Aleksandar Vuković - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja pomeczowa

Vuković: Najważniejszy był awans

Woytek, źródło: Legionisci.com

Aleksandar Vuković (trener Legii): Cieszy nas to, że awansowaliśmy po długiej przerwie w graniu, gdy nie do końca wiedzieliśmy w jakiej dyspozycji wyjdziemy na pierwszy oficjalny mecz. Zdajemy sobie sprawę z tego, że stać nas na lepszą grę i ona z czasem powinna przyjść. Z tego meczu w zdecydowanej większości można być zadowolonym. Niepotrzebny i przypadkowy faul na czerwoną kartkę doprowadził do nerwowej sytuacji, choć w sumie bardziej do tego doprowadziła utrata bramki z niegroźnej akcji.


Oczekuję lepszej skuteczności w następnych meczach, bo kilka sytuacji pod bramką przeciwnika powinniśmy byli lepiej rozegrać. Ogólnie jednak jestem zadowolony, bo wygraliśmy z trudnym rywalem, który nie miał nic do stracenia. Na nas ciążyła większa presja, by zrobić awans.

- Ustalając skład na dzisiejszy mecz braliśmy mecz, który czeka nas w sobotę. Mamy swoje problemy jeśli chodzi o kontuzje. Możliwość niewystawienia takich zawodników jak Luquinhas, "Jędza" czy Andre zmniejszyła ryzyko kolejnych strat przed spotkaniem z Lechem. W Poznaniu nie mogą przecież zagrać Wszołek i Kante, więc jeżeli stracilibyśmy dziś na przykład Luquinhasa, to mielibyśmy bardzo trudną sytuację. Właśnie dlatego przyjąłem takie rozwiązanie. U nas nie ma jednak podziału na jedną silniejszą i słabszą jedenastkę. Ci, którzy są na ławce, liczą się tak samo jak ci co grają. Jose Kante jest w dobrej dyspozycji - ze strony fizycznej wyglądał bardzo dobrze, wykonał dużą pracę i dał sporo drużynie. Nie wykorzystał kilku sytuacji, ale tutaj zaliczymy poprawę, bo potrzebujemy takich meczów. Ogólnie wszyscy jakk najbardziej na plus.

- Żyjemy w nowej rzeczywistości, z mojej perspektywy najwięcej do przemyślenia jest z tym, że każdą naszą wskazówkę czy nerwową reakcję słychać. Trzeba o to zadbać, ale cieszymy się, że nawet w takich okolicznościach możemy funkcjonować.


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (19)

+dodaj komentarz
Olaf - 28.05.2020 / 12:37, *.vectranet.pl

Kante jak po raz 11 w tym sezonie strzeli w słupek to niech łaskawie poprawi główką w tenże bo już oglądanie jak cymbał po raz n-ty nie potrafi przycelować do bramki staje się męczące...

odpowiedz
Łukasz - 27.05.2020 / 11:42, *.amazonaws.com

Czy ktoś wie co się dzieje z Pawłem Stolarskim?

odpowiedz
Józefowianin - 27.05.2020 / 10:04, *.chello.pl

Gra lekki fajans ale jest awans.

odpowiedz
Ignac - 27.05.2020 / 02:16, *.t-mobile.pl

Dajcie sobie już spokój z tym koronaświrusem, przecież to jest taka manipulacja , aż śmierdzi

odpowiedz
xxx - 27.05.2020 / 08:01, *.cyfrowypolsat.pl

@Ignac: popieram

odpowiedz
[L]ekarz - 27.05.2020 / 08:52, *.elartnet.pl

@Ignac: Zmień dealera

odpowiedz
Pablo33 - 27.05.2020 / 09:16, *.tpnet.pl

@Ignac: Oczywiście, że tak. Ale coż, nawet jak trenerzy czy piłkarze mają tego świadomość, to muszą się stosować, a też nie wypada zaprzeczać

odpowiedz
grzesiek - 27.05.2020 / 09:17, *.centertel.pl

@Ignac: koronawirus jest ale nie w Polsce.
W hiszpanii 35 tys ofiar smiertelnych w Polsce ...1000

odpowiedz
Czwarty Pasek Na Dresie - 27.05.2020 / 10:20, *.play-internet.pl

@[L]ekarz: przysiega hipokratesa jest Ci obca....

odpowiedz
Ignac - 27.05.2020 / 15:43, *.t-mobile.pl

@[L]ekarz: sam lepiej zmień

odpowiedz
Ignac - 27.05.2020 / 17:00, *.t-mobile.pl

@grzesiek: temat rzeka, większość to osoby 80+,z domów opieki,a ile ofiar pochłonęły choroby wieńcowe ,rąk ,udar itp. oczywiście nikogo nie należy skazywać na śmierć ale każdy kiedyś umrze

odpowiedz
Andre (L) - 27.05.2020 / 00:01, *.plus.pl

Widać, że gimbaza do szkoły nie chodzi...
O ortografii zapomnieli, o interpunkcji w życiu nie słyszeli...

odpowiedz
in - 26.05.2020 / 23:49, *.inetia.pl

Dno nad dnem ,co jeden to lepszy lapeta

odpowiedz
No tak yrenerku.... - 26.05.2020 / 23:48, *.135.22

To powiedz majâc 2asystêntów,robisz jak za połowe siebie?Vuko fziêkujemy ......

odpowiedz
Sputnik 44 - 27.05.2020 / 08:46, *.vectranet.pl

@No tak yrenerku....: twój psychiatra na kwarantannie?

odpowiedz
Ciekawy - 26.05.2020 / 22:55, *.centertel.pl

Czy tym krzykiem non stop na piłkarzy nasz trener przypadkiem nie przeszkadza im w spokoju grać w trakcie meczu...???

odpowiedz
Autor - 26.05.2020 / 23:14, *.master.pl

@Ciekawy : jeszcze żeby to coś dawało.. poziom gry - dno, tragedia !!

odpowiedz
Arek - 27.05.2020 / 00:01, *.tpnet.pl

@Autor: przypadkiem nie Ty pisałeś, że pp jak w zeszłym roku? Poza tym, marnujesz się. Zastąp Vuko i zobaczymy co sam dasz. Bo tragedia, to te Twoje jęki. Jęcz, ale jak się sezon skończy, o ile powód będzie. Bo póki co nie ma.

odpowiedz
PLK - 27.05.2020 / 11:06, *.vectranet.pl

@Arek: Pełna zgoda... Miał być awans? Jest!!!
Więc po co ten płacz?!!! Do tego zagraliśmy bez kilku podstawowych piłkarzy a Miedź nam zagrażała dopiero po głupim faulu i czerwonej kartce dla Lewczuka (tak doświadczonemu piłkarzowi nie powinno mu się to zdarzać..)
Jest dobrze... ????

odpowiedz