Michał Michalak - fot. Hugollek / Legionisci.com
REKLAMA

Michał Michalak zagra w Bundeslidze

Bodziach, źródło: Legionisci.com / sportowefakty.pl

Król strzelców EBL z sezonu 2019/20, Michał Michalak w nadchodzącym sezonie będzie grał w Bundeslidze - poinformował serwis sportowefakty.pl. Nazwa klubu, z którym zawodnik podpisał umowę zostanie ogłoszona w przyszłym tygodniu, ale nieoficjalnie wiadomo, że chodzi o Mitteldeutscher BC. Michalak trafił do Legii w trakcie rozgrywek, po tym, jak nie mógł znaleźć zagranicznego klubu (po zdobyciu mistrzostwa Polski z Anwilem w roku 2019), i z miejsca stał się liderem drużyny, a jednocześnie jej najlepszym strzelcem. Łącznie w barwach Legii rozegrał 21 meczów (17 w lidze, 1 w PP i 3 w FIBA Europe Cup), zdobywając 432 punkty (373 w lidze, 13 w PP i 46 w europucharach).

Zawodnikiem, zanim podpisał kontrakt z Mitteldeutscher BC, poważnie zainteresowany był Anwil Włocławek.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

+dodaj komentarz
Lebaid - 16.06.2020 / 20:49, *.vectranet.pl

To wielka strata, ale Michał nie raz powtarzał, że jest zdeterminowany by grać za granicą...

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.