Wojciech Muzyk zadebiutował w pierwszej drużynie Legii - fot. Piotr Kucza / FotoPyK
REKLAMA

Debiut Muzyka w Legii

Woytek, źródło: Legionisci.com

We wtorkowym starciu z Miedzią Legnica między słupkami bramki Legii zadebiutował Wojciech Muzyk. 21-letni zawodnik jest trzeci w bramkarskiej hierarchii pierwszej drużyny Legii i zwykle mecze oglądał z trybun lub występował w trzecioligowych rezerwach. Jednak w trakcie przygotowań do wznowienia rozgrywek urazów doznali Radosław Majecki i Radosław Cierzniak i przed Muzykiem otworzyła się szansa na zaprezentowanie swoich umiejętności szerszemu gronu kibiców.

- Przed debiutem czułem się bardzo dobrze, pewnie i było to widać w meczu. Otrzymałem wsparcie od trenerów i kolegów. Dobrze wszedłem w mecz tak jak i cała drużyna. Cel był jeden - awans. Szkoda tej straconej bramki, bo to był debiut i fajnie wyglądałoby na zero z tyłu, ale trudno. Ważne, że utrzymaliśmy prowadzenie i jesteśmy w półfinale. Pierwszy mecz zawsze jest trudny ale najważniejsze, że już za mną i wygraliśmy go, więc będę go dobrze wspominał - powiedział po meczu zawodnik.

Muzyk w meczu z Miedzią Legnica nie miał zbyt wiele pracy. W samej końcówce popełnił jednak prosty błąd, który kosztował Legię utratę bramki. Podczas wychodzenia do dośrodkowania nagle się zatrzymał, co wykorzystał Paweł Zieliński, głową pakując piłkę do siatki. Wcześniej Muzyk kilkukrotnie zachował się dobrze, broniąc niezbyt mocne strzały przeciwników.

- Po przerwie brakuje nieco czucia na boisku. Nie graliśmy sparingów podczas tej przerwy, więc ciężko było wytrenować odległości między obrońcami. Fizycznie czuję się dobrze, ciężko trenowaliśmy przez trzy tygodnie i z meczu na mecz będzie coraz lepiej. Do 88. minuty byłem zadowolony z siebie, że głowa mi nie odleciała, ale.... no szkoda. Trzeba było jednak się szybko otrząsnąć, bo jeszcze było 10 minut spotkania. Można powiedzieć, że pod koniec dostarczyłem trochę emocji, bo pod koniec ta druga połowa była lekko senna - dodał młody bramkarz.

Urodzony w Suwałkach bramkarz na Łazienkowską trafił z Olimpii Grudziądz w czerwcu 2019 roku i podpisał czteroletni kontrakt, który obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku. Wcześniej występował w juniorach Czarnych Olecko, potem odszedł do MKS-u Ełk. Bramkarzem grudziądzkiego był od rundy wiosennej sezonu 2016/17.

fot. Piotr Kucza / FotoPyK
fot. Piotr Kucza / FotoPyK


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (28)

+dodaj komentarz
Macko - 29.05.2020 / 20:10, *.com.pl

Zobaczycie, będzie jeszcze grał jak z nut !!! Głowa do góry i jazda !

odpowiedz
tomiacab - 28.05.2020 / 00:30, *.virginm.net

mam nadzieję że jeszcze długo nie bedzie jedynką

odpowiedz
Arek - 27.05.2020 / 14:35, *.tpnet.pl

Ogra się, to i pewność złapie. To był debiut w oficjalnym meczu jako nr. 1. Do tej pory był trzecim bramkarzem, a tu żałosne hejterki wiedzące wszystko lepiej musieli się zesrać. Szkoda tylko, że na forum. Pamiętam, jak Boruc bronił na początku, a teraz wszyscy waliliby w gacie, gdyby tylko wrócił. Z Tego Muzyka będzie jeszcze bramkarz!

odpowiedz
fridge.raster - 27.05.2020 / 12:38, *.pwx-net.pl

debiut, jak debiut ... spalił się przy interwencji ... może bał się Jędzę uszkodzić łokciem przy agresywniejszym wejściu :) ? Nie miał zbyt wiele okazji do pokazania umiejętności ... w kilku sytuacjach ładnie się wyciągnął i pokazał, że ma pojęcie na czym zadanie polega, chociaż jego piąstkowanie przed pole karne pokazuje również, że jest jeszcze przed nim sporo pracy, i to nie tylko z samą techniką ... ale również w głowie ... musi sobie uświadomić, że to On rządzi na przed bramką i nie może bać się wjechać w rywala, ... jak trzeba to i plecach Jędrzejczyka.

odpowiedz
Hugon - 27.05.2020 / 22:46, *.vectranet.pl

@fridge.raster: Prędzej bał się że Jędza go okciem załatwi,będą z go ludzie.

odpowiedz
Filipek - 27.05.2020 / 12:29, *.105.165

Cierzniak 2 tyle słabo wyglada ten synek w bramce

odpowiedz
do Leśny / Oski - 27.05.2020 / 11:31, *.centertel.pl

Nie musisz wysłać tego samego z różnych profili - wiemy że byłeś zachwycony młodym bramkarzem Legii. Ja na przykład mniej. Przez to - jak raczyłeś określić - narobił w gacie i nie wyszedł do piłki zaserwował sobie i swoim kolegom sporo nerwowki. Fabiański czy Majecki byli dużo młodsi jak debiutowali i dużo pewniejsi. Jedyną szansą dla Muzyka jest...Mioduski. Jeśli pożałuje kasy na bramkarza czeka nas fascynujący pojedynek Ciezniak - Muzyk i gra o utrzymanie w ekstraklasie....

odpowiedz
Tagi - 27.05.2020 / 11:16, *.plus.pl

Czy nie za słabe warunki fizyczne? Jakiś On drobny. Ale trzeba dać mu szanse.

odpowiedz
ajg - 27.05.2020 / 11:26, *.chello.pl

@Tagi: Muzyk -195 cm 83 kg Majecki -191 cm 81 kg Cierzniak -188 cm 78 kg

To są złe warunki? Po ciężkiej pracy na siłowni straci szybkość! Większość bramkarzy jest szczupła.

odpowiedz
jezus - 27.05.2020 / 23:36, *.vectranet.pl

@ajg: tak, do takiego wzrostu - to jest zła waga

odpowiedz
Sasza - 27.05.2020 / 10:53, *.chello.pl

Chłopie, dwie sprawy.
Po pierwsze, jak już wychodzisz to idziesz do końca jak pitbul a nie jak przestraszona dziewica. Po drugie, jeśli poważnie traktujesz to co robisz i naprawdę chcesz coś osiągnąć w zawodowej piłce, to weź się trochę ogarnij i idź na siłownię bo żal patrzeć na Ciebie.

odpowiedz
Obcy - 27.05.2020 / 11:20, *.t-mobile.pl

@Sasza: A pamiętasz takiego bramkarza jak Edvin Van Der Sar i jego muskulaturę. Tutaj mięśnie nie grają.

odpowiedz
Jasio - 27.05.2020 / 09:47, *.telkab.pl

Debiut, od razu z golem. No brawo ! ;)

odpowiedz
WarszawskaOchota - 27.05.2020 / 09:32, *.orange.pl

To był jego pierwszy oficjalny mecz w Legii.
Młody chłopak, przypomnijcie sobie debiuty Boruca czy Fabiańskiego.
Muzyk jest pod skrzydłem najlepszego trenera bramkarzy w Polsce.
Tak na prawdę popełnił jeden błąd, niestety kosztował nas bramkę, ale jestem dobrej myśli co do niego.
Powodzenia !

odpowiedz
1410 - 27.05.2020 / 09:19, *.vectranet.pl

Debiut zaliczony,mecz wygrany, od nowego sezonu wypożyczenie i ogrywaj się chłopaku, powodzenia

odpowiedz
Pablo33 - 27.05.2020 / 09:18, *.tpnet.pl

Szkoda, że debiutu Fabiańskiego niektórzy zapomnieli. Wystraszony młodzieniaszek, puszczał piłki przed siebie. A chwilę później był najlepszym bramkarzem ekstraklasy. Występ niezły poza jedną interwencją, dobrze rokujesz przyjacielu Muzyk. Super, że jesteś!

odpowiedz
Pietja - 27.05.2020 / 09:07, *.36.42

Bramkę zawalił. Następnym razem krzyczysz moja i na pewniaku piąstkujesz. Spokojnie, pewność siebie jeszcze przyjdzie. Widać, że ma potencjał.

odpowiedz
Alan - 27.05.2020 / 08:57, *.t-mobile.pl

Pierwsze koty za płoty, grunt to dobra psychika, dlatego głową do góry. Najważniejszy jest awans.

odpowiedz
Znawcy - 27.05.2020 / 08:52, *.play-internet.pl

Jak wypadł debiut Boruca, Malarza,Majeckiego?Panowie chłopak jest młody,potrzebuje ogrania.Dla mnie lepszy niż Cierzniak.Jeszcze będzie z Muzyka dobra muzyka.

odpowiedz
Sputnik 44 - 27.05.2020 / 08:58, *.vectranet.pl

@Znawcy: ale weź nawet nie dyskutuj. Ci poniżej to wybitni eksperci! Tyle, że na bramce to w Vanessie stali...

odpowiedz
Przemko - 27.05.2020 / 08:45, *.netfala.pl

Chłopak był zestresowany. Wiadomo, bramka idzie na jego konto, ale dajmy mu szansę. Będzie lepiej!

odpowiedz
Pozdrawiam - 27.05.2020 / 08:43, *.chello.pl

Niestety Muzyk to krzyżówka Skaby z Antoloviciem.

odpowiedz
Ewelina - 27.05.2020 / 08:11, *.play-internet.pl

Słaby występ. Stracona bramka w całości na jego konto, błąd banalny.

odpowiedz
Zdzicho - 27.05.2020 / 07:44, *.tpnet.pl

Ale zapierdzielił bramke. Jak juniorek

odpowiedz
ACAB - 27.05.2020 / 09:19, *.t-mobile.pl

@Zdzicho: Ty na kasie w biedronce podczas swojego debiutu też byłeś pewnie lekko w szoku i jakaś skuche zrobiłeś pewnie marchewkę z pietruszką pomyliłeś.

odpowiedz
Jasio - 27.05.2020 / 09:49, *.telkab.pl

@ACAB : A co to ma do rzeczy? Bramka na konto Muzyka.

odpowiedz
ACAB - 27.05.2020 / 12:00, *.t-mobile.pl

@Jasio: to Jasiu że był to debiut w najlepszej Polskiej drużynie i miał pewnie trochę stresu na szczęście nie zawalił meczu.

odpowiedz
PabLo - 27.05.2020 / 07:43, *.centertel.pl

Poniżej przeciętnej ten występ. Stracony gol ewidentnie obciąża jego konto

odpowiedz