fot. Hagi / Legionisci.com
REKLAMA

Pensje piłkarzy obniżone o 30%

źródło: Przegląd Sportowy

Legia Warszawa osiągnęła porozumienie w sprawie obniżenia wynagrodzeń zawodników pierwszej drużyny. Po długich negocjacjach gracze zgodzili się na obniżkę pensji o 30 procent w miesiącach marzec - czerwiec. Ponadto na konta piłkarzy trafi aktualnie maksymalnie 20 tys. zł miesięcznie, a pozostała część została rozłożona na kilkanaście rat.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (34)

+dodaj komentarz
juhas - 25.04.2020 / 10:16, *.tpnet.pl

moim skromnym zdaniem jeżeli Legia nie zdobędzie w tym sezonie Mistrzostwa i Pucharu Polski powinni byc wszyscy aut juhas

odpowiedz
autor - 25.04.2020 / 00:51, *.vectranet.pl

oo nieroby sie zgodzily w koncu? no prosze

odpowiedz
BRL - 24.04.2020 / 13:37, *.tktelekom.pl

ale wysyp marksizmu w komentarzach

odpowiedz
help - 24.04.2020 / 12:46, *.ip-51-83-171.eu

hahahah komuna

odpowiedz
Legia - 23.04.2020 / 19:33, *.plus.pl

No to teraz pilkarze sie modla, zeby korona dluzej potrwala :) 30% za nie robienie niczego :) To sie nazywa oddanie klubowi :) Same z elkami na sercu :) Mogli blysnac i nie wziac za 2 miesiace :) PAmietali by kibice zawsze taki drobny gest i na tle ligi jakby to wygladalo dobrze :) Miodek w ratach odda za to Canal plus rozda darmowe abonamenty, zeby z klientami sie rozliczyc ;) a na pensje z wlasnej kieszeni prezesi placic beda. Przeciez kazdy liczy, ze dostanie dlatego takie ugody zawieraja :) No ale ciekaw jestem jak Miodek zacznie splacac te raty :) Rynek trasferowy tez sie zmieni, wiec nie wiem czy zaplanowane transfery dojda do skutku, a jak dojda to nie za kwoty jakie byly wymieniane. 2 lata na powrot gospodarki do normalnego zycia. Mecze bez kibicow tez beda na pewno ciekawe :) chyba, ze disco polo puszcza w tle, bo inaczej tego cyrku w tv sie nie da ogladac. Atmosfera na zywo, a patrzenie na kopanie sie przed tv to 2 rozne rzeczy :) ale oby bylo dobrze. Pozdrawiam :)

odpowiedz
Michaello - 23.04.2020 / 23:47, *.mgk.pl

@Legia: a Ty nie wziąłbyś pensji jakbyś miał kilkanaście mieszkań w kredytach kupionych i raty miałbyś na poziomie 25-30 tysięcy miesięcznie ?
Ludzie, piłkarz to zawód jak każdy inny. Owszem, zarabia się dużo ale kariera trwa dużo krócej niż normalna praca, poza tym emerytury nie będzie. Piłkarz przez 10-15 lat gry musi się ustawić na całe życie, żeby potem móc w coś inwestować bez ryzyka, że jak biznes się nie uda to nie będą mieli co jeść...

odpowiedz
Albanos - 24.04.2020 / 01:18, *.145.64

@Michaello: Jak mu braknie na starość to w biedronce na kasie będą potrzebować. Niech się przebranżowi. Mega głupie tłumaczenie piłkarzy. do normalnej roboty nie zdolni w razie co?

odpowiedz
Maka - 24.04.2020 / 07:24, *.play-internet.pl

@Michaello: haha nie beda mieli co jesc to rusza do roboty w biedronce. A to jakimi sa wielkimi graczami to juz weryfikowali chocby kelnerzy z luksemburga pracujacy na codzien.

odpowiedz
43148670730331 - 24.04.2020 / 08:36, *.lsas.aero

@Michaello:

odpowiedz
Bie(L)any - 24.04.2020 / 09:19, *.lsas.aero

@Michaello:
a kto Naszym kopaczom zabrania iść po zakończeniu kariery do normalnej pracy ???
Taki Aleksander Kłak po zdobyciu srebrnego medalu na olimpiadzie zakończył karierę w Belgi i jest teraz kierowcą autobusu w komunikacji miejskiej, a ci co grają w drugiej czy trzeciej lidze to myślisz , że tyle zarobią żeby do emerytury nic nie robić ????

odpowiedz
BRL - 24.04.2020 / 13:35, *.tktelekom.pl

Jakaś taka żenada mnie dopada, gdy ludzie się tak upominają, by komuś zabrać.

Przyszło Ci do głowy, że ktoś woli dostawać pełną pensję za normalną pracę? Że ludzie wykonują swoją pracę z pasji, ale nie wyklucza to chęci zarobku?

Tak, żaden Brazylijczyk, Portugalczyk, a nawet wielu Polaków grających w Legii nie będzie miał jej w sercu. Wy też swój zakład pracy w sercu macie? eLki w sercu to można wymagać od piłkarza, który się deklaruje jako kibic Legii, albo spędził w tym klubie wiele lat.

Nie zmienia to faktu, że mogą po prostu chcieć grać w piłkę i być z tego tytułu bogaci. Oczywiście, zawsze to są tacy Obradovicie i Langile, ale obstawiam, że jak ktoś pisze takie komentarze jak powyżej, to sam myśli ich kategoriami i mierzy innych swoją miarą.

I jeszcze te wstawki, że nikt im nie zabrania pracować w Biedrze po zakończeniu kariery. Spoko, ale Wy im nie zabraniajcie mieć innych ambicji :)

odpowiedz
Balde - 24.04.2020 / 19:01, *.centertel.pl

@BRL:
Cytuje:
"Przyszło Ci do głowy, że ktoś woli dostawać pełną pensję za normalną pracę? "
A jak siedzą w domu to mogą normalnie pracować? Sytuacja jest wyjatkowa to i działania muszą być takie.

odpowiedz
Mateusz z Gór - 23.04.2020 / 19:32, *.inetia.pl

Najważniejsze, że osiągnięto porozumienie, które pozwoli funkcjonować klubowi w przyszłości.
Ciekawe, na ile znaczenie miało to, że wracają rozgrywki, czyli będziemy zmierzać do normalności. Pewnie sporo, ale to dobrze.

odpowiedz
Podaj autora! - 23.04.2020 / 19:54, *.t-mobile.pl

@Mateusz z Gór: "normalność" bez trenera trwa zdecydowanie za długo

odpowiedz
Jan - 23.04.2020 / 22:14, *.chello.pl

@Mateusz z Gór: Góralu czy Ci nie żal ;)

odpowiedz
Arek - 23.04.2020 / 19:21, *.t-mobile.pl

A pinokio?

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!!! - 23.04.2020 / 16:37, *.btcentralplus.com

Arsenal 15%, Chelsea 10% a ich pensje o wiele wyzsze wiec brawo dla naszych pilkarzy za 30% !!

odpowiedz
kaktus - 23.04.2020 / 13:46, *.tpnet.pl

miało być 50%... jest 30%...
za bardzo nie zbiednieją... mogli by klubowi dać więcej od siebie

ps. ciekawy jestem, czy Obradović zgodził się na obcięcie pensji. Ten akurat nie ma powodu iść na rękę klubowi, siedzi tu tylko dla kasy. Kolejnym jego klubem będzie pewnie coś z III ligi niemieckiej lub II tureckiej...

odpowiedz
Arek - 23.04.2020 / 14:29, *.tpnet.pl

@kaktus: mnie to się wydaje, że kolejnym jego klubem może być koniec kariery. Nie wiem, czy znajdzie się kolejny jeleń na typa, co kontuzji doznaje siedząc na dupie w fotelu samolotu.

odpowiedz
Meteor - 23.04.2020 / 14:30, *.t-mobile.pl

@kaktus: Jak dla mnie to piłkarze, którzy zdecydowanie dostają mniej od niego, ale wnoszą coś do drużyny lub naprawdę się starają się choć coś wnieść - powinni z Obradoviciem ,,porozmawiać" w szatni o jego całokształcie. Może po prostu powinni mu dać przysłowiowego ,,bana". Wiadomo każdy grajek póki może to chce nakosić siana ile tylko da radę - ale chyba mimo wszystko trzeba mieć jakiś honor, którego On chyba nie posiada.

Agra - niestety niewypał, ale przyznał wprost że Legia to jednak dla niego za wysokie progi - starano mu się znaleźć nowy klub, choć na razie z tego nic nie wyszło (ale próbował) . Gość byłby skłonny pójść gdzieś, gdzie jeszcze by pograł w piłkę.

W przeciągu kilku lat było sporo u Nas niewypałów transferowych. Taka kolej rzeczy - raz się uda, raz się nie uda - trudno.

Obradović to chyba jest zdecydowanie nr 1 na liście niewypałów w przeciągu ostatnich 10 lat (chyba że zapomniałem jeszcze o jakiejś innej tego typu,,perełce" )

odpowiedz
Mateusz z Gór - 23.04.2020 / 19:33, *.inetia.pl

@kaktus:

Skoro Obradović kiedy nie gra inkasuje 100% pensji to kiedy nie gra powinien inkasować <ile> % pensji? ;]

odpowiedz
kaktus - 23.04.2020 / 13:46, *.tpnet.pl

miało być 50%... jest 30%...
za bardzo nie zbiednieją... mogli by klubowi dać więcej od siebie

ps. ciekawy jestem, czy Obradović zgodził się na obcięcie pensji. Ten akurat nie ma powodu iść na rękę klubowi, siedzi tu tylko dla kasy. Kolejnym jego klubem będzie pewnie coś z III ligi niemieckiej lub II tureckiej...

odpowiedz
Marcin - 23.04.2020 / 10:41, *.plus.pl

Dziwne że piłkarze zgodzili się na maj i czerwiec.Jak od początku maja może zaczną normalnie trenować.Ale chwała im za to,przekaz jest taki że w klubie bieda aż piszczy.Prezes chyba postawił wszystko na jedną kartę,że sprzeda się Karbownika i wszystko się wyrówna.

odpowiedz
lksabdv - 23.04.2020 / 10:53, *.chello.pl

@Marcin: Taaak, bieda aż piszczy....
Przypominam ze w zimie Legia sprzedała za 80 mln zł, najwięcej od kilku lat i przypominam, ze g... za to kupiła.

odpowiedz
Czwarty Pasek Na Dresie - 23.04.2020 / 11:06, *.play-internet.pl

@lksabdv: a zapomniales ile kredytow iest do splacenia??? Przestan myslec prostolinijnie ze sprzedali za X to musza kupic za X...

odpowiedz
Kuba - 23.04.2020 / 11:42, *.t-mobile.pl

@Czwarty Pasek Na Dresie: Jakich kredytów? Są jakieś koszty utrzymania klubu, ale o kredytach Legii pierwsze słyszę.
Brawa dla piłkarzy za zdroworozsądkowe podejście. Do boju Legia!

odpowiedz
WETERAN - 23.04.2020 / 13:18, *.chello.pl

@Kuba: Jeżeli sądzisz, że takie inwestycje jak budowa Akademii podejmuje się w oparciu o środki własne, bez podpierania się kredytami to masz pojęcie o ekonomii na poziomie chłopa pańszczyźnianego.

odpowiedz
Kuba - 23.04.2020 / 16:24, *.t-mobile.pl

@WETERAN: To był taki skrót myślowy z mojej strony. Oczywiście, że klub nie działa wyłącznie za swoje pieniądze, ale ja pojmuję to w ten sposób, że kredyty bierze Prezes. A Legia to my kibice.

odpowiedz
Bemowo L - 23.04.2020 / 09:51, *.play-internet.pl

Głupota.
I tak nic nie robią.
Powinni w tym okresie dostać krajową pensję minimalną!

odpowiedz
Ja1916 - 23.04.2020 / 10:03, *.vectranet.pl

@Bemowo L: dokładnie. Ludzie normalnie pracują i mają obniżone nawet o 50%. A oni siedzą i nic nie robią.

odpowiedz
Johny Ony - 23.04.2020 / 10:06, *.vectranet.pl

@Bemowo L: Dokładnie. Tu wychodzi ta życiowa niesprawiedliwosć.

odpowiedz
PND - 23.04.2020 / 10:55, *.94.134

@Bemowo L:
to że Ty zarabiasz minimalna krają nie znaczy że wszyscy ludzie maja taka zarabiac! Nie moja i nie piłkarzy wina, że nie chciało Ci się uczyć i trenować.

odpowiedz
WiernyKibicZwycięskichDrużyn. - 23.04.2020 / 14:13, *.plus.pl

@Bemowo L: Głupotą to ty zabłysnąłeś. Skoro się dogadali to znaczy że właściciel który jest prywatnym inwestorem, godzi się płacić takie pensje i jest to tylko i wyłącznie jego i zawodników sprawa. Co to komuna że wszyscy po równo, no w sumie już prawie komuna.

odpowiedz
WiernyKibicZwycięskichDrużyn. - 23.04.2020 / 14:19, *.plus.pl

@Johny Ony: A kto ci takich głupot natłukł że świat jest sprawiedliwy, może jeszcze czarno-biały ?

odpowiedz