Aleksandar Vuković - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja trenera

Vuković: Mecz z Wisłą to dla mnie największy klasyk

Woytek, źródło: Legionisci.com

- Po meczu z Lechem mieliśmy więcej czasu na regenerację i przygotowania. Biorąc pod uwagę etap na jakim jesteśmy, kolejny tydzień będzie trudny pod kątem liczby spotkań. W moim odczuciu ciągle się przygotowujemy do takiego wysiłku, jakim jest zagranie trzech meczów w tydzień. To najtrudniejsze wyzwanie na ten moment - mówi Aleksandar Vuković przed meczem z Wisłą w Krakowie.

- Biorę pod uwagę to, że jesteśmy drużyną, która pokazała jakość i możliwości, jeśli chodzi o intensywność grania, ale pewnych rzeczy się nie przeskoczy. Nie wszystkim łatwo jest to zrozumieć. Niektórzy myślą, że po przerwie zaczęliśmy trenować, to już jest OK i da się grać co 3 dni z daną intensywnością, a tak nie jest. Pragmatyzm jest bardzo ważny. Musimy być drużyną, która umie z meczu wyciągać to, na czym jej zależy, nawet grając nieco inaczej.

- Rotacja w składzie będzie determinowana przez sytuację kadrową. Możliwości się kurczą i nie są takie, jak byśmy sobie życzyli, ale będziemy reagowali dynamicznie. Przed Wisłą mamy sytuację bardzo dobrą jeśli chodzi o możliwość wystawienia mocnej jedenastki i mam nadzieję, że w takiej sytuacji będziemy przed każdym kolejnym meczem. Rotacja powinna być tylko dla nas opcją w pewnych momentach.

- Ogólnie jednak sytuacja kadrowa jest odrobinę gorsza niż była przed meczem z Lechem. Do trójki kontuzjowanych Cierzniak, Rosołek, Novikovas dołączyli kolejny zawodnicy, na których nie będziemy mogli liczyć przez jakiś czas. Jose Kante nie mógłby zagrać nawet gdyby nie pauzował z powodu kartki i nie wiadomo czy wystąpi w dwóch kolejnych spotkaniach. William Remy, który był szykowany na grę od pierwszej minuty, nabawił się urazu i wypadł na dłużej niż miesiąc. Ponadto Bartosz Slisz nie będzie do naszej dyspozycji przez następnych kilka dni - może będzie gotowy na mecz z Górnikiem Zabrze. Takie właśnie rzeczy musimy brać pod uwagę jeżeli mówimy o "autostradach do mistrzostwa". Jedyną autostradą jaką widzę, to ta która powstanie na Ursynowie. Przed nami bardzo daleka droga, różne rzeczy mogą się dziać.

- Jedna z koncepcji Vesović - Wszołek lub Jędrzejczyk - Vesović będzie brana pod uwagę na mecz z Wisłą. Artur bardzo dobrze spisał się w Poznaniu. Zrobił to, co do niego należało. Wiem, że mogę na niego liczyć na różnych pozycjach. Jest możliwość, że zagra na prawej obronie, ale nie chciałbym teraz tego definitywnie stwierdzać.

O Wiśle Kraków

- Wszyscy po jednym meczu potrafią oceniać sytuację każdej drużyny. W tym roku Wisła nie przegrywa u siebie i najlepiej punktuje. Mają tylko jedno spotkanie wysoko przegrane. Gdy się popatrzy na to jak rozpoczął się mecz w Gliwicach i jak później wyglądał, to wynik nie odzwierciedlał tego, co prezentowała Wisła, nawet indywidualne popełniając błędy przy bramkach. Bardziej przypominała drużynę, która zachwycała w lutym i na początku marca. Jesteśmy świadomi, że nasz najgroźniejszy rywal, czyli Piast, jest tuż za naszymi plecami. Jest duża jest szansa, że przed meczem z Wisłą będzie miał do nas tylko 5 punktów straty - tak samo było przed naszym meczem w Poznaniu. Musimy o tym pamiętać.

- Mecz z Wisłą to dla mnie największy klasyk. W okresie gdy grałem w Legii nie było bardziej elektryzujących spotkań. Teraz jesteśmy troszeczkę w sytuacji innej niż Wisła, ale nie zmienia to faktu, że to godny rywal, który pokazuje swoją wartość od początku roku. Nie ma co patrzeć na tabelę jako całokształt. W kontekście tego meczu bardziej rozsądne jest popatrzenie jak ta tabela wygląda od lutego, kiedy zobaczyliśmy zupełnie inną drużynę i inne efekty gry krakowian.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (37)

+dodaj komentarz
hahahahahahahahahhahahahahahahahahaha - 07.06.2020 / 18:36, *.master.pl

vuko "trener" na lata !!!!

odpowiedz
Artur - 06.06.2020 / 19:05, *.t-mobile.pl

Po meczu z Lechem mieliśmy więcej czasu na regenerację i przygotowania. Biorąc pod uwagę etap na jakim jesteśmy, kolejny tydzień będzie trudny pod kątem liczby spotkań. W moim odczuciu ciągle się przygotowujemy do takiego wysiłku, jakim jest zagranie trzech meczów w tydzień. To najtrudniejsze wyzwanie na ten moment - mówi Aleksandar Vuković przed meczem z Wisłą w Krakowie.= dwa miesiace nie grali a on obawia się o zagranie trzech spotkań w tydzień ja pie...ole tego nie da się nawet jakoś sensownie skomentować.

odpowiedz
Zawisza - 06.06.2020 / 19:41, *.chello.pl

@Artur: No cóż... Widocznie pewne rzeczy są dla ciebie nie do ogarnięcia. nic z tym nie zrobisz już w tym wieku.

odpowiedz
Artur - 06.06.2020 / 21:13, *.t-mobile.pl

@Zawisza : pamietam Kowala ,Sliwoskiego i innych jak po tygodniowym melanżu dla nich trzy mecze w tygodniu pier...lnać to jak wypić literka w pięciu, więc pewnie masz rację że nie ogarniam tych zawodowców tym bardziej że sam grałem w piłkę
.....

odpowiedz
Zawisza - 07.06.2020 / 07:57, *.chello.pl

@Artur: Z ortografią też już będziesz miał ciężko. Fajnie pogadaliśmy o przygotowaniu fizycznym na najwyższym poziomie. Melanż tygodniowy i litr na pięciu :) Na której lidze zatrzymała się kariera szanowny Arturze ?:)

odpowiedz
galgan - 07.06.2020 / 10:00, *.180.50

@Zawisza : Zawodowi tenisiści potrafią zagrać 3-5 meczy w tygodniu, trwających podczas szlema nawet do 5h jednorazowo.

Ale co my tam wiemy...

odpowiedz
SF - 06.06.2020 / 14:56, *.tpnet.pl

Klasyk: LEGIA - Gornik kiedys i teraz !!

odpowiedz
Arek - 06.06.2020 / 09:33, *.master.pl

legionisci.com/photos5/04widzew2_f30.jpg

odpowiedz
tekken (L) - 06.06.2020 / 09:23, *.chello.pl

Górnik, Widzew, Wisła, Lech to były mecze kiedyś.

odpowiedz
kkk - 06.06.2020 / 08:49, *.vectranet.pl

dla mnie największy klasyk to tylko mecze z widzewem

odpowiedz
LWS - 05.06.2020 / 21:36, *.tpnet.pl

Mamy P.Trenerze tylko 5pkt. przewagi !!!

odpowiedz
Niestety - 05.06.2020 / 22:38, *.t-mobile.pl

Mistrzem Polski będzie Piast

odpowiedz
LGZ - 05.06.2020 / 20:00, *.tpnet.pl

To jest motywacja Wisly przed meczem z LEGIA P. Trenerze jaki dobry mecz rozegrala a przegrala wysoko !!!

odpowiedz
mk - 05.06.2020 / 18:31, *.chello.pl

Te "klasyki" z Lechem to bardziej strona poznańska nakręciła. Niestety u nas wielu dało się w to wciągnąć. Dla starszego pokolenia klasyki to mecze z Widzewem i Wisłą głównie. Leszkiem aż tak nikt się nie "jarał" z 20 lat temu.

odpowiedz
Arek - 05.06.2020 / 23:45, *.tpnet.pl

@mk: ja się wychowywałem na tych z Widzewem. Potem Wisła i to są klasyki, a nie tam jakieś łachy.

odpowiedz
Arek - 06.06.2020 / 09:32, *.master.pl

@Arek: spadaj łachu!!

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!! - 05.06.2020 / 18:30, *.btcentralplus.com

Jedyny klasyk w Polsce to Legia Warszawa - Legia 2 Warszawa.

odpowiedz
ZGL - 05.06.2020 / 18:11, *.tpnet.pl

Wynika z wypowiedzi ze P.Trener obawia sie porazki !!!

odpowiedz
Arek - 05.06.2020 / 17:59, *.master.pl

legionisci.com/photos5/04widzew2_f30.jpg

odpowiedz
WSL - 05.06.2020 / 17:38, *.tpnet.pl

Do zobaczenia w Krakowie !!!

odpowiedz
ZL - 05.06.2020 / 17:34, *.tpnet.pl

Do trenera: To kto zagra skoro sytuacja tak wyglada ? Wisla jak grala to grala a jaki wynik osiagnela to wiemy nie strzelajac nawet honorowego gola !!

odpowiedz
WL - 05.06.2020 / 17:24, *.tpnet.pl

@ Wladeczek: Bedzie dobrze - Wisla 0-4 LEGIA !!

odpowiedz
GL - 05.06.2020 / 17:16, *.tpnet.pl

Klasyk to bedzie jak LEGIA wygra !!

odpowiedz
SF - 05.06.2020 / 17:15, *.tpnet.pl

Do Trenera : Co sie dzieje ze Stolarskim ? Prosimy o udzielenie odpowiedzi na nia czekaja Kibice i potraktowac to powaznie !!

odpowiedz
Arek - 05.06.2020 / 16:50, *.master.pl

legionisci.com/photos5/04widzew2_f30.jpg

odpowiedz
Łukasz - 05.06.2020 / 14:30, *.amazonaws.com

Ponowie pytanie: co się dzieje z Pawłem Stolarskim?

odpowiedz
Woytek (Legionisci.com) - 05.06.2020 / 14:53, *.legionisci.com

@Łukasz: Wysyłaliśmy dziś to pytanie na konferencję online, ale nie zostało zadane trenerowi.

odpowiedz
Łukasz - 05.06.2020 / 15:08, *.amazonaws.com

@Woytek (Legionisci.com): Też je na konferencji zadałem i również zostałem zignorowany. Jakaś zmowa milczenia w tym temacie? ;)

odpowiedz
Władeczek - 05.06.2020 / 14:27, *.netfala.pl

Dla wszystkich prowincji mecz z Legią to klasyk i derby narodu faken.

odpowiedz
Remino - 05.06.2020 / 14:24, *.t-mobile.pl

Mylisz się Vuko: 1. z Górnikiem Zabrze, 2. z Widzewem a potem dłuuuugo nic i Lechem i Wisłą.

odpowiedz
Gienek - 05.06.2020 / 19:07, *.vectranet.pl

@Remino: Ty się mylisz. Z Górnikiem to klasyk był w latach 80-tych i wcześniej, później Górnik stoczył się, co świadczy o szczególnym traktowaniu tego klubu w PRL, o czym górnicy nie chcą pamiętać. Z Widzewem to były lata 90-te. Później była Wisła, a w ostatnich latach trochę Lech, który jednak nie dorasta do kolan poprzednikom. Najważniejsze, że Legia jest od dziesięcioleci na topie, inni się zmieniają a Legia pozostaje na szczycie :-)

odpowiedz
Bródno - 05.06.2020 / 20:08, *.chello.pl

@Gienek: 100% racji

odpowiedz
dejne3 - 05.06.2020 / 23:29, *.plus.pl

@Gienek: Pamiętam dobrze mecze Legii z Kretami był klasykiem lat 60 i 70 i tak było pod koniec 70 dołączył Widzew .Niezapomniany .ecz w 80 roku w Częstochowie kiedy kartofle przegrali 5-0 po bramkach Okońskiego już wcześniej iskrzylo na linii Warszwa Poznań co kartofle sobie okrzyknięto derbami Polski

odpowiedz
le - 05.06.2020 / 14:20, *.chello.pl

tylko Legia ukochana Legia, wszyscy na Mecz pelny stadion i doping

odpowiedz
rytm - 05.06.2020 / 14:03, *.atman.pl

Klasyki się zmieniają, nie zmienia się tylko jedno w nich - Legia:)

odpowiedz
Olaf - 05.06.2020 / 14:44, *.vectranet.pl

@rytm: 100% racji, w latach 80-tych były Legia-Górnik
w 90-tych Legia-Widzew
w 2000-2010 Legia - Wisła
w 2010-2020 Legia-Lech (już zdechł ; )
od 2020 -.... Legia - ktoś tam chwilowo grający dobrze ; ))))

odpowiedz
Yeti - 06.06.2020 / 00:37, *.vectranet.pl

@Olaf: Powiedzmy, że teraz chwilowo jet to Piast.

odpowiedz