fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Piętrowym autokarem do Legnicy

Woytek, źródło: Legionisci.com

Legia Warszawa będzie pierwszą drużyną w kraju, która uda się na mecz wyjazdowy w czasie epidemii. W związku z obowiązującymi regulacjami i wytycznymi zespołu medycznego PZPN należy zachować odstępy między pasażerami w autokarze. - Żeby spełnić wymogi związane z epidemią, zamiast jechać dwoma autokarami, jedziemy autokarem piętrowym - powiedział trener Legii.

- Nasz kierownik Konrad Paśniewski zadbał o wszelkie szczegóły i mam święty spokój. Jest w formie i w gazie, więc każdy nasz wyjazd będzie - jak zwykle - świetnie zorganizowany. Przywykliśmy już do pewnych rzeczy, nie ma niewiadomych czy takich obaw, jak 2 miesiące temu. Przygotowujemy się z dużym spokojem i koncentrujemy się tylko na tym, co ma nas spotkać na boisku. Przestrzegamy wszystkich kwestii związanych z organizacją, ale nie zauważam jakiegokolwiek niepokoju. Wręcz przeciwnie - cieszymy się, że możemy wrócić do gry w meczach o stawkę - dodał Aleksandar Vuković.


Konrad Paśniewski (kierownik drużyny): Jedziemy jednym autokarem, co może się wydawać normalne, ale nie do końca, ponieważ zalecenia są takie, by między pasażerami był zachowany odpowiedni odstęp. Legijny autokar przygotowany jest na 35 miejsc i nie spełnia tych kryteriów, więc musielibyśmy jechać dwoma autokarami, co w przypadku drużyny nie jest praktykowane. Nie może być tak, że rozbijamy zespół na dwa autokary, więc do Legnicy jedziemy autokarem piętrowym, który ma ok. 80 miejsc. Dzięki temu spełnimy wymagania przed nami stawiane.

W samym hotelu zajmujemy dwa piętra na wyłączność i wszyscy śpią w pokojach jednoosobowych. To trochę taka profilaktyka, bo zakładam, że wkrótce wrócimy do tego, że zawodnicy będą spali po dwóch. Dzień przed meczem rano nasz szef kuchni wyjeżdża do hotelu i przygotowuje posiłki i już dziś będziemy jedli kolację przygotowaną przez Ewę.

Poza tym higiena, bezpieczeństwo, dużo płynów antybakteryjnych, w hotelu nie będziemy korzystali z serwisu. Wszystkie dodatkowe potrzebne rzeczy typu ręczniki będą stały w korytarzach i będzie można je samemu wymieniać. Praktykowaliśmy to już w Warce, gdzie byliśmy kilka dni na zgrupowaniu. Jesteśmy w pełni odpowiedzialni, ale nie wariujemy.

WYNIKI SONDYLegia w Pucharze Polski:
SUMA GŁOSÓW: 3309
START: 25.05.2020 / KONIEC: 27.05.2020


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (20)

+dodaj komentarz
krisu - 26.05.2020 / 17:57, *.centertel.pl

Ale Panowie w kurtkach zimowych są. Hihi.

odpowiedz
Uśmiecham się gdy to czytam. - 26.05.2020 / 03:40, *.optonline.net

Co za idiota to wymyślił ?
Odstępy w autobusie, no ludzie... gdzie tu jakakolwiek logika ?

odpowiedz
Coach - 26.05.2020 / 13:53, *.188.163

@Uśmiecham się gdy to czytam.: widać że urodziłeś sie w klatce,i nie wiesz co to przestrzeń...,,

odpowiedz
News⚽️Legia⚽️Poland - 26.05.2020 / 01:10, *.188.228

Brawo za komfort podróży,I tak niech zostanie,piłkarze I sztab muszá mieć gdzie rozprostować nogi,to ileś godzin....

odpowiedz
Pomidor - 26.05.2020 / 00:15, *.chello.pl

A turystki zawsze na końcu siedziały ;)

odpowiedz
garry - 25.05.2020 / 22:17, *.chello.pl

Z tej Legnicy powinni jechać gdzieś do hotelu z boiskiem w Wielkopolsce i nie tłuc tych kilometrów.

odpowiedz
Ja - 25.05.2020 / 22:14, *.t-mobile.pl

Chore. Rozumiem iż będą 4 szatnie a na boisku też odległości zachowane...pod prysznic pojedynczo? Litości ściema za ściemą...a lud daje się wodzić za nos.

odpowiedz
Lgst81 - 26.05.2020 / 12:23, *.t-mobile.pl

@Ja:
Piętrowe boisko będzie hehe szaleją na ostro z pomysłami

odpowiedz
STOP KORONAŚWIRUSOWI - 25.05.2020 / 21:34, *.tpnet.pl

Wszyscy przebadani i zdrowi i jeszcze mają jechać autokarem piętrowym? Absurdalny wymóg!

odpowiedz
Arek - 25.05.2020 / 14:21, *.tpnet.pl

Niektóre te restrykcje totalny bezsens.

odpowiedz
Ziomek69 - 25.05.2020 / 13:01, *.65.141

Legio klube ty nasz pokaż.. #$#@ (miedzi) jak w piłkę grasz

odpowiedz
WL - 25.05.2020 / 12:32, *.tpnet.pl

LEGIO jedziemy po awans innej opcji nie ma !!

odpowiedz
Kamil - 25.05.2020 / 12:23, *.51.208

Dosłownie kabaret szkoda gadać, no cóż ciemnota ludzi nie zna granic.

odpowiedz
Darek - 25.05.2020 / 12:22, *.t-ipconnect.de

Zdrowi przebadani ludzie będą jechać na ten sam mecz w odpowiednich odległościach by później już nie zachowywać tych odległości w szatni i podczas meczu.Powariowali już wszyscy.
Tak jak by wirus zarażał tylko w autokarze.Zresztą kto ma zarażać?Przecież wszyscy są przebadani.Zdrowy zdrowego zarazi?

odpowiedz
Rafix - 25.05.2020 / 12:04, *.chello.pl

W autokarze odległość, a na boisku już nie, bez sensu, faule na odległość ????????

odpowiedz
WARKA STRONG moja miłość - 25.05.2020 / 11:51, *.207.45

Na górze pewnie będą browary pili. Trzeba mądrze pilnujących rozsadzić!

odpowiedz
mle - 25.05.2020 / 12:27, *.orange.pl

@WARKA STRONG moja miłość: mądrego to i warto posłuchać ;)

odpowiedz
Kozioł - 25.05.2020 / 22:24, *.141.248

@WARKA STRONG moja miłość:
Facetka siedzi z przodu!!!

odpowiedz
Lukas - 25.05.2020 / 10:33, *.chello.pl

Ludzi którzy razem trenują, razem grają, przebywają w jednej szatni itd. muszą siedzieć w odstępach w autokarze.. paranoja.

odpowiedz
slt - 25.05.2020 / 11:02, *.36.50

@Lukas: z bramek też się będą cieszyć na odległość. Przynajmniej social distancing będzie dobrym wyjaśnieniem słabego krycia przez obrońców :)

odpowiedz