Nowa Wielka Flaga Legii na meczu z Wisłą Kraków w październiku 2019 roku - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Nowa, większa Wielka Flaga

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Ostatnią jak do tej pory legijną sektorówką, nie licząc oczywiście sektorówek malowanych jednorazowo do konkretnych opraw, jest nowa Wielka Flaga, która liczy sobie już dziewięć lat. Pomysł na uszycie nowej, większej Wielkiej Flagi pojawił się w 2010 roku, kiedy otwarte zostały trzy trybuny nowego stadionu Legii. Dotychczasowa sektorówka znana jako "Wielka Flaga", której debiut przy Ł3 miał miejsce w marcu 1998 roku, zwyczajnie nie przystawała rozmiarami do nowej powierzchni dwukondygnacyjnych trybun.

Nieznani Sprawcy na meczu z Arką Gdynia, rozgrywanym 19 listopada 2010 roku, przeprowadzili zbiórkę pieniędzy na nową Wielką Flagę. W jej wyniku udało się zebrać 20 599,66 złotych, a wraz z wpłatami kibiców na specjalne konto oraz wcześniejszymi zbiórkami na stadionie, zgromadzono odpowiednie fundusze na wykonanie nowej legijnej sektorówki. "Tak wysoki wynik zbiórki oraz zaoszczędzone przez nas dotychczasowe środki, wystarczą nie tylko na uszycie największej flagi w Polsce. Pozwolą również zainaugurować rundę wiosenną mocnym akcentem ultras!" - informowali NS-i.

Ostatecznie nowa Wielka Flaga zadebiutowała kilka miesięcy później niż pierwotnie planowano - blisko rok po zbiórce przeprowadzonej na meczu z Arką. Debiut sektorówki miał miejsce podczas spotkania Legii z Rapidem Bukareszt, rozegranym 3 listopada 2011 w ramach rozgrywek Ligi Europy. Nowa Wielka Flaga, przykrywająca niemal całą trybunę północną nowego stadionu Legii, po raz pierwszy rozciągnięta została w drugiej połowie wspomnianego meczu z Rapidem, który obejrzało z trybun 30 786 kibiców (wynik możliwy z powodu braku buforów przy sektorze gości). Warto dodać, że w premierowym zaprezentowaniu Wielkiej Flagi, wyjątkowo sektorówka nie była rozwijana od dołu do góry (jak na starym stadionie) lub z góry na dół (tak rozwijane były dotychczasowe sektorówki na dwie trybuny na nowym stadionie), a od lewej do prawej strony Żylety.

Sam wzór flagi został zachowany, oczywiście zachowując odpowiednie proporcje. Minimalnie zmieniona została czcionka, co najlepiej widać przy literach "L", "E" oraz "G". Przede wszystkim pozostawiono sporych rozmiarów, wyraźny napis. Na fladze wykorzystany został również inny niż na pierwowzorze odcień dolnego, zielonego paska. Dotychczas flaga prezentowana była na naszej nowej Żylecie, a także na stadionie Narodowym podczas finałowego spotkania Pucharu Polski z Lechem Poznań w maju 2015 roku.





REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (18)

+dodaj komentarz
Kamil - 03.06.2020 / 18:47, *.29.13

gdzie można wpłacać kasę na nową flagę, bo nie podano info.

odpowiedz
Myslenie nie boli... - 03.06.2020 / 23:43, *.virginm.net

@Kamil: dżizus krajst......

odpowiedz
Ultras - 03.06.2020 / 18:21, *.237.203

Stara duzo fajniejsza, nie mozna bylo czcionki tej samej uzyc? Ta jest z cyklu tych napisow kreda na murach w latach 80tych..

odpowiedz
yyy - 03.06.2020 / 15:43, *.tpnet.pl

Hahahaha, ludzie, "bo się zużywa"...
Pilot do tv w domu obklejony folią? :D hahaha

odpowiedz
WIE(L)UN - 03.06.2020 / 16:11, *.plus.pl

@yyy: 10 hehe

odpowiedz
WARKA STRONG moja miłość - 03.06.2020 / 13:41, *.219.245

Stara Wielką Flagę możnaby rozkładać na trybunie VIP

odpowiedz
Olaf - 03.06.2020 / 11:17, *.vectranet.pl

flaga jest świetna!!! Rzeczywiście mogłaby być pokazywana częściej - z 4 razy w sezonie...

odpowiedz
Do Brat - 03.06.2020 / 10:45, *.play-internet.pl

A po co częściej? Ona się przecież zużywa. Poza tym efekt "wow" jest wtedy gdy widzisz coś rzadziej, a nie częściej, bo wtedy powszednieje.

odpowiedz
ding - 03.06.2020 / 10:39, *.chello.pl

A co się fizycznie stało z pierwszą "Wielką Flagą"?

odpowiedz
grzesiek - 03.06.2020 / 13:20, *.centertel.pl

@ding: dobre pytanie. Sam chetnie bym zobaczyl obydwie flagi przy okazji jakiegos szczegilnego meczu np 1/16 LE tak zeby sie flaga nie zuzyla

odpowiedz
Xyz - 03.06.2020 / 13:57, *.t-mobile.pl

Wydaje mi się, ze istnieje cały czas, bo pojawiła się raz na finale PP na narodowym, nie pamietam w którym roku. (Uprzedzając, nie pamietam który to był finał, ale wiem ze pojawiła się zarówno nowa wielka flaga, jak i stara)

odpowiedz
Jurek - 03.06.2020 / 17:42, *.play-internet.pl

@Xyz:
jesteś pewny?na finale PP w 2015 roku (2:1 z Lechem) była nowa Wielka Flaga+Panorama i miało się wtedy wrazenie,że one są dość małe a narodowy za to kolosalnych rozmiarow.Za to w 2013 roku podczas meczu ze Steaua u siebie były owszem i stara i nowa Wielka Flaga.Dlatego wydaje mi się,że wtedy w 2103 stara była widziana ostatni raz na meczu.Oczywiscie mogę się mylić.Pozdr.(L)

odpowiedz
XYZ - 03.06.2020 / 17:56, *.t-mobile.pl

@Jurek: Wydaje mi się, że na którymś z finałów służyła za "przebieralnię" dla NS, ale pewny nie jestem i nie chce mi się teraz przeglądać wszystkich galerii. Mogę się mylić, ale gdzieś ją widziałem, jeśli nie na finale PP no to pewnie na nowym stadionie przy Ł3.

odpowiedz
Jurek - 03.06.2020 / 21:11, *.vectranet.pl

@XYZ:
Dokładnie,taka właśnie funkcje pełniła na tym meczu ze Steaua.

odpowiedz
Pamiętliwy - 03.06.2020 / 22:12, *.tpnet.pl

@ding: chyba ostatni raz była w maju 2015 w meczu z Jagą :)

odpowiedz
Jurek - 04.06.2020 / 23:07, *.vectranet.pl

@Pamiętliwy:
Oczywiście masz rację,a zatem mój blad. Jako ciekawostkę i "pewnik" mogę powiedzieć,że stara wielka flaga zagościła też i na Torwarze, podczas fajnej prezentacji drużyny przed mistrzowska runda wiosenna 2006 :)

odpowiedz
Brat - 03.06.2020 / 10:05, *.chello.pl

Zawsze mnie zastanawia dlaczego tak sporadycznie korzystamy z tej flagi i z panoramy? Zwykle raz czy 2 razy w sezonie... Przecież to zajebiście wygląda

odpowiedz
expat - 04.06.2020 / 12:30, *.virginm.net

@Brat: Panoramy nie rozwiniesz na Zylecie bo jest za dluga. Na innych trybunach nie sa w zasadzie prezentowane oprawy. No i panorama przykrywa obecnie tylko jedna kondygnacje.
W sumie to z raz lub dwa razy w sezonie mozna by ja przewietrzyc.

odpowiedz