Radość Tomasa Pekharta - fot. Piotr Kucza / FotoPyK
REKLAMA

Lech Poznań 0-1 Legia Warszawa

Czech daje trzy punkty

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Legia Warszawa pokonała w wyjazdowym meczu 27. kolejki Ekstraklasy Lecha Poznań po trafieniu z 17. minuty Tomasa Pekharta. Legioniści z dobrej strony zaprezentowali się w pierwszej połowie, jednak po przerwie coraz mocniej do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. Na całe szczęście defensywa "Wojskowych" była tego dnia szczelna i nie dawała się zaskoczyć.

Otwarcie spotkania było interesujące. Widać było, że obydwie drużyny będą starały się narzucić przeciwnikom swój styl. Blisko kwadrans po pierwszym gwizdku po raz pierwszy groźnie było pod bramką Radosława Majeckiego. Pedro Tiba wbiegł z piłką w pole karne, dograł do Tymoteusza Puchacza, którego próba okazała się niecelna. W 17. minucie legioniści wyszli na prowadzenie! Piłkę z prawej strony dośrodkował Walerian Gwilia, a fatalny błąd popełnili Mickey van der Hart oraz Djordje Crnomarković, którzy zderzyli się w powietrzu. W efekcie bramkarz piąstkując trafił w swojego obrońcę, futbolówka następnie odbiła się od poprzeczki i do pustej bramki z kilkudziesięciu centymetrów wbił ją Tomasz Pekhart. W pierwszej bramce Legia nieco się cofnęła na swoją połowę. Postanowiła grać więcej z kontrataku, zmuszając lechitów do bardziej otwartej gry.

Na kolejną interesująca sytuację musieliśmy czekać aż do 35. minucie. Po dośrodkowaniu z prawej strony pojedynek główkowy z rywalem wygrał Artur Jędrzejczyk, jednak jego uderzenie okazało się nieznacznie niecelne. Chwile potem gospodarze powinni doprowadzić do remisu. Kapitalnym podaniem ze środka pola popisał się Tiba, który wypatrzył urywającego się obrońcom Timura Żamaletdinowa. Rosjanin znalazł się sam na sam z Majeckim, który wyszedł jednak z tego starcia zwycięsko. To był czas, kiedy mecz rozkręcił nam się na dobre. Niebawem szansę na wpisanie się na listę strzelców mieli kolejno Jędrzejczyk oraz Mateusz Wieteska. Każdy z nich dobrze główkował po wrzutce z rzutu rożnego, jednak najpierw dobrze interweniował van der Hart, a potem futbolówka minęła słupek o zaledwie kilkanaście centymetrów. Finalnie do przerwy wynik już się nie zmienił i piłkarze zeszli do szatni przy skromnym prowadzeniu graczy Aleksandara Vukovicia.

W drugą połowę lepiej weszli gospodarze. Piłkarze Lecha częściej utrzymywali się przy piłce i gościli na połowie swojego rywala. Brakowało jednak klarownych sytuacji bramkowych. Wreszcie po okresie kilkunastu minut twardej walki w środku pola, przed szansą na podwyższenie wyniku stanął Domagoj Antolić. Chorwat huknął z dystansu lewą nogą i niestety piłka w nieznacznej odległości przeleciała ponad poprzeczką. Zaraz potem odpowiedział Lech. Podanie na prawej stronie otrzymał wprowadzony Filip Marchwiński i z jego płaskim strzałem poradził sobie świetnie Majecki.

Po godzinie gry bliski samobójczego trafienia był Andre Martins. Portugalczyk niefortunnie główkował po wrzutce z rzutu rożnego, ale na szczęście legionistów uratowała poprzeczka. Kilka minut dwukrotnie groźnie było po drugiej strony boiska. Najpierw z dystansu huknął Marko Vesović jednak na posterunku był bramkarz gospodarzy. Niebawem przebojowo w pole karne wdarł się Domagoj Antolić, który chciał zaskoczyć van der Harta strzałem w kierunku bliższego słupka. Pomocnikowi gości zabrakło jednak nieco precyzji. Lechowi kurczył się czas na doprowadzenie do remisu, dlatego zaczynał coraz rozpaczliwiej atakować. W 82. minucie okazję do wyrównania miał Vesović. Czarnogórzec przymierzył z dystansu i futbolówka przeleciała ponad celem.


Ekstraklasa
27. kolejka
#LPOLEG
bez udziału publiczności
Poznań
30.05.2020
20:00
Lech Poznań
Legia Warszawa
Lech Poznań
0-1
Legia Warszawa
(0-1)
Pekhart 17'
1 Mickey van der Hart
91 Bohdan Butko
37 Lubomir Satka
5 Djordje Crnomarković
22 Wołodymyr Kostewycz
27 Tymoteusz Puchacz
6 Karlo Muhar 75'
25 Pedro Tiba
7 Kamil Jóźwiak
14 Dani Ramirez 60'
11 Timur Żamaletdinow 64'
99 Miłosz Mleczko
8 Paweł Tomczyk
9 Christian Gytkjaer 64'
15 Jakub Moder 75'
16 Juliusz Letniowski
20 Mateusz Skrzypczak
21 Michał Skóraś
36 Filip Marchwiński 60'
38 Jakub Kamiński
Radosław Majecki 1
Artur Jędrzejczyk 55
Igor Lewczuk 5
Mateusz Wieteska 4
Michał Karbownik 14
Marko Vesović 29
67' Andre Martins 24
Domagoj Antolić 7
75' Walerian Gwilia 8
94' Luquinhas 82
Tomas Pekhart 9
Wojciech Muzyk 19
Luis Rocha 16
75' Mateusz Cholewiak 17
Inaki Astiz 34
94' William Remy 44
Piotr Pyrdoł 31
67' Bartosz Slisz 99
Mateusz Praszelik 77
Vamara Sanogo 27
Trener: Dariusz Żuraw
Asystent trenera: Karol Bartkowiak, Dariusz Skrzypczak
Kierownik drużyny: Mariusz Skrzypczak
Lekarz: Krzysztof Pawlaczyk
Masażyści: Maciej Łopatka, Marcin Lis
Trener: Aleksandar Vuković
Asystent trenera: Aleksandar Radunović, Marek Saganowski
Kierownik drużyny: Konrad Paśniewski
Lekarz: Mateusz Dawidziuk
Masażyści: Paweł Bamber, Michał Trzaskoma, Przemysław Wielebski
Sędziowie
Główny: Tomasz Musiał
Asystent: Sebastian Mucha
Asystent: Jakub Ślusarski
Techniczny: Sebastian Krasny
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (63)

+dodaj komentarz
antek - 04.06.2020 / 11:33, *.play-internet.pl

Mam pytanko czy Kante już morze grać

odpowiedz
(L) ukas - 03.06.2020 / 23:54, *.as13285.net

Myślę, że Czechu się w pasuje i jeszcze nieraz pokaże nam, że wie jakie barwy reprezentuje

odpowiedz
Krzysiek - 01.06.2020 / 07:45, *.centertel.pl

Legia OK.

odpowiedz
Adi - 01.06.2020 / 02:41, *.orange.pl

Pięknie. Teraz fokus na mecz z Wisła.

odpowiedz
:) - 31.05.2020 / 20:57, *.chello.pl

Dobry dzik. Będzie jeszcze z niego pożytek.

odpowiedz
henio - 31.05.2020 / 15:38, *.play-internet.pl

Tytuł powinien brzmieć "Czech z brzucha Lecha rucha" :)

odpowiedz
RMFC - 31.05.2020 / 15:01, *.tpnet.pl

Ważne 3 punkty w drodze po Mistrza ale z całym szacunkiem Gvilia oprócz dograna na gola nie zrobił nic wartego uwagi. Najsłabszy na boisku, zepsuł kilka kontr po których mogliśmy coś strzelić. Cholewiak wszedł, powalczył i myślę że w następnym meczu powinien zagrać od początku

odpowiedz
PLK - 01.06.2020 / 00:52, *.cyfrowypolsat.pl

@RMFC: To prawda... Gwilia słabiutko... Ale nie za dużo też było Martinsa i Lukiego...

odpowiedz
olew - 31.05.2020 / 14:02, *.vectranet.pl

Lech słabiutki, Legia tylko odrobinę lepsza, ale lepsza. Mam nadzieję , że bez kontuzji. Meczyki bez kiboli są koszmarem. Oby ten koszmar znikł jak najszybciej. Trzeba zauważyć dobry manewr Vuko na prawej stronie i zapieprz wszystkich grajków . Piąstkowanie ich bramkarza - bezcenne.

odpowiedz
Olaf - 31.05.2020 / 12:01, *.vectranet.pl

fajnie, że wszyscy są wniebowzięci ; P aczkolwiek mi się wydaje, ze jakby Lechici sami sobie gola nie strzelili to mecz byłby na 0:0 i mielibyśmy hiper problemy żeby coś strzelić, raczej się broniliśmy...

Mam nadzieję, że Pekhard potrafi strzelić też z normalnej akcji gola a nie będzie u nas ''dobijaczem farfocli" - chociaż to mu dobrze idzie, dobrze się ustawić to też sztuka.

odpowiedz
Zlb82 - 31.05.2020 / 20:13, *.t-mobile.pl

@Olaf: Ale jak by?Jak by babcia miala wasy to by byla dziadkiem.Kolezlo ciesz się LEGIA MISTRZ!!!

odpowiedz
Wiem co mówię - 31.05.2020 / 20:55, *.chello.pl

@Zlb82: on ma zawsze jakieś ale.. Przemadrzały typ... Głupio madry

odpowiedz
tekken (L) - 31.05.2020 / 10:38, *.chello.pl

Pekhart grał za mało efektywnie. Za dużo biegał, a za mało wykończenia. Może się rozegra.
Mamy brak napastników w obecnej chwili i to nas może zaboleć, jak pomocnicy nie będą strzelać.

odpowiedz
LWGZ - 31.05.2020 / 09:52, *.tpnet.pl

LEGIA na autostradzie do mistrzowstwa "RP 2020" !!!!

odpowiedz
loko - 31.05.2020 / 07:46, *.vectranet.pl

jak bedzie dalej taki piach to gliwice obronia mistrza

odpowiedz
Zlb82 - 31.05.2020 / 20:20, *.t-mobile.pl

Nie żartuj sobie. Piadtunko boli +

odpowiedz
PLK - 01.06.2020 / 00:55, *.cyfrowypolsat.pl

@loko: Jak dalej tak będzie to Glywice nie mają szans na mistrza bo wygramy wszystko po 1:0!!!

odpowiedz
Szelka - 31.05.2020 / 02:24, *.chello.pl

3 pkt. są, gra jak w pandemii obu drużyn, ale to, co chyba najbardziej zafrasowało to owe...cielecne pończochy robiące za getry. Któż mógł wymyślić taki koszmarek, chyba tylko "fachowcy" od prezesa dekady? Czy to już europejskie standardy, czy nadal korpo-wiocha?

odpowiedz
Arek - 31.05.2020 / 01:40, *.tpnet.pl

Wyszarpane! Nie ważne jak, ale są. Ważne 3 punkty na kartoflisku. Pierwsza połowa spoko, ale druga, ile k i ch poszło, to szok. Mimo wszystko, gratulacje.

odpowiedz
Wolfik - 31.05.2020 / 22:13, *.mm.pl

@Arek: Cóż Kolego. Lepiej brzydko wygrać, niż pięknie przerżnąć (vide Arka dzisiaj). Zwycięstwo naprawdę cenne, bo "pool position" coraz bliżej.

odpowiedz
Autor - 02.06.2020 / 20:24, *.t-mobile.pl

@Arek: grali u ciebie w domu?

odpowiedz
Bie /L /sko - 31.05.2020 / 01:32, *.master.pl

Taką bramkę to i ja bym zdobył. Ale znaleźć się w takim miejscu i w takim czasie to już mistrzostwo. Gratulacje

odpowiedz
Ochota Legia Hooligans - 31.05.2020 / 00:14, *.play-internet.pl

Mecz nie najgorszy, duże zaangażowanie i walka do końca, Lech też miał parę okazji i obiektywnie remis im się należał, najważniejsze 3 punkty i autostrada do mistrza!

odpowiedz
Cult⚽️Warsaw - 30.05.2020 / 23:47, *.188.192

Brawo!3pkt!jakie treningi ?,takie wyniki..I widać czego naszym brak,kopanej precyzji,....

odpowiedz
Józefowianin - 30.05.2020 / 23:44, *.centertel.pl

Plan wykonany kuchenkorz zapłakany.

odpowiedz
matus007 - 30.05.2020 / 23:16, *.play-internet.pl

Na spokojnie kontrolować mecze i tabele i będzie Mistrz 2020 !!!!.

odpowiedz
lucho_83 - 30.05.2020 / 23:10, *.chello.pl

Mecz beznadziejne nudny, najważniejsze 3 pkt!

odpowiedz
Grochów (L) Fan - 30.05.2020 / 23:01, *.chello.pl

Z ostatniej chwili: Dzień Dziecka w Poznaniu odwołany... :-D

odpowiedz
Pusia - 30.05.2020 / 22:56, *.centertel.pl

Pekhart mistrz! Biegał jak dzik!

odpowiedz
(L)eming - 30.05.2020 / 22:44, *.amazonaws.com

I Miki się zesrał. Liczyłem na typa????

odpowiedz
DNO - 30.05.2020 / 22:41, *.t-mobile.pl

Poziom adekwatny do trenera...

odpowiedz
Gclw - 30.05.2020 / 23:20, *.play-internet.pl

@DNO: komentarz adekwatny do autora...

odpowiedz
Swojak (L) - 31.05.2020 / 00:00, *.centertel.pl

@DNO: Twoja Matka tej nocy tez była adekwatna do swojego wieku.

odpowiedz
Arek - 31.05.2020 / 01:42, *.tpnet.pl

@DNO: to jaki jest Twój poziom? Aż strach pomyśleć.

odpowiedz
tomiacab - 31.05.2020 / 02:47, *.virginm.net

@DNO: twój poziom jest spójny z twoim nickiem

odpowiedz
Jano - 31.05.2020 / 09:03, *.orange.pl

@tomiacab: nie polemizuj z niedorozwojem nic to nie da za późno tu tylko psychiatra może jeszcze coś pomóc

odpowiedz
griff - 31.05.2020 / 10:15, *.chello.pl

@DNO: - a jagielloński śledź swoje. Ale twój ból d()py jest zrozumiały. Nie pozdrawiam.

odpowiedz
jezus - 30.05.2020 / 22:33, *.vectranet.pl

stracilismy caly impet jaki juz byl, po tym pseudo wirusie znowu gramy tak gowniano, ze szok

odpowiedz
agent_dołu - 31.05.2020 / 10:59, *.chello.pl

@jezus: Też macie "na tamtym świecie" extraklasę? Kto tam wczoraj grał? Legia Alleluja z Lechem Pastorał?

odpowiedz
(L)istek - 30.05.2020 / 22:29, *.play-internet.pl

Zagrali ch...owo ale jak zawsze pyry jeszcze gorzej.(L)Mistrz.

odpowiedz
Banio - 30.05.2020 / 22:26, *.centertel.pl

Brawa za wynik!!! Pytanie , czy liga kończy się na rundzie zasadniczej? bo coś mi umknęło....

odpowiedz
Arek - 31.05.2020 / 01:46, *.tpnet.pl

@Banio: liga kończy się normalnie. Znaczy się, runda zasadnicza i dodatkowa. Przynajmniej taki jest zamysł, ale w dzisiejszych czasach znowu coś wylezie i może być po zabawie. Chociaż, oby nie.

odpowiedz
Esperanza - 30.05.2020 / 22:26, *.plus.pl

Poziom meczu tragiczny, tempo old boyów. Aż strach kolejnej edycji pucharów. Fajnie oczywiście, że kolejny krok do mistrzostwa, ale widowisko fatalne.

odpowiedz
syrenka - 30.05.2020 / 22:22, *.orange.pl

no to w Koninie parę osób się cieszy, nie będę ukrywał, że jestem pomiędzy nimi....pozdrowieni i maszeruj Legio po mistrza!

odpowiedz
Glan WLKP - 31.05.2020 / 10:20, *.skybroadband.com

@syrenka: Ja też. Chociaż na emigracji.

odpowiedz
Błażej - 30.05.2020 / 22:18, *.orange.pl

Pekhart zagrał bardzo słaby, by nie napisać fatalny mecz, no ale znalazł się tam gdzie trzeba było. Poza tym straty, spalone... Vesović potwierdził po raz setny, że w pomocy jest lepszy niż w obronie.

odpowiedz
Wolfik - 30.05.2020 / 22:14, *.mm.pl

Bardzo ważne zwycięstwo w kontekście porażki sprzed przerwy. Bardzo dobra 1-sza połowa, nieco słabsza druga. Pewny Majecki, który wybronił dwie bardzo groźne sytuacje. Fajerwerków nie ma (co nie dziwi w obecnej sytuacji) ale punkty zbieramy. Coraz bliżej 1-go miejsca na koniec sezonu zasadniczego. Oby tak dalej.

odpowiedz
Plaskacz - 30.05.2020 / 22:14, *.chello.pl

Zwyciestwo na farcie. na pocieszenie pyry jeszcze slabsze niz my. Generalnie dziadowsto nie klasyk.

odpowiedz
atmosferic - 30.05.2020 / 22:08, *.orange.pl

Znowu skutecznosc zenujaca, Antolic i Cholewiak mieli swietne okazje, w drugiej polowie Legia zagrala zbyt tchorzowsko i oddawala LEchowi za duzo terenu. Takie akcje to trzeba wykorzystywac, bo Lech tez mial swietne okazje do goli, ktore na szczescie zmarnowal.

odpowiedz
(L) - 30.05.2020 / 22:05, *.mm.pl

Dobre zmiany, slisz i Cholewiak na plus, dobra konsekwencja, tak trzymać!

odpowiedz
jim - 30.05.2020 / 22:05, *.tpnet.pl

Dużo do poprawy ale najważniejsze 3 punkty w ciężkim meczu

odpowiedz
Tomaszekm - 30.05.2020 / 22:04, *.plus.pl

Słowiki będą płakać cienkim głosem ????

odpowiedz
Tom - 30.05.2020 / 22:04, *.chello.pl

Pekhart przebiegł największy dystans w meczu .

odpowiedz
Po(L)ubiony - 30.05.2020 / 22:04, *.chello.pl

Wynik super. Gra średnia, ale w takim meczu trudno o piękną grę. Koniecznie musi grać ktoś za Igora, no i co się dzieje z Gwilią i Martinsem? Dziś byli najsłabsi. Ale Vuko nam rośnie, czyta grę, nie zasypia i ładnie reaguje. Mistrzostwo nam się przybliża.

odpowiedz
Kaktus - 30.05.2020 / 22:01, *.tpnet.pl

Bramka kartofel ;)
Najważniejsze, że są 3 pt. :)

odpowiedz
pjoter - 30.05.2020 / 22:01, *.amazonaws.com

Generalnie jak patrzę na ten poziom paraligi, to mam chęć na defekację...

odpowiedz
(L)eming - 30.05.2020 / 22:10, *.amazonaws.com

@pjoter: Wal śmiało nie pękaj :-)

odpowiedz
Szumo - 30.05.2020 / 23:36, *.master.pl

@pjoter: tylko nie ściągaj maseczki :p

odpowiedz
Lopez - 30.05.2020 / 23:45, *.inetia.pl

@pjoter: To nie oglądaj nie ma przymusu.

odpowiedz
Kobra - 30.05.2020 / 21:58, *.chello.pl

No i gdzie jesteście pyrki? Tak się pruliście tutaj frajerzy

odpowiedz
Somsiad ktory widział wiele w tym bloku - 30.05.2020 / 22:01, *.chello.pl

@Kobra: stojo już w kolejce do apteki po maść na ból dupy

odpowiedz
tomiacab - 31.05.2020 / 02:43, *.virginm.net

@Kobra : podnoszą głowę do góry. :) (kto ma wiedziec o co chodzi, ten wie)

odpowiedz
KamiL - 31.05.2020 / 12:34, *.t-mobile.pl

@tomiacab: uuu cały poznań już wie wtedy kiedy to pisales, ty konspiratorze

odpowiedz