Mateusz Morawiecki - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Premier: W pierwszej kolejności chciałbym powrotu Ekstraklasy

Woytek

- W dyskusji z naszymi partnerami w PZPN i Ekstraklasie, z innymi klubami i związkami innych dyscyplin będziemy starali się wypracować takie zasady, żeby w najbliższym czasie mogły odbywać się rozgrywki bez publiczności. W pierwszej kolejności zwłaszcza Ekstraklasa - chciałbym, żeby wróciła do rozgrywek - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

- Wiem, że Bundesliga chce w maju wrócić, inne ligi też o tym rozmawiają. Chcemy czerpać z najlepszych praktyk i uczyć się od tych, który analizują różne sposoby. Mamy jednak na względzie ograniczenia sanitarne, bo one są kluczowe i brane pod uwagę przy ostatecznych decyzjach. Mam nadzieję, że będziemy mogli je zakomunikować w najbliższych dwóch tygodniach - dodał szef rządu.

Od początku tygodnia kluby Ekstraklasy rozpoczęły izolację, wybierając listę 50 osób, które będą mogły być obecne na meczach.

- Wszystko jest przesądzone. Premier dostał ode mnie gotowy plan ratowania tego sezonu. Mamy protokół, wszystko zostało według mnie dobrze opracowane. W ostatni weekend maja PKO Ekstraklasa ma rozegrać 27. kolejkę. Pewnie, że w czasie koronawirusa trzeba brać pod uwagę czynniki zewnętrzne, ale jak nic się nie wydarzy, to wracamy na boiska. Wiem, że w naszej mentalności jest narzekanie, marudzenie, ale ja jestem za tym, żeby coś robić, a nie siedzieć z założonymi rękami. Chcemy grać - powiedział Zbigniew Boniek w rozmowie ze sportowefakty.wp.pl.

Jednocześnie należy się spodziewać, że być może do końca roku mecze będą odbywały się bez udziału publiczności.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (30)

+dodaj komentarz
Boniek - 27.04.2020 / 23:32, *.centertel.pl

Ludzie. Skończcie już pieprzyć z tym koronoświrusem. Wszyscy walą w gacie bo tak w telewizji powiedzieli? Ściema, aż żal na was patrzeć.

odpowiedz
Kasztan - 23.04.2020 / 17:55, *.47.103

Mnie to śmieszy wszystko.
W sklepie, pomieszczeniu zamkniętym bądź co bądź, mogą się ludzie kusić przez dwie godz np.
Ale na powietrzu w odpowiednich odległościach i w miseczkach to już nie można...

odpowiedz
Kuba - 23.04.2020 / 19:41, *.t-mobile.pl

@Kasztan: Kusi cię miseczka?

odpowiedz
ASAP - 23.04.2020 / 15:05, *.vectranet.pl

Tak ,tak lejmy miód na uszy gawiedzi
Tej lidze przyda się rok przerwy

odpowiedz
Dzepetto - 23.04.2020 / 01:58, *.centertel.pl

Co ja najlepszego zrobilem...Ale chcialem dobrze, drewno wydawalo sie w porzo...

odpowiedz
K54 - 22.04.2020 / 23:23, *.plus.pl

Teraz to wszysko zrobią co by usprawiedliwić wybory...

odpowiedz
A do sklepu nie boisz się chodzić - 23.04.2020 / 07:31, *.t-mobile.pl

@K54: kolego spokojnie

odpowiedz
Marian - 22.04.2020 / 23:21, *.chello.pl

W kilku miejscach Warszawy grafy Koronaświry...

odpowiedz
Bielan@vp.pl - 23.04.2020 / 16:47, *.jmdi.pl

@Marian: koronoświrusy....

odpowiedz
:D - 22.04.2020 / 20:32, *.chello.pl

Mnie tylko zastanawia jak bardzo spadnie i tak mizerny poziom e-klapy.Jak pomyśleć ilu grajków przytyło i potraciło forme przez czas tej domowej izolacji...

odpowiedz
Krzysztof - 22.04.2020 / 14:06, *.centertel.pl

Do As.
Do hasła "zostań w domu"powinno się dodać specjalnie dla ciebie hasło"nie korzystaj z internetu".

odpowiedz
??? - 22.04.2020 / 13:31, *.centertel.pl

Generalnie skoro kluby nie otrzymują pieniędzy z praw do transmisji to zastanawiam się dlaczego abonenci C+ muszą płacić abonament. Przecież poza meczami w telewizji nie da się nic oglądać i 99% osób podpisuje umowę z C+ tylko dla piłki nożnej.

odpowiedz
Tomek - 22.04.2020 / 13:59, *.113.189

@???: Odnośnie kwestii finansowych to jest jeszcze jeden ciekawy punkt, o którym nasz prezes zapomniał. Piłkarzom chce zabrać dużą część zarobków a sam nie pamięta, że przygarnął kasę za karnety? Legia meczy nie organizuje więc nie ponosi kosztów ich organizacji, mecze będą odbywać się bez publiczności więc kiedy prezesik ma zamiar oddać pieniądze za karnety? Mioduski pamiętaj, że pazerny traci dwa razy

odpowiedz
oLaf - 22.04.2020 / 15:53, *.vectranet.pl

@???: racja, abonament powinni zmniejszyć o min. 50% bo Canal+ powtarza 1 film 20 razy!!! To jest niewiarygodne, niektóre tytuły znam już na pamięć bo ciągle je powtarzają !

odpowiedz
Wiem co mówię - 22.04.2020 / 12:14, *.chello.pl

Jeśli któryś się zarazi to będzie mógł pozwac i związek i klub i kogo se tam jeszcze wymyśli.

odpowiedz
Po(L)ubiony - 22.04.2020 / 11:27, *.chello.pl

Gdy okaże się, że choćby JEDEN piłkarz JEDNEJ drużyny jest zarażony Covid-SARS-2 i grał w meczu, to wyłącza DWIE drużyny z dalszych gier (swoją i przeciwnika). Ta pogoń za szmalem jest szaleństwem. Straty będą większe, niż gdyby nie grali.

odpowiedz
ferds - 22.04.2020 / 12:18, *.chello.pl

@Po(L)ubiony:
nie jęcz, bez histerii, setki tysięcy ludzi codziennie pracuje; niby dlaczego nie mogłyby pracować wysportowane byki na boisku?

odpowiedz
Farme(L - 22.04.2020 / 16:30, *.virginm.net

@ferds: z tymi bykami to pojechałeś :d

odpowiedz
Sig - 22.04.2020 / 21:42, *.chello.pl

@Farme(L: wysportowane byki to ino na trybunach

odpowiedz
Matt - 23.04.2020 / 17:35, *.tpnet.pl

@ferds: Tu nie chodzi tylko o zdrowie jednego czy drugiego piłkarza. Załóżmy, że u jakiegoś wykryty zostanie wirus i co będzie dalej? Jeden zawodnik na kwarantannę, cała drużyna czy też ta, z którą ostatnio grali? Organizacyjnie to będzie trudna decyzja. Jedni potem będą grać, a inni nie? Trzeba było zrobić tak jak w kosza. Zakończyć sezon i przygotować różne scenariusze na następny, tak by realizować go zgodnie z planem. Teraz nie wiadomo ile, nie wiadomo jak, grać by grać, jakoś to będzie. Nie ma to jak działać bez planu.

odpowiedz
nie - 23.04.2020 / 19:18, *.chello.pl

@Matt: Proponujesz najgorsze rozwiązanie z możliwych. Na jakiej podstawie chciałbyś przydzielać drużyny do europejskich pucharów i cieszyłbyś się z tak absurdalnego mistrzostwa? To co zaczęte trzeba skończyć nawet jeśli miałoby się to stać za pół roku.

odpowiedz
ZBL - 23.04.2020 / 19:55, *.play-internet.pl

@Matt: Nie panikuj, człowieku. To jest taki sam wirus powodujący grypę, jak i inne co sezon tyle, że okrzyknięty został "koronawirusem", dostał więc szumną nazwę i zrobiono z tego panikę na globalną skalę, żeby ogłupić ludzi.

odpowiedz
maniek78 - 22.04.2020 / 11:17, *.centertel.pl

Szkoda że po ewentualnym mistrzostwie nie będzie fety na starówce.

odpowiedz
Mrok - 22.04.2020 / 11:40, *.chello.pl

@maniek78: Będzie, z zachowaniem odległości 2m, kominiarkami i szalikami na twarzach.
Wszystko zgodnie z prawem. Poza tym Legia zaraża wszystkim tylko nie wirusem.

P.S. A pozostając w temacie piłkarskim to Korona powinna chyba zmienić nazwę bo się już kompletnie źle kojarzy.

odpowiedz
Mrok - 22.04.2020 / 11:42, *.chello.pl

najlepiej na Wirus Kielce

odpowiedz
Dimas - 22.04.2020 / 11:56, *.orange.pl

@Mrok: :-)

odpowiedz
MAKEN - 22.04.2020 / 10:52, *.252.3

To jest wojna z niewidzialnym wrogiem. I powrót ligi w obecnej sytuacji to fanaberie.

odpowiedz
wwwojtecky (L) - 22.04.2020 / 10:23, *.2.84

Ten wirus to jedna wielka ściema!
Izolacje można było zastosować od razu i nie przerywać gry

odpowiedz
... - 22.04.2020 / 15:57, *.vectranet.pl

@wwwojtecky (L): Potwierdzam. Wirus telewizyjny nic więcej. Łykamy jak pelikany.

odpowiedz
Kruszankin do Cyzia cudowna akcja! - 22.04.2020 / 10:16, *.chello.pl

Liga musi wrócić żebyśmy mogli DOJECHAĆ wszystkich i zdobyć w pięknym stylu kolejne mistrzostwo, bez marudzenia kompleksiarzy że coś zostało zdobyte przy zielonym stoliku.
TYLKO LEGIA!

odpowiedz