futbol nie był tak nieistotny. Na głowie mamy zdrowie najbliższych i swoje, nadciągające problemy finansowe nasze i gospodarcze w kraju i na świecie.

Na razie tyle. Idę pobawić się z synem, a Wy zostańcie w domu. Dbajcie o siebie.

P.S. "A wycie? Cóż wycie? W gruncie rzeczy nic".

Jakub Majewski "Qbas"

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (73)

+dodaj komentarz
Jose Kante - 26.03.2020 / 21:10, *.play-internet.pl

Ludzie... Je...ć tą piłkę, są ważniejsze rzeczy. Może to ostatnio oklepane, ale piłeczka to tylko dodatek. Niech każdy zrobi rachunek plus - minus, co robił dla siebie, dla zdrowia, dla rodziny, zacznie jakąś poprawę, a jak już to ułoży, niech pomyśli o kopaczach, bawiących się w piłkarzy za setki tysiaków miesięcznie. To samo tyczy się zresztą nie tylko nas, ale i innych rozwiniętych narodów - pod względem egocentryzmu i hafomizmu.

odpowiedz
PITER (L) - 26.03.2020 / 09:41, *.centertel.pl

LEGIA WARSZAWA MISTRZ!

odpowiedz
Miszcz - 26.03.2020 / 19:00, *.t-mobile.pl

@PITER (L): entliczek pentliczek, zielony stoliczek a na stoliczku banknotów pliczek

odpowiedz
1 , 2 , 3 - Fredi puka do drzwi ... - 27.03.2020 / 01:51, *.tpnet.pl

@Miszcz: Czyli chcesz powiedzieć , że Chińczycy próbowali ustawić naszą Ekstraklasę w tym sezonie ? Herlocku , jak na to wpadłeś ?? Zgłoś to do Uefy ...

odpowiedz
R (L) - 24.03.2020 / 22:10, *.tpnet.pl

Legia mistrz !

odpowiedz
matus007 - 23.03.2020 / 22:50, *.play-internet.pl

MAM PYTANIE DO REDAKCJI CZY BĘDZIE ZBIÓRKA NA SZPITALE??
z chęcią zrobię przelew

POZDRAWIAM.

odpowiedz
M. - 23.03.2020 / 22:15, *.tpnet.pl

Pod płaszczykiem kryje się red. Wołosik.

odpowiedz
Józefowianin - 23.03.2020 / 22:00, *.chello.pl

Najważniejsze że graliśmy,najlepszą piłkę,prowadziliśmy w statystykach,a matematyka w przeciwieństwie,do kobiet nie kłamie.Kiedy dokończymy Uj wie zaśpwiewajmy więc piosenka albo dwie.Zdrowia dla Wszystkich.Legia Mistrz!

odpowiedz
bum - 23.03.2020 / 16:15, *.virginm.net

Te 3o kolejek jakby udało się rozegrać to byłoby w tej sytuacji najsprawiedliwiej bo każdy z każdym by zagrał i nie słuchali byśmy tego skowytu z bełkotem hehe w sumieniu tak wyje.bane ale to ujmuje smaku lidze że oponenci to takie spięte wafle i wiecznie płaczą kur.va zamiast przyjąć na klatę porażki. My nie wylewamy żółci na forach innych klubów a tu zawsze zbłądzi jakiś niepocieszony i sfrustrowany janusz z jakiegoś kurnika czy amici. Hehe. Mistrz będzie w Warszawie jakby nie było! Dla świętego spokoju dobrze było by dograć te 4 kolejki nic nie jest w stanie odebrać Legii tytułu w tym roku tak czy inaczej! Elo!

odpowiedz
Joł - 23.03.2020 / 20:55, *.tpnet.pl

@bum: Dokładnie , Górnik płacze , że wyprzedzimy ich w liczbie mistrzostw - już za trzy miesiące .

odpowiedz
Kibic neutralny - 23.03.2020 / 14:41, *.plus.pl

To może pobiegniemy 40km maraton. Ale jak po 2km będę prowadził to przerwiemy i uznamy ze wygrałem, ok?

odpowiedz
Ka(L)isz - 23.03.2020 / 16:38, *.tpnet.pl

@Kibic neutralny: Średni przykład, ale jeśli chcesz go uważać, to aktualnie jesteśmy na ok. 30km a nie 2km maratonu...
Niestety nie ma tu "złotego środka / rozwiązania" i nie ukrywam, że super byłoby dograć choć do tej 30 kolejki żeby nie było niedomówień. Bądźmy wszyscy dobrej myśli - zarówno w walce z koronawirusem jak i dokończenie ligi !

odpowiedz
Pacho - 23.03.2020 / 16:42, *.chello.pl

@Kibic neutralny: stuknij się w czoło i posłuchaj pustego odgłosu. Porównaj to do skoków narciarskich gdzie jest sezon i zawody poszczególne mogą być odwołane że względu na warunki pogodowe. A ty porównujesz do jednego wydarzenia, czy to by było 2, 5, 10 czy 100km. A teraz idź się edukować w domu.

odpowiedz
Kibic neutralny - 23.03.2020 / 17:13, *.plus.pl

@Pacho: zasad rywalizacji nie zmienia się w połowie zawodów i tego dotyczył przykład a skoro masz IQ wielkości rozmiaru buta i nie potrafisz prostego przekazu zrozumieć to już Ci niewiele pomoże. Może kościół bo leków brak

odpowiedz
Kibic neutralny - 23.03.2020 / 17:17, *.plus.pl

@Ka(L)isz: aha... Czyli na 30km mogę wygrać mimo że maraton ma 40km? Dzięki. Tak czulem

odpowiedz
też z Ka(L)isza - 23.03.2020 / 20:14, *.mm.pl

@Kibic neutralny: kibicu neutralny, 40 km to może być bieg ale nie maraton, to po pierwsze. Po drugie jeśli organizator biegu na 40 km uzna, że z przyczyn niezależnych musiał go skrócić do 2 km i uzna stan na 2 km za końcowy....to nikomu nikt nie zabronił być pierwszym na 2 km (wszyscy biegli na tych samych warunkach). A po trzecie, historia zna przypadek drużyny ( i tutaj pozwolę sobie splunąć) która zajęła 3 miejsce....a przytuliła tytuł i jeszcze się tym szczyci...

odpowiedz
M3 - 24.03.2020 / 09:40, *.zus.pl

@Kibic neutralny:
Chyba nie potrafisz zrozumieć powagi sytuacji. Nikt tego mistrza nie chce za darmo (jak na przykład amika kiedyś zwana lech).
W każdym sporcie taka sytuacja jest i była przyjmowana.
Powinniśmy dograć 5 ostatnich kolejek i wyłonić mistrza. Nie ma tu żadnej dyskusji.
A twoje porównanie jest tragiczne. Na poziomie szkoły podstawowej.
Po co w ogóle tu wchodzisz ? Pewnie po to, bo twój klub nie ma nawet forum dla kibiców.
Pamiętaj ! Jesteśmy waszą Stolicą !!! Tylko Legia !!!

odpowiedz
Pacho - 24.03.2020 / 16:45, *.chello.pl

@Kibic neutralny: organizator jest odpowiedzialny za zakończenie. Wszystko co mówimy jest na zasadzie chciejstwa i gdybania. Natomiast twój przykład jest wyjątkowo durny. W obecnej chwili mamy specyficzny stan podobny np. do klęski żywiołowej. Jeśli złożysz reklamację powinna być rozpatrzona w odpowiednim terminie, ale... W specyficznych warunkach ten okres jest wydłużony. Nie jestem ekspertem w przepisach ekstraklasy ale podejrzewam, że i tam są narzędzia na sensowne zakończenie sezonu. Reasumując moje IQ wielkości buta i tak ma się dobrze w porównaniu twojego IQ wielkości paznokcia.

odpowiedz
misiek - 24.03.2020 / 23:19, *.mm.pl

@też z Ka(L)isza:,, ( i tutaj pozwolę sobie splunąć),,- dobreeeee :)
ja cały czas pluję jak tylko o tym pomyślę!!!

odpowiedz
Lfan - 23.03.2020 / 12:42, *.chello.pl

Dograć rundę rewanżową do 30 kolejki i Mistrzostwo Polski zostanie w miarę uczciwie zdobyte. Można te dograne kolejki rozegrać kosztem nowego sezonu i nie rozgrywać tej idiotycznej rundy finałowej.

odpowiedz
Kirkor - 23.03.2020 / 10:55, *.orange.pl

Skowyt o kasę waszego prezia jest nie do przecenienia :-)

odpowiedz
Huehue - 23.03.2020 / 16:41, *.virginm.net

@Kirkor: To dokładnie jak z waszym skowytem haha 365 dni w roku koleszko. Różnica jest jeszcze taka że niech on sobie wyje nikogo to tutaj nie obchodzi ;)

odpowiedz
eLka - 23.03.2020 / 16:47, *.tpnet.pl

@Kirkor: Skowyt skislej jest większy i to od kilku miesięcy dej dej dej

odpowiedz
Ja - 23.03.2020 / 08:15, *.chello.pl

Dokończyć trzeba chociaż sezon zasadniczy. Zostały 4 kolejki z czego nam wystarczy 2 a może nawet jedna wygrana. Do tego wystarcza 2 tygodnie, więc w czerwcu może będzie na to czas.

odpowiedz
oLaf - 22.03.2020 / 22:29, *.vectranet.pl

80% kibicó na tym forum beczy jak barany w stylu "nie dogramy ligi, sezon 2020 jest zakończony " etc.

A tymczasem mamy dopiero 22 marca i nawet jakby jeszcze ponad 2 miesiące nie było żadnego meczu (co bardzo prawdopodobne) to spokojnie od 1 do 30 czerwca można rozegrać brakujące 1 1 kolejek. (tak, grając systemem co 3 dni, może przy pustych trybunach).

To naprawdę dla wszystkich lepiej - kibiców bo będą emocje i klubów - bo nie zbankrutują. Aha i piłkarzy - jak im się powie że dostaną 50% pensji bez gry to zaręczam, ze każdy szybciutko i chętnie będzie grał bez narzekania że "co 3 dni mecz".

I tyle. Proste rozwiązanie. (jak ktoś zapomniał o PP to można to strzelić 1-7 lipca, i tak Uefa rozgrywki wszystkie opóźni).

Trzeba tylko chcieć, a nie płakać!

odpowiedz
Sss - 23.03.2020 / 02:06, *.t-mobile.pl

@oLaf: Z całością sie zgadzam poza jedną sprawą, nie można zagrać żadnych meczów w lipcu, bo właśnie wtedy otwiera się okienko transferowe....

odpowiedz
PLK - 23.03.2020 / 06:46, *.plus.pl

@oLaf: A kontuzje?! Wyobrażasz sobie kolego ile taka intensywność przyniosła by złego?!!! Nie zapominajmy też o Pucharze który przecież ma wyłonić jednego z pucharowiczow... Nie, nie ma szans na rozegranie 37 kolejek!!! 30 kolejek zasadniczej i puchar to może się udać... Oczywiście przy założeniu że da się ruszyć w maju!!! A mam duże o to obawy!!!! Pozdro...
MISTRZEM POLSKI TYLKO LEGIA!!!!

odpowiedz
Prawda - 23.03.2020 / 10:32, *.play-internet.pl

@oLaf: Było by to dobre dla kibiców ale pozostaje jeszcze kwestia, że piłkarze nie trenują teraz właściwie i po dwóch miesiącach przerwy, taka intensywność mogła by się różnie dla nich skończyć.

odpowiedz
oLaf - 23.03.2020 / 13:17, *.vectranet.pl

@PLK: tak, kontuzje będą a raczej: powalczymy silną ławką Legii, to inni zdechną nie mając dobrych rezerwowych : )

Liga angielska (normalnie, nie teraz) gra co 3 dni i nie ma z tym problemu, jest to wyjątkowy czas i wyjątkowo piłkarze powinni- nawet w tak leniwym towarzystwie jakie jest w Polsce- zagrać ten raz w życiu co 3 dni przez 1 miesiąc.

odpowiedz
ajg - 23.03.2020 / 13:36, *.chello.pl

@oLaf: Facet,skąd wiesz,że do czerwca skończy sie eidemia? Wg specjalistów w Polsce dopiero się zaczyna- w Chinach trwała 5 mcy ,we Włoszech już trwa 4 miesiące i sa tysiące zmarłych!
Moim zdaniem jedyną słuszna decyzją jest zakończenie sezonu wg stanu po ostatniej kolejce,+dokonanie zmian w ilości drużyn od nowego sezonu tzn zwiększyć ligi o 2 zespoły !

odpowiedz
oLaf - 23.03.2020 / 21:35, *.vectranet.pl

@ajg: facet, bo myślę!!! Codziennie jest STAŁA liczba kolejnych przypadków zarażenia ok. 110 , za tydzień zacznie ona maleć bo będzie to data 14 dni od zamknięcia wszystkiego. I tyle. Jakoś to działą w Polsce.

Tego nikt nie wie co będzie za ponad 2 miesiace ale jest to na tyle dużo czasu że "ci co mieli być zarażeni - są już leczeni" a reszta może powoli wracać do pracy. Mam taką nadzieję.

odpowiedz
ajg - 24.03.2020 / 14:12, *.t-mobile.pl

@oLaf: marnie myślisz, niestety.Pomijając nawet fakt,ze rząd podaje niepełne informacje o zasięgu epidemii to wystarczy proste porównanie ilości chorób u naszych sąsiadów z tym, co podaje się u nas.Chciałbym się mylić ale obawiam się, że dopiero zaczyna się problem w Polsce....

odpowiedz
Cult⚽️Legia and Friends Forever - 22.03.2020 / 22:09, *.200.68

W takich okolicznościach przyrody,kiedy virus żniwa zbiera I jeszcze nie ma zamiaru odejść od człowieka ,wasze fantasmagorie i strach że Legia Mistrza dostanie przy stole?lepiej anulować I zaczáć od nowa? To świat walczy ,sport odkładany w innych terminach ale nikt nawet nie myśli o jakim kolwiek anulowaniu,anulować to można bilet do kina...

odpowiedz
Thompson - 22.03.2020 / 22:07, *.orange.pl

Upośledzone mistrzostwo?

odpowiedz
:) - 23.03.2020 / 07:11, *.chello.pl

@Thompson: podobno wykupiłeś zgrzewkę oleju wielkopolskiego

odpowiedz
Łomatko - 23.03.2020 / 16:50, *.tpnet.pl

@Thompson: w posraniu 10 lat bez sukcesów ;)

odpowiedz
mexx - 22.03.2020 / 22:06, *.chello.pl

Legia gra zaświatowo, ale nie ma napastnika. Z sytuacji jakie kreuje wszystkie ostatnie mecze powinny być po prostu wygrane. Jak można wykreować z 10 setek i strzelić 2 gole? Z Rakowem powinno być 4:3, a nie 2:2; z Piastem 3:2, a nie 1:2 – a to jest już 5 dodanych punktów. Taką Lechię zasraną powinni na tym nikomu niepotrzebnym wyludnionym molochu, na totalnym luzie powieźć 5:0. Dopóki włochaty kodziarz nie skuma, że trzeba zainwestować w pierwszą drużynę, tj. jakieś 2,5 mln euro na klasowego napastnika – to ch.. z tego będzie.
Jakby teraz przewaga w tabeli nad dwójką była 12 – 16 pkt, to by nikt nie pier...lił, że skrócenie rozgrywek jest nie uczciwe. A tak, jak jest – mają powody do skowytu. I słusznie.

odpowiedz
sprite - 22.03.2020 / 23:19, *.play-internet.pl

@mexx: jak jesteś taki mądry to bądź łysym pisiorkiem i zainwestuj 2,5 mln ojro na klasowego napastnika . Co cie powstrzymuje doradzaczu za dyche :-) ?

odpowiedz
Kibic - 22.03.2020 / 21:31, *.inetia.pl

Od kiedy to tytuł się przyznaje po rozegraniu 3/4 sezonu. To może zwycięzcę Ligi Mistrzów niech okrzykną po ćwierćfinale. Piast miał rok temu podobna stratę na tym etapie i również grał nierówno a potem odpalił i został mistrzem. Górnik jak robił awans to na finiszu wygrał bodajże 6 spotkań w 1 lidze. Czemu teraz ma się odbierać grupie pościgowej prawa sprawiedliwej rywalizacji do końca? Nie ma mistrza bo sezon się nie skończył. Jak nie będzie możliwości dokończenia to powinien być anulowany a nie jakieś głupoty z przyznawaniem mistrza w marcu wrozonego z gwiazd

odpowiedz
Bie /L /sko - 22.03.2020 / 22:06, *.master.pl

@Kibic: sorry jak możesz porównywać rozgrywki ligowe do pucharowych ???. To absurd. Jeżeli drużyny rozegrały połowę sezonu + jeden to sezon jest wazny. Więc. wiem gdyby np piast był na pierwszym miejscu pewnie problemów byś nie mial

odpowiedz
Arek - 22.03.2020 / 22:48, *.tpnet.pl

@Kibic: 3/4 sezonu rozegrane, a Ty chcesz to anulować? Weź Ty sam się anuluj, bo głupoty wypisujesz. I napisz to kibicom takiego Liverpoolu, ciekawe co Ci odpiszą. Ja też bym chciał, żeby chociaż te 4 kolejki zasadniczego rozegrali, przynajmniej każdy zagra tyle samo meczów i będzie w miarę sprawiedliwie. Ale jeśli się nie da, trudno i trzeba to wyłonić na podstawie tego co już rozegrane. I tak by było moim zdaniem najbardziej logicznie.

odpowiedz
Kibic - 22.03.2020 / 23:53, *.84.166

@Kibic: Nie pitol, że bardziej jest sprawiedliwe wyzerowanie dorobku punktowego i uznanie ligi za nieodbytą niż tabela po rozegraniu 70% sezonu

odpowiedz
Godzina pierwsza , sekund 30 ... - 23.03.2020 / 01:00, *.tpnet.pl

@Kibic: Odebrać (L)iderowi w tabeli dorobek 3/4 sezonu i ''anulować ''ten sezon to byłoby prymitywne złodziejstwo w biały dzień .To tak , jakby ktoś nie dopracował do końca z jakiejś przyczyny danego miesiąca w swojej robocie i usłyszał by , że ten czas został '' anulowany ''- i nie będzie żadnej nagrody i pa pa ... Czy to by było uczciwe według Ciebie ? Wybacz , ale albo prowokujesz albo słabujesz na umyśle . Kto jest winny epidemii ? Może my ?

odpowiedz
... - 22.03.2020 / 21:08, *.t-mobile.pl

Zielony stoliczek

odpowiedz
Edek - 22.03.2020 / 20:16, *.tpnet.pl

Górnika i Rucha boli , że już nie mają największej liczby mistrzostw , a Wisłę boli , że już dawno nie liczą się w czołówce . O Pyrach , to w ogóle szkoda gadać ... Mistrzostwo nam się należy i Uefa nie ma tu nic do gadania , a Pzpn nie zrobi nam drugi raz takiego świństwa jak w ' 93-cim , nie odważą się .

odpowiedz
Kirkor - 22.03.2020 / 20:10, *.orange.pl

Mistrz przy zielonym stoliku?

odpowiedz
szczery - 24.03.2020 / 05:07, *.centertel.pl

@Kirkor:

To, że okradłyście w 93 wasze łódzkie koleżanki (tak, tak - przypomnę, że kuchenkorz wtedy był dopiero trzeci... a jakoś nikt nie mówi, że mecz ŁKS był wtedy ustawiony...) nie znaczy, że inne kluby są zainteresowane takim rozwiązaniem...

Liga powinna być dograna - najlepiej pełna, by zawodnicy z twojego klubu wymiotowali z wysiłku, bo ławka krótka, a trzeba zagrać 3 mecze w ciągu tygodnia...

odpowiedz
Akukaracza - 22.03.2020 / 19:41, *.chello.pl

Biegajwdomu# nierozpylaj#

odpowiedz
L - 22.03.2020 / 19:39, *.orange.pl

Piszę to kolejny raz, myślę że sezon jest już zakończony.
Jak na razie jest zawieszony do 26 kwietnia czyli został praktycznie miesiąc.
Dzisiaj do godziny 19:35 potwierdzono 91 nowych przypadków więc na sam koniec dnia będzie pewnie ponad 100, wczoraj było 111, ogólna liczba zarażonych zbliża się do 1.000, więc niestety tendencja jest cały czas wzrostowa i moim zdaniem, przynajmniej do końca kwietnia nie zatrzymamy tej epidemii.
Ale niech będzie, liga została zawieszona do 26 kwietnia , jeżeli do tego czasu nic się nie zmieni w związku z epidemią, to pzpn powinien podjąć decyzje o definitywnym zakończeniu sezonu 2019/2020 ze stanem tabeli , takim jaki jest.
Takie jest moje zdanie.

odpowiedz
jo - 22.03.2020 / 19:06, *.tpnet.pl

Największa szkoda że łach wroniecki wysoko... Szkoda, że nie w drugiej ósemce.

odpowiedz
brzytwa - 22.03.2020 / 19:03, *.play-internet.pl

Ten sezon już się skończył, nie oszukujmy się . Tabela zostanie taka jaką jest.

b

odpowiedz
bronek49 - 22.03.2020 / 18:47, *.chello.pl

NIE MA CO DYSKUTOWAĆ JEŻELI MECZE NIE BĘDĄ DOGRANE TO TYTUŁ NALEŻY SIĘ LEGII ZOSTAŁO ROZEGRANYCH 26 KOLEJEK LEGIA MA 8 PUNKTÓW PRZEWAGI NAD PIASTEM ,KOSZYKARZE TEZ NIE ROZEGRALI WSZYSTKICH MECZÓW I TYTUŁ ZOSTAŁ PRZYZNANY DRUŻYNIE Z PIERWSZEGO MIEJSCA. LEGIA JUŻ JEDEN TYTUŁ STRACIŁA PRZY ZIELONYM STOLIKU DRUGIEGO JUŻ NIE MOŻE

odpowiedz
Kuba - 22.03.2020 / 18:42, *.t-mobile.pl

Wszystko się zagmatwało, bo większość lig krajowych została przerwana, do tego rozgrywki LM/LE też przerwano. Jakby tego było mało, uefa miała wprowadzić nowy system rozgrywek europejskich, a i w Polskiej lidze też miały być znaczące zmiany od przyszłego roku.
Gdyby uznać bieżący sezon za niebyły, to kilka polskich klubów mogłoby znów powalczyć w Europie, bo już w nowym systemie tylko mistrz kraju a reszta w tej śmiesznej nowej lidze.
Myślę, że to uefa będzie decydować jak mają być dokończone ligi w poszczególnych krajach, żeby nie wkradł się chaos.
Co do mistrzostwa i wypracowanej przewagi w postaci kilku punktów, to trzeba powiedzieć, że już nie taką przewagę potrafiliśmy roztrwonić.

odpowiedz
News⚽️Legia - 22.03.2020 / 16:59, *.200.68

odpowiedz
Sven - 22.03.2020 / 16:37, *.tpnet.pl

Może jest szansa, aby skorzystać z wirusa i wy...ć Obradovicza lub chociaż mu kontrakt do minimum

odpowiedz
Autor - 22.03.2020 / 20:02, *.t-mobile.pl

@Sven: i jeszcze jednego ..vicia się pozbyć

odpowiedz
Arek - 22.03.2020 / 22:52, *.tpnet.pl

@Autor: jestem jak najbardziej za. Pozbyć się lamusovicia autorovicia.

odpowiedz
Stary Dziad - 22.03.2020 / 16:36, *.chello.pl

Sport, jakikolwiek, w roku 2020,skończył się. Możecie pisać, gadać tak srak siak... To koniec. Wspomnicie moje słowa, niestety

odpowiedz
Gienek - 22.03.2020 / 16:00, *.vectranet.pl

Sezon powinien zostać dograny do 30. kolejki i koniec. W czerwcu powinno się to udać, pewnie jeszcze przy pustych trybunach. Legia mistrza ma na wyciągnięcie ręki, w pełni na niego zasłużyła. Ale aby zamknąć pyski ujadaczy szczególnie z poznania czy innego śląska trzeba dograć te pozostałe 4 kolejki i puchar Polski. Tak będzie najbardziej sprawiedliwie.

odpowiedz
Young - 22.03.2020 / 16:37, *.47.206

@Piastol: Żeby głupi np kibic klubu z gliwic wchodził na stronę kibiców Legii Warszawa i zadawał takie pytania. Stronę piasta zamknęli, kwarantanna jakaś?

odpowiedz
SEBO(L) - 22.03.2020 / 17:59, *.chello.pl

@Piastol: A dlaczego nie wybiegacie na boisko,mając wyrwane przęsło ogrodzenia, tylko patrzycie na wyrwane przęsło ogrodzenia?

odpowiedz
pol - legionista - 22.03.2020 / 18:24, *.chello.pl

@Gienek: dograny????????????????
Dziecko.............rozejrzyj się.............................ludzie się zarażają i umierają poprzez grupowe kontakty.
Ochłoń!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz
Lech_Poznan - 22.03.2020 / 14:51, *.net.pl

Hej, jestem Kibicem Kolejorza trudno się nie z godzić z tekstem autora. Nie ma możliwości aby dokończyć sezon i z bólem serca muszę przyznać że Legii tytuł się należy ma bezpieczną przewagę nad wszystkimi i nikt nie jest już jej w stanie dogonić . Patrze pod kierunkiem całego sezonu mogło by być rozgoryczenie jak Legia miała by punkt przewagi ale jak wiemy wszyscy ma ich zdecydowanie więcej ciężko wybiegane w przekroju tylu kolejek.

odpowiedz
Peter - 22.03.2020 / 15:13, *.vectranet.pl

@Lech_Poznan: Szacunek za tę wypowiedź!

odpowiedz
grzesiek - 22.03.2020 / 15:51, *.centertel.pl

@Peter: Legia and Lech Friend ForEverŻart

odpowiedz
Trec - 22.03.2020 / 16:42, *.chello.pl

@grzesiek: strasznie głupi

odpowiedz
żaden żart - 22.03.2020 / 23:51, *.play-internet.pl

@grzesiek: ekipy od lat żyją w niezłych relacjach i robią wspólne "interesy" gdyby nie zwykli kibole po obu stronach którzy nigdy tego nie zaakceptują zgoda albo przynajmniej jakiś układ byłby od dawna, pozdro dla kumatych

odpowiedz
Kum - 23.03.2020 / 14:18, *.25.51

@żaden żart: interesy i to częste, duże i są tu już długie i zażyłe przyjaźnie...tylko 'zwykli' nie mają o niczym pojęcia

odpowiedz
Kołcz An - 24.03.2020 / 02:00, *.tpnet.pl

@Kum: Chyba w korpo ... Co wyście brali , chłopcy ?

odpowiedz
News⚽️Legia - 27.03.2020 / 00:01, *.193.86

@Kołcz An: Od nienawiści do przyjaźni,tyle razy sie oklepywali nawzajem asz zapachniało nutká miéty

odpowiedz
grzechu - 22.03.2020 / 14:45, *.orange.pl

tu nie chodzi o to co się komu wydaje, co jest pragmatyczne,mniej lub bardziej sprawiedliwe. nikt nie będzie na to patrzył. zrobią zgodnie z prawem, czyli jeśli sezon niedokończony zostanie do końca czerwca to uzna się za nieodbyty.

odpowiedz
jacek rosa - 22.03.2020 / 14:33, *.vectranet.pl

Moim zdaniem Legia już jest mistrzem polski wiadomo iż ma zapewnione te trofeum ja jestem kibicem Legii i wiem że moje serce jest przy nim jak zawsze wiele daję że na pewno zdobędzie puchar polski na naszych boiskach ligowych i powinna dominować nad wszystkimi przeciwnikach ekstraklasy polskiej lidze

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.