REKLAMA

UEFA: Kraje powinny zrobić wszystko, aby dograć ligi

Wiśnia, źródło: UEFA - Wiadomość archiwalna

W czwartek odbyła się wideokonferencja, w której wzięły udział UEFA, ECA (Europejskie Stowarzyszenie Klubów), EL (Stowarzyszenie Lig Europejskich) i FIFAPRO Europa. Podczas niej omawiane były m.in. sytuacje, w których trzeba będzie wyłonić pucharowiczów w przedwcześnie zakończonych ligach.

Jak na razie o zakończeniu ligi zadecydowano w Belgii i Holandii. W związku z tym pojawiły się pierwsze wątpliwości, która z drużyn w przedwcześnie zakończonych ligach powinna zakwalifikować się do gry w rozgrywkach europejskich. Zgodnie z nowymi wytycznymi, UEFA oczekuje od władz każdej z lig na przedstawienie obiektywnej, przejrzystej i niedyskryminującej zasady wyłonienia pucharowiczów.

Pomimo tego UEFA nadal nalega, aby w miarę możliwości odbyły się wszystkie zaplanowane kolejki. Jeżeli natomiast ze względu na zagrożenie zdrowia zawodników, widzów i osób zaangażowanych w obsługę spotkania nie będzie to możliwe, to wówczas UEFA prosi o rozważenie wszelkich innych opcji dokończenia rozgrywek.

Jednocześnie UEFA jest świadoma tego, że dokończenie rozgrywek nie będzie możliwe jeżeli w danym kraju:

- zostanie wydany zakaz organizacji imprez sportowych, co spowoduje brak możliwości rozegrania wszystkich meczów w odpowiednim czasie

- pojawią się problemy gospodarcze, które będą zagrażały długoterminowej stabilności finansowej rozgrywek i klubów w nich uczestniczących

Co więcej, UEFA zastrzega sobie prawo do niedopuszczenia do rozgrywek dowolnego klubu, który został zakwalifikowany do rozgrywek pucharowych przez władze ligi, kiedy ta nie mogła zostać rozegrana do końca. Między nimi mowa tutaj o sytuacji, kiedy będzie istniało publiczne podejrzenie o niesprawiedliwe zakwalifikowanie klubu do rozgrywek europejskich.

UEFA EURO 2020

Poza tym UEFA podjęła decyzję, że mistrzostwa Europy, pomimo tego że są planowane na 2021 rok, to nadal będą nosiły nazwę UEFA EURO 2020.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (16)

+dodaj komentarz
Gepetto - 27.04.2020 / 02:29, *.chello.pl

Jak dla mnie brak drużyn z Belgii i Holandii w europejskich pucharach skoro sezonu nie było. Nawet jeśli to drużyny z przed sezonu. Najbardziej pokrzywdzone tam są kluby z drugiej ligi. UEFA powinna powiedzieć. Nie gracie do końca sezon kończymy tak jak jest, bo o mistrza gra się cały czas, a nie na końcu licytacje kogo stać na puchary, a kogo nie. Do tego za same bilety na mecze, cateringi i organizacje meczów jak by się udało dograć powinna finansować, bo tyle co oni kasy mają to nawet szejki nie mają. Takie moje zdanie

odpowiedz
Kruk - 26.04.2020 / 21:10, *.play-internet.pl

Za zmuszenie do grania takich meczów jak: Atalanta - Valencia i Liverpool - Atletico w czasie panującego koronawirusa ta organizacja powinna być pociągnięta do odpowiedzialności cywilnej przed Sąd i się długo nie wypłacić z tej góry pieniędzy, którą swoją chciwością zdobyła.

odpowiedz
as - 24.04.2020 / 16:33, *.chello.pl

uefa i fifa MAFIA

odpowiedz
Elquatro - 24.04.2020 / 14:20, *.chello.pl

Uefa mafia to przed trybunałem międzynarodowym powinna skończyć za sam mecz atalanty bergamo z valencia i dalsze naciski na granie, w tym aktualne naciski na granie biorąc pod uwagę ile osób zmarlo i zachorowało po tym meczu w dwóch krajach dotkniętych wyjątkowo przez wirusa.

odpowiedz
Juri - 24.04.2020 / 09:16, *.centertel.pl

FC DEN HAAG nigdy nie zginie!

odpowiedz
varsovian - 24.04.2020 / 08:42, *.orange.pl

Kolejny przykład po UE i WHO, że jest potworzone multum "organizacji", które wtedy gdy naprawdę mogą zadziałać i pokazać, że są potrzebne - zwyczajnie nie mają nic do zaoferowania. Ten wirus pokazuje tylko ile hajsu jest przez nas marnotrawionego na rzeczy kompletnie nieprzydatne.

odpowiedz
Wiem co mówię - 24.04.2020 / 14:16, *.chello.pl

@varsovian: na to nikt nie był gotowy, a o członkostwo w UE walczyliśmy bardzo długo, wpierw z komuna, żeby tam być, żeby mieć większe poczucie bezpieczeństwa, a nie być skazanymi na ruskich.ale najłatwiej mówić UE be, nie mając pojęcia o historii, a zdrada zachodu przed i po drugiej wojnie to jednak coś innego, nie było smy tak powiązani jak teraz, więc skończ plecic bzdury, bo wiele krwii się przelało abysmy mogli być tu gdzie jesteśmy. W kwestii wirusa zawidla unia, nawet supermocarstwo usa i Chiny też. Myśl.

odpowiedz
Kuba - 24.04.2020 / 15:36, *.t-mobile.pl

@varsovian: Uefa to darmozjady, obracają wielkimi pieniędzmi z reklam, dająca kasę tylko śmietance klubów. Napędzają piramidę finansową, przez co piłkarskie gwiazdy zarabiają krocie a po nagrody sięgają cały czas te same kluby (Barca, Real, Bayern, Juve itd.). Przy tym w obliczu kryzysu zupełnie nie wspierają słabszych i potrzebujących.
UE to zupełnie inna struktura, mająca charakter wspólnoty, a WHO to już w ogóle światowa organizacja, nie mająca uprawnień do jakichś zakazów, nakazów, a jedynie zaleceń.
Pandemia jest stanem klęski, z którym mamy pierwszy raz do czynienia i nawet najwięksi/najbogatsi są w kropce.

odpowiedz
varsovian - 24.04.2020 / 16:48, *.orange.pl

@Kuba: To super. Roczny budżet WHO to 4.2 mld USD. Nie za dużo jak na "organizacje mogącą wydawać tylko zalecenia"?
@Wiem co mówię: Przede wszystkim to walczyliśmy o wolną Polskę a nie o Polskę w UE. Sam pomyśl.
I ogółem nie chodzi mi konkretnie o tego wirusa a ogólnie. Wszelkie te "międzynarodowe organizacje" to się nadają do tarcia chrzanu. Widać to było na przykładach chociażby Gruzji(2008) czy Ukrainy(2014).
To samo było z PZPN. Dopóki nie został przyciśnięty to umywał ręce od całego bałaganu. Właśnie w takich chwilach jak ta teraz można zobaczyć kto ma instrumenty i może działać a kto pierdzi w stołek, produkuje papierki i się wymądrza jak jest dobrze. Bo jak jest źle to - my nic nie możemy.

odpowiedz
Maka - 24.04.2020 / 07:20, *.play-internet.pl

Uefa to dno nie warto tu jej poswiecac czasu. To organizacja nastawiona na koszenie kasy a nie rozwoj pilki. Jak funkcjonuje udowodniła po meczu z cwelitkiem.

odpowiedz
WarszawskaOchota - 24.04.2020 / 00:54, *.orange.pl

Uefo, zyczę ci bankructwa i upadku.

LTM.

odpowiedz
t - 24.04.2020 / 09:38, *.edu.pl

@WarszawskaOchota:
Też na to bardzo liczę. I może wtedy powstanie nowa lepsza organizacja, zrzeszająca większość krajów Europejskich na konkretnych, logicznych zasadach...
Dziś Uefa to totalne dno....

odpowiedz
Arek - 23.04.2020 / 23:42, *.tpnet.pl

Znaczy się, gówno ustalili. Bo jeśli lig się nie uda skończyć, to jak kwalifikować pucharowiczów, kto mistrzem, czy w ogóle wyłaniamy mistrzów krajowych, jak będą się odbywać eliminacje do pucharów itp. Posiedzieli, pogadali i w zasadzie tyle. Żadnych procedur, nic. Można się rozejść.

odpowiedz
... - 24.04.2020 / 15:18, *.t-mobile.pl

@Arek: rozejdż się.. spi..j

odpowiedz
775 - 23.04.2020 / 21:26, *.orange.pl

A co zrobiła UEFA w celu dogrania lig? Nic. Już nie mówię o wsparciu finansowym tych biedniejszych klas rozgrywkowych, ale chociażby o wsparciu proceduralnym. Trzeba jasno ustalić które drużyny awansują do pucharów gdyby dana liga nie została dograna, trzeba ustalić co w przypadku gdyby nowy sezon nie mógł zostać rozpoczęty w planowanym terminie itd. Można było opracować jakieś wspólne procedury które określą jak organizować mecze w czasie epidemii, przede wszystkim procedury ułatwiające renegocjację kontraktów z piłkarzami. UEFA działa dokładnie jak UE - jak jest dobrze to kosi gigantyczne pieniądze które przeżera i upycha do kieszeni swoich kolesi a jak jest źle to nagle chowa głowę w piach.

odpowiedz
Kruszankin do Cyzia cudowna akcja! - 23.04.2020 / 20:41, *.chello.pl

Zawsze i wszędzie uefa je.. będzie!

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.