W 2015 Legia zdobyła Pucharu Polski na Stadionie Narodowym - fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
REKLAMA

Finał Pucharu Polski 24 lipca w Lublinie

Wiśnia, źródło: Twitter

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek poinformował, że tegoroczny finał Pucharu Polski odbędzie się 24 lipca o godzinie 20:00 na stadionie w Lublinie. W spotkaniu finałowym zmierzą się zwycięzcy par półfinałowych: Cracovia - Legia oraz Lech Poznań - Lechia Gdańsk.

Arena Lublin została oddana do użytku w 2014 roku. Legia gościła już na tym obiekcie w sierpniu 2016, kiedy w spotkaniu ligowym sensacyjnie przegrała z pełniącym rolę gospodarza Górnikiem Łęczna.




Terminarz i wyniki Pucharu Polski 2019/20

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (37)

+dodaj komentarz
Oszukany - 05.06.2020 / 23:40, *.vectranet.pl

Rudy Lis mnie oszukał!!!! Przecież Finały Pucharu Polski powinny mieć dobywać się na Stadionie Narodowym.Jeżeli przenosiny finał do Lublina to Rudy Lisie przenieś Kadrę do Chorzowa!!!!

odpowiedz
leoś - 05.06.2020 / 23:12, *.icpnet.pl

finał Lech-Cracovia,
na finał dolecimy charterami, a stadiony będą w końcówce lipca będą już udostępnione

odpowiedz
M... - 05.06.2020 / 20:23, *.tpnet.pl

Miejsce finału kozak

odpowiedz
(L) ukas - 03.06.2020 / 23:59, *.as13285.net

Spoko jak coś to finał u siebie????

odpowiedz
Vuko - 03.06.2020 / 19:05, *.tpnet.pl

Pojemnosc stadionu nie ma znaczenia. I tak to bedzie bez vipow i sponsorow 999 jak na imprezie niemasowej

odpowiedz
Adamowicz ale nie Paweł - 03.06.2020 / 17:38, *.centertel.pl

Dlaczego na wsi a nie w miescie jest rozgrywany finsl PP

odpowiedz
Radzio (L) - 05.06.2020 / 01:53, *.jmdi.pl

@Adamowicz ale nie Paweł:
Kibicuję Legii od 1996 roku, a jestem z Lublina. Ze wsi to jesteś Ty, bo na wiejskiego przygłupa wskazuje treść Twojego komentarza. Bez pozdrowień dla "kolegi" po szalu.

odpowiedz
Bie(L)any - 03.06.2020 / 15:55, *.lsas.aero

chyba Rudy ma rodzinę w Lublinie najpierw awans motoru z drugiego miejsca kosztem lidera , teraz finał PP

odpowiedz
Wegier - 03.06.2020 / 13:45, *.chello.pl

Brawo Meteor i Warszawiak. Czasem, to już naprawdę ręce opadają...

odpowiedz
News⚽️Legia - 03.06.2020 / 01:17, *.188.163

Lublin fajne miasto,fajne stare miasto ,jeśli Legia zagra w finale to tyśâce białych koszulek zaleje miasto....

odpowiedz
Grzegorz - 03.06.2020 / 09:02, *.com.pl

@News⚽️Legia: nikt nie zaleje. dostaniemy 1000 biletów, a miasto to zobaczysz (a w zasadzie zobaczą wybrańcy) przez okno podczas podróży bezpośrednio na stadion. Bońka poj...ało.

odpowiedz
Johny Ony - 03.06.2020 / 14:28, *.vectranet.pl

@Grzegorz: Dostaniemy 40% pojemnosci.
Lechia też dostanie 40%

odpowiedz
xD - 04.06.2020 / 08:47, *.chello.pl

@Johny Ony: ta na pewno. Zwłaszcza że ogolem bedzie moglo wejść 25% pojemnosci stadionu...

odpowiedz
Marcel - 03.06.2020 / 01:04, *.t-mobile.pl

Ale dlaczego nie na Narodowym jak zawsze?

odpowiedz
Mam konto premium wiecie gdzie - 04.06.2020 / 13:58, *.t-mobile.pl

@Marcel: żeby Legie Warszawa mogli zobaczyć też inni w kraju, to tak jakby real Madryt leciał na mecz do Seulu, albo Londynu w lato, versztejen?

odpowiedz
speedy88 - 02.06.2020 / 19:38, *.play-internet.pl

Ja tam proponowalbym za darmo udostepnic PZPN stadion Legii na finalPP i zaproponowac podzial zysku z biletow miedzy Klub i PZPN. wpuscic sponsorow i delegatow na loze, silver i gold, a kibicom oddac 1/4 reszty obiektu (ok. 7000 miejsc). Legia by zarobila, PZPN wyszedlby na lekki plus. Arena lepsza niz Lublin, najlepszy dojazd dla wszystkich. Czemu tak nie mozna?

odpowiedz
Cch - 02.06.2020 / 18:36, *.plus.pl

Mamy stadion narodowy to tam powinny odbywać się tego typu mecze a nie w jakiś Lublinach

odpowiedz
Matigol - 02.06.2020 / 19:27, *.orange.pl

@Cch: A zastanowiłeś się choć przez chwilę przed tą swoją mądrością? Nie wiesz że koszty wynajmu Narodowego są ogromne a zapełniony by mógł być tylko w 1/4 ? W jakiś "Lublinach"? To przejedz się tam i zobacz jaki mają stadion - jeden z najładniejszych w Polsce kilkunastotysięczników.

odpowiedz
wyjazdowicz - 02.06.2020 / 21:30, *.net.pl

@Matigol: a co to kogo obchodzi ile kosztuje wynajem.pZPN od klubów umie brac pieniadze za wszystko ale jak widac sami nie chca wydawac

odpowiedz
Warszawiak - 03.06.2020 / 00:14, *.virginm.net

@Cch: Lublin miasto 300tys, bardzo ladna architektura i zabytki,rynek i stare miasto, ale dla Ciebie ignorancie to "jakis Lublin", wysun czubek nosa poza stolice i pojezdzij troche po swoim kraju i go poznaj.

odpowiedz
Crakuss - 02.06.2020 / 14:01, *.mm.pl

Spoko z Krakowa będzie blisko!!!ciiiii :)

odpowiedz
Mamut - 02.06.2020 / 15:34, *.t-mobile.pl

@Crakuss: Z Warszawy jeszcze bliżej i prawie całą trasę S17 ,ale z Gdańska czy Poznania to już kawałek drogi jest

odpowiedz
Wiem co mówię - 02.06.2020 / 16:44, *.t-mobile.pl

@Mamut: no ale tam gra Legia Warszawa a nie lechia Gdańsk, to co mnie to interesuje że daleko z Gdańska??

odpowiedz
Meteor - 03.06.2020 / 08:08, *.t-mobile.pl

@Wiem co mówię : A może kogoś interesuje - sporo osób jeździ z tamtych stron na Ł3

odpowiedz
Wiem co mówię - 04.06.2020 / 06:35, *.chello.pl

@Meteor: to jeździjcie za lechia albo arka, to jest warszawski klub

odpowiedz
Meteor - 04.06.2020 / 09:28, *.t-mobile.pl

@Wiem co mówię : Tylko że od nichoraz z innych FC zawsze ktoś jest na meczu .... a panom Warszawiakom jakoś nie zawsze pod drodze na stadion - zwłaszcza jak rywal mniej atrakcyjny

odpowiedz
:) - 04.06.2020 / 14:00, *.t-mobile.pl

@Meteor: no od nas z Warszawy też zawsze ktoś jest

odpowiedz
KuraK - 02.06.2020 / 13:36, *.chello.pl

Ja bym na miejscu rudego poczekal.
Jak 25% moze wejsc na stadion to lublin srednio sie na to nadaje bo raptem to daje 4000 ludzi.
Juz lepiej jakis Wroclaw jesli na Narodowym nie ma murawy.

odpowiedz
księgowy - 02.06.2020 / 16:33, *.chello.pl

@KuraK: To by się nie zbilansowało,w sensie po co PZPN ma wynajmować stadion Narodowy na którym wpuszczą tylko 25% kibiców? Pzpn byłby tylko stratny finansowo,dlatego wybrali Lublin,mały nowoczesny stadion,to będą małe koszty dla związku.Wpuszczą kilka tysięcy pikników,cena biletów np. 70 zł i jakoś wyjdą na 0.PZPN ani nie zarobi,ani nie dołoży do tego finału.
Wynajmowanie Narodowego od strony finansowej opłaca się tylko wtedy gdy będzie minimum 70% miejsc zajętych,a to przy restrykcjach covid-19 nierealne.W lipcu może jeszcze poluzują i będzie max. 33% kibiców na stadionach,czyli co trzecie krzesełko,na wpuszczenie 70% jednak bym nie liczył.Tak więc nie dziwota, że PZPN wybrał stadion w Lublinie.

odpowiedz
Kibic L - 02.06.2020 / 12:56, *.tpnet.pl

Ciekawe czy złagodzą restrykcję tak, żeby mogłoby być 5 tys kibiców Legii

odpowiedz
witek - 02.06.2020 / 13:28, *.chello.pl

@Kibic L : Zejdź na ziemie,jakie 5 tys? może 25 tys. haha.Tam będzie 3 razy więcej policji,niż kibiców.Pomijam fakt że to będzie końcówka Lipca,więc wielu kibiców w tym czasie będzie na mazurach,nad morzem,albo w górach

odpowiedz
Kibic L - 02.06.2020 / 13:58, *.tpnet.pl

@witek:
Finał planowany jest za prawie 2 miesiące. Po prostu zapytałem, więc nie wiem skąd taka reakcja. To dlaczego Lublin? Stadion na 15500 miejsc. Tak samo mogliby zrobić finał w Gdańsku czy Wrocławiu, gdzie mogłoby być więcej kibiców.

odpowiedz
S3 - 02.06.2020 / 15:16, *.centertel.pl

Dlatego bo skoro będzie ograniczona liczba miejsc to wynajęcie narodowego itp sie poprostu nie będzie opłacać

odpowiedz
S3 - 02.06.2020 / 15:16, *.centertel.pl

Dlatego bo skoro będzie ograniczona liczba miejsc to wynajęcie narodowego itp sie poprostu nie będzie opłacać

odpowiedz
xman - 02.06.2020 / 12:40, *.play-internet.pl

Miejsce i data z doopy Panie Rudy.

odpowiedz
Olaf - 02.06.2020 / 13:25, *.vectranet.pl

@xman: masz rację, totalny kibel!!! Szczególnie że już od 18? czerwca wraca 1/4 kibiców to do 24 lipca możliwe że więcej już może się zmieścić (pandemia się cofa poza Śląskeim i 2-ma fabrykami w Łodzi) .... już lepiej byłoby wylosować czy np. gramy na Legii czy na Lechu i pełen stadion i już... a tak to zap.... do Lublina, wydawaj pieniądze na wyjazd, a potem jeszcze można nie wejść bo ktoś krzywo spojrzy na ciebie.... bezsens.

odpowiedz
Podróżnik - 02.06.2020 / 12:36, *.warszawa.pl

No i gitara. Akurat będę jechał w Bieszczady, to będzie po drodze :-)))

odpowiedz