Radosław Kucharski - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Kucharski: Zespół wymaga trzech-czterech wzmocnień

źródło: przegladsportowy.pl

W Przeglądzie Sportowym ukazał się obszerny wywiad z dyrektorem sportowym Legii Warszawa. - Już zrobiliśmy dwa kroki w kierunku Europy, ale praca nie jest skończona. Zespół wymaga trzech-czterech zawodników z jakością do pierwszej jedenastki. Nie chcę mówić na które pozycje, ale potrzebujemy solidnych wzmocnień - mówi Radosław Kucharski.

- Od meczu w Glasgow myślę, co i jak zrobić, by wprowadzić Legię do Europy. Nie możemy dać się uśpić rywalizacją w lidze polskiej, a łatwo to zrobić gdy się ograniczamy tylko do spojrzenia we własne środowisko. Rywalizacja o Europę nie będzie łatwa, dlatego mówię, że chcąc wykonać następny krok będziemy potrzebowali wzmocnień - twierdzi dyrektor sportowy.

Jednak budżet na transfery jest skonstruowany podobnie jak rok temu, czyli należy liczyć się z tym, że wartościowi gracze trafią do klubu tylko wtedy, gdy ktoś odejdzie. Tak jak było w przypadku Sebastiana Szymańskiego, którego transfer pozwolił Legii sprowadzić Luquinhasa i Gwilię.

Zdobycie mistrzostwa Polski przez Legię oznacza automatyczne przedłużenie umowy z Aleksandarem Vukoviciem.

- Wszystkim dyrektorom sportowym życzę takiej współpracy z trenerem, jak ja mam z Vuko. Od jakiegoś czasu mam biurko obok szatni. Jestem w codziennym kontakcie z drużyną i przepływ informacji pozwala sprawnie rozwiązywać doraźne problemy. Po poprzednim sezonie nastąpiło samooczyszczenie, jedenastu zawodnikom, większości ważnych w historii klubu kończyły się umowy. Ruchy transferowe spowodowały, że teraz szybciej i intensywniej gramy w piłkę - mówi Kucharski.

Majecki nie dokończy sezonu w Legii?

- Monaco zaczyna przygotowania już 22 czerwca. Rozmawiamy, ale decyzji nie ma. Od 1 lipca Radek jest ich zawodnikiem, robimy wszystko żeby został w Legii do końca rozgrywek, ale niestety to nie zależy od nas - mówi Kucharski.

O obniżkach płac podczas epidemii

Dyrektor sportowy przyznał, że jednym z pierwszych piłkarzy, który podpisał aneks do umowy był kapitan Artur Jędrzejczyk.

- Obniżka została przemyślana tak, by w tych miesiącach klub mógł funkcjonować. Chcieliśmy pokazać chłopakom rozwiązanie sytuacji, w momencie, w którym klub nie będzie miał planowanych wpływów. O konkretnych wartościach nie chcę rozmawiać. Jeśli wywalczą dublet, mają gwarancję otrzymania premii obiecanych na początku sezonu, kiedy jeszcze walczyliśmy o grupę Ligi Europy. (...) Zamrożone” kwoty będziemy sukcesywnie wypłacać. Piłkarze wiedzą, do kiedy zostaną nadrobione zaległości.

- To, że atmosfera się nie zmieniła, jest moim największym sukcesem oraz wyczynem na stanowisku dyrektora sportowego Legii. Inaczej rozmawia się z agentem piłkarza, którego nie ma w klubie, a inaczej z zawodnikami, z którymi pracuje się codziennie. Trzeba znaleźć sprawiedliwe porozumienie. Łatwo było się pokłócić, a udało się w ogóle nie popsuć relacji, co było widać na obozie w Warce, a następnie w Legnicy i Poznaniu. Ze sztabem szkoleniowym dogadaliśmy się momentalnie. Z piłkarzami trwało dłużej, bo to, i większa grupa, i mają inne możliwości prawne w kwestii swoich umów, ale też się udało. Ile mnie to kosztowało, przekonałem się kilka tygodni później, kiedy zamknięte były zakłady fryzjerskie. Przy dłuższych włosach siwizna była bardziej widoczna. (...) Wszystko jest dobrze scementowane i nie rozpadło się z powodu pieniędzy.

Całą rozmowę możecie przeczytać na stronach Przeglądu Sportowego.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (38)

+dodaj komentarz
Manieq - 07.06.2020 / 12:05, *.t-mobile.pl

Runje to by juz na stale w kasynach warszawskich siedzial. Odradzam

odpowiedz
Flet - 07.06.2020 / 16:48, *.centertel.pl

@Manieq: ja bym brał Jacha z Rakowa, otarł się o reprezentacje i strzela sporo goli

odpowiedz
Mr T - 07.06.2020 / 11:18, *.mm.pl

Na nowy sezon potrzebny: Bramkarz (Majecki odchodzi), lewy obronca (Karbownik odchodzi, Rocha za slaby i koniec kontraktu), lewy pomocnik (Novikovas nie podolal, Cholewiak zby slaby)

odpowiedz
Macmon - 07.06.2020 / 22:24, *.orange.pl

@Mr T: Karbownik zostaje bo ma nowy kontrakt i chce grać w piłkę, a nie siedzieć na ławie na Zachodzie, z Rochą będzie przedłużenie kontraktu, była o tym mowa, Novikovas się może jeszcze ogarnie, a Cholewiak właśnie pokazał, że jak macz sięnie układa, to wchodząc z ławki jest w stanie poderwać zespół do walki.

odpowiedz
Bramkarz od zaraz - 06.06.2020 / 19:56, *.telkab.pl

Może Tytoń...doświadczony...jeszcze nie stary 33 lata...grał w reprezentacji...

odpowiedz
Sytuacja prosta jest : - 06.06.2020 / 20:41, *.tpnet.pl

@Bramkarz od zaraz: Artur Boruc ! Artur Boruc ! Artur Boruc ! ( L ) . A Muzykant ( dobry jest ) będzie grał zaraz po Arturze , normalna kolej rzeczy . A jakby wrócił Arek Malarz , też było by pięknie . No i szacun dla Majkiego , szkoda że odchodzi , oj szkoda .

odpowiedz
grzesiek - 06.06.2020 / 15:51, *.centertel.pl

bla bla bla, dlateczego dobrze mi się czyta wywiady z Vuko? a bo vuko nie ściemnia....

odpowiedz
tekken (L) - 06.06.2020 / 09:43, *.chello.pl

Jakiś bramkarz może Boruc jeszcze u nas pograłby. Ja wolałbym napastnika np. Jankowski, Mikita, bo ciągle mam wrażenie cierpimy na brak napastników. Taki napastnik drugiego wyboru, ale groźny.
Młodych wprowadzać przede wszystkim z młodszych roczników Legii. Chyba to jest dobry czas.

odpowiedz
tekken (L) - 06.06.2020 / 09:45, *.chello.pl

@tekken (L): * Legii oczywiście się pospieszyłem. to jest k.... bolesne. Jakby red. mogła zmienić.

odpowiedz
Makalele - 06.06.2020 / 00:29, *.centertel.pl

Kucharski nie powinien być dyrektorem sportowym takiego klubu jak Legia. Prawą ręką dyrektora bądź doradcą. Legia powinna zainwestować w sieć skautingu.

odpowiedz
Drim Tim - 05.06.2020 / 20:24, *.tpnet.pl

Furman , Rzeznik , i - ( jak to żartował jeden chłopak ) Gytkjer , żeby robil Pyrusom to , co niedawno Hama , czyli doprowadzał ich do rozpaczy , hehe .

odpowiedz
tomiacab - 06.06.2020 / 09:14, *.virginm.net

@Drim Tim: z tym Gytkierem to byłoby ciekawie pod każdym względem :)

odpowiedz
jayjayPL - 05.06.2020 / 16:32, *.inetia.pl

potrzebni dwaj świetni napastnicy najlepiej dwaj Nikolice. Procz tego ktos za Wieteske.

odpowiedz
Drim Tim - 05.06.2020 / 20:30, *.tpnet.pl

@jayjayPL: Wietes ma grać , cała obrona miewała odpały - to dlaczego jedynie on miałby mieć podziękowane ? A z kolei dużo uratował nam chłopak , i to w niejednym meczu . Nie do ruszenia jest , i tak ma być .

odpowiedz
zduneq - 06.06.2020 / 07:56, *.play-internet.pl

@jayjayPL: bardzo mi przykro ale choćbyś miał 3* Niko o europie możesz pomarzyć.
On był dobry na dupoklase.Gdyby było 2* Prijo to już prędzej

odpowiedz
jayjayPL - 06.06.2020 / 08:41, *.inetia.pl

@Drim Tim: a z ktorego sektora boiska Legia traci najwiecej gol? środek obrony? boki obrony? Lewczuk w meczu z Rangersami nie dosc, ze ladnie czyszcil w pierwszym meczu to i mial bodaj 2 sytuacje do strzelenia gola. Wieteska podobnie jak zamiec Novikovas czy zadowolony z siebie Wszolek to nie jest poziom Legii. Poziom Legii to Saganowski, Svitlica, Jacek Zielinski, Ljuboja, Radovic, Nikolic. Niestety ale trzeba zmierzyć sie z brutalna prawda - albo ten klub chce zaistnieć w swiadomosci przeciętnego europejskiego kibica pilki noznej albo moze zbierac pochwaly od lokalnych notabli (ale w poważnym futbolu nie o to przeciez chodzi) albo moze osiasc w stagnacji przez najblizsze dekady. Aby klub funkcjonował jak nalezy niestety ale Legia powinna prezentować poziom średniego klubu francuskiej Ligue 1. Pilkarze tego klubu powinni miec swiadomosc ze dorobek punktowy w rankingu klubowym UEFA to nie jest kapital typu odlozone 5zl w domowej śwince tylko przepustka do lepszego swiata w klubowej pilce noznej. Tu nie ma miejsca na gadki szmatki ze ''jestesmy zajebisci to jak przegramy z nizej notowanymi to możecie pisać o kompromitacji. Jak jestesmy słabeuszami i wygrywamy to napiszcie o sensacji'' bo to świadczy o braku powaznego traktowania tej co by nie mowic firmy. Nie ma mowy o odpuszczaniu jakiegokolwiek meczu w fazie eliminacji do LE bo by miec dłuższe wakacje po sezonie trzeba najpierw dorobić sie odpowiedniej ilosci punktow w wyżej wymienionym rankingu i zaczynac powazne granie jak inne powazne kluby Europy jak chociazby PSV Eindhoven. Na moje to w tym klubie powinni grac ludzie z prime time w swojej karierze i to nie w ilosci 2-3 wyrozniajacych sie w składzie tylko 8-9. Jesli kazdy pracujący w Legii Warszawy bedzie świadomy wypełnienia pewnej MISJI to Legie bedzie stac na rozstawienie w 4 rundzie (coraz cięższych eliminacji) eLE. To fundament do dobrego funkcjonowania wielkiej firmy.

odpowiedz
Flet - 07.06.2020 / 16:55, *.centertel.pl

@Drim Tim: Wietes jest słaby, ile jeszcze można mu dawać szans, czy ten gość zagrał chociaż jeden (!) dobry mecz o stawkę nie mówiąc o pucharach, jak chcemy budować drużynę na puchary to mają grać najlepsi a nie najbardziej lubiani. Nie mam nic do Wisteski, życzę mu jak najlepiej ale europejskie puchary to jeszcze nie jego poziom.

odpowiedz
Kuba - 05.06.2020 / 14:01, *.t-mobile.pl

Potrzebny solidny bramkarz od zaraz!

odpowiedz
News⚽️Legia - 05.06.2020 / 13:34, *.188.158

Mamy kilku gotowych młodych do wprowadzenia do Jedynki,a Kucharski szuka kasy dla siebie bo znowu szrot chce sprowadzić ....i mieć procent od nich...kucharski out!

odpowiedz
Sied(L0ce - 05.06.2020 / 12:23, *.com.pl

napewno bramkarz, Muzyk to 1 liga max

odpowiedz
Menago - 05.06.2020 / 12:09, *.orange.pl

Realnie rzecz biorąc: Bartosz Białkowski lub Ante Stipica na bramkę (600-800 tys. euro), Runje na obronę (800 tyś. euro - 1.5 mln euro), Świerczok do ataku (800 tyś euro - 1.2 mln euro) i nie wydamy nawet połowy kasy za Majeckiego. A jakie są wasze typy?

odpowiedz
orti - 05.06.2020 / 14:37, *.tpnet.pl

@Menago: Ze Stipicą się zgodzę ale Runje zbyt szklany a Świerczok to nie ta głowa

odpowiedz
Kkleg - 05.06.2020 / 20:54, *.play-internet.pl

@orti: Nigela Robertha z Levski sofia 22 lata 14 meczy 9 goli

odpowiedz
eLpolo - 07.06.2020 / 08:27, *.242.243

@Menago: Ja w bramce widziałbym Steinborsa i pewnie jak Arka spadnie to nie było by trudno go wyjąć. Jeśli chodzi o napastnika to musi to być ktoś kto pakuje nie ważne w jakiej lidze po kilkanaście bramek w sezonie. Z mojego kibicowskiego doświadczenia ten co strzela kilka na tym poziomie pozostanie chyba ze jest bardzo młody. Brakuje skrzydłowego i lewego obrońcy .

odpowiedz
SF - 05.06.2020 / 10:55, *.tpnet.pl

Wzmacniac LEGIE - minimum LE obowiazkowo !!

odpowiedz
Arek - 05.06.2020 / 10:36, *.master.pl

3 wzmocnienia wystarczą - odejście: Kucharski, Mioduski i "trener"

odpowiedz
Lowolak - 05.06.2020 / 10:50, *.centertel.pl

@Arek: ta i wtedy ty wjedziesz na białym koniu że skrzynką złota. Zapłacisz i wytrenujesz. Pajac

odpowiedz
Pio - 05.06.2020 / 10:59, *.plus.pl

@Arek: płyń do amikowa

odpowiedz
Adamsson - 05.06.2020 / 11:04, *.vectranet.pl

@Arek: masz dostęp do złych używek. Zmień dostawców.

odpowiedz
Matt - 05.06.2020 / 13:04, *.tpnet.pl

@Arek: Znakomity pomysł. Trener, który na razie realizuje założone cele, prezes, który dwukrotnie spłacił duże zadłużenie i buduje centrum piłkarskie z prawdziwego zdarzenia. Co do Kucharskiego się nie wypowiadam, bo szczegółów jego pracy nie znam.

odpowiedz
Arek - 05.06.2020 / 14:34, *.tpnet.pl

@Arek: akurat Ty to sam powinieneś się przymknąć i odejść z tego forum, bo przypomnij sobie, jak głosiłeś, że z łachem i Miedzią w plecy. A jak jest? Coś nie odzywałeś się tu po meczach. Dlatego przestań pajacować i spadaj!

odpowiedz
Le Ja - 05.06.2020 / 20:12, *.orange.pl

@Arek: Vuković jest najlepszy trenerem, od czasu Magiery, więc nie wiem, czemu znalazł się, w jednej kolumnie z Mioduskim i Kucharskim.

odpowiedz
Autor - 05.06.2020 / 22:42, *.t-mobile.pl

@Le Ja: najlepszy trener co przeje..ł mistrzostwo w Białymstoku. Brak PP , LE lub LM. Super trener!!!

odpowiedz
Arek - 06.06.2020 / 00:15, *.tpnet.pl

@Autor: no proszę, jest i autorek żyjący zeszłym sezonem. A co Ty biedaku będziesz pisał, jeśli ten trwający zakończy się sukcesem? Odszczekasz chociaż, a może jak stoisz dalej będziesz stał przy sezonie 2018-19?

odpowiedz
Adam - 07.06.2020 / 00:01, *.chello.pl

@Matt: Tak, za swoje buduje, wielki bohater. Zacznij myśleć ziomek. Vuko jako pełniącego obowiązki trenera sam krytykowałem, ale chyba będę musiał (mam taką nadzieję!) przeprosić i przyznać się do błędu i zbyt pochopnych wniosków. No ale trzeba z tym poczekać do końca sezonu.

odpowiedz
Autor - 07.06.2020 / 13:03, *.t-mobile.pl

@Adam: trener,który przegrał wszystko co było do tej pory

odpowiedz
Juri - 05.06.2020 / 10:04, *.centertel.pl

Białek

odpowiedz
Marcin 79 - 05.06.2020 / 09:04, *.t-mobile.pl

Potrzebny będzie dobry bramkarz

odpowiedz