fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Umowa Legii z miastem na promocję poprzez sport

Woytek, źródło: Gazeta Wyborcza

Jak poinformowała Gazeta Wyborcza Stołeczna Legia podpisała 13 marca umowę ze stołecznym ratuszem na promowanie Warszawy. Umowa opiewa na 3 mln zł brutto. Władze stolicy podpisują takie umowy od 2017 roku z drużynami grającymi na najwyższych szczeblach rozgrywkowych w kraju. Z tego samego tytułu 2 mln zł brutto może trafić na konto koszykarskiej Legii, ale połowa tej kwoty uzależniona jest np. od tego czy zespół zagra w europejskich pucharach.

Co ciekawe, taką samą kwotę co piłkarska Legia może otrzymać siatkarska drużyna Verva Warszawa, a przecież zdecydowanie klub z Łazienkowskiej ma większe zasięgi związane z promocją miasta poprzez sport.

Umowy dotyczą kalendarzowego roku 2020, więc wobec aktualnej sytuacji w kraju i na świecie nie wiadomo jakie kwoty ostatecznie trafią na konto klubów. Jak mówi Renata Kaznowska: - Umowy są zawierane do grudnia. Co ważne, rozliczane są z tzw. wolumenu reklamowego, czyli jeśli meczów będzie mniej, drużyny dostaną mniejsze kwoty.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (33)

+dodaj komentarz
Kubi Prosto - 27.03.2020 / 20:06, *.chello.pl

Właśnie dziś otrzymałem wyprawkę małego warszawiaka od miasta a tam miła niespodzianka w postaci vouchera od Legii , voucher wymienny na bilety 2+1 na sektor rodzinny a co ważne i istotne voucher ważny do 31/12/2025
Tak powinno to wyglądać
Warszawa to Legia a Legia to Warszawa
W końcu jakiś mały krok w kierunku promocji Legii przez miasto
Brawo !!!!!

odpowiedz
mojo jojo - 26.03.2020 / 18:42, *.t-mobile.pl

j: rafała! L4

odpowiedz
pi(L)ot - 25.03.2020 / 23:04, *.chello.pl

@:) : Co się czepiasz? Niech Warszawa też ma swoje Colosseum. Z wyglądu przypomina co prawda bardziej to z Żywota Brajana niż rzymskie-ale zawsze jakieś ruiny do zwiedzania są.

odpowiedz
Ja - 25.03.2020 / 17:20, *.t-mobile.pl

Gdzie moje 100 milionów?

odpowiedz
Elquatro - 25.03.2020 / 15:33, *.chello.pl

Szukam pracy. Kawalier, 32 lata, bez nałogów od ponad roku hehe, głównie magazynier w dotychczasowej karierze. Interesuję się historią Warszawy.

odpowiedz
Frankie - 25.03.2020 / 14:57, *.t-mobile.pl

Czy już Boniek przelał Mioduskiemu 100 milionów?

odpowiedz
Lfan - 25.03.2020 / 10:52, *.chello.pl

Miasto nie jest od finansowania profesjonego sportu.

odpowiedz
News⚽️Legia - 24.03.2020 / 21:55, *.155.191

Nowa 3 razy wiéksza hala sportowa Torwar Warszawa ,strzelnica,boiska,podZiemny parking ,budowa ruszy w 2022!

odpowiedz
Krzysiek - 24.03.2020 / 20:22, *.centertel.pl

Liczba radnych:
Nowy Jork-51
Warszawa-60
Promocja Warszawy.

odpowiedz
Wycior - 24.03.2020 / 20:54, *.cyfrowypolsat.pl

@Krzysiek: i o czym świadczy ta twoja głęboka analiza!?

odpowiedz
GrzeLeg - 25.03.2020 / 12:13, *.virginm.net

@Wycior: o tym, że j...banych darmozjadów więcej niż w Ameryce, a wyników brak.

odpowiedz
Kirkor - 24.03.2020 / 19:20, *.orange.pl

Pieniądze Warszawy pięniędzmi Legii. Niestety to za mało. Powinno być co najmniej 10 razy więcej.
Warszawa to Legia, Legia to Warszawa.
Brawo Panie Prezesie Mioduski, brawo za walkę za Legię. Tylko Legia. Warszawa musi zdać sobie sprawę, że bez Legii nie istnieje.
Jedno Miasto Jeden Klub!!!! Brawo Legia. Tylko Legia!!!! Legia, Legia, Legia!!!!
Niepokonane Miasto to Niepokonana Legia.

odpowiedz
Żmija - 24.03.2020 / 20:20, *.cyfrowypolsat.pl

@Kirkor: pierwsze słońce a niektórym już przygrzało...

odpowiedz
Adek - 25.03.2020 / 08:32, *.tpnet.pl

@Żmija : ja mam nadzieje, że to jednak jest troll... bo debili na tym świecie nie brakuje.

odpowiedz
Kuba - 24.03.2020 / 19:09, *.t-mobile.pl

Promocja poprzez sport: pusta polana pod stadionem od strony Czerniakowskiej, gdzie od lat powinny być boiska.

odpowiedz
oLaf - 24.03.2020 / 21:46, *.vectranet.pl

@Kuba: 100% racji, lepiej bym tego nie ujął + niech przed starym Torwarem wybudują parking 4-ro piętrowy żeby i na targi i na Legię się wszyscy pomieścili.

odpowiedz
Hautausmaa - 25.03.2020 / 00:10, *.chello.pl

@oLaf: parking to powinni zbudować na Konwiktorskiej. Tam są nieużywane tereny, z jakimiś ruderami do wyburzenia.

odpowiedz
Alan - 25.03.2020 / 08:20, *.t-mobile.pl

@Hautausmaa:
Poczytaj sobie co się działo w czasie Powstania Warszawskiego na terenach obecnej Polonii a później pisz o jakiś parkingach czy supermarketach .

odpowiedz
:) - 25.03.2020 / 19:00, *.chello.pl

@Alan: wyygoogluj se co tam się działo kilka lat temu, koncert disco polo!!!

odpowiedz
Alan - 26.03.2020 / 05:36, *.t-mobile.pl

@:) :
No i co z tego ? Koncert disco polo był na 1 dzień parking byłby na wieczność zresztą na Legii malo to koncertow czy zjazdów Jehowych się odbywa ?


odpowiedz
:) - 26.03.2020 / 16:00, *.chello.pl

@Alan: jajco

odpowiedz
Bródno - 27.03.2020 / 10:09, *.chello.pl

@Alan: zawsze mi śmierdziałeś czarną konfiturą..

odpowiedz
Leśny Dziadek - 24.03.2020 / 17:36, *.centertel.pl

Niech zwolnia z oplaty za grunty do konca roku. A jezeli juz zaplacone, to w roku nastepnym.

odpowiedz
Hg - 27.03.2020 / 10:07, *.chello.pl

@Leśny Dziadek: spieprzaj dziadu

odpowiedz
Sputnik 44 - 24.03.2020 / 17:35, *.cyfrowypolsat.pl

Na kosza najzwyczajniej szkoda kasy...

odpowiedz
Legion63 - 25.03.2020 / 09:19, *.orange.pl

@Sputnik 44: szybko odpal rakietę i w kosmos

odpowiedz
Sputnik 44 - 25.03.2020 / 14:48, *.cyfrowypolsat.pl

@Legion63 : ale o co ci chodzi? Frekwencja na meczach żenująca, wyniki jeszcze gorsze, jedynie na dziewczyny w przerwach można popatrzeć... 2 miliony na tak kiepski produkt to przesada!

odpowiedz
bati gol - 24.03.2020 / 17:17, *.vectranet.pl

miasto stolica dzieki tylko Legia

odpowiedz
Marian - 24.03.2020 / 16:57, *.centertel.pl

G.ówno prawda

odpowiedz
XxX - 24.03.2020 / 16:09, *.vectranet.pl

Dzięki Warszawo!

odpowiedz
PLK - 25.03.2020 / 06:30, *.plus.pl

@XxX: Dziękujesz władzom Wawy za zrównanie naszej LEGII z AZS Politechniką?!!!

odpowiedz
Alojzy Bąbel - 26.03.2020 / 13:36, *.play-internet.pl

@PLK:

Bądź co bądź to wicemistrz kraju

odpowiedz