REKLAMA

Legia z licencją na nowy sezon

Woytek, źródło: PZPN

Wszystkie kluby aktualnie występujące w Ekstraklasie otrzymały licencje na nowy sezon. W związku z przedłużającym się stanem epidemii wynikającym z rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-C0V2, którego skutków ekonomicznych nie da się dokładnie przewidzieć, wszystkie kluby biorące udział w procesie licencyjnym na sezon 2020/2021 zostały objęte nadzorem finansowym.

Zdaniem komisji koniecznym jest w najbliższych miesiącach szczegółowa kontrola i analiza sytuacji finansowej klubów.

Arka Gdynia, Cracovia, Górnik Zabrze, Jagiellonia Białystok, Korona Kielce, Lech Poznań, Legia Warszawa, Piast Gliwice, Śląsk Wrocław, Wisła Płock, Zagłębie Lubin, Lechia Gdańsk, Wisła Kraków, Pogoń Szczecin:
- licencja uprawniająca klub do uczestnictwa w rozgrywkach klubowych UEFA.


Lechia Gdańsk:
- zobowiązać klub do zapłaty kwoty 10.000 zł w związku z niekompletną dokumentacją finansową z zakresu kryterium F.05 (prognoza finansowa);
- zobowiązać klub do realizacji ugód zawartych z zawodnikami, w terminach wskazanych w przedmiotowych ugodach bez możliwości ich dalszego odraczania.

Pogoń Szczecin:
- licencja uprawniająca do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy z nadzorem infrastrukturalnym.

Raków Częstochowa:
- licencja uprawniająca do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy na stadionie w Bełchatowie przy ul. Sportowej 1 z nadzorem infrastrukturalnym;
- zobowiązać klub do zapłaty, jako środek nadzoru, kwoty po 30.000 PLN za każdy mecz rozegrany w rundzie wiosennej w roli gospodarza na innym obiekcie niż znajdujący się przy ul. Limanowskiego 83 w Częstochowie.

Wisła Kraków:
- zobowiązać klub do realizacji ugód zawartych z zawodnikami, w terminach wskazanych w przedmiotowych ugodach bez możliwości ich dalszego odraczania.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (6)

+dodaj komentarz
Kamień - 02.06.2020 / 14:14, *.chello.pl

Dwa lata temu Boniek mówił, że już nie będzie po Sandecji żadnego odstępna i kluby MUSZĄ grać ba swoich stadionach, bo nie dostaną licencji. Ku mojemu zdziwieniu rok temu jednak Raków dostał. Potem Boniek mówił, że dostaną licencję tylko wtedy jak chociaż rozpoczną się prace w Częstochowie. Ruszyło się coś czy dalej granie w ch...

odpowiedz
Arek - 02.06.2020 / 15:56, *.tpnet.pl

@Kamień: z tego co mi się wydaje, to o czym piszesz miało wejść od przyszłego sezonu. Wcale jednak nie jest powiedziane, że mi się dobrze wydaje, ale kiedyś natrafiłem na dyskusję w tym temacie, bo też myślałem, że to już wchodzi. A teraz jest ta pandemia i mieli łagodzić restrykcje.

odpowiedz
ding - 02.06.2020 / 12:09, *.chello.pl

Wymagania dla Rakowa to pocałunek śmierci

odpowiedz
Tomek - 02.06.2020 / 12:15, *.113.189

@ding: Może i pocałunek ale śmieszne to jest przyznawanie licencji gdy dany klub nie ma stadionu, który spełnia wymogi panujące w tym przypadku w Ekstraklasie. Co z tego że wywalczyłeś awans, nie masz stadionu który spełnia kryteria to nie dostajesz licencji i tak to powinno być robione. Porządek musi być a nie burdel

odpowiedz
Terefere - 02.06.2020 / 12:20, *.chello.pl

@Tomek: w jakimś wywiadzie Bońka o to cisneli to sie wręcz dawał słowo honoru że nie dostaną licencji jak nie bedzie ukonczonego stadionu. Jak widać pieprzył głupoty.

odpowiedz
Roma - 02.06.2020 / 12:33, *.plus.pl

@Tomek: właśnie o to chodzi - przyznali licencję, bo mogą nieźle na tym zarobić, klasyczny rozbój.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.