Aleksandar Vuković - fot. Piotr Kucza / FotoPyK
REKLAMA

Konferencja pomeczowa

Vuković: Zwycięstwo nad Lechem zawsze jest sukcesem

Woytek, źródło: Legionisci.com

Aleksandar Vuković (trener Legii): Jesteśmy bardzo zadowoleni ze zdobycia trzech punktów na terenie największego rywala, jeśli chodzi o tradycję ostatnich lat. Był to trudny mecz, bo nie graliśmy na najlepszym poziomie. Od początku byliśmy świadomi, że nie możemy złapać odpowiedniego rytmu, więc skupiliśmy się na osiągnięciu jak najlepszego wyniku. Zwycięstwo nad Lechem zawsze jest sukcesem. Nigdy tutaj nie jest łatwo, nawet jeśli są puste trybuny.

- Mieliśmy swoje problemy kadrowe i braki, więc dokonaliśmy dla nas rzeczy wyjątkowej. To był pierwszy mecz, który wygraliśmy nie będąc zdecydowanie dominującą drużyną. Do tej pory kiedy mecz wyglądał tak jak ten dzisiejszy, to kończyło się remisem lub porażką. W tym widzę największą wartość, bo jeżeli nie będziemy w takich sytuacjach wygrywać meczów, to nie możemy liczyć, że łatwo osiągniemy cele.

- Liczyliśmy się z tym, że to spotkanie jest o tzw. sześć punktów. Wiedzieliśmy, że jeżeli Lech wygra, to ma prawo by myśleć o mistrzostwie. Teraz nie będę oceniał ich szans, ale na pewno mają trudniejszą sytuację. Skupiam się jednak na nas, a przed nami jeszcze 10 trudnych meczów. Trzeba zdać te egzaminy, żeby myśleć o tym, na czym nam zależy. Do tej pory szliśmy takim tokiem myślenia, że liczy się tylko następny mecz, więc teraz musimy teraz skupić się na meczu z Wisłą w Krakowie. Nie należy patrzeć w tabelę, bo ona w podświadomości jest dla każdego jasna, ale jeszcze dużo przed nami.


- Jędrzejczyk jest dla mnie prawdziwym kapitanem, który kolejny raz pokazuje to, co kapitan powinien mieć. Nie patrzy na swój interes, tylko od początku sezonu jest gotowy, by pomóc drużynie na różnych pozycjach i zawsze zalicza solidne występy.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (26)

+dodaj komentarz
P1916 - 01.06.2020 / 07:11, *.vectranet.pl

Czy Wladeczek to żyje.czy może pokonała go maciora?

odpowiedz
tekken (L) - 31.05.2020 / 22:14, *.chello.pl

Pewnie, że jest. Vuko musicie uważać , bo tu nie wiadomo kiedy te rozgrywki mogą się skończyć. Lepiej mieć pewną przewagę i nie zostawić nikomu złudzeń.

odpowiedz
bronek49 - 31.05.2020 / 16:51, *.chello.pl

rzeczywiście mecz Legii słaby tyle strat piłek niecelnych podan a najgorsze jest to że dużo fauli Legii przed polem karnym i to prawie w każdym meczu a to dlatego że spózniają się z interwencja druga połowa to chyba zabrakło sił to nie jest dobra oznaka ,fizycznie Lech był lepiej przygotowany

odpowiedz
dejne3 - 31.05.2020 / 11:15, *.vectranet.pl

@vuko Won!: Spadaj z tej strony znawco przedmiotu.Ty na pewno masz swoje a technikę n PS 4 i ram ja sobie stosuj

odpowiedz
Juri - 31.05.2020 / 10:59, *.inetia.pl

Gramy swoje jak Niemcy.
Dobra i konsekwentna gra.
Skupienie,świetna gra całego zespołu w obronie.
Brawo Vuko.

odpowiedz
Pawciu - 31.05.2020 / 08:09, *.play-internet.pl

Wylaczenie Jozwiaka z gry pozwolilo wygrac pomimo slabszego dnia

odpowiedz
olew - 31.05.2020 / 00:04, *.vectranet.pl

mecz słabiutki, ale słabe były obie drużyny, nie tylko Legia, teraz powinno być lepiej, bo kalendarz jakby bardziej nam przychylny, poza tym, tak słabo już chyba nie zagramy... Brawo Legia, wygrywać słabując, to jest umiejętność mistrza !

odpowiedz
PLK - 31.05.2020 / 01:45, *.cyfrowypolsat.pl

@olew: Chyba kolego nie bardzo rozumiesz piłkę nożną... Pierwsze 20 minut drugiej połowy, zgoda... Ale reszta meczu taktycznie ok. Dobre ustawianie się i blokowanie atutów rywala to część futbolu!!! A to wychodziło przez większość meczu dobrze!!! Piłka to nie tylko hurra atak i może nic nie wpadnie do naszej sieci!!! Słaba to jest ale twoja ocena meczu!!! Tyle w temacie!!! Pozdro...

odpowiedz
Lukas357jna - 31.05.2020 / 09:53, *.t-mobile.pl

@olew: słaby to był lech. Jędza w takim meczu bez żółtka, nie było obrony Częstochowy. Może nie najlepszy mecz do oglądania, ale w defensywie poprawnie. Dobrze odcięte skrzydła. Będzie dobrze,to dopiero "początek" końcówki sezonu.

odpowiedz
[L] - 31.05.2020 / 13:27, *.elartnet.pl

@Lukas357jna: Nie "lech", tylko "Lech", nie chodziłeś do szkoły? A może jesteś zakompleksiony?

odpowiedz
Luki - 30.05.2020 / 23:51, *.sky.com

Swietna taktyka na ten mecz,brawo Vuko

odpowiedz
PLK - 31.05.2020 / 01:49, *.cyfrowypolsat.pl

@Luki: Wreszcie człowiek który ma pojęcie o taktyce i udowadnia to w praktyce a nie chlapie gębą!!! Pozdro...

odpowiedz
vuko Won! - 31.05.2020 / 02:33, *.master.pl

@Luki: taktyka? Z mocnej Legii zostały wspomnienia.. brak szybkości, techniki i chęci dominacji w meczu. Po zdobytej bramce gramy jak wystraszony " beniaminek" , który za wszelką cenę chce utrzymać prowadzenie. Opóźnianie gry przy każdej możliwej sytuacji. Słabiutko to wygląda. Mistrzostwo będzie, lecz o grze w lidze mistrzów można zapomnieć.
Dziękuję panu Jackowi Magierze za wspaniałe wspomnienia z meczów "LM". Remis z Realem Madryt 3:3 słabizna? Prawda?

odpowiedz
Obcy - 31.05.2020 / 06:45, *.t-mobile.pl

@vuko Won!: Odejdź precz.

odpowiedz
Kamień - 31.05.2020 / 07:30, *.chello.pl

@vuko Won!: przerzuć się na siatkówkę, tam masz dla siebie taktykę.

odpowiedz
Pacho - 31.05.2020 / 09:17, *.2.112

@vuko Won!: Oglądaj już tylko drużyny Magiery, nie będziesz narzekał...

odpowiedz
Autor - 30.05.2020 / 23:38, *.master.pl

Poziom gry - totalne DNO.

odpowiedz
Singeros - 30.05.2020 / 22:55, *.hapay.pl

Jedza 100% kapitan

odpowiedz
Kasztan - 30.05.2020 / 22:48, *.47.64

Mega duży fart
Druga połowa totalne dno
Tak nie można grać

odpowiedz
(L) - 30.05.2020 / 22:58, *.stansat.pl

@Kasztan: weź pod uwagę,że bronienie to też część gry znawco...

odpowiedz
Topos - 30.05.2020 / 23:50, *.centertel.pl

@(L): masz rację

odpowiedz
PLK - 31.05.2020 / 01:46, *.cyfrowypolsat.pl

@(L): Raczej "znafco"!!!

odpowiedz
Luk - 31.05.2020 / 02:37, *.tpnet.pl

@PLK: czego chcecie od kasztana ^^

odpowiedz
Pusieczka - 31.05.2020 / 10:32, *.centertel.pl

@Luk: żeby się kasztan wykasztanił, tego chcemy

odpowiedz
Arek - 31.05.2020 / 14:18, *.t-mobile.pl

@(L): strategia? Haha..przecież to była paniczna, chaotyczna obrona

odpowiedz
PLK - 01.06.2020 / 00:44, *.cyfrowypolsat.pl

@Arek: Kolejny znafca!!!

odpowiedz