fot. Woytek / Legionisci.com

UEFA debatowała o europejskich pucharach

źródło: PZPN - Wiadomość archiwalna

Komitet Wykonawczy UEFA podczas przeprowadzonej w czwartek wideokonferencji debatował nad możliwościami dokończenia rozgrywek ligowych i – w przypadku niemożliwości ich zakończenia – opcjami kwalifikacji do europejskich pucharów.

Komitet określił sugerowane scenariusze powrotu do gry oraz kwalifikacji do europejskich pucharów. UEFA, zgodnie z zachowaniem zasady, iż kwalifikacja do udziału w europejskich rozgrywkach odbywa się na podstawie wyników uzyskiwanych w ligach krajowych, zbadała możliwości dokończenia sezonu, by na jego podstawie wyłonić drużyny biorące udział w rozgrywkach UEFA.

Idealnym scenariuszem jest dokończenie zawieszonych obecnie rozgrywek krajowych, a jeżeli będzie to niemożliwe z powodu problemów z kalendarzem, UEFA sugeruje inny sposób wyłonienia uczestników europejskich pucharów, ale na podstawie osiągnięć sportowych. Rywalizacja może być jednak zakończona wcześniej w określonych przypadkach:
1. Zakazu organizacji imprez sportowych na czas, który uniemożliwia dokończenie trwającego sezonu przed planowaną data rozpoczęcia kolejnego;
2. Problemów ekonomicznych, które w przypadku dokończenia sezonu zagroziłyby w długoterminowej perspektywie stabilności finansowej całych rozgrywek i/lub klubów.

Jeżeli w związku z powyższymi warunkami sezon zostanie zakończony wcześniej, UEFA wymagać będzie od federacji wytypowania zespołów biorących udział w rozgrywkach europejskich w sezonie 2020/2021, z zachowaniem poniższych zasad:
1. Procedura wyłonienia klubów musi odbyć się w sposób obiektywny, przejrzysty i niedyskryminujący;
2. Ostateczne wyłonienie klubów powinno zostać zatwierdzone przez odpowiednie organa na poziomie krajowym.

UEFA zastrzegła sobie ponadto prawo do odmowy udziału w rozgrywkach europejskich wytypowanego, w związku z przedwczesnym zakończeniem sezonu, przez związek krajowy klubu, jeżeli:
1. Sezon został zakończony z powodów innych niż wymienione przez UEFA lub z innych powodów niż związane ze zdrowiem publicznym;
2. Kluby zostały wytypowane w sposób nieobiektywny, nieprzejrzysty i dyskryminujący, a wytypowane kluby nie mogły zostać uznane za zakwalifikowane pod względem sportowym;
3. W ocenie opinii publicznej wybory krajowej federacji są niesprawiedliwe.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (8)

+dodaj komentarz
?????? - 15.05.2020 / 09:46, *.68.151

Ciekawe jak postapia z takimi krajami jak holandia gdzie sezon zakonczono a wyniki uniewazniono? Na zdrowy rozum skoro sezon sie nie odbyl to nie powinni grac w pucharach wcale!!!!!

odpowiedz
jkp - 15.05.2020 / 08:52, *.play-internet.pl

W ocenie opinii publicznej wybory krajowej federacji są niesprawiedliwe

Trudno o lepsze pole do dowolnosci i uznaniowosci czyli korupcji :)

odpowiedz
Nic o nas ,bez nas . - 15.05.2020 / 08:48, *.t-mobile.pl

Heeee

odpowiedz
olew - 14.05.2020 / 22:22, *.vectranet.pl

bełkot, czyli będą kręcić lody, cała ta organizacja jest dramatem, ale ludzie dają jej szmal i to się kręci, niestety

odpowiedz
Jack - 14.05.2020 / 21:57, *.chello.pl

Czyli ustalamy uczestników przy zielonym stoliku. Kwalifikacje z czapy. Nie mogę się już doczekać początku pasjonującej rywalizacji.

odpowiedz
Alan - 14.05.2020 / 20:23, *.t-mobile.pl

Wg. Mnie są 3 możliwości .
1 - znowu się nie dostaniemy
2 - dostaniemy się ale najlepsze mecze będą znowu bez kibiców ( patrz.Real, Ajax )
3 - mecze pucharowe ( z Legią bądź bez ) ale z dużymi ograniczeniami kibiców u siebie i z zakzami wyjazdów włącznie .

odpowiedz
oLaf - 14.05.2020 / 20:45, *.vectranet.pl

@Alan:
Ad:
1. oczywiście, że się nie zakwalifikujemy bo jesteśmy za słabi żeby przejść 4 rundy eliminacji LM. Smutne ale prawdziwe.
2. Gościu, z Marsa jesteś??? oczywiste jest że wszystkie mecze będą bez kibiców!! Może we wrześniu się to zmieni ale tego nikt nie wie...
3. Wiadomo, że tak będzie od września.

Problemem jest pkt. 1 i na nim wszyscy (od MIodka po Bońka i Ekstaklasę ) powinni myśleć.

odpowiedz
Alex Morgan - 14.05.2020 / 20:03, *.t-mobile.pl

Grassroots football

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.