fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

PZPN prosi rząd o możliwość powrotu kibiców na stadiony

Bodziach, źródło: Legionisci.com / Weszło

Najbliższe spotkanie piłkarskie w Polsce odbywać się będą bez udziału publiczności, a także z bardzo ograniczoną liczbą mediów obsługujących mecze (media klubowe i osoby potrzebne do realizacji transmisji telewizyjnej, 10 fotoreporterów i 15 dziennikarzy). PZPN wystosował prośbę do polskiego rządu, by stopniowo przywracać możliwość wpuszczania kibiców na stadiony.

- Zaproponowaliśmy, żeby na początku ten etap wyglądał następująco: można zapełnić stadiony do 20 procent całkowitej pojemności, ale nie przekraczając liczby 999 kibiców na trybunach, co oznacza, że będzie to impreza niemasowa. Wydaje mi się, że bezpiecznie i skoordynowanie można tych kibiców wpuścić na odpowiednie sektory tak, żeby oni byli tam bezpieczni i tak, żeby mogli w dobrych warunkach obejrzeć mecz - powiedział Maciej Sawicki, dyrektor generalny Polskiego Związku Piłki Nożnej w rozmowie z Weszło.

Sawicki podkreśla, że PZPN jest bardzo wdzięczny rządowi za możliwość dokończenia rozgrywek sezonu 2019/20, na co nie wszystkie europejskie kraje przystały. Wiadomo, że przy ewentualnym powrocie kibiców, nawet w mocno ograniczonej liczbie, na trybuny, obowiązywać będą liczne restrykcje. Początkowo nie ma co liczyć na powrót na trybuny kibiców gości. - W naszym planie zaznaczone są wszystkie rzeczy, które trzeba spełnić, aby taki mecz mógł się rozegrać. Określamy tam wszystkie restrykcje, które powinny obowiązywać na stadionie - kontrole, dezynfekcje, nie może być serwowanego cateringu, nie może być też na początku kibiców gości, aby ograniczyć podróżowanie pomiędzy miastami, bilety mają być sprzedawane online, trzeba nosić maski i zachowywać dystans społeczny, co przekłada się również na wchodzenie i wychodzenie ze stadionów - mówi Sawicki.

- Jeśli plan zostanie zaakceptowany, uda się go przeprowadzić bezpiecznie i będziemy się do wszystkiego stosowali, to mamy dużą szansę, że w przyszłości będziemy wracali na stadiony już na normalnych warunkach i w pełnej liczbie kibiców - mówi dyrektor generalny PZPN.

Cała rozmowa dostępna jest tutaj.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (28)

+dodaj komentarz
Juri - 26.05.2020 / 21:13, *.inetia.pl

Loże VIP .
Cała Legia zawsze razem.

odpowiedz
Arecki - 26.05.2020 / 20:45, *.tpnet.pl

Do waw racja kolego, polecam wszystkim książkę Stanisława Krajskiego Masoneria Polska 2020.Na rozdrożu historii. Piękna bramka Gruzina.

odpowiedz
Fuck UEFA - 26.05.2020 / 12:36, *.centertel.pl

Jakoś PZPNowi nie przeszkadzało jak sami zamykali trybuny, a teraz gdy źródełko zupełnie wyschło to płacz i apele do rządu. Oczywiście jestem za powrotem normalności, ale takiej prawdziwej a nie takiej, że PZPN czy UEFA robią z kibicami co i kiedy chcą.

odpowiedz
Plaskacz - 26.05.2020 / 01:37, *.chello.pl

Tylko janusze i pikniki. Kumaci dostajo bilety za darmo!

odpowiedz
Lfan - 25.05.2020 / 21:36, *.tpnet.pl

Mam nadzieję, że w takim wypadku pierwszeństwo będą miały osoby mające karnety i pod uwagę zostanie wzięta obecność na meczach.

odpowiedz
waw - 25.05.2020 / 19:56, *.chello.pl

Jak Ludzie zrozumieja i zaczna myslec ze Masoneria steruje Swiatem od czasow Napoleona do dzisiejszego dnia, i niepoddamy sie wszyscy tej selekcji swiatowej, to Wtedy zapanuje spokoj i zdrowie dla wszystkich, pozdrawiam wszystkich Polakow

odpowiedz
Marceli - 28.05.2020 / 09:45, *.chello.pl

@waw: Prawda,prawda

odpowiedz
Kibolek - 25.05.2020 / 19:29, *.telefonica.de

Pandemia to SCIEMA. GLOBALNE OSZUSTWO KORONA ŚWIRUS

odpowiedz
Kamil - 26.05.2020 / 18:07, *.56.219

@Kibolek: Oczywiście a miliony umierają na ulicach, potrzebna szczepionka na już.

odpowiedz
Czwarty Pasek Na Dresie - 26.05.2020 / 21:39, *.play-internet.pl

@Kamil: bierz moja dawke. Ja wole byc zdrowy.

odpowiedz
Artek 82 - 25.05.2020 / 19:15, *.tpnet.pl

W przypadku Legii w pierwszej kolejności powinni wpuścić Generałów Broni za Legiony jest nas tylko 28

odpowiedz
News ⚽️Legia⚽️Poland - 25.05.2020 / 19:03, *.188.228

To dobry momènt na wymátowanie krzesełek na Żylecie!to byłby powròt !i mega!uderzenie!i nie ma siadania!wszyscy!tańczá!90 min!to prawdziwa Żyleta!

odpowiedz
Piotr (L) - 25.05.2020 / 17:11, *.centertel.pl

Ciekawe jak wynagrodzą tych kibiców którzy mają jeszcze obecne karnety na cały sezon ja taki posiadam co sezon i jeszcze bez cateringu przej...ane zwłaszcza gdy jest upał i chce się pijc

odpowiedz
ding - 25.05.2020 / 14:49, *.chello.pl

Obawiam się, że te miejsca oddadzą dzieciom :-(

odpowiedz
WARKA STRONG moja miłość - 25.05.2020 / 14:27, *.207.45

W pierwszej kolejności wchodzą kumaci, a Janusze na końcu.

odpowiedz
Bad - 25.05.2020 / 15:27, *.centertel.pl

@WARKA STRONG moja miłość: ???? BRAWO ????

odpowiedz
Janusz - 26.05.2020 / 14:18, *.btcentralplus.com

@Bad : Ale ja tez chce wejść! Ładna pogoda ma być może zabiorę swoją

odpowiedz
Brreuuno - 25.05.2020 / 13:59, *.chello.pl

Myślę że spokojnie po 150 za bilet można wziąć albo i lepiej i tak znajdą się chętni.
Nie ma co rozdawać za pół darmo biletów

odpowiedz
Bileter - 25.05.2020 / 13:25, *.171.7

A może na początek wpuszczać tych co już zakupili bilety czyli karneciarzy. I to najlepiej tych co w ostatnich 2 latach mają co najmniej 80% obecności.

odpowiedz
LegiaAlboŚmierć - 25.05.2020 / 15:20, *.orange.pl

@Bileter: Ja proponuje żeby w pierwszej kolejności wpuszczać wyjazdowiczów.

odpowiedz
Bileter - 25.05.2020 / 15:27, *.171.7

@LegiaAlboŚmierć: Ale to chyba na mecze wyjazdowe ;)

odpowiedz
malin - 25.05.2020 / 17:35, *.play-internet.pl

@Bileter: problem w tym,że karneciarzy u nas jest więcej niż 999,jaką masz propozycje,który karneciarz ma wejść, a ktory nie,bo takich co przynajmniej 80 % ma zaliczone tez moze byc więcej niż 999,loteria,losowanie?

odpowiedz
Phoenix(L)k - 25.05.2020 / 21:21, *.centertel.pl

@malin:

Tak samo, jak z biletami na finał PP
Najpierw 100% frekwencji. Potem jeden mecz opuszczony... i tak do wyczerpania puli

odpowiedz
Olaf - 26.05.2020 / 12:11, *.vectranet.pl

@Phoenix(L)k: to mrzonki co piszecie.... wiadomo, że najpierw wejdą ludzie do lóż + strefa Gold i Silver bo każdy z nich dla Legii to jak 20 innych zwykłych kibiców.

Także nie myślcie, że jacyś "karneciarze" wejdą, bo nie o nich tu chodzi.

odpowiedz
malin - 26.05.2020 / 12:40, *.chello.pl

@Phoenix(L)k: ok,a jesli tych co maja 100 procent obecnosci byloby wiecej niz 999,pewnie tylu nie ma,ale co jesli jednak bedzie ich wiecej niz 999?

odpowiedz
Alan - 25.05.2020 / 13:17, *.t-mobile.pl

Zły rząd i jeszcze gorszy PZPN chce kibiców na stadionie ? Czas chyba na zmianę retoryki ????

odpowiedz
Kamil - 25.05.2020 / 12:50, *.51.208

Tylko miejsca dla sponsorów i VIP, bo oni dają kasę.

odpowiedz
Lfan - 26.05.2020 / 15:19, *.tpnet.pl

@Kamil: buahahaha

odpowiedz