Guilherme oraz Vadis Odjidja-Ofoe - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Wyniki ankiety

Najlepsi obcokrajowcy w historii Legii - podsumowanie

Wiśnia

Pod koniec maja zakończyła się miesięczna ankieta, w której wybieraliście najlepszych obcokrajowców w historii Legii. Łącznie oddaliście 43 363‬ głosów w pięciu kategoriach, ale tylko w jednej walka o zwycięstwo trwała do samego końca.

Poniżej prezentujemy wyniki naszej ankiety na najlepszych zagranicznych zawodników w poszczególnych formacjach, a także trenera.

Najlepszy bramkarz: 8348 głosów
Dusan Kuciak 49% (4105)
Jan Mucha 45% (3734)
Radostin Stanew 6% (509)

Zdecydowanie największa rywalizacja w naszej ankiecie miała miejsce na pozycji bramkarza. Tę kategorię zdominowała dwójka zawodników Dusan Kuciak oraz Jan Mucha, którzy pozostawili w tyle Radostina Stanewa. Zaledwie o 371 głosów zwycięzcą okazał się ten pierwszy, który grał w Legii przez cztery i pół sezonu, zdobywając z nią trzy mistrzostwa i trzy puchary krajowe. Podczas swojego pobytu na Łazienkowskiej Kuciak dał się poznać jako zawodnik o bardzo wysokich umiejętnościach oraz nieokiełznanym temperamencie. Swoją dobrą postawą na murawie niejednokrotnie ratował kolegów z trudnych sytuacji. Jego sprzedaż do Hull City w lutym 2016 roku sprawiła, że niebawem do drużyny dołączył Radosław Cierzniak, który dla "Wojskowych" gra po dziś dzień.



Najlepszy obrońca: 8690 głosów
(ZIM) Dickson Choto 56% (4909)
Adam Hlousek 11% (914)
Edson 10% (881)
Inaki Astiz 9% (819)
(BFA) Moussa Ouattara 5% (426)
Dossa Junior 4% (358)
Marko Vesović 3% (228)
Siergiej Omeljańczuk 2% (155)

Za najlepszego zagranicznego obrońcę w historii Legii ponad połowa z Was uznała Dicksona Choto. Piłkarz urodzony w Zimbabwe wprost zdeklasował pozostałych zawodników, zostawiając ich daleko w tyle. Na Choto w sumie zagłosowało 4909 osób, z czego drugi w klasyfikacji Adam Hlousek zgromadził o blisko cztery tysiące głosów mniej. To właśnie rywalizacja o miejsca na podium przyniosła dużo więcej emocji. Na trzecim miejscu znalazł się Brazylijczyk Edson, wyprzedzając o zaledwie 62 głosy Inakiego Astiza, który w przeciwieństwie do wcześniej wspomnianych, nadal jest graczem stołecznego klubu.



Najlepszy pomocnik: 8936 głosów
Vadis Odjidja-Ofoe 60% (5131)
Miroslav Radović 33% (2987)
Roger Guerreiro 2% (214)
Guilherme 2% (195)
Ondrej Duda 1% (118)
Ivica Vrdoljak 1% (110)
Aleksandar Vuković 1% (84)
Kasper Hamalainen 0% (35)
Luquinhas 0% (33)
Thibault Moulin 0% (15)
Domagoj Antolić 0% (8)
Andre Martins 0% (6)

W kategorii na najlepszego pomocnika można było mieć kilka znaków zapytania. Ostatecznie najostrzejsza walka toczyła się między Vadisem Odjidją-Ofoe oraz Miroslavem Radoviciem. Niemniej jednak, to Belg w dosyć znaczący sposób pokonał zarówno jego jak i pozostałych swoich konkurentów. Na Odjidję-Ofoe zagłosowało w sumie 5131 czytelników, co dało 60% wszystkich głosów oddanych w tej kategorii. Radović zgromadził na swoim koncie blisko trzy tysiące głosów, stawiając tym samym wyraźną linię podziału między waszym zdaniem dwoma najlepszymi pomocnikami w historii. Tylko czterech innych pomocników przekroczyło barierę stu głosów, a byli to Roger, Guilherme, Ondrej Duda i Ivica Vrdoljak.

fot. Woytek / Legionisci.com

Najlepszy napastnik: 8930 głosów
Nemanja Nikolić 59% (5303)
Danijel Ljuboja 28% (2481)
Stanko Svitlica 6% (499)
Kenneth Zeigbo 2% (200)
Aleksandar Prijović 2% (188)
(ZIM) Takesure Chinyama 1% (106)
Orlando Sa 1% (88)
Carlitos 1% (65)

59% głosów w kategorii na najlepszego napastnika powędrowało na konto Nemanji Nikolicia. Węgier bezwątpienia na stałe zapisał się w sercach kibiców Legii. Dzięki swojej wysokiej skuteczności niejednokrotnie wprawiał ich w szał radości. Nic więc dziwnego, że to właśnie jego widzieliście na pierwszym miejscu. Na drugiej lokacie znalazł się Danijel Ljuboja, na którego oddało głos 2481 osób. To właśnie ta dwójka znacząco wybiła się ponad pozostałych piłkarzy w tej kategorii. Na najniższym stopniu podium znalazł się Stanko Svitlica, uzyskując 499 głosów.

fot. Mishka / Legionisci.com

Najlepszy trener: 8459 głosów
Stanisław Czerczesow 69% (5860)
Dragomir Okuka 14% (1188)
Jaroslav Vejvoda 9% (734)
Henning Berg 8% (677)

Stanisław Czerczesow, czyli zdobywca mistrzostwa i Pucharu Polski z Legią w sezonie 2015/16 został przez was uznany za najlepszego zagranicznego szkoleniowca wszech czasów. Rosjanin zdobył 69% głosów, całkowicie dominując innych szkoleniowców. Drugi w klasyfikacji znalazł się Dragomir Okuka, który zostawił za sobą Jaroslava Vejvodę oraz Henninga Berga. Kategoria na najlepszego trenera jest tą, w której zwycięzca okazał się najbardziej jednoznaczny.



Zagraniczna jedenastka


Gdybyśmy na podstawie Waszego głosowania sporządzili meczową osiemnastkę, to wyglądałaby ona następująco:

Dusan Kuciak - Edson, Dickson Choto, Inaki Astiz, Adam Hlousek - Roger Guerreiro, Vadis Odjidja-Ofoe, Miroslav Radović, Guilherme - Danijel Ljuboja, Nemanja Nikolić
trener: Stanisław Czerczesow

rezerwowi: Jan Mucha, Moussa Ouattara, Dossa Junior, Ondrej Duda, Ivica Vrdoljak, Aleksandar Vuković, Stanko Svitlica

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (50)

+dodaj komentarz
(L)istek - 07.06.2020 / 11:29, *.play-internet.pl

Zróbcie ranking naj w Legii.

odpowiedz
BRL - 05.06.2020 / 06:56, *.play-internet.pl

Mam wrażenie, że głównie młodzi internauci głosowali, albo to ja mam jakieś sentymenty.

Z szacunkiem dla Dusana, ale u mnie trzeci i chyba jednak Mucha wygrywa.

Dickson Choto czarne złoto, z Ouattara nie do przejścia.

Radovic przez tyle lat chyba jednak więcej zrobił dla Legii niż Vadis przez rok.

Nikolicia się nie czepiam.

Pan Dragomir ograł Wisłę Basałaja i za jego czasów cokolwiek w Europie znaczylismy, Czerczesow wybiegał mistrzostwo piłkarskiego zadupia. Aczkolwiek bardzo lubię tego Pana, więc niech będzie.

odpowiedz
Zielu - 05.06.2020 / 08:44, *.centertel.pl

Przez tyle lat co Rado jest w Legii to VOO kręcił by rekordowe cyfry ... To co Vadis prezentował na placu nie podlega dyskusji w kwestii MVP

odpowiedz
kamiLpraga - 06.06.2020 / 18:52, *.chello.pl

@Zielu: obejrzyj mecze vadisa bez rado na boisku vadis najgorszy pilkarz jak niema kto mu zabierac obronców i pomocnikow na szpicy beznadzieja najemnik 1 sezonu grubas ktory sie odbudowal i uciekł rownie dobrze mozesz porownywac wszystkich pilkarzy ligi angielskiej francuskiej niemieckiej i wloskiej ze kazdy by cyferki nabijal RADO LEGENDA NASZEGO KLUBU ma najlepsze statystyki wśród wszystkich piłkarzy jakich miała Legia

odpowiedz
Gepetto - 07.06.2020 / 10:52, *.chello.pl

@kamiLpraga: wujek będzie teraz produkował kaszę, makarony i ryż. Powiem mu żeby ryż nazywał się legenda

odpowiedz
lob - 04.06.2020 / 22:52, *.chello.pl

Już wiadomo dlaczego Motor Lublin został przepchany do pierwszej ligi i wiadomo dlaczego finał PP będzie w Lublinie.
Motor przejmuje jeden z najbogatszych Polaków Pan Jarubas, od dziecka fan Motoru.
Boniek wie komu należy sprzyjać. Ludziom z dużą kasą, a nie golasom.
Jak Jarubas by był naszym sponsorem to i po cztery drużyny z grup by awansowały. "Fryzjerzy" mają sie dobrze.

odpowiedz
Dzida - 04.06.2020 / 20:25, *.plus.pl

Vadis na transfer market stoi 3,5 mln euro. Na miejscu Mioduskiego zagrał bym va bank i zaoferował 2,5. A nóż się zgodą? :)

odpowiedz
Mądry głos - 04.06.2020 / 21:32, *.vectranet.pl

@Dzida : Ale to nie ten adres ,to dziś jest i tyle ,

odpowiedz
wrt - 04.06.2020 / 19:15, *.play-internet.pl

Choto i Astiz zostali posadzeni na ławce przez Komorowskiego i Żewłakowa i dzięki temu wygraliśmy ze Spartakiem i zdobyliśmy parę pkt w grupie , Choto zawsze był chory albo na pogrzebie dziadka jak były eliminacje do pucharów, jedynie z Vetrą Vilno w parze z Astizem zresztą zagrał , owszem w lidze był solidny po wakacjach choć nie tak dobry jak wspomniana dwójka czy Ouatara albo Dossa Junior , oprócz tego mniej więcej się zgadzam , no dwóch lewych obrońców w 11 i dwóch ofensywnych środkowych pomocników ,ale to już mniej razi niż para stoperów z Wilna

odpowiedz
Arek - 04.06.2020 / 18:23, *.t-mobile.pl

Ale jaja ..84 głosy na vuko?:o

odpowiedz
Rysio2013 - 04.06.2020 / 17:32, *.orange.pl

Całkowicie zgadzam się z rankingiem.

odpowiedz
(L) - 04.06.2020 / 16:24, *.lsas.aero

Co tak nisko Sandro Kulenović przecież pewnie Pinokio oddał na swojego pupila kilkaset głosów z kawiarenek internetowych....

odpowiedz
Kkleg - 04.06.2020 / 14:41, *.com.pl

Gdzie kuchy ?

odpowiedz
wiliams - 04.06.2020 / 12:08, *.chello.pl

Najlepszym zagranicznym bramkarzem był Marian Antolovic

odpowiedz
aaaaa - 04.06.2020 / 11:04, *.vtelecom.pl

aaaa gdzie Kriżanac? zapomniany?

odpowiedz
fdfgdfgdgd - 04.06.2020 / 11:07, *.vtelecom.pl

@aaaaa: on nie grał w Legii :)

odpowiedz
Rumburak - 04.06.2020 / 10:20, *.chello.pl

Czerczesow to sobie PR zrobił. Wygrał tylko raz MP rzutem na taśmę, a Berg za 2 tytuły MP i najlepiej grającą Legię od lat dopiero 4 miejsce. Dla głosujących bardziej liczy się chyba osobowość trenera niż wyniki...

odpowiedz
jezus - 04.06.2020 / 18:03, *.vectranet.pl

@Rumburak: ale jak pijesz, to nie pisz :)

odpowiedz
tekken (L) - 06.06.2020 / 09:32, *.chello.pl

@Rumburak: Dokładnie ja uważam,że Legia najładniej grała za Berga. Teraz za Vuko gra też całkiem przyjemnie.

odpowiedz
matus007 - 04.06.2020 / 09:55, *.play-internet.pl

Vadis to "zjadał" wszystkich nie ma co ;)

odpowiedz
Arek - 04.06.2020 / 18:25, *.t-mobile.pl

@matus007: rzeczywiście, widać było po nim, że sporo jadł

odpowiedz
(L) - 03.06.2020 / 23:41, *.as13285.net

Miro Rado na zawsze nasz!!!!

odpowiedz
Kris - 03.06.2020 / 23:35, *.vectranet.pl

Napastnicy... Ljubo poza zasięgiem. To jaka robił różnicę wiedzą ach co oglądali mecze. Gdyby nie premia za strzelonego gola pewnie nie chciano by się to wogole pozbywać ale to jakaś paranoja była.... I przy nim jak rozwinął się Rado... dla mnie Chinyama też więcej pokazał od Nikolicia... Carlitos gdyby dano mu szansę też by więcej pokazał...

odpowiedz
Adi - 04.06.2020 / 18:44, *.orange.pl

@Kris: Lecz się :P

odpowiedz
P. - 03.06.2020 / 20:31, *.play-internet.pl

Szkoda ze Kuciak nie trzymal fasonu po przejsciu do Lechii

odpowiedz
dejne3 - 04.06.2020 / 23:11, *.plus.pl

@P.: 100% racji to taki jednak browary typ z Kuski

odpowiedz
Juri - 03.06.2020 / 19:33, *.inetia.pl

Miro Radović !

odpowiedz
lechu47 - 03.06.2020 / 17:53, *.orange.pl

Z taką 11, w najwyższej formie moglibysmy liczyc nawet na wyjście z grupy w LM.

odpowiedz
varsovian - 03.06.2020 / 17:31, *.orange.pl

Vadis wyżej od Rado? Czerczesow wyżej od Okuki? Kuciak wyżej od Muchy?
Nieźle... a potem Ci sami głosujący domagają się od piłkarzy przywiązania i oddania klubowi a nie tylko kasie. LOL

odpowiedz
Arystosedes - 03.06.2020 / 20:27, *.chello.pl

@varsovian: Mnie bardziej bawi pozycja Zaigbo

odpowiedz
Uu to był gracz , - 04.06.2020 / 11:10, *.t-mobile.pl

@Arystosedes: nietuzinkowy gracz ,jak na tamte czasy ,chyba dużo zarobiła Legia na nim,poprawcie jeżeli mylę się .

odpowiedz
kos - 04.06.2020 / 21:40, *.tpnet.pl

@Uu to był gracz ,: 2 mln dolarów dostała Legia za Zeigbo.

odpowiedz
qqleskooo - 03.06.2020 / 15:32, *.chello.pl

czemu Edson a nie Hlousek skoro miał więcej głosów?

odpowiedz
Siwy - 03.06.2020 / 15:17, *.as9105.com

Wszystko fajnie ale moze by to rozpisac konkretnie na pozycje na boisku? Np.lewa obrona walka Hlouska z Edsonem a nie wszyscy w jednym worku.Albo pomoc jak mozna porownywac np.vadisa z Gui jak to nie te pozycje???

odpowiedz
Matt - 03.06.2020 / 14:53, *.tpnet.pl

Nie chcę wdawać się w szczegóły, że kogoś należałoby z kimś zamienić. Tutaj znaleźli się tylko wybitni i bardzo dobrzy piłkarze i trenerzy. Który lepszy to zależałoby od ustawienia drużyny, przeciwnika, aktualnej dyspozycji no i subiektywnej oceny.

Wiele bym dał aby taką pakę zgarnąć u nas na 1 sezon w moim życiu. Tylko jeden sezon marzeń. Np. atak:
Danijel Ljuboja, Nemanja Nikolić
na rezerwie Stanko Svitlica. Gdyby Vadis i Rado byli w formie z sezonu LM, to albo w lidze zdarzyłyby się wyniki dwucyfrowe albo moglibyśmy na obronie ustawić Rzeźnika z Herbertem Dickiem.

odpowiedz
lux - 03.06.2020 / 14:41, *.chello.pl

widać, że głosowało dużo młodych osób

odpowiedz
Bie(L)any - 03.06.2020 / 14:27, *.lsas.aero

Szkoda, że bramkarzem nie został Mucha albo Stanew
wku...ia mnie ten kuciak tyle Legii zawdzięcza, a tak pluję teraz na Nasz Klub ...
Reszta wyborów OK, tak jak głosowałem ( poza napastnikiem ja obstawiałem Danijela Ljuboje)

odpowiedz
PrzeRuSco - 03.06.2020 / 13:37, *.vectranet.pl

I tylko 3 piłkarzy z podstawowej 11 nie było za Leśnego w klubie.

odpowiedz
XXX - 03.06.2020 / 16:44, *.182.46

@PrzeRuSco: Bo ludzka pamięć jest krótka i wybiera się najlepszych z ostatnich lat. Wielu kibiców nigdy nie widziało na żywo piłkarzy Legii grających na początku XXI wieku.

odpowiedz
DawidL - 04.06.2020 / 21:48, *.play-internet.pl

@XXX: Dokladnie większość głosujących to raczej młodzi kibice co pamiętają tylko ostatnie sezony (L)

odpowiedz
kkk - 03.06.2020 / 12:45, *.vectranet.pl

Zamieniłbym tylko Vadisa z Radoviciem i Okuke z Czerczesowem,chociaż
nie wiem czy Berg nie zasługiwałby na drugie miejsce mimo tego że strasznie mnie wk.rwiał z tym wystawianiem Saganowskiego który w tamtym czasie osłabiał tylko drużynę.

odpowiedz
Marian - 03.06.2020 / 12:26, *.centertel.pl

Ciekawe ilu z głosujących widziało na żywo Stanewa w bramce Legii lub czy w ogóle kojarzą gościa?

odpowiedz
KG - 03.06.2020 / 15:39, *.mm.pl

@Marian: Stanew zagrał w Legii 23 mecze !!! 23 to na bramkarza bardzo mało...gdzie Ty go chciałeś wyżej za co?

odpowiedz
Bie(L)any - 03.06.2020 / 15:59, *.lsas.aero

@Marian:
Artur Boruc często widział na żywo Stanewa , bo był jego zmiennikiem :)))

odpowiedz
Olaf - 03.06.2020 / 11:58, *.vectranet.pl

Czerczesow był dobry ale to tylko na pół roku motywator w super czasach (były pieniądze i dobrzy zawodnicy) natomiast Okuka to w średnio bogatej Legii zrobił tytuł, to jest dopiero osiągnięcie!!!

NIko - szacunek, super pozytywna postać.

Mucha - nie wiem czy nie był lepszy od Kuciaka (pewnie był bo a Anglii dłużej grał). Kuciak w Polsce najlepszy, to fakt.

odpowiedz
Bie(L)any - 03.06.2020 / 16:39, *.lsas.aero

@Olaf:
... hmmm w tej średnio bogatej Legii była niezła paka, grało kilku reprezentantów Polski
Murawski , Zieliński Karwan Czereszewski Kucharski oprócz nich Magiera Piekarski Sokołowski Kowalczyk i do tego Stanew Omieliańczuk Svietlica Vukovic czy Yahaya .... Zmiennikami Stanewa byli Kowalewski i Boruc ,
bo ja wiem czy Okuka nie miał do dyspozycji dobrej kadry ???

odpowiedz
Władeczek - 03.06.2020 / 11:47, *.netfala.pl

Ta jedenstka jest OK, a na stole stałaby maciora, a jak zagraniczna to na pewno Jelcyn vodka zmrożona.

odpowiedz
ding - 03.06.2020 / 11:31, *.chello.pl

Biedy Radović: klubowy rekordzista wśród obcokrajowców pod względem meczów i goli, a i tak by przegrał walkę o pomocnika (z V2O) i napastnika (z Nikoliciem).

odpowiedz
KK - 03.06.2020 / 21:20, *.centertel.pl

@ding: to, że Rado ma wielkie zasługi dla Legii to oczywiście jest jasne, ale to nie znaczy, że był lepszym piłkarzem od Vadisa czy Niko. Bo piłkarsko, to jednak oni byli lepsi.

odpowiedz
lucho_83 - 03.06.2020 / 10:58, *.169.114

Ta 11 stranierich ze swoich najlepszych lat zdominowałaby ligę na bardzo długo, i w Pucharach wstydu by nie było ;-)

odpowiedz