REKLAMA

Biblioteka legionisty: Kaka chłopak ze Starogardu

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Dotychczas powstały cztery książki o Kazimierzu Deynie. Tę najmniej znaną prezentujemy dzisiaj, a wydana została ona w roku 2001 przy udziale Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Autorem publikacji "Kaka chłopak ze Starogardu" jest dr Wiesław Wika, były piłkarz Wisły Tczew i AZS-u Gdańsk, a także trener drużyn na Pomorzu.

Jak przyznaje sam autor, spora część materiałów pochodzi z książki "Deyna" Stefana Szczepłka. Co znajdziemy w środku? Pokrótce przedstawione zostały dzieciństwo i pierwsze piłkarskie kroki Deyny. W rozdziale drugim "Wspaniałe lata w warszawskiej Legii" znajdujemy słów kilka o jego występach w Legii - z podziałem na mecze ligowe, Pucharu Polski oraz europejskie puchary. Zebrane zostały również tabele z zestawieniem liczby meczów, bramek w poszczególnych sezonach. Poznajemy także wypowiedzi trenerów Deyny na temat tego wspaniałego zawodnika.

W dalszej części książki znajdują się informacje nt. turniejów im. Deyny, występów w reprezentacji Polski i różnych plebiscytów, w których plasował się na czołowych lokatach. Na zakończenie tej skromnej publikacji zamieszczonych zostało kilkanaście zdjęć oraz karykatur Deyny. Książka zdecydowanie najskromniejsza spośród wszystkich, które dotychczas ukazały się na temat najlepszego piłkarza w historii Legii oraz polskiej piłki. Raczej dla koneserów. Pozostałym polecamy przede wszystkim trzy pozostałe książki o Deynie, autorstwa Stefana Szczepłka, Wiktora Bołby oraz Romana Kołtonia.

Tytuł: Kaka chłopak ze Starogardu
Autor: Wiesław Wika
Wydawnictwo: Pomorski Związek Piłki Nożnej
Rok wydania: 2001
Liczba stron: 168

Więcej recenzji książek w dziale Biblioteka legionisty.


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (9)

+dodaj komentarz
News⚽️Legia - 07.05.2020 / 00:30, *.169.197

Starogard zawsze Legia 100%!

odpowiedz
Starogardzianin - 07.05.2020 / 09:31, *.com.pl

@News⚽️Legia: zgadza się! Podtrzymujemy na Kociewiu pamięć o naszym Kazku! Tylko Legia Warszawa!

odpowiedz
News⚽️Legia - 07.05.2020 / 19:33, *.155.195

@Starogardzianin: Starogard Gdański Legia,taká flage poprosze✨⚽️✨

odpowiedz
PL - 08.05.2020 / 16:21, *.play-internet.pl

@News⚽️Legia:
Nie prowokuj betonie patologiczny.
A Ty starogardzianin tak się nie podniecaj i nie dawaj podpuszczać, bo w realnym świece pewnie w tym Starogardzie nikt o tobie nie wie.

odpowiedz
Starogard Gdański Legijny - 09.05.2020 / 20:17, *.94.9

@PL:
A ty pathological społeczna...mòw o sobie,daj innym żyć z ukochanâ drużyná z P.L

odpowiedz
Kamil - 06.05.2020 / 22:15, *.a1.net

Polecacie serio książkę Kołtonia ? Nie czytałem, ale słyszałem ze nie za ciekawa. Bardziej o reprezentacji niż o samym Deynie

odpowiedz
L56 - 06.05.2020 / 18:12, *.t-mobile.pl

Nie był szybki, nie miał mocnego strzału, niespecjalnie kiwał, ale podawał jak nikt.
Oglądam piłkę ponad 50 lat i nie widziałem nikogo kto rozgrywałby piłkę jak On!
To nie było takie podania jak teraz gra Barcelona.Jego zagranie za każdym razem zmieniało
sytuację na boisku.
Byłem na meczu, nie pamiętam już z kim kiedy sędzia kazał 2 razy powtarzać wolnego
po pierwszym strzale.3 razy trafił w to samo okno, a bramkarz nie mógł złapać.

odpowiedz
Wiem co mówię - 06.05.2020 / 17:46, *.chello.pl

Oglądałem mecz z manchesterem city. Deyna wiadomo.. Ale zaskoczył mnie Paweł Janas. Nie wiedziałem że taki dobry był.

odpowiedz
Bartosz - 06.05.2020 / 16:47, *.as43289.net

Pozdrawiam Pana Kazimierza!

odpowiedz