Inaki Astiz - fot. Maciej Frydrych / Legionisci.com
REKLAMA

Astiz: Prawdopodobnie po sezonie zostanę w Legii

Bodziach, źródło: Legionisci.com / Kanał Sportowy

Inaki Astiz był jednym z rozmówców ostatniego wydania "Ligi PL" w Kanale Sportowym. Hiszpański obrońca Legii w obecnym sezonie grywał zarówno w pierwszym zespole Legii (5 występów), jak i trzecioligowych rezerwach (7 meczów). Zawodnik nie ukrywa, że chętnie zostałby przy Łazienkowskiej na kolejne lata. - Nie ukrywam, że czuję się na siłach, żeby tutaj pomóc. W tym roku było trochę tak, że byłem pomiędzy pierwszą a drugą drużyną. Czułem się komfortowo w tej roli. Dało mi to satysfakcję, że mogłem zagrać kilka meczów z drugim zespołem, pomóc chłopakom. Myślę, że będę rozmawiał z klubem o tym, co będzie dalej, jak oni to widzą - powiedział zawodnik.

36-letni Hiszpan przekonuje, że na razie czuje się dobrze i nie myśli o zakończeniu piłkarskiej kariery. - Czuję się dobrze, stąd mam nadzieję, że tak będzie - mówi w rozmowie z prowadzącymi program w Kanale Sportowym. Z kolei po zakończeniu kariery, Astiz prawdopodobnie będzie chciał zostać trenerem, niewykluczone, że w legijnej akademii. - Będę się starał pójść tą drogą, ale trzeba zaczynać powoli. Będę musiał trochę się nauczyć, zobaczyć, jak wszystko to wygląda - powiedział.

Na razie Inaki koncentruje się na najbliższych spotkaniach - chce jak najlepiej dokończyć sezon z Legią, a o najbliższej przyszłości pomyśli dopiero po nim. Choć przekonuje, że zdecydowanie bliżej mu do pozostania przy Łazienkowskiej nawet w innej roli niż piłkarza, niż przenosin do innego klubu, by pograć jeszcze jeden sezon. - Obie opcje są możliwe, ale bardziej prawdopodobne jest pozostanie w klubie – jak nie jako piłkarz, to w innej roli - mówi Astiz.

Cały magazyn, w tym rozmowę z Inakim możecie obejrzeć poniżej (od 41. minuty).


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (9)

+dodaj komentarz
Wiktor Wektor - 27.05.2020 / 09:39, *.exatel.pl

Na pewno byłby wzorem i autorytetem dla młodych piłkarzy. Bardzo dobra koncepcja.

odpowiedz
old_fan - 26.05.2020 / 11:14, *.plus.pl

Idealnie, gdyby grał juz tylko w dwójce, ale za to cały sezon. Byłby mentorem dla młodych i mógłby jednoczesnie uczyć się od Kobierackiego.

odpowiedz
Bartosz83 - 25.05.2020 / 18:53, *.lukman.pl

Astiz to solidny gracz . Widać , że taka rola łącznika miedzy pierwszym a drugim zespołem mu odpowiada. Zresztą gdzie znajdzie lepszą pracę w tym wieku.

odpowiedz
Olaf - 26.05.2020 / 12:13, *.vectranet.pl

@Bartosz83: racja, mi Aztiz zaimponował jak wrócił do Legiii .... jako jedyny "nowy nabytek" - nie musiał "dostosowywać się do zespołu" i "nadrobić zaległości treningowe" tylko od razu wszedł do skłądu jak go potrzebowaliśmy i zagrał solidnie - tak to ma wyglądać!

odpowiedz
Yogi - 25.05.2020 / 18:16, *.centertel.pl

Nowa wizja klubu, małolaty za grosze i dziadki po przejściach z klubu kokosa... drzyj Europo...

odpowiedz
S(L) - 26.05.2020 / 00:21, *.chello.pl

@Yogi: żenująca , idiotyczna logika

odpowiedz
RS - 26.05.2020 / 09:18, *.e-cho.pl

@Yogi:
Majecki, Muzyk, Karbownik, Stolarski, Praszelik, Slisz, Pyrdoł, Rosołek, Wieteska, Cielemęcki, Sanogo.
Faktycznie, same staruszki.

odpowiedz
Matt - 25.05.2020 / 15:54, *.tpnet.pl

Taki zawodnik jak Astiz do skarb. Bardzo dobry piłkarz, profesjonalista i do tego inteligentny. Nie obraża się za ławkę, za grę w rezerwach, zawsze jest do dyspozycji. Poszedł na Cypr i też się doskonale sprawdził. Niestety takich ludzi rzadko się docenia. Ktoś 2 razy strzeli przypadkowe szmaty i staje się gwiazdą.

odpowiedz
Marco - 25.05.2020 / 10:56, *.t-mobile.pl

Widząc Łukasza Pałkę zbiera mi się na zrzut.

odpowiedz