Ostatnio Legia wysoko pokonała Wisłę - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Zapowiedź meczu

Trzeci wyjazd z rzędu

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

W niedzielny wieczór Legia rozegra drugi ligowy mecz po kilkumiesięcznej przerwie. Tego dnia przeciwnikiem "Wojskowych" będzie Wisła Kraków, która obecnego sezonu na pewno nie może zaliczyć udanych. Gospodarze niedzielnego starcia jak na razie znajdują się tuż nad strefą spadkową i do końca rozgrywek mogą drżeć o ligowy byt. Z kolei legioniści tydzień temu pokonali Lecha Poznań, co na pewno dodało im pewności siebie.

Legia udanie wróciła na boiska po przerwie spowodowanej koronawirusem, choć na razie nie miała okazji zagrać na stadionie przy Łazienkowskiej. Po wyeliminowaniu Miedzi gracze Aleksandara Vukovicia skromnie 1-0 pokonali Lecha Poznań po trafieniu Tomasa Pekharta. Było to niezwykle ważne zwycięstwo, które pozwoliło "Wojskowym" umocnić się na pierwszym miejscu w tabeli. Przed starciem z poznaniakami można było mieć pewne obawy, ponieważ ostatnie wizyty Legii na tym obiekcie nie były zbyt szczęśliwe. Zawodnicy Legii pokazali jednak, że znajdują się obecnie w dobrej dyspozycji zarówno sportowej, jak i fizycznej.

Przed tygodniem Vuković nie mógł skorzystać z Pawła Wszołka, który tym razem będzie już brany pod uwagę przy ustalaniu składu. Niemniej jednak na konferencji prasowej "Vuko" poinformował, że sytuacja kadrowa jest nieco gorsza niż przed meczem z Lechem. Już wcześniej kontuzje leczyli Radosław Cierzniak, Maciej Rosołek i Arvydas Novikovas, a teraz dołączyli do nich jeszcze William Remy i Bartosz Slisz. Co więcej, z powodu czerwonej kartki otrzymanej w spotkaniu z Piastem musi pauzować Jose Kante.

Forma: Lech Poznań (1-0), Miedź (2-1), Piast (1-2), Lechia (2-0), Cracovia (2-1)

WISŁA KRAKÓW - LEGIA WARSZAWA
1 5.60 X 4.15 2 1.66
Odbierz Bonus 50 PLN za pierwszy depozyt

Po sobotnich spotkaniach Wisła Kraków zajmuje miejsce tuż nad strefą spadkową, dlatego też najbliższa kolejka jest dla graczy tego klubu niezwykle ważna. Wisła traci już pięć "oczek" do Wisły Płock, więc w przypadku kolejnych strat punktowych, może okazać się, że do końca będzie drżała o utrzymanie w Ekstraklasie. Przed tygodniem wiślacy ponieśli srogą porażkę w Gliwicach, ulegając Piastowi aż 0-4. Ta porażka z całą pewnością mogła podłamać piłkarzy Wisły, jednak w tym sezonie przeżywali oni już równie trudne momenty. Z całą pewnością jednym z nich była sytuacja po meczu z Legią z 27 października ubiegłego roku, kiedy z Warszawy krakowska drużyna wyjechała z bagażem siedmiu goli.

Przed niedzielnym meczem Artur Skowronek może mieć mały ból głowy z optymalnym zestawieniem podstawowej jedenastki. Z powodu nadmiaru żółtych kartek w Krakowie nie zagrają Maciej Sadlok oraz Vukan Savicević. W niedzielnym meczu nie wystąpi również wypożyczony do Wisły z Legii Mateusz Hołownia. Największym zmartwieniem szkoleniowca może okazać się jednak kontuzja Pawła Brożka. Doświadczony napastnik złamał na jednym z ostatnich treningów rękę i ma bardzo małe szanse na to, że w tym sezonie jeszcze w ogóle pojawi się na boisku. Teoretycznie naturalnym następcą Brożka byłby Alon Turgeman, ale on także zmaga się urazem. Zawodnika zabrakło ostatnio w Gliwicach i jest praktycznie pewne, że w niedzielę go także zabraknie.

Forma: Piast (0-4), Lech (1-1), Cracovia (2-0), Wisła Płock (2-2), Korona (2-0)

Spotkanie Legii z Wisłą Kraków rozpocznie się w niedzielę o godzinie 17:30 na stadionie przy Reymonta. Bezpośrednią transmisję z tego meczu przeprowadzi Canal+. Zapraszamy do śledzenia naszej tekstowej RELACJI LIVE!, a także do czytania wszystkich materiałów pomeczowych.

Transmisja TV:
Canal+

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (18)

+dodaj komentarz
LGZ - 07.06.2020 / 16:24, *.tpnet.pl

W malym klasyku wyjazd po wysokie zwyciestwo ! LEGIA !!!

odpowiedz
atmosferic - 07.06.2020 / 15:49, *.orange.pl

Ciezka jest dzis pogoda do grania - parno 60% wilgotnosc powietrza, ciezkie powietrze, do tego nie ma prawie wiatru i ciezko sie oddycha. Moze to wplynac na jakosc spotkania. Miejmy nadzieje ze bardziej to oslabi Wisle i ja rozjedziemy.

odpowiedz
atmosferic - 07.06.2020 / 15:53, *.orange.pl

@atmosferic: a w krakowie nwet 70% wilgotnosc powietrza.

odpowiedz
WSL - 07.06.2020 / 14:36, *.tpnet.pl

Do boju LEGIO bo rywale naciskaja ! Wisla 1--3 LEGIA !!!

odpowiedz
ZGL - 07.06.2020 / 14:33, *.tpnet.pl

Wyjazd po trzecia zwyciestwo ! LEGIA !!!

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!!! - 07.06.2020 / 12:32, *.btcentralplus.com

Mecz na zywo w angielskiej TV wiec niech bedzie klasyk typu 4-1 dla Legiunii. Niech Angole widza ze Polak potrafi tym bardziej ze ich liga dopiero startuje za 10 dni.

odpowiedz
Do przemyślenia dla włodarzy Legii nad przygotowywaniem swoich zawodników ... - 07.06.2020 / 12:32, *.com.pl

W Legii wnioski powinni wyciągnąć jeszcze w jednym aspekcie , nie tylko kadrowych . Cała liga powinna zresztą je wyciągnąć . Ale co tam inni nas obchodzą . Legia powinna przede wszystkim zająć się tym .
Przykład najlepszy zawodnik z naszej ligi idzie do średniego klubu w Niemczech , Włoszech , Hiszpanii , Anglii itp. Potrzebuje pół roku na to żeby dość fizycznie do reszty zespołu , bo na tle drużyny kompletnie nie jest przygotowany do grania . I to jest standardowa sytuacja . Co jest nie tak , że w naszej lidze grajek jest mega , a za granicami oddycha po 15 minutach na boisku rękawami . Nie odpowiednie przygotowanie do sezonu . Tu Legia powinna przyjrzeć się bardziej jak wyglądają przygotowania do sezonu zespołów z zachodu Europy i brać przykład , żeby nie było więcej takich przypadków , że zawodnik w środku sezonu niby gdzie powinien być mega przygotowany na zachodzie na treningu wygląda na tle innych piłkarzy jak dętka .

odpowiedz
eLpolo - 07.06.2020 / 14:29, *.co.uk

@Do przemyślenia dla włodarzy Legii nad przygotowywaniem swoich zawodników ...: Na zachodzie kolego tzw. szatnia działa wokół sfery mentalno motywacyjnej , towarzyskiej, podziału przywilejów i grantów od właściciela. Natomiast w głowach tych ludzi nie mieści się żeby być niezadowolonym z warsztatu trenerskiego trenera lub decyzji dyrektora. Tam się uważa, że jeśli ktoś jest na takim stanowisku to znaczy że ma kompetencje i albo się dopasujesz albo cię nie ma. To nie są jakieś tajemne arkana sztuki trenerskiej nieznane naszym trenerom tylko jeśli by je zastosowali to szatnia takiego trenera szybko pogoni grając przeciwko niemu. Właściciel klubu tez pi jakimś czasie nie wytrzyma ciśnienia bo w oczy zajrzy spadek i brak funduszy i takowego speca trenerskiego zwalnia. Ot i cała prawda.

odpowiedz
1596 - 07.06.2020 / 14:57, *.t-mobile.pl

@Do przemyślenia dla włodarzy Legii nad przygotowywaniem swoich zawodników ...:
Podeprzyj ten wykład przykładem.

odpowiedz
Kibic - 07.06.2020 / 11:46, *.com.pl

Błaszczykowski , Żurawski , Kosowski , Szymkowiak , Głowacki , Baszczyński , Kuźba , Uche . Patrząc na skład jaki Wisła dysponowała w swoich najlepszych latach to widać jak na dłoni , że miała w swojej kadrze dużo lepszych zawodników niż obecna Legia . Legii brakuje kogoś takiego w środku pomocy jakim był Ofoe . Zawodnika do kierowania grą w środku pomocy . Brakuje dobrego napastnika . Na obecną ligę obecny skład wystarcza , ale to tylko dzięki słabości naszej ligi , ale już jak przyjdzie walczyć o LM to wyjdą słabości Legii , dlatego przed startem batalii w europejskich rozgrywkach w eliminacjach LM Legia potrzebować będzie dużych wzmocnień kadrowych .

odpowiedz
Jano - 07.06.2020 / 11:58, *.orange.pl

@Kibic: Nazwiska,Nazwiska nie sztuka w tych czasach kiedy Wisła była hegemonem ligi było nim być! Wisła miała kupę kasy i tylko ona jedna ! W tych czasach budżet Wisły był niejednokrotnie 6-8 razy większy niż 2 drużyny z tabeli,pamiętam doskonale jak Legii w tym czasie groziło wyłączenie mediów!Cupiał skupywał piłkarzy z całego świata i płacił ile trzeba było ,Żurawski kosztował Wisłę 2mln DM (1 mln Euro jak na dziś) Nawet dziś nikt w naszej lidze nie kupuje piłkarzy za takie pieniądze wewnątrz ligi.NIe sztuką wygrać wyścig na motocyklu gdy inni jadą rowerami,a i tak nie zawsze tą ligę wygrywała a i w Europejskich Pucharach oprócz kilku spektakularnych meczów nie osiągnęła nic,Co do reszty twojego postu zgadzam sie w 100%

odpowiedz
Arek - 07.06.2020 / 13:32, *.master.pl

@Kibic: Ofoe podobnie jak Nikolić jest cienkim piłkarzem w mocnej lidze.

Co do meczu Wisła 1 : Legia 0

odpowiedz
Arek - 07.06.2020 / 13:37, *.tpnet.pl

@Jano: i te gwiazdy Wisły potrafiły wyłapać od nas np. 4:1. A to była Wisła wygrywająca z Schalke i Parmą.

odpowiedz
Jano - 07.06.2020 / 14:36, *.orange.pl

@Arek: No dokładnie tak było!

odpowiedz
Saimon - 07.06.2020 / 10:09, *.centertel.pl

Bez minimalizmu. Grać na maksa do końca ????

odpowiedz
Wronkie - 07.06.2020 / 09:35, *.cyfrowypolsat.pl

Czy w tym sezonie będą jeszcze rozgrywki w grupie mistrzowskiej i spadkowej? Słyszałem wywiady w których inne zespoły mówią o walce o rywalizację w grupie A itp?

odpowiedz
NAS - 07.06.2020 / 14:17, *.centertel.pl

Tak

odpowiedz
Wronkie - 07.06.2020 / 14:44, *.cyfrowypolsat.pl

@NAS : Dzięki. Myślałem, że Liga kończy się wraz z Sezonem zasadniczym.

odpowiedz