fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Legia chce płacić zawodnikom 20 tys. zł brutto

Woytek, źródło: przegladsportowy.pl - Wiadomość archiwalna

Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że zarząd Legii prowadzi rozmowy z piłkarzami na temat obniżenia wypłat, ale nie doszło do porozumienia. Kolejne dni nie przyniosły w tym temacie rozstrzygnięcia, ale poznajemy coraz więcej szczegółów.

Przegląd Sportowy poinformował, że klub chce płacić maksymalnie 20 tysięcy złotych miesięcznie brutto. W praktyce oznacza to dla większości dużo większą obniżkę niż zarekomendowane przez radę nadzorczą Ekstraklasy 50 procent.

"Z pozostałych 50 procent należnej zawodnikom kwoty klub chce płacić maksymalnie 20 tys. zł miesięcznie. Brutto. Resztę „zamrozić” z gwarancją wypłaty, kiedy sytuacja się unormuje. " - informuje przegladsportowy.pl.

Piłkarze zgadzają się obniżyć kontrakty, ale nie na aż tak dużą redukcję. Większość zawodników zarabia dużo więcej niż 40 tys. zł miesięcznie i w wielu przypadkach obniżka mogłaby wynieść nawet 80% kontraktu. Przykład: Jeżeli zawodnik zarabia 100 tys. zł miesięcznie, to 50 tys. zł zostałoby obcięte, a 30 tys. zł z pozostałych 50 tys. zł "zamrożone".
"Piłkarze tłumaczą, że z powodu wcześniejszych inwestycji, mających na celu zabezpieczenie przyszłości, raty kredytowe znacznie przekraczają kwotę zaproponowaną przez Legię" - pisze "PS".

Dalsze negocjacje mają być prowadzone we wtorek.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (170)

+dodaj komentarz
Tomek - 09.07.2022 / 10:18, *..pools.vodafone-ip.de

Legia Warszawa tonie w długach.Dług Legi wynosi ponad 220 milionów złotych i się powiększa z tobą te obniżki pensji.Tego klubu nikt nie chce odkupić bo to by się wiązało z spłata zadłużenia

odpowiedz
Adam - 09.07.2022 / 10:13, *..pools.vodafone-ip.de

Zarabiają krocie za kopanie piłki UEFA już dawno powinna zrobić z tym porządek

odpowiedz
Adamowicz ale nie paweł - 12.04.2020 / 11:19, *.centertel.pl

To skandal jak można zabierać $ które mają zapisane w kontraktach apeluje do piłkarzy
ZBOJKOTUJCIE nie wychodźcie na boiska.


Ps.17go idziemy na wybory

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 11.04.2020 / 13:22, *.play-internet.pl

Niestety,ale nikt nie lubi,gdy mu się obniża wynagrodzenie.Tyle,że do tej pory z reguły skutki recesji dotykały ludzi z " niższych warstw społecznych",bo to nam kazano zaciskać pasa,bo "piniędzy nie ma i nie będzie",a cwelebryci,piłkarze,prezesi,oraz reszta "nadzwyczajnej kasty" w niewielkim stopniu jej doświadczała.Teraz nagle się okazało,że "wobec pandemii,(prawie) wszyscy są równi"i dlatego jest kwik i ból dupy,gdyż "możni tego świata" spadli z raju i yebnęli dupskiem o ziemię,a to baaaardzo boli.Ciężko będzie im się odnaleźć w nowej rzeczywistości,ponieważ życie ponad stan naprawdę mocno uzależnia i faktycznie,rezygnacja z dotychczasowego poziomu życia jest często ponad ich siły.Co do piłkarzy Legii,nie oczekuję żadnej"obywatelskiej postawy",bo to tylko nam-kibicom zależy na dobru Legii,a zawodnicy?-cóż,dla nich to jest wyłącznie zakład pracy,i jak się tylko nadarzy okazja,to spakują mandżur i zostawią tonący okręt na pastwę losu.A swoją drogą ciekaw jestem,czy któryś z "Legionistów" cokolwiek dorzucił do jakiejkolwiek zbiórki chociaż 10 zł?.Wątpię.

odpowiedz
quad74 - 11.04.2020 / 11:37, *.chello.pl

Pazerność piłkarzy powinna zostać ukarana brakiem dopingu.

odpowiedz
tekken (L) - 11.04.2020 / 09:09, *.chello.pl

Zaraz zaraz przecież my kibice nie rezygnujemy ze stacji, które pokazują mecze, chociaż ich nie pokazują to kasa powinna być dla klubów jak zawsze.

odpowiedz
dawid91 - 10.04.2020 / 16:41, *.play-internet.pl

jak ja się ciesze że nie utrzymuje g*wna zwanego piłką nożną ze swoich pieniedzy. tv nie mam na meczze nie chodzę, jedynie "kibicuje" sledząc tabelę i relacje LL

odpowiedz
(L)eve(L)64 - 10.04.2020 / 11:58, *.plus.pl

Z pewnego źródła: w dniu 01.04.2021 wszyscy agenci piłkarzy i pracownicy klubu którzy negocjowali i uczestniczyli w podpisywaniu kontraktów spotkają się w celu dobrowolnego oddania 80% z zawieranych umów.

odpowiedz
(L)eve(L)64 - 10.04.2020 / 11:16, *.plus.pl

I jeszcze temat uzdrowienia wynagrodzeń piłkarzy na rynku krajowym.Już to gdzieś pisałem i posużyłem się przykładem misia z filmu Miś.Nieważne że ten miś jest słomiany i będzie kosztował gigantyczne pieniądze nie ważne że ten miś niczemu nie służy ważne żeby na nim zarobić jak najwięcej.
I teraz, im więcej będzie zarabiał krajowy piłkarz tym za większe pieniądze będzie można sprowadzać zagranicznych pseudo grajków. Im wyższy kontakt tym większe zarobki dla managerów i osób blisko związanych z nimi.
Odchodzą prezesi odchodzą trenerzy odchodzą piłkarze a managerowie byli są i będą. To oni kształtują piłkarski rynek.

odpowiedz
(L)eve(L)64 - 10.04.2020 / 10:59, *.plus.pl

Uważam że kwestia wynagrodzenia piłkarzy jest tylko tematem zastępczym. Może warto przyjrzeć się wynagrodzeniom menagerom i wszystkim osobom kręcących się wokół Legii. Tak naprawdę to oni najwięcej wyciągają z klubu.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 10.04.2020 / 08:23, *.play-internet.pl

Dla mnie coś tu śmierdzi wałkiem na kilometr.Mija może drugi miesiąc recesji i nagle się okazuje,że......nikt qrwa nie ma pieniędzy.Piłkarze,piosenkarze,aktorzy,prezesi korporacji,budżety państw-oni nie mają.To gdzie są te miliardy Euro(Dolarów,Funtów itp),którymi ci co ich teraz nie mają,tak rześko dopiero co obracali i kto tą forsę schował do kieszeni?.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 10.04.2020 / 08:13, *.play-internet.pl

Świat sportu,ale przecież nie tylko sportu,bo

odpowiedz
obiektywnie - 08.04.2020 / 21:45, *.chello.pl

Pajacyki pilkarzyki! Oni niby nie mają? Przez rok pseudo grajek zarabia tyle co zwyczajny czlowiek przez 15 lat. Sciemnianie o tym jak szybko koncza kariery itd. Rozumiem bywają wybitni, ilu ich w Legii! Opublikować liste najemników ktorzy sie buntują.

odpowiedz
Polak - 08.04.2020 / 21:11, *.centertel.pl

A czemu większość z Was zakłada, że jak skończy się wirus, to wszystko wróci do normalności? Tysiące Warszawiaków straciło już pracę. Setki rysięcy w Polsce. Prawdopodobnie w ciągu pół roku będzie ppnad milion bezrobotnych... czemu większość, razem z piłkarzami i Prezesem zakładają, że na stadionie uda się utrzymać frekwencję? A może z 13 tysięcy fanów za pół roku zostanie na trybunach 6? Elka zawsze bęszje w sercu, ale o wiele mniej osób będzie stać na karnety czy bilety... ktoś o tym myśli? A sponsorzy? Pokończą się kontrakty sponsorskie a za coś trzeba się odbić... telewizka też nie będzie skłonna tyle płacić... spójrzcie. Życie zaczęło kręcić się wokół pieniędzy... a ile osób napisało tutaj, boże jak ja tęsknie za meczem albo jak ja bym pooglądał już naszych zawodników na murawie... ta cała sytuacja obrzydza ogłądanie tych pazernych zawodniķów. Przemyślcie czy nie warto kiedyś zamiast na tą spiralę biznesu wybrać się czasami na legijną koszykówkę czy sekcje młodzieżowe...

odpowiedz
Baron - 08.04.2020 / 16:51, *.chello.pl

A może prezesiku napierw byś zapłacił zaległą pensje zawodnikom, zanim zaczniesz coś wymagać od piłkarzy. Miodek jeden wielki cwaniaczek

odpowiedz
Piotrek - 08.04.2020 / 14:33, *.centertel.pl

20 000,00 zł miesięcznie brutto jak żyć panie prezesie (czyt. Mioduski)

odpowiedz
News⚽️Legia - 08.04.2020 / 13:42, *.70.36

Teraz bêdzie trudniej ze wszystkim ,jeśli grajâ unas tylko dla kasy a Mistrz jest na drugim planie?to nigdy to nie wyjdzie panie Jêdza I reszta piłkarskich bogackich...,

odpowiedz
Wolfik - 08.04.2020 / 11:50, *.mm.pl

Pieniądze w piłce dawno już przekroczyły granice absurdu. W polskiej piłce również. Zarobki po kilkanaście tysięcy złotych za fakt kopania się po czole w 30-ej lidze Europy skutecznie niektórym wyprały mózgi z myślenia. Ludzie ci są w większości oderwani od rzeczywistości codziennego zycia. Jeśli po latach ukazują się wywiady piłkarzy opowiadających jakie to kwoty potrafili przepier... w jeden wieczór to czego wymagamy? Solidarności i zrozumienia? Skoro jeden z drugim nigdy nie musiał oszczędzać czy wybierać - kupić teraz drukarkę dziecku czy nowe buty żonie?

Z drugiej strony... nikt nie lubi dostawac mniej. To nie jest ich wina, że nie mogą świadczyć pracy. A ktos im te pieniadze zagwarantował. Jest kontrakt. Nie ważne, czy należą się takie czy inne kwoty. Jest podpis.

Powtarzam, ta sytuacja paradoksalnie może uzdrowić chorą sytuacje jaka panuje w polskiej piłce. Wszystko zależy od solidarności klubów i ich działania. Jeśli w naszej lidze zarobki piłkarzy stanowią ponad 70% kosztów a w niemieckiej 53% to może jest czas na przewartościowanie myślenia? W pucharach i tak nie gramy, więc za co płacić jednemu czy drugiemu po 50-100tys, zwłaszcza że - jak pokazuje życie - i tak za te kwoty moga nie przeżyć w polskich warunkach....

Jak dla mnie mogą iść w pi...u. Już widzę, jak ustawiają się po nich tabuny chętnych. Zwłaszcza teraz...

odpowiedz
K...wa - 08.04.2020 / 11:19, *.virginm.net

słabo to inwestowanie w przyszłość wygląda hahaha.

odpowiedz
edze - 08.04.2020 / 07:28, *.chello.pl

Uważam, że piłkarze nie powinni mieć kontraktów a mieć zarejestrowaną JDG.
Może by ich to wyrwało ze świata marzeń i snów do rzeczywistości. Peron to im mocno odjechał.
Klub zlecałby im prace do wykonania w różnych obszarach. Nie pracują - nie dostają kasy, zawieszają jdg, mają kontuzje - leczą się w ramach NFZ albo za swoje.

odpowiedz
tomiacab - 08.04.2020 / 05:56, *.virginm.net

Jeśli ktoś nie jest w stanie dla dobra Legii zamrozic części pensji, to powinien być wyprowadzony za kudły do byśmy wyjściowej z Ł3 i nigdy nie zostać tam wypuszczony. Biedaki qrwa się znaleźli. Ja musiałem przestać płacić kredyt, żeby mieć na jedzenie i alimenty, bo bank nie odroczy mi spłacania rat, z tego powodu, że zostały mi już tylko dwie do zamknięcia pożyczki. W uk póki co nie ma żadnej pomocy, trzeba czekać do czerwca, a tu koszty życia dużo wyższe niż w Polsce. Po miesiącu nie ma juz z czego zapłacić za wynajem mieszkania, a są ludzie księży mają gorzej. A te qurwy, bo inaczej tego nazwać nie można, nie są w stanie poczekać na część kasy dla dobra Legii. Niech pudel opublikuje nazwiska tych którzy się nie zgadzają i zostawi ich w ręce kibiców. Juz my doceniamy ich "poświęcenie" dla (L). Do zobaczenia na Ł3, piłkarzyki, pajacyki. A niech rolki któryś pocałuje eLkę po stabilnym golu, to powinien wpi...ol dostać.

odpowiedz
tomiacab - 08.04.2020 / 05:20, *.virginm.net

Trzeba być dobrym ćwierćwałkiem, żeby przy takich zarobkach, brać kredyty.

odpowiedz
edze - 08.04.2020 / 03:43, *.chello.pl

Za co niby? Za siedzenie w domu?
Groteskowe tłumaczenie o ratach kredytowych.
Serio przy takich zarobkach biorą kredyty?! Mogli żyć za równowartość średniej krajowej a resztę odkładać.
Mają brutalną i przyśpieszoną lekcje ekonomii.

odpowiedz
Kasztan - 07.04.2020 / 23:52, *.47.103

To klub ma upaść bo karwie syny mają inwestycje na przyszłość?!?!
Pogonić i batem przez plecy na drogę

odpowiedz
Tch - 07.04.2020 / 23:07, *.upc.ch

Boze dzieki Ci, ze ta sytauacja nie miala miejsca za Lesnodorskiefo bo przy tych rozdmuchanuch jego pensjach zostalby z nas popiół

odpowiedz
filand - 07.04.2020 / 21:59, *.t-mobile.pl

Kłania się wartość pieniądza w czasie.
Po drugie kto doradzał zawodnikom inwestycje obarczone ogromnym ryzykiem? Narazie więcej pytań nie mam i wracam do pracy jako robotnik finansowy na NYSE. Dywidenda głupki dywidenda...

odpowiedz
20 ty powinna być kwotą na normalne czasy na dziś powinni po 5 tys dostawać . - 07.04.2020 / 21:12, *.com.pl

Na poziom naszej Ekstraklasy to 20 tys. piłkarz z naszej ligi powinien normalnie taką pensję dostawać , za taki poziom więcej nie powinni w ekstraklasie gwiazdorom płacić .

odpowiedz
Maciek - 07.04.2020 / 20:38, *.centertel.pl

Maja racje, no kurde trochę to na bezczelna cisną

odpowiedz
Do biedronki - 07.04.2020 / 20:28, *.virginm.net

Wypożyczyć ich do marketów na kasę !!

odpowiedz
warszawski słoik - 07.04.2020 / 19:29, *.209.144

Chyba nikt nie rozumie że rozwiązanie kontraktu bądz wyrzucenie piłkarza wiąże się z wypłaceniem mu pełnego kontraktu, więc kto będzie stratny. Loczek zostanie bez pieniędzy i zawodników a każdy sąd uzna rację zawodników

odpowiedz
Elquatro - 07.04.2020 / 19:15, *.chello.pl

Chytry 3 razy traci panie Szopen

odpowiedz
... - 07.04.2020 / 19:01, *.centertel.pl

To wypad z klubu piłkarzyki.
Co to za tłumaczenie kredytami, skoro można je zawiesić teraz.
Każdy chciałby być w ich super ciężkiej sytuacji i zarabiać te 20 brutto.

odpowiedz
Maciek - 07.04.2020 / 18:40, *.centertel.pl

Ci pilkarze są jak wirus. Zżerają żywiciela

odpowiedz
Hensab - 07.04.2020 / 18:28, *.t-mobile.pl

Panie Prezesie niech pan sie nie cofa niech odchodza jak im zle w Legii dosc tego ,oni nie maja zadnego serca dla klubu i ludzi pracujacych dla nich I klubu

odpowiedz
W{L}S - 07.04.2020 / 17:34, *.orange.pl

Tomas Pekhart biega po ulicach

odpowiedz
Kirkor - 07.04.2020 / 17:21, *.orange.pl

United we stand, divided we fall
Cała Legia zawsze razem
Legia, Legia, Legia
Miszcz, Miszcz, Miszcz
Aejaooo
Aejaooo

odpowiedz
Antek - 07.04.2020 / 16:28, *.rr.com

Najemnicy tak sie zachowuja

odpowiedz
m - 07.04.2020 / 16:22, *.chello.pl

Wyje ać ich wszystkich, znajdziemy podobnym mistrzów pod każdym sklepem.

odpowiedz
:( - 07.04.2020 / 16:10, *.vectranet.pl

20k brutto za siedzenie na dupie i granie na playstation?
Powinni jeszcze z pocałowaniem w rękę to brać.
W dupach się poprzewracało.
Cały naród cierpi, wszędzie cięcia i zwolnienia, a oni nic nie robią i jeszcze im mało??
no k...

odpowiedz
przemek - 07.04.2020 / 15:42, *.play-internet.pl

ja proponuje zrzutkę dla naszych gwiazd, myślę że z mojego zasiłku dla bezrobotnych (straciłem prace dzieki wirusowi) na pewno przekaże sporą część bo oni zbiednieją jak dostanie tylko jakies 20 000 ,przecież za takie pieniadze to ja sie nie dziwie ze oni nawet ze spartakiem trnava czy z potęgą z kazachstanu astana nie potrafią wygrać . Troche pokory może

odpowiedz
Bdgeheh - 07.04.2020 / 14:27, *.chello.pl

Piłkarze mają kontrakty i to ich dobra wola czy obniżą sobie pensje czy nie. Możecie sobie pisać jak są marni itp., ale tak jak was szef może zwolnić z dnia na dzień, tak piłkarz zwolniony z kontraktu i tak musi otrzymać całość wynagrodzenia. Więc Mioduski powinien teraz błagać ich o pomoc, bo jest na przegranej pozycji. A czy pomogą to ich indywidualna sprawa, bo to nie ich wina że podpisali takie kontrakty. Sytuacja obnaża Mioduskiego, że nie ma żadnego zaplecza finansowego i musi się ratować zwolnieniami pracowników i błaganiem piłkarzy by uratował swój biznes. Przepłaca piłkarzy, to teraz ma problem.

odpowiedz
SzB - 07.04.2020 / 14:06, *.pljtelecom.pl

Ja mimo, że uważam ten cały piłkarski cyrk jakim jest Ekstraklasa (i w ogóle cała piłka nożna na świecie) za mocno przepłacony i wręcz pieniądze w to wkładane to marnotrastwo- widać to wyraźnie wobec takich sytuacji jak obecny kryzys. Piłkarze zarabiają znacznie za dużo, niewspółmiernie do tego ile ich praca warta jest dla społeczeństwa (dużo lepiej oceniam ich naprawdę świetne akcje dla dzieci, czy jakąkolwiek inną pomoc niż to jak pracują na boisku:)) i to jaki poziom atrakcyjności, emocji ich wyczyny dają.
Nie rozumiem też kolegów, którzy oczekują od piłkarzy, że z miłości do klubu będą rezygnować/ograniczać pensje- takich piłkarzy to mogliśmy sobie marzyć za małolata w podstawówce, czasy są zupełnie inne i dorosły człowiek chyba wie, że zapewnienia piłkarzy w tej kwestii to można włożyć między bajki. Jedyne "romantyczne" i idealstyczne podejście do tematu zostało tylko na trybunach i to też z biegiem lat widać, że zaczyna wygasać, a jak wygaśnie zupełnie to ta cała polska piłka j...nie, bo tak jak pisałem, wartość takiej "rozrywki" jest co najmniej mierna.
Z drugiej strony trzeba spojrzeć też na to, co działo się w klubie za obecnego zarządu. Widoczna była tendencja a la "Janusz handlarz "- tanio kupić, sprzedać drogo, oszczędzać jak się da i udawać potęgę. Jak się skończyło, każdy widział, więc można się domyślać, że teraz kosztem piłkarzy, góra bezwzględnie chce suchą ręką przez to przejść i teraz sprawdzają jak daleko mogą się posunąć.
Podsumowując, mam nadzieję, że po tej pandemii skończy się tworzenie piramidy płac w tym chorym tworze jakim jest piłka nożna.

odpowiedz
Legia Mistrz 2020 - 07.04.2020 / 13:54, *.55.14

Mimo, że Mioduskiego nie lubię to tutaj 100% poparcia. Do piłkarzyków jedna uwaga jak przysłużycie się w dalszej perspektywie do upadku Legii to będziecie mieli do czynienia z Nami.

odpowiedz
Eee??? - 07.04.2020 / 12:08, *.chello.pl

To już przetancowal 30 milionów????

odpowiedz
Więcej wazeliny ,cumaci - 07.04.2020 / 11:59, *.vectranet.pl

Heeee

odpowiedz
Mistrz - 07.04.2020 / 11:15, *.centertel.pl

Czy te pseudopilkarzyny nie mają oszczędności? Czy oni żyją od 1 do 1? Ja pier... zarabiają tyle kasy a w czasach globalnego kryzysu i zaistniałej sutyacji nie potrafią się dogadać z zarządem. Wiecznie mało i mało

odpowiedz
Elquatro - 07.04.2020 / 10:49, *.chello.pl

Takie wasze dywagacje jak u wiejskiego filozofa, mioduski płaci teraz za chytrość 3 razy. Brawo piłkarze bo może go naucza szacunku do pieniędza i do ludzi. No i 3/4 komentujących to widać gołym okiem że znacie mistrzowski skład polonii z sezonu 2000/2001....

odpowiedz
Pilkarz-Sprzedawczyk - 07.04.2020 / 10:47, *.tpnet.pl

Nowe Audi w leasingu - 4 000
Paliwo do auta - 3 000
Mieszkanie tymczasowe wynajem - 4 000
Panna na utrzymaniu - 6 000
Rata kredytu za wille w Konstancinie - 8 000
Kosmetyczka - 2 000
Fryzjer - 1 500
Wybielanie zębów - 2 500
Zapas renomowanego żelu 1 000
A to dopiero początek...

odpowiedz
zawierciok - 07.04.2020 / 10:45, *.amazonaws.com

.....GFIAZDKI....pier...one.... za 20k brutto, czyli ok. 13-14k na rękę i nie potrafią PRZEŻYĆ w czasach gdzie sie na dupie w domu siedzi... brak słów....

Niech te "pajacyki" chcac zarabiać 100% swojego wynagrodzenia pójdzie do pracy w szpitalu przy COVID-19.... tylko, że 100% wynagrodzenia ratownika medycznego nijak się ma z 20k brutto zaproponowanym przez Klub
Przecież w domu się nudzą....

odpowiedz
Marcin - 07.04.2020 / 10:21, *.151.5

Mioduski powinnien grać ostro i bez strachu żeby ratować klub.To piłkarze stoją obecnie na straconej pozycji.Dla tych co się nie zgodzą, trzeba powiedzieć że dostana całość do końca kontraktu,ale więcej w Legii nie zagrają.Ciekawe co zrobia,jak rok albo wiecej nie bedą grać w piłkę i kto ich potem przygarnie.Nowy kontrakt w najlepszych warunkach będzie mniejszy o 50%(w niektórych przypadkach 70%).Nie ma litości,jak nie potrafia sie poświecić na 3 miesiące dla dobra klubu.Niech patrzą na Juventus,Borussię itp.Panie prezesie nie cofaj się!!!

odpowiedz
Piotr (L) - 07.04.2020 / 09:52, *.centertel.pl

20 tysięcy I jeszcze narzekają ja pier.....ole z głodu nie umra przez te 4 miesiące. Niech zobaczą ile zarabia zwykły Kowalski dopiero by się załamali. No tak bo nie będzie za co poszaleć i wydać kilkanaście tysięcy w jeden dzień.

odpowiedz
Gregor - 07.04.2020 / 08:46, *.kabel-deutschland.de

20 tysięcy za kopanie piłki? Gdzie mam złożyć cv?

A tak na poważnie 50 procent to 50 procent. Oni żyją na trochę innym poziomie i wbrew pozorom te 10000 czy 20000 robi różnicę

odpowiedz
Elquatro - 07.04.2020 / 08:10, *.chello.pl

Widzę że wielu z bredzacych tu od rzeczy zna mistrzowski skład poloni z sezonu 2000/2001

odpowiedz
Tomek - 07.04.2020 / 07:51, *.113.189

Mioduski jak zwykle pazerny. Skoro jest mowa o 50% to na tyle się piłkarze zgadzają, a ten kombinuje. Nie to że bronię piłkarzy ale Mioduski to kombinator i kłamczuch więc pozostałych zamrożonych pieniędzy zawodnicy nigdy by nie dostali i dlatego im się nie dziwię, że chcą mieć wszystko spisane na papierze a Mioduski nie chce tego podpisać.

odpowiedz
Wstyd - 07.04.2020 / 07:48, *.chello.pl

Ja bym bardziej obciął za rażące obniżenie poziomu sportowego. Od ponad miesiąca nie wygrali żadnego meczu, nie strzelili żadnej bramki! Ba, nawet na treningu nie byli! A poważniej mówiąc, to wstyd, że problemem są najlepiej zarabiający. Tłumaczenie się kredytami też bez sensu bo KAŻDY może wnioskować o wakacji kredytowe. W przypadku większych kwot zresztą banki są bardziej skłonne do negocjacji. Wstyd! A teraz kopacze do kopania dołów na budowie akademii! 20 000!!!

odpowiedz
Sony - 07.04.2020 / 07:31, *.chello.pl

Nadszedł taki czas, kiedy się okaże, kto jest dziwką, a kto Legijnym Piłkarzem

odpowiedz
Darek - 07.04.2020 / 06:37, *.t-ipconnect.de

Zwykły człowiek zarabia kilka tysiecy zlotych i jeszcze mu obcinają pensje.I musi się zgodzić,zacisnąć pasa by mieć prace gdy cała ta zaraza minie.
A piłkarze którzy zarabiaja milion zł rocznie albo jeszcze wiecej nie zgadzają się na obniżkę pensji na 4 miesiące.Bo co z głodu poumierają?
Każdy z nich ma zapewne miliony na koncie,po 3 samochody,4 mieszkania i do tego jakaś kamienica i jeszcze chcą doprowadzić własnego pracodawcę do bankructwa.
I to wszystko nie z winy klubu.
Leżą teraz w domach jak przyslowiowy byk w koniczynie,nic nie robią a chcą brać całość.Bezczelni.
Jak chce się mieć dobrą drużynę trzeba dobrze zapłacić.Czesto u nas powtarza się takie powiedzenie.
Nie ma sianka nie ma granka.
W obecnej sytuacji ja bym to powiedzenie odwrócił.
Nie ma granka nie ma sianka.
20 tysięcy za leżenie. ujem do góry i nic nie robienie to dla nich mało.Popie.doliło się we łbach od tego dobrobytu.

odpowiedz
Rafał - 07.04.2020 / 02:51, *.chello.pl

Trochę sporo chcą im zabrać. 50% uważam że jest ok, ale 80% to jednak lekka przeginka. Futbol futbolem, ale oni mają rodziny...

odpowiedz
News⚽️Legia - 07.04.2020 / 02:20, *.188.151

Wiadomość z ostatniej chwili,Nssz Prezesio przekaże mediom że kilku zawodników niezgodzi sie na warunki, reszta w tym najmniej zarabiajáca grupa zgodzi sie na propozycje klubu a do tego zakomunikuje o pomocy szpitalom i razem medialnie bédzie wspierać potrzebujácych pod hasłem -Cała Legia Razem! W Walce z Virusem!

odpowiedz
Lukas - 07.04.2020 / 01:26, *.chello.pl

Czy zawodnicy trenują w klubie? Czy grają mecze? Czy biorą udział w akcjach marketingowych klubu? Bo jeśli dobrze rozumiem siedzą w domu i nie trenują. W związku z tym za co ma być wypłacane wynagrodzenie powyżej 20k? Tak swoją droga to jest zabawne ze szeregowy Kowalski ma podpisać aneks na minimalna albo won z pracy a tutaj jeszcze 20k nie pasuje za nic nie robienie. Jeśli to kruczek prawny to po pandemii należy go naprawić by w przyszłości nie było takich kwiatków.

odpowiedz
Zlb82 - 07.04.2020 / 01:11, *.t-mobile.pl

Teraz wychodzi gdzie loczek doprowadził Nasz klub. Jest taka lipa że... brak słów. Grajki zgodziłyby się na obniżki, ale zamrażać? Jest baaardzo źle!

odpowiedz
Arek - 07.04.2020 / 01:04, *.tpnet.pl

A ja im się nie dziwię. Nie przypominam sobie, żeby ekstraklasa rekomendowała zamrażarki, lodówki, czy inny agd. Miała być obniżka 50% i o taką uchwałę płakał Mioduski do gazet. Fajnie jest się napinać w necie, ale prawda jest taka, że ta uchwała żadnego mrożenia nie przewidywała. Jak się umawia na 50%, to 50% i tyle. Dogadali by się już dawno, gdyby nie ta cała zamrażarka. Można sobie założyć, że latem ktoś odejdzie. Jaką ma gwarancję, że Mioduski otworzy zamrażarkę i wypłaci to co mu się należy z kontraktu? Ja tu nikogo nie chcę bronić, czy nie bronić, ale uważam, że przyda się jakieś umiarkowanie w ocenie tego wszystkiego, a nie hejt z góry na dół.

odpowiedz
Kobo(L)t - 07.04.2020 / 00:53, *.centertel.pl

Na serio dziwicie się, że piłkarze walczą o swoje z kontraktów ? Tutaj beda normalne targi - prezes bedzie chciał jak najwięcej urwać, przenieść na inny okres, a piłkarze dostać jak najwięcej. Sytuacje są różne, jedni mają kontrakty długie, inni krótkie, dla jednych to ostatni porządny kontrakt etc. To samo będą chcieli urwać sponsorzy. Jak nie jestem fanem Mioduskiego tak teraz ma okazję się wykazać, aby klub nie zatonał. A co do samych piłkarzy 20k na przeżycie wystarczy, ja potrafię zrozumieć, że niektórzy inwestuja nawet 50-60% swoich dochodów, z drugiej strony banki też już zawieszają kredyty. Do tego piłkarze bardzo czesto dostaja wypłaty nieregularnie - nie powinno to mieć miejsca, ale taka specyfika tej branży. Nie pozostaje nic innego jak się dogadać z korzyścia dla wszystkich.

odpowiedz
Saska Kępa (L) - 07.04.2020 / 00:36, *.t-mobile.pl

Koronawirus zweryfikował dwie kwestie: to, że Pan Mioduski nawijał wszystkim makaron na uszy, że buduje klub z wizją i lepszą przyszłością. Minęło raptem kilka tygodni od zawieszenia gier i okazuje się, że klub finansowo ledwo zipi. Koronawirus obnażył brutalną i bolesną prawdę. Co do produktów piłkarskopodobnych, to nie ma się co rozpisywać. Wielokrotnie o nich pisałem, a ich obecna postawa tylko potwierdziła to, co wiele razy pisałem. I tylko naszej Legii, klubu z taką tradycją i historią żal...

odpowiedz
Kristof - 07.04.2020 / 00:04, *.ziggo.nl

Tym gwiazdeczkom to sie nawet nie nalezy 2000 zl! ktory pilkarz biezrze cos na raty???

odpowiedz
in - 06.04.2020 / 23:59, *.ckmediator.pl

po 2000 pln i won z tymi szmaciarzami

odpowiedz
775 - 06.04.2020 / 22:11, *.orange.pl

Tacy biznesmeni a nie potrafią zrozumieć, że podcinają gałąź na której siedzą. Niech klub im zapłaci 100% a za miesiąc zbankrutuje i wszyscy polecą na bruk, zostając z niczym. Co więcej takich klubów w Europie będzie dużo, nie ma co się łudzić na łatwe znalezienie nowego pracodawcy, na rynku transferowym podaż znacznie przewyższy popyt. Dodajmy do tego, że nikt nie wie jak długo potrwa przerwa, czy nowy sezon ruszy zgodnie z terminarzem, czy będzie można grać z kibicami na stadionie, jakie będą propozycje finansowe sponsorów i tak dalej. Kluby, jak wszystkie firmy, będą musiały od nowa założyć budżety roczne i zredefiniować strategie długofalowe i w tej sytuacji piłkarze powinni robić co można aby zabezpieczyć działanie klubu bo to po prostu ich interes. Swoją drogą, to skoro wielu z nich ma tak wysokie zobowiązania związane z kredytami inwestycyjnymi to zapewne inwestują w nieruchomości, jeśli tak, to z pewnością posiadają też dochody z wynajmu tych nieruchomości które pokrywają, lub są zbliżone do rat kredytu.

odpowiedz
MartinMix - 06.04.2020 / 21:16, *.63.110

Legia w obecnej sytuacji traci najwięcej ze wszystkich drużyn w Polsce - renegocjacje umów sposorskich, brak wpływów z biletów, sprzedaży gadżetów - za loże i karnety klub będzie musiał zwracać kasę. Trzeba też pamiętać, że Legia płaci zawodnikom zdecydowanie najwięcej. Miesięczne utrzymanie klubu to około 10 mln zł a teraz nawet więcej bo Legia buduje jeszcze bazę treningową. Jak widać po komentarzach kibice zupełnie nie zdają sobie sprawy w jakiej sytuacji jest klub.
Ps. Pieniądze z transferów poszły na spłatę starych długów. Teraz klub będzie miał nowe długi. Niestety taka jest teraz rzeczywistość.

odpowiedz
Antek - 06.04.2020 / 21:08, *.rr.com

To Kibice Im placa pokazali prawdziwe oblicze

odpowiedz
Jarosłaf Jurczag - 06.04.2020 / 20:28, *.chello.pl

Niestety prezes D. Mioduski bez koronawirusa ledwo wiązał koniec z końcem, a obecna pandemia pogrąża klub w jeszcze większych długach. Pracownicy klubowi rok rocznie są zwalniani celem obniżania kosztów z powodu braku e. pucharów i przeszacowania budżetu. Dziś klub nie ma żadnej poduszki finansowej, stąd grupowe zwolnienia w klubie wśród pracowników różnych szczebli. Niestety obecna sytuacja doprowadzi do kolejnych zwolnień, chyba, że ludzie zaczną pracować za 2000 brutto. Pracownicy biurowi powinni solidarnie z pilkarzami obciąć pensje o 50 %, a kolejne 30 % zamrozić. Cała Legia zawsze razem. Szkoda, że nie ma już Sz. MIlilczanowskiego, on by ten kryzys uratował. W pół roku zwolnił dziesiątki osób w klubie, później zwolnił tych których zatrudnił, a na końcu sam został zwolniony. Mioduski miał nosa do niego, takich ludzi brakuje dziś w klubie. Przebojowych, bezpardonowych, szczerych i stawiających dobro klubu ponad wszystko i wszystkich.

odpowiedz
Adi - 06.04.2020 / 20:23, *.play-internet.pl

Kto nigdy nie miał firmy lub nie zarabiał takich pieniedzy nie zrozumie piłkarzy co tu wiecej pisać

odpowiedz
oLaf - 06.04.2020 / 20:04, *.vectranet.pl

to są nędzne piłkarzyny !!! nie pracują i 50% z np. 140 000zł (w tym część odroczona, ale dostaną) to dla nich mało!!! By popracowali w szpitalu teraz za 3000zł to by szybko zrozumieli co 98% Polaków czuje!!

odpowiedz
bum - 06.04.2020 / 20:02, *.135.90

Mioduski haha i jego bezwstydna chciwosc... k... te 50 procent to ja rozumiem ale 80??? Poebalo tego goscia. Powtarzam ze za jakis czas zaden porzadny pilkarz nie bedzie chcial tu grac... Klub ma coraz gorsa renome

odpowiedz
Juri - 06.04.2020 / 19:43, *.inetia.pl

Fortuna

odpowiedz
Bydlę nie ham - 06.04.2020 / 19:14, *.3s.pl

Jest szansa że tak zostanie?
Do tego premie:
Za 90 minut
Za gola
Za czyste konto
Za zwycięstwo 3 bramkami
Itd.
Jest szansa wtedy za podniesienie tej zepsutej kasty...

odpowiedz
Quic - 06.04.2020 / 18:53, *.chello.pl

Miesiąc przestoju a nasz przemądrzaly prezesi nie ma już kasy. To są piłkarskie jaja. Ja rozumiem że liga nie gra i piłkarze nie pracują. Ale żeby pracodawca po takim krótkim czasie, nie był wypłacalny i skamlał o obniżenie wypłat dla zawodników, dramat nie Prezes

odpowiedz
j - 06.04.2020 / 18:50, *.chello.pl

Na co zaciąga kredyt człowiek, który zarabia 100 tys. złotych MIESIĘCZNIE? Przecież to jakiś pic na wodę.

odpowiedz
gazza - 06.04.2020 / 18:26, *.inetia.pl

Skoro nie pracują to nie powinni dostawać ani grosza !
Piłkarzyki - pajacyki !

odpowiedz
nie poddawać się - 06.04.2020 / 17:17, *.209.144

Piłkarze nie dajcie się !!!! Należy się wam , a do Pana Panie Mioduski chciał Pan zdominować całą ligę,być potentatem skupować wszystkich najlepszych zawodników w Polsce a tu jeden miesiąc i już jesteście bankrutami. Polski Bayern śmiechu warte. A do wszystkich którym z Was zgodziłby się na obniżkę płac na 20 tys zarabiając 100 albo i wiecej tys.

odpowiedz
Roma - 06.04.2020 / 17:01, *.plus.pl

A tyle się naczytałem tutaj, jaki to biznesmen z naszego prezesa, jaką świetlaną ma wizję budowy wielkiej Legii. Wystarczył miesiąc bez dochodów i już brak pieniędzy na wywiązanie się z zawartych umów? Najpierw "żebranie" u Bońka, teraz rezygnacja przez piłkarzy ( z których przecież żyje ) z połowy dochodów to za mało. Rozumiem jakby się to działo po 3 miesiącach bezczynności, ale już po miesiącu?

odpowiedz
Peter - 06.04.2020 / 16:56, *.vectranet.pl

Biedaki, ja na postojowym zarobię maks 1700 zł. I nie płaczę, tylko cieszę się że będę miał gdzie wrócić jak się tej syf skończy. Tysiące Polaków nie ma już do czego...

odpowiedz
News⚽️Legia - 06.04.2020 / 16:39, *.188.151

Obecna ekipa Vuka nie daje gwarancji gry w lidze czèpionòw,to dobry momènt aby Miodek postawił vabank na młodzież z akademii ,teraz albo nigdy !i tylko wychowankowie!

odpowiedz
Yaya Banana do Legii - 06.04.2020 / 16:28, *.inetia.pl

Kupić Yaya Banana. Świetny obrońca i łatwo bedzie go wyciągnąć z Grecji bo tam kryzys

odpowiedz
Marian - 06.04.2020 / 16:27, *.centertel.pl

Dawać ich wszystkich na sie pomaga i problem rozwiązany

odpowiedz
Sim - 06.04.2020 / 16:21, *.btireland.net

A do tej pory co robili z pieniedzmi??? Zyli od wypłaty do wypłaty??? Poza tym w obecnej sytuacji nie widze problemu jesli ktos ma jakies zobowiazania kredytowe czy leasingowe niech negocjuje nowe warunki spłaty, wiadomo że nikt im tego nie podaruje ale z odroczeniem płatności nie widze problemu, tak jak Legia chce to uregulować w późniejszym terminie. Niech spostawia sie w sytuacji tych ktorzy zostali zwolnieni badz czekaja na zwolnienie, nie wydaje mi sie zeby zarabiali jak piłkarze i pewnie dla wiekszosci to było jedyne zródło dochodu. CAŁA LEGIA ZAWSZE RAZEM???? Żałosne piz.y

odpowiedz
Elquatro - 06.04.2020 / 16:21, *.chello.pl

Obradović: ''to ja ci dorzuce 5000 brutto i sam se rób"

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!!! - 06.04.2020 / 16:18, *.btcentralplus.com

Mioduski i Zarzad tez 20,000 brutto ??.......

odpowiedz
:) - 06.04.2020 / 16:13, *.chello.pl

to już przetańczył te 8 baniek euro?

odpowiedz
Meteor - 06.04.2020 / 16:08, *.t-mobile.pl

Przy takich zarobkach po co im kredyty; żeby tylko sobie historię kredytową wyrobić ? Samemu sobie w takiej sytuacji można sporo klopsu odłożyć na apartamenty, domy czy co tam sobie powymyślali. Przecież, zawód piłkarza nie jest aż taki pewny - ,,dzisiaj" gra, za pół roku może być już bez klubu - i pytanie co wtedy z kredytem :D. Normalną pracą tyle nie zarobi na raty :D

odpowiedz
Abcd - 06.04.2020 / 15:53, *.t-mobile.pl

... Tych ogromnych pieniędzy. Nie pisze z żadnej zazdrosci/zawiści ale tak to jest jak malolat bez doświadczenia życiowego nagle zarabia kolosalne pieniądze. Leasingi, krecha na apartament no i się żyje jak "gościu" chyba, że przyjdzie kryzysowa sytuacja jak w tej chwili i zaczynają się problemy.

odpowiedz
hooper983 - 06.04.2020 / 15:53, *.as13285.net

Nie jedyni placa kredyty, pajce bez jaj.

odpowiedz
T - 06.04.2020 / 15:52, *.chello.pl

Najwyższy czas na to by wprowadzić pułap zarobków tak jak w USA
Albo zrobić ta ligę pół zawodowa

odpowiedz
Abcd - 06.04.2020 / 15:48, *.t-mobile.pl

Myślę, że większość nie zdaje sobie sprawy, że nie będą wiecznie zarabiać tych

odpowiedz
L - 06.04.2020 / 15:43, *.a2mobile.pl

Wstydu nie mają ,jak kluby padną zostaną na lodzie . Piłkarzyki zrozumcie to

odpowiedz
ŁZRV - 06.04.2020 / 15:40, *.chello.pl

No patrzcie jacy z tych naszych kopaczy-bogaczy biznesmeni! Każdy odbył chyba weekendowy kurs inwestowania w przyszłość.

odpowiedz
noirot - 06.04.2020 / 15:39, *.209.144

odjechali lidze na kilka lat biedaki nawet za luty nie zapłacili

odpowiedz
Radom L - 06.04.2020 / 15:37, *.vectranet.pl

Biedaki

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.