REKLAMA

Brak jednomyślności w Ekstraklasie

Woytek, źródło: Przegląd Sportowy

Od kilku dni trwają konsultacje pomiędzy klubami Ekstraklasy i PZPN w sprawie wypracowania planu wznowienia rozgrywek. Jak informuje dzisiejszy Przegląd Sportowy brakuje jedna jednomyślności.

Część klubów wyraża głosy niezadowolenia, a według gazety są to ekipy, które na nierozgrywaniu meczów zyskują, czyli Wisła Kraków, Zagłębie, Arka, Korona, ŁKS, czy Piast. W niedzielę podczas wideokonferencji przedstawiciele sztabów medycznych nie zdołali osiągnąć konsensusu.

Otwarcie mówi o tym jeden z właścicieli Wisły Kraków Jarosław Królewski. Jego zdaniem źle się stało iż bez ostatecznych zatwierdzeń formalnych ogłoszone zostały ustalenia grup roboczych.

Można spodziewać się, że najbliższe dni będą przebiegały nie tylko na merytorycznej dyskusji wewnętrznej, a także na medialnych przepychankach.

Przypomnijmy, że plan jest taki, by drużyny były szczegółowo badane, potem odizolowane, a 10 maja wróciły do treningów. Mecze miałyby wrócić od końcówki maja.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (18)

+dodaj komentarz
L - 21.04.2020 / 00:36, *.orange.pl

Życzę sobie Legii w 100% Polskiej.
Takiej jak w 96 roku.
No, w 99,9% Polskiej, był chyba jeden obcokrajowiec, ale jeżeli się mylę poprawcie mnie.
Co myślicie ? Pieknie by było gdyby Legia znów była Polska a nie cudzoziemska , najemna.
Oby epidemia to wszystko zmieniła.

odpowiedz
Ppp - 21.04.2020 / 06:20, *.centertel.pl

@L: ale po co?

odpowiedz
KLanik - 21.04.2020 / 14:42, *.chello.pl

@L: Jestem za. Legia wtedy grała jak z nut. Sami Polacy i dobrzy piłkarze. Dzisiaj najlepszych Polaków sprzedajemy a ściągamy zagraniczny szrot i to po przeglądach. Zaciąg portugalski to dno.

odpowiedz
varsovian - 21.04.2020 / 20:41, *.orange.pl

@KLanik: Tak, handlowała też jak z nut :]

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!! - 20.04.2020 / 22:16, *.btcentralplus.com

Bo Wiselka k**** jest, GTS GTS GTS !!!!!

odpowiedz
Dobry Duszek - 20.04.2020 / 21:40, *.chello.pl

oni zarobili tyle hajsu ze im sie nie chce juz grac

odpowiedz
Piastol - 20.04.2020 / 17:04, *.94.15

Jako kibic aktualnego MP też jestem wkurzony,przecież wiadomo ,że Waldek King zawsze wiosną jest the best.Zostało 11 meczy -do zdobycia 33 punkty,mam wrażenie,że was dogonimy,choćby w ostatniej kolejce!!Przecież nie wygraliście z MP już od trzech spotkań,w tym dwie wtopy z rzędu u siebie!Mamy was na oku,za chwilę poczujecie na plecach oddech Piastunek.Pojedziemy z wami jak z furą siana!

odpowiedz
dino - 20.04.2020 / 23:12, *.vtelecom.pl

@Piastol:
Ojej jak się boimy ratunku

odpowiedz
Marek - 21.04.2020 / 13:25, *.160.89

@Piastol: Jak macie "na oku" to w te pędy do okulisty a nie wstawiać farmazony o oddechu na plecach

odpowiedz
biały - 20.04.2020 / 13:51, *.tpnet.pl

Znowu zadecydowała kasa. Ci z dolnej połówki tabeli, mając dużo mniejsze wpływy z TV, przekalkulowali że biorąc koszty organizacji i wpływy, korzystniej im nie grać. Piast Z kolei, mając małe wpływy z dnia meczowego też nie chce grać z przyczyn kalkulacji. To ich sukinsyństwo, zwiększa jeszcze to, że ci z dołu w sytuacji gdy się nie będzie grało mają wszyscy zapewniony byt w ekstraklasie.To tacy czynią z niej EKSTRA -KLAPĘ I tak duch sportu zabijany jest przez cwaniaczków co się mienią działaczami sportu.

odpowiedz
oLaf - 20.04.2020 / 13:39, *.vectranet.pl

wstyd mi za te drużyny!!! Naprawdę, to jest niesportowe zachowanie na wielu płaszczyznach.

odpowiedz
Kuba - 20.04.2020 / 13:14, *.t-mobile.pl

Przecież każdy dzień wstrzymania rozgrywek to strata dla wszystkich. Im szybciej liga ruszy, tym szybciej się podniesie. Nie rozumiem, dlaczego "miejskie" kluby zyskują na nierozgrywaniu meczów?

odpowiedz
Www - 20.04.2020 / 10:05, *.chello.pl

Nie bardzo rozumiem dlaczego ostatnie drużyny nie chcą grać? Przecież PZPN zrobił uchwałę że jak nie dokonczą sezonu to są normalne spadki z aktualnej tabeli. Oni chyba sobie sami ustalili że nikt nie spada i tak im wygodniej. Myślę że ryży z Twittera powinien co niektórym wytłumaczyć że jak nie chcą grać to spadek, szybciutko będą pytać kiedy startujemy.

odpowiedz
Marcin - 20.04.2020 / 09:41, *.151.5

Kabaret normalnie.Tutaj nie ma co patrzeć na kombinatorów,decyzje musi podjąć Ekstraklasa.Gramy i koniec.Testy na wirusa zrobić 3 razy,przed rozpoczęciem treningów,przed rundą zasadniczą i przed rundą mistrzowską/spadkową.Piłkarze i osoby ze sztabu jeżeli chcą grać i zarabiać to niech sie pilnują,tylko dom,samochód i trening.Ograniczyć życie towarzyskie.Wprowadzić ostre przepisy jak w Bundeslidze,masz 15 zdrowych to grasz,jak nie to walkower.Mamy czas chyba do 19 lipca.Spokojnie zdążymy,tylko trzeba ruszyć pod koniec maja.W niższych ligach zrobić podziały na grupę mistrzowską i spadkową i normalnie dokończyć rozgrywki.Kto jest kozak ten awansuje,kto zdobył na jesieni 9 punktów to nich nie liczy na cuda tylko niech spada do niższej ligi.

odpowiedz
Pawio - 20.04.2020 / 09:15, *.orange.pl

"...są to ekipy, które na nierozgrywaniu meczów zyskują, czyli Wisła Kraków, Zagłębie, Arka, Korona, ŁKS, czy Piast."

Boze- kluby pilkarskie na garnuszku miast ktorym nie na reke jest gra. W jakim my zyjemy obledzie.

odpowiedz
Krzysiek - 20.04.2020 / 08:55, *.centertel.pl

Niestety,demokracja ma swoje minusy.
Można spotykać się i rozmawiać miesiącami.
Tutaj trzeba wydać rozkaz grania!
Który zespół się nie podporządkuje z hukiem wylatuje z E-klasy.
Kto rządzi polską piłką?
Czy jest ktoś decyzyjny kto złapie za twarz to rozgadane towarzystwo i podejmie decyzję o dokończeniu sezonu?

odpowiedz
Calb - 20.04.2020 / 09:46, *.t-mobile.pl

@Krzysiek: Dokładnie! Jak się nie podoba granie, to pożegnalny kopniak, walkowery, a po sezonie na wolne miejsce klub z pierwszej ligi.

odpowiedz
Kruszankin do Cyzia cudowna akcja! - 20.04.2020 / 08:48, *.chello.pl

Mecze muszą wrócić, najwyzej niech grają w takich balonach izolacyjnych.

odpowiedz