fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Powrót na boisko pod koniec maja?

Wiśnia, źródło: Twitter

Niewykluczone, że rozgrywki ligowe w Polsce zostaną wznowione pod koniec maja. Zwolennikiem takiego rozwiązania jest minister zdrowia Łukasz Szumowski - poinformował na Twitterze Krzysztof Stanowski. Wszystkie mecze rozgrywane byłyby przy pustych trybunach, a piłkarze objęci równoczesną izolacją.

Przypomnijmy, że początkowo sezon został zawieszony w połowie marca do końca ówczesnego miesiąca. Tydzień później z powodu stanu zagrożenia epidemiologicznego przerwę przedłużono do 26 kwietnia włącznie.


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (33)

+dodaj komentarz
quad74 - 17.04.2020 / 17:56, *.chello.pl

Tyle że ta gra bez trybun może potrwać ponad rok... Czyli do wynalezienia szczepionki. Pytanie, ilu ludzi będzie miało odwagę przyjść na stadion, stać w tłumie, dopingować itd.

odpowiedz
arek - 17.04.2020 / 00:19, *.chello.pl

Morawiecki powiedział za miesiąc, a to jest połowa maja. Mogli by przestać pękać i zacząć grać. Zwykli ludzie za mniejsze pieniądze chodzą codziennie do pracy. I tak będą grać bez trybun.

odpowiedz
Zlb82 - 17.04.2020 / 09:22, *.t-mobile.pl

@arek: Tylko po co ta gra bez trybun???? Pilka nożna to rozrywka dla ludzi, a bez ludzi na stadionach nie ma prawa bytu!!! Może teraz w tych ciężkich czasach te wszystkie pseudo prezesiki, itp... Zrozumieją PIŁKA NOŻNA DLA KIBICÓW!!!!

odpowiedz
krystof - 17.04.2020 / 11:17, *.chello.pl

@arek:

odpowiedz
bep - 16.04.2020 / 21:55, *.chello.pl

No chyba karwia na Playstation...

odpowiedz
Ja1916 - 16.04.2020 / 14:49, *.vectranet.pl

No i oczywiście piłkarze na boisku 2 metry od siebie ;)

odpowiedz
L - 16.04.2020 / 11:06, *.orange.pl

Jeżeli faktycznie mieliby wrócić na boisko pod koniec maja, to tylko w warunkach takich jakie opisaliście w artykule. Bez publiczności a piłkarze i sztaby trenerskie powinny być izolowane.
Dodałbym jeszcze, aby sezon trwał jedynie 30 kolejek, bez podziału na grupę mistrzowską i spadkową.

odpowiedz
Arek - 15.04.2020 / 23:41, *.tpnet.pl

Niemcy jakoś dadzą radę, to i u nas też powinni. Tam zresztą już trenują, a zarażonych mają też więcej.

odpowiedz
Wolfik - 16.04.2020 / 00:50, *.mm.pl

@Arek: Gdybyśmy wykonywali tyle testów co nasi zachodni sąsiedzi, też mielibyśmy większą statystykę zachorowań.

odpowiedz
Na jakiej podstawie - 16.04.2020 / 12:38, *.vectranet.pl

Haaaaaaa

odpowiedz
s3p - 17.04.2020 / 06:15, *.t-mobile.pl

@Wolfik:
ile chorych osob znasz?

odpowiedz
Na jakiej podstawie - 17.04.2020 / 11:33, *.vectranet.pl

@s3p: Ja osobiście nikogo ,a w Niemczech zakłamują liczbę zgonów ,ponieważ nie mówią o takich co mieli choroby współistniejące ,

odpowiedz
Wolfik - 18.04.2020 / 14:03, *.mm.pl

@Na jakiej podstawie: Na podstawie zwykłego prawdopodobieństwa. Chyba Kolego widzisz różnicę pomiędzy 8tys. testów/dobę a 30tys testów/dobę? Jeśli wierzyć ludziom pracującym w służbie zdrowia (a mam kilka takowych w rodzinie) to szpitale przyjmują tylko osoby które mają kłopoty z oddychaniem i wysoka gorączkę której nie można zbić przez kilka dni. Reszta jest leczona w domowych warunkach. A ilu jest takich, którzy są zarażeni a nawet nie wiedza o tym bo nie mają objawów? Tego chyba nikt nie wie. A to z powodu ilości testów własnie.

@s3p. Osobiście nikogo. Jeśli oficjalnie liczba zainfekowanych to ponad 8 tys. to jakie jest prawdopodobieństwo, że na takiego trafisz? W samej aglomeracji śląskiej mieszka ponad 2,2 mln ludzi, w moim mieście niecałe 300tys. Jeśli weźmiemy dane oficjalne, to czym się my w ogóle przejmujemy??? Na początku lutego oficjalnie podawano, że na grypę w Polsce choruje ponad 700tys. osób. czyli 100 razy tyle co na koronawirusa. To skąd takie rygory?

@Na jakiej podstawie: Sądzę, że każda władza zakłamuje dane. My mamy dodatkowo rok wyborczy. Każda władza twierdzi, że jest przygotowana na nieszczęścia. Troche kasy poszło też na rządową TV. Resztę możesz sobie dopisać, lub nie - jak chcesz.

odpowiedz
Wolfik - 15.04.2020 / 21:23, *.mm.pl

O ministrach podejmujących decyzje nie chce mi się pisać gdyż nie wiem czym się kierują. Może pogodą, może nastrojem. Ilość decyzji sprzecznych ze sobą jest taka, że dawno przestałem się tym przejmować.

Sezon trzeba dograć, bo inaczej kluby czeka finansowa zapaść. Tylko ostatnia transza kasy z C+ może co nieco sytuacje poprawić. Wrócić zatem muszą. Przy braku Euro, czasu na dogranie tych kilku kolejek plus PP nie powinno zabraknąć.

odpowiedz
WiernyKibicZwycięskichDrużyn. - 15.04.2020 / 23:33, *.plus.pl

@Wolfik: Racja to mnie też zastanawia, podejmowanie przez władzę kompletnie sprzecznych decyzji i samemu nie stosowanie się do obostrzeń przez siebie narzucanych społeczeństwu. Czyżby gospodarka był już w tak fatalnym stanie że chcą kosztem życia ludzi luzować restrykcje, bo nie mam pojęcia na czym opierają tą decyzje , na zaniżonych statystykach zachorowań która się nie polepsza ?

odpowiedz
Atak Chmie(L)u - 15.04.2020 / 20:47, *.plus.pl

Piłka Nożna dla Kibiców !!!

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!!! - 15.04.2020 / 17:25, *.btcentralplus.com

Czy wie ktos czy sa maseczki ochronne w barwach Legii ??

odpowiedz
Xd - 15.04.2020 / 18:34, *.chello.pl

@MIODUSKI OUT !!!!!: spytaj Zaczka

odpowiedz
Konrad - 15.04.2020 / 23:23, *.domynet.pl

@MIODUSKI OUT !!!!!:
https://zyleta1973.pl/pl/14-akcesoria

odpowiedz
Hubi40 - 15.04.2020 / 23:37, *.chello.pl

@MIODUSKI OUT !!!!!: Są w sklepiku u chłopaków

odpowiedz
Kruszyna - 16.04.2020 / 10:01, *.tpnet.pl

@MIODUSKI OUT !!!!!: W sklepie ABJ Sport

odpowiedz
oLaf - 15.04.2020 / 14:49, *.vectranet.pl

nie przesadzajcie, panienkom nic nie będzie!!! Obok mnie na budowie 50 chłopa non-stop buduje wieżowiec i nikt się z nimi nie bawi w "maseczki" i odstęp 2 m !!! Panie na kasie w Biedrze to mają powody do niepokoju (setki klientów) a nie piłkarze!!!

odpowiedz
Hehe - 15.04.2020 / 16:36, *.chello.pl

@oLaf: alfa i omega

odpowiedz
Wawrzyn - 15.04.2020 / 23:13, *.vectranet.pl

@Hehe: tu akurat ma racje. Nasze pilkarzynki za taki hajs powinny zapier...ac. po dwa mecze z rzedu :)

odpowiedz
WETERAN - 15.04.2020 / 13:35, *.chello.pl

Ciekawe, czy minister Szumowski wie, jak wygląda piłka nożna...

odpowiedz
Adamowicz ale nie paweł - 15.04.2020 / 21:27, *.centertel.pl

@WETERAN: na pewno jest mądrzejszy od ciebie

odpowiedz
Trenuje amatorsko boks , - 16.04.2020 / 13:33, *.t-mobile.pl

@WETERAN: może Ci pierdyknąć ,uważaj.

odpowiedz
Janusz - 16.04.2020 / 23:30, *.chello.pl

@Trenuje amatorsko boks ,: Uważaj na siebie, bo ci janusz może pierdyknac.

odpowiedz
Kuba - 15.04.2020 / 12:06, *.t-mobile.pl

Odstęp między piłkarzami na boisku minimum 1,5 metra i obowiązkowa gra w maseczkach.

odpowiedz
Jano - 15.04.2020 / 15:43, *.orange.pl

@Kuba: no i sędzia niepotrzebny bo nie będzie fauli!

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 15.04.2020 / 17:42, *.247.235

@Jano: nareszcie nauczą się grać z pierwszej piłki ;-)

odpowiedz
Wolfik - 15.04.2020 / 21:24, *.mm.pl

@vadisodjidjiaofoe: Może się nie połamią przy tych podaniach...

odpowiedz
laguna - 16.04.2020 / 21:42, *.209.144

@Jano:sędzia i tak niepotrzebny bo zawsze gwizda pod nas

odpowiedz