fot. Hagi / Legionisci.com
REKLAMA

Co z zarobkami piłkarzy? Nadal brak porozumienia

Woytek, źródło: Puls Biznesu, weszlo.com

Legia Warszawa wciąż nie osiągnęła porozumienia z piłkarzami pierwszej drużyny w sprawie obniżenia pensji do momentu wznowienia rozgrywek. Kluby cały czas liczą na to, że odpowiednie regulacje wdroży Polski Związek Piłki Nożnej, ale piłkarska centrala twierdzi, że nie ma do takich działań podstaw prawnych.

— Kluby i Ekstraklasa oczekują, że PZPN formalnie potwierdzi nadzwyczajne okoliczności na rynku piłkarskim w związku z ogłoszeniem stanu epidemii, dopuszczając możliwość czasowego ograniczenia wynagrodzeń piłkarzy do czasu ich powrotu do normalnego funkcjonowania. Uprawnienie do podjęcia takiej uchwały, po konsultacjach ze środowiskiem piłkarzy i klubów, wynika zresztą pośrednio z opublikowanych ostatnio rekomendacji FIFA, która podkreśla, że kryzys wywołany pandemią często prowadzi do sytuacji, w której kontrakty nie mogą być realizowane zgodnie z pierwotnymi założeniami i konieczne jest ich dostosowanie do nowych okoliczności. Choć w pierwszej kolejności kluby oraz piłkarze powinni podjąć próbę wypracowania kompromisowego rozwiązania, to w przypadku braku porozumienia klubowi przysługuje prawo do podjęcia jednostronnej decyzji o obniżce na podstawie prawa powszechnie obowiązującego. Na podstawie ustawy o sporcie to właśnie PZPN uprawniony jest do określania przepisów regulaminowych w piłce nożnej — mówi Jakub Laskowski , dyrektor ds. prawnych i administracji sportowej Legii Warszawa w artykule Plusu Biznesu.

- Dobrze byłoby, gdyby PZPN przejął przepisy w tym zakresie. Wszyscy mówią o obniżkach, a nikt nie patrzy na to, że w tej uchwale kluby zobowiązały się do dwóch rzeczy. Po pierwsze, będą respektować umowy, czyli nie zwolnią piłkarzy powołując się na nadzwyczajną zmianę okoliczności. Po drugie, mają zagwarantować bardzo wysokie w Polsce pensje minimalne, bo to jest co najmniej 10 000 złotych. Trzeba to traktować jako spory ukłon z ich strony. W skali całorocznej piłkarze dostaliby tak naprawdę 5/6 swoich pensji, więc ten procent obniżek jest niższy niż choćby proponowany w Premier League. O wyjątkowości sytuacji świadczy fakt, że FIFA wydała zalecenia, które są niezwykle odległe od tradycyjnego podejścia w kwestii kontraktowej. Jeśli kluby przedstawią jak wygląda sytuacja, a wiem, że tak się dzieje, to ewentualne spory będą rozstrzygane na ich korzyść. Mogłoby się przecież okazać, że straty będą znacznie wyższe niż klub zaoszczędzi dzięki 50-procentowej obniżce. Wtedy w ewentualnym sporze mogłoby zapaść orzeczenie o jeszcze gorszej dla zawodnika wysokości kontraktu. Zresztą oni o tym wiedzą i mam wrażenie, że z każdym dniem zaczynają dostrzegać plusy tej ekstraklasowej uchwały - mówi Marcin Stefański dyrektor departamentu logistyki Ekstraklasy SA na łamach Weszło.

O opcji odmowy zapłaty całego wynagrodzenia za okres gdy prowadzenie działalności sportowej jest zabronione pisze także Puls Biznesu, powołując się na argumentację Jakuba Laskowskiego z Legii. Niewykluczone, że w Legii dojdzie do rozmów indywidualnych z każdym piłkarzem.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (70)

+dodaj komentarz
Ja1916 - 20.04.2020 / 09:30, *.centertel.pl

Piłkarze Juwe zgodzili się na brak pensji przez 4 miesiące. Bayern, Barca, Real duże cięcia pensji. Tymczasem gwiazdy Legii Warszawa mają tak ogromne zobowiązania że ni ch..a.
Moim zdaniem to już jest w wstyd na cały świat i brak jakiegokolwiek szacunku do klubu i kibiców.
Siedzą i pierdzą w kanapy śmiejąc się że wszystkich.
A kibice za kilka tygodni wrócą na stadion i będą 90 minut śpiewać: "Nie poddawaj się...", udając że to nie piłkarze pluli na klub tylko to deszcz padał.

odpowiedz
tomaszek67 - 20.04.2020 / 19:59, *.centertel.pl

@Ja1916:
Ja wiem co trzeba z nimi zrobić... wypierd... wszystkich dyscyplinarnie !!!

odpowiedz
Czwarty Pasek Na Dresie - 20.04.2020 / 09:17, *.play-internet.pl

Za miesiac wroci liga a dwa miesiace gdzie powinni miec obnizona pensje MINA, i gwiazdeczki przeczolgaja sie bez strat na koncie. Co za zarozumialcy.

odpowiedz
Dziwne - 18.04.2020 / 12:01, *.com.pl

Zarabiam ok 3500 tysiąca plus premia do 1000 robię normalnie żeby pracodawcy ulżyć rezygnujemy z premi bo wiem że jak to minie będę miał pracę i szef wyrówna nam jak przyjdą lepsze czasy chodź w firmie nie najgorzej dziwią mnie piłkarze tyle zarabiają mogli by śe pozwolić na obniżenie pensji z głodu nie umrę

odpowiedz
ajg - 19.04.2020 / 19:57, *.chello.pl

@Dziwne: sporo zarabiasz! 3500tys. to jest 3500000,0 !To lepsze zarobki niż ma Lewandowski i raczej bliżej Messiego!Tylko nie napisałeś czy miesięcznie czy na rok? Ale mógłbyś wesprzeć finansowo klub,

odpowiedz
Farme(L) - 20.04.2020 / 07:20, *.virginm.net

@ajg: Więcej matematyki mniej gier komputerowych i skończysz podstawówkę.

odpowiedz
ajg - 20.04.2020 / 18:36, *.chello.pl

@Farme(L): ty chyba nie skończysz,jeżeli nie rozumiesz tekstu! Nie tylko matematycznie ale również polonistycznie nie dajesz rady.

odpowiedz
Kaktus - 20.04.2020 / 21:44, *.tpnet.pl

@ajg:
Zapomniał napisać, że dostaje pensję w wenezuelskich Boliwarach ;)

odpowiedz
Raf - 21.04.2020 / 02:27, *.02.net

@ajg: tak właściwie to o co w ogóle chodzi w tej twojej wypowiedzi? 3,5 tys to jest 3500000,0 czego?

odpowiedz
Rozbawiony - 21.04.2020 / 08:14, *.t-mobile.pl

@Raf: umiesz czytać to przeczytaj!
Było napisane -3500tys.
To znaczy 3500000,0 czyli 3 i pół miliona.

odpowiedz
Farme(L) - 18.04.2020 / 11:16, *.virginm.net

@FOREVER LEGIA:W necie każdy kozak, a w życiu już niekoniecznie. Fakt, nie miejsce na tego typu dysputy. Za zarządem i tak większość nigdy nie przepadała i to się raczej nie zmieni niezależnie od tego kto by to był. Najważniejsze byśmy byli wszyscy zdrowi i jak najszybciej niech to cholerstwo się skończy. Oby do rychłego zobaczenia na Ł3. Pozdro!

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 18.04.2020 / 14:21, *.play-internet.pl

@Farme(L): No,niech to się skończy,bo im dłużej trwa przerwa,tym bardziej się boję o formę sportową naszych gwiazdorków.Po "serii ciężkich treningów",z jakością gry nie było u nich najlepiej,a tu prawie 2 m-ce przerwy.Obawiam się,że koszulki w których występowali będą dla nich sporo za kuse.Pozdrówki również.

odpowiedz
Kibic - 18.04.2020 / 20:28, *.84.166

@FOREVER LEGIA: Jak nie chcą obcięcia pensji, to rozumiem, że forma będzie gotowa

odpowiedz
varsovian - 17.04.2020 / 11:44, *.orange.pl

Nie interesuje mnie to czy będzie obniżka o 5% czy 25%.
Zwolniono czterdzieści osób i pikarzykom lata to koło ch. To jest dramat.

odpowiedz
łysunia - 17.04.2020 / 10:45, *.217.92

dla dla przykładu z naszego "ulubionego" klubu :)
https://www.lechpoznan.pl/aktualnosci,2,solidarna-obnizka-wynagrodzen-w-lechu-poznan,35389.html

odpowiedz
Elquatro - 16.04.2020 / 17:16, *.chello.pl

Kosa jaki zadowolony za prezesową

odpowiedz
Szyszko - 18.04.2020 / 07:28, *.chello.pl

@Elquatro: gdyby to jeszcze był Kosa...

odpowiedz
:) - 16.04.2020 / 17:15, *.chello.pl

ale mała ta żona szopena hehe

odpowiedz
A oni mają nas gdzieś - 16.04.2020 / 11:23, *.209.144

skończy się wirus wszyscy wrócą i znowu będziecie ich uwielbiać i śpiewać nie poddawaj się

odpowiedz
Kojot - 17.04.2020 / 22:16, *.play-internet.pl

@A oni mają nas gdzieś: będziemy

odpowiedz
Obiektywnie - 16.04.2020 / 08:19, *.orange.pl

Czemu my nigdy nie rozliczamy z trybun piłkarzy, tak jak oni chcą rozliczać się z klubem? Ile razy jeden z drugim potykał się o własne nogi a trybuny dalej jechały "nie poddawaj się" albo "jesteśmy z wami"? Ile razy klub płacił im 100% pomimo, że dawali z siebie 10? Można gadać o prezesie, o zarządzie i tak dalej, ale ostatecznie to wielu z nich którzy chcą teraz 100% przyczyniło się do blamaży z takimi potęgami jak Spartak Trnava.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 16.04.2020 / 02:42, *.play-internet.pl

Oj ludki,ludki.Czytam te wasze wpisy i nie wierzę.Na serio myśleliście,że piłkarze zgodzą się na obniżkę (choćby czasową) pensji?.Po pierwsze,to nikt nie lubi,jak mu się odbiera pieniądze,które mu się należą.Po drugie,to Wy,o ile już pracujecie,bo poziom komentarzy pozwala mi sądzić,że jesteście na e-learningu,też byście się nie chcieli,mimo kryzysu,żeby Wam zabrali np 10% wynagrodzenia.I nie ma znaczenia,że "Ty" zarabiasz 3.500 zł,a piłkarze 20.000 zł.Po trzecie,żaden,ale to żaden pseudolegionista,nie jest niczym,poza kontraktem związany z Legią.Poniekąd sami do tego dopuściliśmy,pozwalając Mioduskiemu,(chociaż wszystko co złe,zaczęło się od iti),na przekształcenie klubu w korporację,gdzie jedynym kryterium zatrudnienia nowego zawodnika w Legii jest "zakładany zysk" z jego sprzedaży,a jedynym celem klubu jest dodatni bilans na zakończenie okresu rozliczeniowego.Ale jest szansa,że wszystko się zmieni,a to dzięki......pandemii.Korporacje na całym świecie dostają ostro po dupie i myślę,że to jest ten czas,że pewne podejścia do prowadzenia interesów zostaną mocno zweryfikowane i część "biznesmenów" będzie zmuszonych do zrobienia 1,a może i 2 kroków w tył.A im mniej korporacji w klubie,ale i w życiu codziennym,tym więcej miejsca na prawdziwą zabawę na trybunach i poza nimi,bo do tej pory wszystko jest "zgodne z wytycznymi".Na sygnał klaszczemy,na sygnał podnosimy szaliki,na sygnał "spontanicznie" gwiżdżemy.No ale jak niektórzy z NaS czerpią z korporacyjnego drzewa obfitości,to nie ma co się dziwić,że doping stał się tak monotonny,jak przysłowiowe flaki z olejem.Czas zmian nadchodzi.Z fartem.

odpowiedz
Matt - 16.04.2020 / 09:27, *.tpnet.pl

@FOREVER LEGIA: "Wszystko co złe zaczęło się od ITI". Jasne, za Pol-Motu to mieliśmy piłkarski raj. Piłkarze zresztą tak samo :)

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 16.04.2020 / 10:10, *.play-internet.pl

@Matt: W swoim komentarzu poruszyłem temat KIBICOWANIA,a nie sytuacji ekonomicznej klubu.Chociaż akurat sytuacja jest podobna,bo tak za czasów Pol-Motu,a nawet Warsfutbolu,jak i w czasach obecnych.......nikt nie ma pieniędzy.Mioduski pusty,piłkarze również biedni i zadłużeni-przynajmniej tak nam wmawiają.Że o iti,które rzekomo"utonęło w długach" nie wspomnę.Czyli,dużo musiało się zmienić‐żeby nic się nie zmieniło.Pozdrówki dla myślących.Z fartem.

odpowiedz
Wawrzyn - 16.04.2020 / 10:23, *.vectranet.pl

@FOREVER LEGIA: tylko ze pilkarze moga pojsc na obnizki ze wzgledow wizerunkowych. Na pewno nie 80 % ale 20 % pewnie byloby realne. Poza tym jezeli pensje pierwszego zespolu stanowia 80 % budzetu to taki klub powinien nie zostac dopuszczony do rozgrywek.

odpowiedz
Farme(L) - 17.04.2020 / 22:32, *.virginm.net

@FOREVER LEGIA: No widzisz i tu się mylisz, bo ja dobrowolnie poddałem się obniżce mojej pensji o 20% by firma mogła przetrwać ten okres. Niektórzy ludzie nie zarabiają w ciągu roku tyle ile oni w miesiąc, a mimo wszystko kupują karnety, koszulki i wspierają klub. Wiec nie pisz, ze mimo kryzysu nie jesteśmy w stanie obniżyć swojej pensji.
Rozumiem, że ciężko jest pogodzić się z obniżka pensji, ale jest jak jest i większość ludzi powinna to zrozumieć.
Wiem, że nie można oczekiwać od piłkarza takiego poświęcenia jakiego każdy kibic by chciał, ale wypadałoby jednak pójść na jakiś kompromis w takiej sytuacji.
Można narzekać na zarząd, jest jak jest. Dopóki żaden z nas nie będzie miał kasy by odkupić klub to możemy tylko pobiadolić bez sensu. Nie jest moim ulubieńcem bydgoski baron, ale kto będzie arab z kasą?

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 18.04.2020 / 08:59, *.play-internet.pl

@Farme(L):Masz rację,jesteśmy jako kibice "ważnym trybikiem w działalności klubu".I jako konsumenci i jako "efekt wizerunkowy"-doping,pełny stadion,czy oprawy na światowym poziomie,W ten sposób my,jako kibice,budujemy markę Legii w Europie,którą Mioduski,sprowadzająć działalność Legii do roli podrzędnego,stojącego gdzieś na prowincjj komisu samochodowego,gdzie skupują szrot,a potem,po wyklepaniu blachy i liftingu towar jest sprzedawany.Myślisz,że dlaczego Dario M.pomimo "tak tragicznej sytuacji finansowej klubu" nie tylko nie myśli o sprzedaży,ale wygląda,że ma chęć tu jeszcze trochę z nami posiedzieć?.A no dlatego,że " najlepsze interesy robi się na słomianych inwestycjach".Tak więc,przynajmniej w najbliższej przyszłości na szejka nie masz co liczyć,chyba że sobie kupisz w Mc,o ile Cię jeszcze będzie na niego stać po tak drastycznej obniżce pensji.A'propo obniżki pensji o 20%,na którą się tak ochoczo zgodziłeś,to się nie odniosę,bo internet,niczym papier,wszystko przyjmie i poprostu możesz kłamać,żeś taki "odpowiedzialny za los firmy w czasach pandemii".

odpowiedz
Farme(L) - 18.04.2020 / 10:10, *.virginm.net

@FOREVER LEGIA: Wrzuciłbym papier ale nie ma możliwości, wiec w sumie masz racje w internecie każdy może wypisywać co chce...

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 18.04.2020 / 10:47, *.play-internet.pl

@Farme(L): Przecież nie musisz mi nic udowadniać.Jak się zgodziłeś na obniżkę pensji,to Twoja sprawa.Chodzi bardziej o to,że zdecydowana większość ludzi traktuje internet,niczym świat równoległy,na zasadzie,"nie udało mi się w życiu realnym być kimś,to zostanę kimś w świecie wirtualnym".No ale to chyba nie to forum,żeby takie tematy poruszać.Pozdrawiam.

odpowiedz
Bbk - 16.04.2020 / 01:58, *.amazonaws.com

Jesli klub zgodzil sie na takie kontrakty niech placa i tyle mogli myslec przed podpisywaniem a nie 80% budzetu to pensje pierwszego zeslolu sami sobie winni jak ich niestac to oglosic bankructwo i po temacie Przeciez Legia to My
Mam nadzieje ze ich ta sytuacja nauczy a pilkarzyki wy sie nie dajcie naleza wam sie te pieniadze jesli sa w kontrakcie i nie schodzic ani centa

odpowiedz
fredix111 - 18.04.2020 / 19:32, *.mm.pl

@Bbk: sory ale ja też mam umowę z pracodawcą wszystko czarno na białym a mimo wszystko musiałem zarówno ja jak i inni współpracownicy zgodzić się na obniżki uposażenia zarówno w formie pensji jak i premii i innych dodatków łącznie każdy z nas zrezygnował do końca roku mniej więcej z 5000 zł a mogę tylko pomarzyć o stawkach jakie mają zawodnicy, mimo wszystko nie płaczę nie narzekam cieszę się że wszyscy pozostaliśmy w pracy więc nie pieprz głupot.

odpowiedz
vuko WON!! - 15.04.2020 / 19:53, *.t-mobile.pl

Co z trenerzyną ?

odpowiedz
Wawrzyn - 15.04.2020 / 20:12, *.vectranet.pl

@vuko WON!!: bedzie twoim wuefista po godzinach...

odpowiedz
dino - 15.04.2020 / 20:44, *.vtelecom.pl

@vuko WON!!:
dla ciebie Pan Trener Vukovic

odpowiedz
: D - 15.04.2020 / 21:43, *.t-mobile.pl

@dino: pan Pinokio

odpowiedz
co to ku...?? - 15.04.2020 / 19:43, *.vectranet.pl

Ludzie pracują za połowę pensji , albo wcale nie zarabiają, a ta zbieranina partaczy z 50 ligi Europejskiej siedzi na dupach nic nie robi i jeszcze 20tysi za mało??????????????????????????????????????
O co tu k... chodzi - zapytam grzecznie

odpowiedz
hmm - 15.04.2020 / 19:41, *.vectranet.pl

ch ... wam w d... kopacze.
40 osób zwolniono przez was z klubu, tego się już nie da zapomnieć.

odpowiedz
Wawrzyn - 15.04.2020 / 20:00, *.vectranet.pl

@hmm: taki baner powinien byc. Tylko jeszcze prezesiny bym dodal :)

odpowiedz
Ja1916 - 15.04.2020 / 20:48, *.centertel.pl

@Wawrzyn: fakt, jeszcze prezeiro do tego dorzucić.
Niestety ale w czasach kryzysu pokazali co znaczy dla nich Legia.
Jestem w stanie zrozumieć że mają duże wydatki większe niż Kowalski, ale po:
1) nie robią kompletnie nic A chcą zarabiać 100%.
2) za nic nie robienie proponują im 20 koła
3) tłumaczą się kredytami - A te można obecnie zawiesić, więc co to za tłumaczenie?

Można jeszcze pisać wiele..

odpowiedz
peŁKSa - 15.04.2020 / 16:45, *.play-internet.pl

To jawnie pokazuje jak piłkarze są serduchem z klubem ....
Zresztą co oczekiwać od najemnika !!! Kasa musi się zgadzać

odpowiedz
:) - 15.04.2020 / 19:29, *.chello.pl

@peŁKSa: jeszcze coś Januszu

odpowiedz
2pac - 15.04.2020 / 22:28, *.com.pl

@:) : tak lamusie gość ma rację

odpowiedz
:) - 16.04.2020 / 19:50, *.chello.pl

@2pac: sebku czy wiesz czym jest lamus czy używasz słów nie znając ich znaczenia?

odpowiedz
peŁKSa - 16.04.2020 / 20:00, *.play-internet.pl

@:) : Emotikon – ideogram złożony z sekwencji znaków typograficznych, służący do wyrażania nastroju w internecie. Zwykle przedstawia grymas twarzy, obrócony o 90° w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Teraz znasz definicje tego czym się identyfikujesz , może jeszcze chcesz poznać kto to Janusz ? Ja Cię nie obrażam , wyrażam swoją opinię , więc bywaj zdrów ....

odpowiedz
Kojot - 17.04.2020 / 22:29, *.play-internet.pl

@:) :ahmed a ty co masz do Sebastiana?

odpowiedz
marcelinho - 15.04.2020 / 14:46, *.chello.pl

Grają na zwłokę a zaraz do treningów wrócą i cyk nie ma tematu ...

odpowiedz
Alan - 15.04.2020 / 16:53, *.t-mobile.pl

@marcelinho:
Dokładnie od początku o tym pisałem jak tylko wyszła ta sprawa...... ciekawe czy nadal będą Ci ludzie " wielbieni " przez warszawska i nie tylko młodzież i dalej będzie powielane ze to kasa jest w życiu najważniejsza.
PS. Śląsk Wrocław, Wisła Kraków nigdy nie przypuszczałem ze to napisze ale w obecnej sytuacji trochę zazdroszczę kibicom tych klubów ze tacy charakterni piłkarze tam grają.

odpowiedz
ajg - 15.04.2020 / 18:16, *.chello.pl

@Alan: Jest pewna różnica - w tamtych klubach zarabiają dużo mniej i łatwiej im zrezygnować z mniejszej kasy! A w Legii Jędza zarabia 200tys. miesięcznie a proponują mu 20 tys. Trochę mu się nie dziwię.Nie znamy szczegółów ale sądzę,że piłkarze zgadzają się na odroczenie płatności ale po unormowaniu sytuacji chcieliby więcej odzyskać - choćby w ratach. O charakterności piłkarzy lepiej nie wspominać - to są najemnicy i graja dla kasy! Zresztą wszyscy pracownicy mający umowę o pracę podobnie postępują - teraz nie masz,to trudno ale oddaj póżniej,szanowny pracodawco...

odpowiedz
Alan - 15.04.2020 / 20:34, *.t-mobile.pl

@ajg:
Oki, dużo mniej i zgadzają się na cięcia a nasi mają niech będzie ze ok 100 tys i się nie zgadzają. To co oni żadnych oszczędności nie mają ? Poprostu prawda stara jak świat jak masz dużo kasy to chcesz jeszcze więcej i tu jest myślę pies pogrzebany. I nie porownywalbym zwykłego Kowalskiego który zarabia np 3500 tys do pilkarza który zarabia 100 tys to są dwa inne światy.

odpowiedz
Remino - 15.04.2020 / 13:44, *.t-mobile.pl

jeśli dobrze liczę, więcej niż 5 / jak na pogrzebie/ Będzie mandat.

odpowiedz
axa121 - 15.04.2020 / 12:54, *.tpnet.pl

Hej voytek! Jak tam Antonov specjalisto hahahha

odpowiedz
Wawrzyn - 15.04.2020 / 11:56, *.vectranet.pl

Pilkarzyki przeplaceni. Tylko ktos im te kontrakty dal. Ten ktos jest jeszcze gorszy. Bo glupi to oni nie sa. Wiedza ze za nasze pieniadze i dzieki naszemu dopingowi zyja jak krolowie. Pilkarzyki wiedza, ze nigdzie tyle nie dostana, a prezesiki podpisujac takie kontrakty tez musza dzialke z tego miec. Inaczej nie da sie tego wytlumaczyc, bo w glupote nie wierze.

Niech placa ale za poziom, za zaangazowanie. Najlepiej Polakom i wychwankom albo chociaz mlodym. Akademia juz dawno powinna byc, ale po co jak wtedy nie mozna by bokami mega kasy puszczac.

odpowiedz
Władeczek - 15.04.2020 / 11:50, *.netfala.pl

Troche to wkurzające faken. Zarabiają takie kokosy, teraz nic nie robią i nie chcą obniżki. Taki Jędza za frajer dostaje 200 tys. zł, za to, że siedzi w domu i gra w Fife. Dla kontrataku dajmy przykład mnie. Wysoki specjalista w ambitnym biurze zajmujący się skomplikowanymi sprawami obsługi klientów w naprawdę skomplikowanych przypadkach. Doradztwo o szerokim zakresie tematyki rolniczej. No i co??? Dwa piećset na ręke i jeszcze mówią o obniżaniu. Krew zalewa jak się słyszy takie farmazony z zarobkami piłkarzy faken jego mać. Do tego wożą się porszakami albo innymi mercami. Ja też bym tak chciał faken. Maciora wieczorem jedynie zostaje, dobrze że choć zmrożona.

odpowiedz
Wawrzyn - 15.04.2020 / 12:10, *.vectranet.pl

@Władeczek: faken nikt nie chce obnizki. A z kasa to jak z kobietami, dopoki nie masz to nie wiesz co tracisz. Wiec nie ma im sie co dziwic. Sami tych kontraktow nie podpisali. Zarzad trzeba rozliczyc. A jak? Olac najpierw doping a pozniej przychodzenie na mecze. Tylko to ich zaboli.

odpowiedz
Żmija - 15.04.2020 / 12:11, *.cyfrowypolsat.pl

@Władeczek: to ty chyba w GSie pracujesz za takie pieniądze...

odpowiedz
L - 15.04.2020 / 17:18, *.tpnet.pl

@Wawrzyn: Ty zrozumiałeś w ogole powyższy artukuł???

odpowiedz
Wawrzyn - 15.04.2020 / 19:05, *.vectranet.pl

@L: no ty na pewno nie jak takie pytania zadajesz...

odpowiedz
Farme(L) - 17.04.2020 / 22:58, *.virginm.net

@Władeczek: Nie martw się na maciorę i LG 1500” wystarczy faken :)

odpowiedz
Bialy kiel - 15.04.2020 / 11:34, *.tpnet.pl

do piłkarzy. Przecież tu chodzi o sprawy naszej Legii. Myśl o Jej zdrowiu, a nie kieruj się swą nienawiścią.

odpowiedz
do piłkarzy - 15.04.2020 / 11:26, *.209.144

walczyć, walczyć walczyć niech pudel to odczuje

odpowiedz
Wawrzyn - 15.04.2020 / 11:50, *.vectranet.pl

@do piłkarzy : dobrze by bylo. Ale pilkarzyki tez cwaniaczki, wiedza ze w innym miejscu nie dostana tyle w zyciu. I pilkarzyki i prezesiny to ta sama szajka, ktora my naszymi pieniedzmi i dopingiem utrzymujemy.

odpowiedz
1000% - 15.04.2020 / 11:53, *.vectranet.pl

@Wawrzyn: racji

odpowiedz
Wawrzyn - 15.04.2020 / 12:05, *.vectranet.pl

@1000%: duzo ludzi to widzi, tylko co z tego. Cala polska pilka tak wyglada. Nie ma madrego zarzadzania, jakiejs strategii tylko sie nachapac. Teraz moze nie jest az tak zle, cos powoli sie rysuje, tylko ze to znowu moze byc sciema. Za duzo Miodek o zadluzeniu gada, zeby traktowac go powaznie. Przy takich wplywach juz dawno pewnie nie ma zadluzenia, chyba ze w stosunku do tych pijawek, cwaniaczkow.

odpowiedz
1000% - 15.04.2020 / 13:39, *.t-mobile.pl

@Wawrzyn: Tu jakieś są walki kręcone ,inaczej tego nie widzę ,może źle widzę ale tak to wygląda.

odpowiedz
oLaf - 15.04.2020 / 14:42, *.vectranet.pl

@do piłkarzy : o czym Ty piszesz, nie masz pojęcia o zarządzaniu firmą!! Miodkowi przychody nagle spadają o 80% to chce zredukować pensje o 50% (+ zamrażalka).

Nie nawołuj głąbie do bojkotu bo skończy to się tym że Legia połowę piłkarzy będzie musiała sprzedać i za pół roku będziemy się bronili przed spadkiem - będziesz wtedy płakał jaki to Miodek zły jest...

odpowiedz
Wawrzyn - 15.04.2020 / 19:11, *.vectranet.pl

@oLaf: niech sprzedaja. Pudel nie potrafi zarzadzac i nie ma kasy to niech spier...la. Widac ze finansowo go to przerasta, poza tym jest malo wiarygodny z tym ciaglym gadaniem o zadluzeniu.

odpowiedz
On L - 15.04.2020 / 20:21, *.25.51

@Wawrzyn: i kto to przejmie wtedy? Ty moze? Jak ty na piwo nie masz nawet...zarzadzanie takim przesieviorstwem jak Legia to co innego niz stragan w twojej wsi...

odpowiedz
oLaf - 15.04.2020 / 21:16, *.vectranet.pl

@Wawrzyn: zgadzam się z Tobą w 100%. Jest tylko jeden problem: nikt z konkretnymi pieniędzmi nie chce Legii kupić. I tu jest "zong"...

odpowiedz
Wawrzyn - 15.04.2020 / 22:06, *.vectranet.pl

@oLaf: nie chce kupic bo cala pilka to syf i nikt powazny, kto normalnie wedlug zdrowych zasad funkcjonuje, nie bedzie sie ladowal w taki interes.

odpowiedz
Wawrzyn - 15.04.2020 / 22:13, *.vectranet.pl

@On L: akurat jestem z Warszawy i na piwo mam, wiec zluzuj :) poza tym jak nie rozumiesz czegos, to od razu sie nie unos.
Legia bez Miodka na pewno by przezyla i nie ma co podchodzic do niego na kolanach. Ma kompetencje, zeby byc prezesem ale na pewno nie wlascicielem. Nie ten poziom finansowy. Zreszta ma niska wiarogydnosc przez ciagle narzekanie na dlug, ktory jest takim straszakiem dla takich jak ty.

odpowiedz