Igor Lewczuk nie zagra w kolejnych meczach Pucharu Polski - fot. Piotr Kucza / FotoPyK
REKLAMA
REKLAMA

Puchar Polski bez Lewczuka, w Poznaniu bez Kante i Wszołka

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W 80. minucie spotkania z Miedzią czerwoną kartkę otrzymał Igor Lewczuk. Stoper Legii na środku spóźnił się z interwencją na środku boiska i nadepnął na staw skokowy Omara Santany. Cała sytuacja wyglądała bardzo groźnie dla zawodnika gospodarzy, a legionista od razu wiedział, że czeka go surowa kara ze strony arbitra.

Zgodnie z regulaminem rozgrywek i przepisami dyscyplinarnymi zawodnika Legii czeka kara dyskwalifikacji w dwóch spotkaniach. Oznacza to, że nie zagra w półfinale i w ewentualnym finale krajowego pucharu. Sztab szkoleniowy będzie miał go do dyspozycji w sobotnim starciu z Lechem w Poznaniu.

Aleksandar Vuković nie będzie mógł za to skorzystać z Jose Kante i Pawła Wszołka. Pierwszy z nich otrzymał czerwoną kartkę w ligowym meczu z Piastem Gliwice i nie zagra nie tylko w Poznaniu, ale także w Krakowie z Wisłą. Z kolei Wszołka czeka jeden mecz pauzy po czwartej żółtej kartce w sezonie.

Ponadto w najbliższym meczu nie zagrają kontuzjowani Arvydas Novikovas i Maciej Rosołek. Możliwe, że do dyspozycji będzie już Radosław Majecki .

Żółte kartki legionistów:

10 - Artur Jędrzejczyk
5 - Jose Kante, Igor Lewczuk
4 - Andre Martins, Luis Rocha, Paweł Wszołek*
3 - Michał Karbownik
2 - Walerian Gwilia, Luquinhas, Marko Vesović
1 - Salvador Agra, Domagoj Antolić, Inaki Astiz, Radosław Cierzniak, , Kacper Kostorz, Mateusz Wieteska

* - pauzuje w najbliższym meczu

fot. Piotr Kucza / FotoPyK
fot. Piotr Kucza / FotoPyK
fot. Piotr Kucza / FotoPyK

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.