fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Stadion Legii wśród najgorętszych obiektów wg France Football

Bodziach, źródło: Legionisci.com / France Football / Interia

France Football opublikował ranking najgorętszych stadionów świata pod względem atmosfery panującej na trybunach. Na miejscu 25. sklasyfikowany został stadion Legii Warszawa. W rankingu zwyciężył stadion Boca Juniors Buenos Aires - La Bombonera, przed Anfield oraz stadionami Borussii Dortmund, Crvenej zvezdy Belgrad i Celtiku.

"Biznes piłkarski przekształcił mapę silnych ośrodków. W Warszawie, podobnie jak w Belgradzie, Budapeszcie, Bukareszcie, przeminął czas wielkich europejskich wydarzeń. W Legii pozostała tymczasem silna grupa ultrasów, gdzie miłość do klubu miesza się z roszczeniami nacjonalistycznymi, antykapitalistycznymi, ale również ksenofobicznymi (świadczy o tym nazwa grupy White Legion). To jest miejsce gorące, rozpalone, zadymione, wyzwolone z zahamowań, ale także niebezpieczne. Nocą przechodzą ciarki" - napisał France Football w uzasadnieniu.

TOP 10 klasyfikacji France Football:
1. La Bombonera - Buenos Aires (Boca Juniors)
2. Anfield - Liverpool (FC Liverpool)
3. Signal Iduna Park - Dortmund (Borussia Dortmund)
4. Stadion Rajko Mitica - Belgrad (Crvena zvezda Belgrad)
5. Celtic Park - Glasgow (Celtic Glasgow)
6. Estadio Monumental - Buenos Aires (River Plate)
7. Vodafone Park - Stambuł (Besiktas)
8. Karaiskakis - Pireus (Olympiakos Pireus)
9. San Mames - Bilbao (Athletic Bilbao)
10. Maracana - Rio de Janeiro (Fluminese, Flamengo)
(...)
25. Stadion Wojska Polskiego - Warszawa (Legia)


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (35)

+dodaj komentarz
Pacocha - 05.06.2020 / 17:57, *.cyfrowypolsat.pl

Nie docenili nas. Uważam ze za niska pozycja. Żyleta ma charakter moc i przekaz. Uważam ze śmiało pierwsza 10. Sam na żyletę już nie chodzę, teraz bardziej sektor rodzinny, ale zawsze ogromny szacun dla dopingu z tej trybuny.

odpowiedz
MCHR - 04.06.2020 / 12:12, *.orange.pl

2. Anfield - Liverpool (FC Liverpool)
5. Celtic Park - Glasgow (Celtic Glasgow)
Te dwa stadiony przed nami? Każdy angielski stadion dzisiaj, to tylko odgłosy; uuuuuu, aaaaaaa,oooooo i to przy okazji, jak obrońca wywali piłke na aut, zamiast rozegrać. :-D

odpowiedz
Harry - 06.06.2020 / 09:59, *.amazonaws.com

@MCHR: pełna racja ,ahy i ehy z trybun słychać dopingu żadnego ,na cweltic chodziłem jak Artur bronił doping trwał kilka minut z dużymi przerwami ,o racach zapomnij opraw zero kibicowsko 3 świat i oni przed nami cały ten ranking to o kant wujja

odpowiedz
Mrok - 03.06.2020 / 22:54, *.gov.pl

Nocą przechodzą ciarki...?
Co te Żabojady wypisują?! powinni jakiś nervosol popijać przed snem, albo iść na spacer wieczorny ....najlepiej po podparyskich blokowiskach.

odpowiedz
Nie ma takiego klubu jak FC Liverpool - 03.06.2020 / 12:53, *.play-internet.pl

Zmieńcie na Liverpool FC. Rażą oczy.

odpowiedz
On - 03.06.2020 / 18:27, *.237.203

@Nie ma takiego klubu jak FC Liverpool:

Tak samo nie ma klubu Celtic Glasgow a tak go nazywaja w Polsce, nie tylko na Legionisci.com
Jest Glasgow Celtic!
Jakos kazdy mowi Glasgow Rangers to dlaczego nie mozna prawidlowo Glasgow Celtic...

odpowiedz
W(L) kp - 03.06.2020 / 12:15, *.icpnet.pl

Ciekawe, gdzie można spotkać treści antykapitalistyczne... :> kocopoły pismackie, pierdzielą dla pierdzielenia

odpowiedz
Legia 1976 - 03.06.2020 / 10:53, *.t-mobile.pl

Ranking leśnych dziadków, krawaciarzy, ale bzdury

odpowiedz
KAMI(L) - 03.06.2020 / 08:10, *.chello.pl

Pomijając ten ranking... "roszczenia antykapitalistyczne" XD

odpowiedz
Marcel - 03.06.2020 / 00:58, *.t-mobile.pl

Zastanawiam się tylko, dlaczego napisano, że stadion Legii to miejsce niebezpieczne. Ja pół życia chodzę na Legię i jeszcze nigdy nic mi się nie stało :-)

odpowiedz
Ultras - 03.06.2020 / 00:23, *.virginm.net

Bylem w Belgradzie, na Boca Juniors, na Anfield Road, i zaden z tych stadionow nie przebija atmosfery derbow Casablanki na ktorych bylem 2 razy... taka prawda, kto byl to sie zgpdzi, a te uczone glowy nawet w rankingu nie wstawili Casablanki...

odpowiedz
Szkoda - 02.06.2020 / 21:03, *.com.pl

Szkoda tylko , że nie jest najgorętszy co kolejkę , a zazwyczaj tylko jak na Legię ma Lech zawitać bo tak w większości ligowych kolejek to w połowie jest w połowie pusty na trybunach . Dzisiejsi kibice to bardziej na rywala przychodzą niż na Legię . Bo komplet o dziwo przeważnie to tylko na Lechu można zobaczyć .

odpowiedz
Legia Mistrz - 02.06.2020 / 22:26, *.play-internet.pl

@Szkoda : komplet tylko na lechu, chyba w innym świecie żyjemy, od kiedy w krainie kwitnącej bulwy jest pełen stadion? Ja go osobiście widziałem tylko podczas meczu z nami.

odpowiedz
Eri - 02.06.2020 / 22:55, *.play-internet.pl

@Legia Mistrz: chyba nie zrozumiales... na lechu czytaj jak gramy z lechem

odpowiedz
Lagerta - 02.06.2020 / 20:48, *.128.52

Ranking odklejony od rzeczywistości.

odpowiedz
jim - 02.06.2020 / 20:13, *.tpnet.pl

Ranking według jakiś leśnych dziadów

odpowiedz
tomiacab - 02.06.2020 / 16:45, *.128.52

Z dupy ten ranking. Jeśli liverpool i cweltic są przed beskitas, athletic bilbao, czy riverplat. A gdzie st. etienne? Chyba Dorota welman układała z Marcinem prokopem na zlecenie zewnętrzne dla ff

odpowiedz
Normalny - 02.06.2020 / 16:38, *.orange.pl

Jak u nas NS pala tyle rac to i wiadomo ze temperatura tez wzrasta :)

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!!! - 02.06.2020 / 16:35, *.btcentralplus.com

Co do Liverpool to w 100% sie zgadzam. W 2005 roku bylem na Anfield na 1/2 finale LM Liverpool - Chelsea na trybunie The Kop. Do dnia dzisiejszego nie bylem na meczu z lepsza atmosfera. Po prostu inny swiat. Ale teraz ?? Raz na sezon (np mecz z Barcelona 4-0) a po za tym ?.....biblioteka. Cisza. Drugie miejsce to nieporozumienie.

odpowiedz
Arek - 02.06.2020 / 16:03, *.tpnet.pl

Ale farmazon. I jeszcze Anfield na drugim. Na Legii 20 wiosenka i zawsze czułem się bezpiecznie. Kto to wymyśla?

odpowiedz
Kristof - 02.06.2020 / 14:31, *.play-internet.pl

Coś mi się wydaje, że autorowi zestawienia chodziło o moc podgrzania murawy, więc znając życie ktoś przytulił trochę rurek i teraz grzeje jak grzeje, czyli dopiero na 25 miejsce w rankingu!

odpowiedz
M3 - 02.06.2020 / 13:59, *.ip-point.pl

Co za gówniarz robił te klasyfikację ? Opis także woła o pomstę do nieba. Obraża nas, a przecież to w tej brudnej francji jest niebezpiecznie. Nawet dla zwykłych obywateli. TRAGEDIA !!!

odpowiedz
Celtic? - 02.06.2020 / 13:57, *.protnet.pl

Żart ... Anfield też chyba żart.

odpowiedz
(L)Łomża(L) - 02.06.2020 / 13:45, *.vectranet.pl

Tam w pierwszej dziesiątce nie powinno być żadnego klubu z Wysp Brytyjskich, a już Celtic na piątym miejscu to kompletne nieporozumienie. Natomiast twierdzenie, że stadion Legii to miejsce niebezpieczne, świadczy o ich niekompetencji i braku znajomości obecnych realiów.

odpowiedz
BRL - 02.06.2020 / 12:56, *.play-internet.pl

Roszczenia antykapitalistyczne :D Idę o zakład, że zobaczyli oprawę "because football doesn't matter, money does" i wyciągnęli wnioski ;)

odpowiedz
Przemko - 02.06.2020 / 12:45, *.netfala.pl

Hahaha Anfield na 2. miejscu... Jakiś chory ranking. W takim razie stadion Izolatora Boguchwała powinien być również na podium. Tam też jest jakiś doping.

odpowiedz
PLK - 02.06.2020 / 12:15, *.plus.pl

W Anglii jak w teatrze!!! A tu proszę bardzo... Anfield!!! Więcej obiektywizmu panowie z FF!!!

odpowiedz
Rafek - 02.06.2020 / 12:08, *.chello.pl

Anfield na 2 miejscu to nieporozumienie.....owszem zaśpiewają na początku i rykną podczas meczu kilka razy...w sumie 10 min dopingu na cały mecz...kilka razy byłem i nie słyszałem ciągłego żywiołowego dopingu.... prawdziwi ultras mają od czasów pani premier MT zakaz wstępu.... tak jak na Chealse czy WH...siedzą w barach w okolicy stadionu podczas meczu...w tych barach to dopiero jest klimat ????

odpowiedz
Romek - 02.06.2020 / 15:37, *.235.157

@Rafek: chyba Casuals, ultrasow to tam nie na, to wloski ruch

odpowiedz
Michaello84 - 02.06.2020 / 12:07, *.net.pl

No jest tak niebezpiecznie, że od prawie 23 lat jak chodzę na mecze, nigdy mi włos z głowy nie spadł... chrzanią głupoty, niech spojrzą na swoje ulice cwaniaki...

odpowiedz
Autor - 02.06.2020 / 13:35, *.chello.pl

@Michaello84: Bo może tam też nie jest tak niebezpiecznie jak chcą żebyśmy słyszeli.

odpowiedz
Franco - 02.06.2020 / 14:10, *.plus.pl

@Michaello84:
Ja raz widzialem jak koles zadławił się jedzeniem... To może im o ten przypadek chodziło...

odpowiedz
Alan - 02.06.2020 / 11:59, *.t-mobile.pl

White Legion juz dawno nie ma a czy przemianął czas wielkich piłkarskich wydarzeń no tu bardziej bym przyznał rację bo nawet jak one są to przy pustych trybunach.

odpowiedz
Anal+ - 02.06.2020 / 13:18, *.chello.pl

@Alan: chyba ciebie nie ma

odpowiedz
Roma - 02.06.2020 / 11:54, *.plus.pl

zapomnieli jeszcze o białych niedźwiedziach na ulicach

odpowiedz