REKLAMA

Biblioteka legionisty: Kaka chłopak ze Starogardu

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Dotychczas powstały cztery książki o Kazimierzu Deynie. Tę najmniej znaną prezentujemy dzisiaj, a wydana została ona w roku 2001 przy udziale Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Autorem publikacji "Kaka chłopak ze Starogardu" jest dr Wiesław Wika, były piłkarz Wisły Tczew i AZS-u Gdańsk, a także trener drużyn na Pomorzu.

Jak przyznaje sam autor, spora część materiałów pochodzi z książki "Deyna" Stefana Szczepłka. Co znajdziemy w środku? Pokrótce przedstawione zostały dzieciństwo i pierwsze piłkarskie kroki Deyny. W rozdziale drugim "Wspaniałe lata w warszawskiej Legii" znajdujemy słów kilka o jego występach w Legii - z podziałem na mecze ligowe, Pucharu Polski oraz europejskie puchary. Zebrane zostały również tabele z zestawieniem liczby meczów, bramek w poszczególnych sezonach. Poznajemy także wypowiedzi trenerów Deyny na temat tego wspaniałego zawodnika.

W dalszej części książki znajdują się informacje nt. turniejów im. Deyny, występów w reprezentacji Polski i różnych plebiscytów, w których plasował się na czołowych lokatach. Na zakończenie tej skromnej publikacji zamieszczonych zostało kilkanaście zdjęć oraz karykatur Deyny. Książka zdecydowanie najskromniejsza spośród wszystkich, które dotychczas ukazały się na temat najlepszego piłkarza w historii Legii oraz polskiej piłki. Raczej dla koneserów. Pozostałym polecamy przede wszystkim trzy pozostałe książki o Deynie, autorstwa Stefana Szczepłka, Wiktora Bołby oraz Romana Kołtonia.

Tytuł: Kaka chłopak ze Starogardu
Autor: Wiesław Wika
Wydawnictwo: Pomorski Związek Piłki Nożnej
Rok wydania: 2001
Liczba stron: 168

Więcej recenzji książek w dziale Biblioteka legionisty.


REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.