Jacek Zieliński, dyrektor Akademii Legii - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Zieliński: Musimy szkolić na masową skalę

Bodziach, źródło: Legionisci.com / Prawda Futbolu

"Jeżeli chcemy wejść do Europy, musimy szkolić własnych piłkarzy. Szkolić na masową skalę" - mówi w rozmowie z Romanem Kołtoniem z kanału "Prawda Futbolu", dyrektor Akademii Legii, Jacek Zieliński. "Zielek" opowiada o piłkarskim duchu Legia Training Center, gdzie już za kilka tygodni, na przełomie czerwca i lipca, przeniesie się sześć drużyn Legii, w tym także pierwszy zespół prowadzony przez Aleksandara Vukovicia.

"Będą tam trenowały zespoły U-15, U-16, U-17, U-18, rezerwy Legii oraz pierwszy zespół, który będzie miał swoją część, około 25-30 procent całego ośrodka, a pozostałą część zajmować będzie Akademia Legii. W sumie trenować tu będzie około 110 zawodników. Dwa razy w tygodniu do ośrodka przyjeżdżać będą zespoły U-14, aby poczuły klimat tego ośrodka, naszego domu, bo chcemy, aby wszyscy zawodnicy czuli się tu bardzo dobrze i traktowali to miejsce jak swój dom" - mówi Zieliński.

Każde boisko w ośrodku będzie przyporządkowane do konkretnego zespołu. "Drużyny od U-17 do pierwszego zespołu będą trenowały na naturalnej nawierzchni. Zespoły U-15 i U-16 będą trenowały w dużym wymiarze czasowym na sztucznej nawierzchni. (...) W każdej kategorii wiekowej będzie dwóch trenerów - trener główny i asystent, będą także koordynatorzy poszczególnych drużyn, do tego dochodzą trenerzy motoryki, bramkarzy" - opowiada Jacek Zieliński o najbliższej perspektywie po przenosinach najstarszych drużyn Akademii do LTC w Książenicach.

"W kwestiach skautingowych mamy wiele do zrobienia. Taki ośrodek i takie warunki wymagają tego, żeby mieć najlepszych piłkarzy z całej Polski i z regionu. To zobowiązuje! Tutaj nie mogą biegać przypadkowi zawodnicy. (...) Musimy tę infrastrukturę wykorzystać w stu procentach" - mówi Zieliński. Cały materiał video możecie obejrzeć poniżej:




REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (31)

+dodaj komentarz
Jacek Zieliński!!! - 26.05.2020 / 17:34, *.196.16

Aejaejaejaeja
Jacek Zieliński!!!

odpowiedz
Artur - 25.05.2020 / 17:20, *.25.51

heh, niektorzy mysla, ze samo wybudowanie budynku rowna sie super akademia. Akademia to ludzie. A w Legii fachowcow od szkolenia bardzo niewielu (Dowhan). Wiec beda raczej nastepcy Michala Kopczynskiego. Tyle.

odpowiedz
mjr. krzyś - 24.05.2020 / 21:16, *.tpnet.pl

Tak. Powstaje coś niezwykle ważnego dla Legii ukochanej. Ostatnie lata to czas największej ilości mistrzów i Pucharów Polski w historii Legii Warszawa. Jednak wrogie Legii złe psy szczekają bez ustanku. Nienawiść nie ma granic. W innych klubach Miodka by doceniali, a swą drużynę na rękach nosili,a tu wielu tylko krytykuje. Zróbcie sami coś dla Legii!
Być legionistą to być wiernym na dobre i na złe. Nie poddawać się.Walczyć o Jej dobro na każdej płaszczyźnie. Z klasą ,fasonem ,charakternymi zasadami. Legia Warszawa wartości to podstawa! Piątka wszystkim legionistom!

odpowiedz
grzesiek - 24.05.2020 / 20:34, *.centertel.pl

Hahah szkolić na masową skale?
Wy zacznijcie od szkolenia na skale naszego klubu na poczatek bo jak patrze na takich pilkarzy jak np brat michała żyro i gadanie ze to jeden z lepszych z akademii to nawet nie jest smieszne ani troche

odpowiedz
burza69 - 25.05.2020 / 16:25, *.com.pl

@grzesiek:

Dokładnie! Żeby dobrze szkolić, muszą być najpierw trenerzy!!! To jest podstawa!!!

odpowiedz
warszawiak1234 - 24.05.2020 / 20:17, *.chello.pl

Jak czytam komentarze ludzi o niku "Mioduski out!!!" to mi się scyzoryk w kieszeni otwiera! Ty jesteś Legionistą?! Kim ty jesteś?!

odpowiedz
Kibic - 24.05.2020 / 20:15, *.inetia.pl

Tylko że u nas jest kiepskie te szkolenie. A pieniędzy na dobrych zawodników nie ma

odpowiedz
Greg81 - 25.05.2020 / 06:51, *.t-mobile.pl

@Kibic: to zostań sponsorem Legii

odpowiedz
Kibic - 25.05.2020 / 09:23, *.inetia.pl

@Kibic: Cała liga jest słaba. Każdy klub powinien mieć w klubie bogatego szejka. Europa nam ucieka jak pendolino

odpowiedz
L - 24.05.2020 / 20:15, *.plus.pl

Ile czasu budowali? Jakoś chyba szybko jak na Polskie "średnie"

odpowiedz
Bartosz83 - 24.05.2020 / 19:09, *.lukman.pl

Mam nadzieję , że za kilka lat nie trzeba będzie sprowadzać przeciętnych nawet jak na Polskie warunki zawodników z zagranicy tylko takiego przykładowego Roche Legia wyszkoli u siebie . Liczę też na to , że w tej ilości chłopców będą się trafiać tacy którzy dadzą jakość.

odpowiedz
Zdzicho - 24.05.2020 / 19:17, *.tpnet.pl

@Bartosz83: a myslisz, ze teraz nie mamy takiego Rochy? mamy lepszych, tylko bez ogrania, ale za to z perspektywami. Nikt im nie dał szansy. Wokól klubu jest duzo menadzerow, ktorzy probuja upchnac taki szrot, a te ogorki blokuja miejsce mlodym.

odpowiedz
Bartosz83 - 24.05.2020 / 20:12, *.lukman.pl

@Zdzicho:
Masz rację bez ogrania. Dlatego tym bardziej szacunek dla Vuko , że dał szansę Karbownikowi. Nawet sam trener wspominał ,że mógł mu wcześniej dać szanse. Wiadomo , że menadżerowie wokół takiego klubu jak Legia się kręcą i teraz przez tego wirusa będzie więcej takich przeciętniaków do wyciągnięcia i zobaczymy co zrobi klub. Problemem jest brak rezerw w drugiej lidze, wtedy nie trzeba by było tak wypożyczać młodych chłopaków.

odpowiedz
bronek49 - 24.05.2020 / 17:30, *.chello.pl

bardzo dobrze zobaczymy teraz jak będzie wyglądało szkolenie i jakie będą tego efekty ,Trzymamy kciuki

odpowiedz
Matt - 24.05.2020 / 17:15, *.tpnet.pl

Psy szczekają, karawana jedzie dalej. Brawo panie Mioduski. Super, że na pokładzie jest Jacek Zieliński. Chyba jedyny człowiek, do którego miałbym zaufanie w tym piłkarskim półświatku,

odpowiedz
Mrok - 24.05.2020 / 19:23, *.chello.pl

@Matt: Brawo za co? Za wybudowanie akademii? OK - na razie jednak "brawka" za ten sukces
Warto jednak aby w przerwach pomiędzy tym lizaniem tyłka szefowi Legii ktoś w końcu zdobył się na pytanie - Panie Mioduski! Po co tak naprawdę nam ta akademia?
Jaki bowiem model mamy w planie? Szkolimy młodych i co dalej? :
1. Szkolimy, sprzedajemy a za te pieniądze kupujemy zawodników do pierwszej drużyny?
2. A może, szkolimy po to aby wygrywać nimi Ligę Mistrzów?
3. A może, szkolimy, sprzedajemy dla samego hajsu i po prostu bogacimy Mioduskich?

Na razie na model pkt 1 i 2 nie zapowiada się bo tacy jak Karbownik są sprzedawani drogo wiec szybko, młodo i jak tylko zaistnieją. Pieniądze ze sprzedaży nie są inwestowane w transfery. W ostatniej rundzie 80 mln ze sprzedaży - zero w zakupach.
Stałe jęczenie Mioduskiego typu - wyginam śmiało ciało a tu MAŁO, MAŁO, MAŁOOO! wskazują na plan z punku 3. To jednak ile zarobi Mioduski prawdziwy kibic ma w d...
Wstrzymaj się zatem może z tymi owacjami zanim Legia pod rządami Mioduskiego osiągnie jakikolwiek sukces sportowy.

odpowiedz
Arek - 24.05.2020 / 19:56, *.t-mobile.pl

@Mrok: plan jest prosty Legia płaci za korzystanie z obiektu a właściciel D.M. się raduje

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!!! - 24.05.2020 / 14:24, *.btcentralplus.com

Wyp.....Mioduski z tym 'Training Center'. Tu jest Polska nie USA !!!!!

odpowiedz
Alex Morgan - 24.05.2020 / 17:00, *.t-mobile.pl

@MIODUSKI OUT !!!!!: Zalała go fala HEJTU

odpowiedz
Kuba - 24.05.2020 / 21:36, *.t-mobile.pl

@MIODUSKI OUT !!!!!: Ja też nie lubię wtrętów obcojęzycznych. Kiedyś była nawet ustawa o ochronie języka polskiego, ale w obecnych czasach nikt się tym nie przejmuje. Zewsząd słychać: hejt, fejs, lokdałn, fejk...

odpowiedz
Jacek - 24.05.2020 / 12:52, *.centertel.pl

Przywieziecie pociąg z całej Polski,bo wy sami chłopaków z warszawy niepotraficie wyszkolic .

odpowiedz
Pio - 24.05.2020 / 16:24, *.chello.pl

@Jacek: piecze ??? Hehehe wiem że piecze, piekła i z dnia na dzień będzie bardziej was piec hehe

odpowiedz
Arek - 24.05.2020 / 19:59, *.t-mobile.pl

@Pio: możesz koledze polecić coś na ból tyłka.. podobno masz duże doświadczenie

odpowiedz
Mrok - 24.05.2020 / 12:23, *.chello.pl

Spełniony sen Mioduskiego...
...jednak w wywiadach tylko, że cały czas mało, mało, mało..

odpowiedz
Arek - 24.05.2020 / 12:08, *.master.pl

Zależy kto będzie szkolił młodzież.. oby nie byli to przypadkowi trenerzy

odpowiedz
Kuba - 24.05.2020 / 12:02, *.t-mobile.pl

Gdyby oprócz ośrodka w Książenicach wybudować wreszcie boiska treningowe pod stadionem, to Legia będzie na prostej drodze by dogonić piłkarsko Europę. Czego z całego serca życzę i pozdrawiam całą kadrę trenerską! Do boju Legia!

odpowiedz
wyjazdowicz - 24.05.2020 / 12:26, *.net.pl

@Kuba: raczej nie masz racji

odpowiedz
Kuba - 24.05.2020 / 16:53, *.t-mobile.pl

@wyjazdowicz: Dlaczego? Już nie dogonimy Europy, zawsze będą nas upokarzać drużyny z Luksemburga czy Kazachstanu?
Mam nadzieję, że jak będziemy mieli dobrą infrastrukturę i fachowych trenerów, to będziemy mogli wracać do rozgrywek europejskich na najwyższym poziomie. Powoli do przodu, małymi krokami.

odpowiedz
Zu(L)us - 24.05.2020 / 11:58, *.centertel.pl

Jacek . Z całym szacunkiem. NIE ilość ale jakość. Nietrudno wyszkolic kopaczy chodzi o graczy.

odpowiedz
wyjazdowicz - 24.05.2020 / 13:47, *.net.pl

@Zu(L)us: tylko z tej ilosci trzeba zrobic jakość i tak to dziala wszedzie na swiecie
cale szczescie ze rosnie nam piekny osrodek i mlodzi zawodnicy beda mogli trenowac daleko od miasta w ciszy spokoju i wiejskim klimacie co napewno bedzie mialo wplyw na ich podejscie do grania

odpowiedz
Pawciu - 24.05.2020 / 11:17, *.play-internet.pl

Moj idol z lat mlodosci :)

odpowiedz