Aleksandar Vuković w geście radości po wygranej w Krakowie - fot. Piotr Kucza / FotoPyK
REKLAMA

Konferencja pomeczowa

Vuković: Drużyna pokazała charakter

Woytek, źródło: Legionisci.com

Aleksandar Vuković (trener Legii): Odnieśliśmy bardzo ważne zwycięstwo. Spodziewaliśmy się, że nie przyjdzie ono łatwo i tak było. Pierwsza połowa nie potoczyła się po naszej myśli. Nie graliśmy tak jak chcieliśmy, a Wisła była agresywna i zorganizowana. Druga połowa pokazała, że mamy tyle charakteru, by wierzyć, iż drugie 45 minut zagramy lepiej i odwrócimy losy spotkania. Gratuluję drużynie, bo to nie było łatwe.

- Po przerwie na pewno chcieliśmy dać trochę więcej mocy na lewym skrzydle, na prawym mieliśmy wystarczająco. Roszada, której dokonałem pomogła drużynie, co nie znaczy, że za pierwszą połowę obwiniałbym jednego zawodnika. Nie potrzebowałem trzech środkowych pomocników, gdy trzeba było odwrócić losy spotkania. Ta zmiana świadczy wiele, ale wiem, że będą też pochopne i niesłuszne wnioski w drugą stronę. Na pewno jednak zmiana Cholewiaka była bardzo dobra.

- Chciałbym zadedykować te zwycięstwo Piotrkowi Rockiemu, chłopakowi, którego miałem szczęście spotkać na swojej drodze. Wyrazy współczucia dla jego rodziny - bardzo nas ta wiadomość zasmuciła. Pamiętam, że właśnie w meczu z Wisłą strzelił gola dającego jedyne trofeum superpucharu. Niech spoczywa w pokoju.


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (31)

+dodaj komentarz
L - 09.06.2020 / 00:02, *.plus.pl

Gdzie w Warszawie można oglądać mecze Legii wśród kibiców, przy piwku? Będę w stolicy jakiś czas i chętnie bym w jakimś barze czy pubie obejrzał meczyk Legiuni.

odpowiedz
... - 08.06.2020 / 19:45, *.master.pl

Słabizna

odpowiedz
tekken (L) - 08.06.2020 / 16:58, *.chello.pl

Trzeba dojechać do końca i uważać, bo nie wiadomo kiedy będzie koniec:). Najgroźniejszy będzie Piast.

odpowiedz
olew - 08.06.2020 / 09:28, *.vectranet.pl

ta liga jest ogromnie nienormalna, ale grajki i trener robią co mogą byśmy lepszych czasów doczekali w dobrym stanie, brawo Legia ! brawo Grajki ! brawo Vuko ! Boże ! jak by się chciało obejrzeć mecz ! nawet z Arką...

odpowiedz
Darek - 08.06.2020 / 09:19, *.t-mobile.pl

Brawo trenerze.Gratulacje za zwycięstwo.Poprawić jeszcze wykończenie akcji bo te są i bedzie jeszcze lepiej.

odpowiedz
Pioto - 08.06.2020 / 06:09, *.tpnet.pl

Pioto

odpowiedz
(L) - 07.06.2020 / 23:57, *.virginm.net

Bez kitu nie rozumiem tego kwasu. Nie jestem wstanie nawet ustalic ile byli bez treningu, ale wiekszosc z was oczekuje chyba bundesligi..... halo tu ziemia!!!!! To ekstrklasa I jest jaka jest ale jest polska!!!!! To byla dopiero 2ga kolejka po dlugiej przerwie.... normalnie jakis poczatek sierpnia.... dajcie im sie rozegrać. Po co ten hejt?!
To jest 3cie zwyciestwo z rzedu........ 3cie na wyjezdzie!!!! Cieszmy sie z malych rzeczy..... Legia na zawsze!!!!

odpowiedz
(L)eming - 07.06.2020 / 23:16, *.amazonaws.com

Brawo Panie trenerze. Więcej Cholewiaka proszę i będzie dobrze!

odpowiedz
Hugon - 07.06.2020 / 22:49, *.vectranet.pl

Vuković, Dlaczego Wesowicz gra u Ciebie na obronie ,czy Ty nie widzisz ze on jest stworzony do gry z przodu.Robi całą grę,ciągnie Legię do przodu a Ty uparcie stawiasz na Wszołka który nic nie gra.Co ze Stolarskim daj mu zagrać na prawej obronie a Vesowić do przodu uparciuchu.

odpowiedz
... - 08.06.2020 / 03:14, *.orange.pl

@Hugon: Bo jest świetnym ofensywnym lo? To samo masz z drugiej strony... Ofensywne boki dają Legii ogromną przewagę po prostu...

odpowiedz
Tomek Mokotów - 08.06.2020 / 14:00, *.play-internet.pl

@... :

Veso lepszy jest w pomocy... w obronie robi babole...

odpowiedz
BRL - 10.06.2020 / 12:47, *.play-internet.pl

@Hugon: popieram, jak się Stolarski rozpędzi to Veso może asekurować, a Wszolek na moje oko nic specjalnego nie pokazuje. Nie ma tyle, by nie spróbować.

odpowiedz
Wsciek(L) y - 07.06.2020 / 21:37, *.mm.pl

Pierwsza połowa dno ale w drugiej wyszliśmy na boisko. Brawo dla dedykacji dla Piotra Rockiego ( spoczywaj w pokoju) Legia słabo ale do przodu ????

odpowiedz
Michał - 07.06.2020 / 21:24, *.plus.pl

Cała LEGIA zawsze razem i brawo za drugą połowę.Zawsze byśmy chcieli oglądać takie drugie połowy i w pierwszej połowie.Brawo cała LEGIA i wszyscy Legioniści.Jak to mówił pan Janusz Wójcik kiełbasy w górę i golimy ... Brawo Vuko mecz dla Piotrka Rockiego i dziękujemy Piotrusiowi że był i grał w LEGII naszej LEGII bo On zawsze był LEGIONISTA.Amen.Spoczywaj w pokoju i niech Bóg ma Cię w opiece.Pomagaj naszej LEGII z góry i pomóż doprowadzić po mistrza!!!Amen.

odpowiedz
Józefowianin - 07.06.2020 / 21:23, *.chello.pl

Vuko szacunek za dedykacje dla śp Piotrka.

odpowiedz
Warszaeiak1234 - 07.06.2020 / 21:21, *.chello.pl

Czy Ci ktorzy tak jechali po Gwilii mogliby dzisiaj wejsc na forum i przeprosic?!

odpowiedz
Wojtek - 07.06.2020 / 22:37, *.co.uk

@Warszaeiak1234: Nic takiego się nie zdarzy, bo siedzą i czekają na słabszy mecz, żeby znowu krytykować Mioduskiego, Vuko czy poszczególnych piłkarzy. Tacy to kibice.

odpowiedz
Pierwszy - 07.06.2020 / 22:42, *.optikomp.pl

@Warszaeiak1234: Miał 5 szans i piątą trafił. Nawet mówiłem kumplom, że potrzebuje 5 sytuacji.

odpowiedz
Eee - 08.06.2020 / 06:35, *.vectranet.pl

@Warszaeiak1234: bydło bydłem pozostanie ,nie przyznają się ,że się mylili

odpowiedz
Żmija - 08.06.2020 / 22:50, *.vectranet.pl

@Pierwszy: to ty masz kolegów!? Szok!

odpowiedz
GL - 07.06.2020 / 21:19, *.tpnet.pl

Klasyk po koncertowej grze dla LEGII.!!

odpowiedz
SF - 07.06.2020 / 21:03, *.tpnet.pl

Koncertowa gra w 2 polowie przyniosla efekt a po rudzie zasadniczej - "LEGIA MISTRZ" i oby tak bylo po rundzie finalowej o ile sie odbedzie a wskazuje ze tak ! Powodzenia w nastepnych meczach LEGIO !!

odpowiedz
Arek - 07.06.2020 / 20:58, *.t-mobile.pl

Mecz totalne DNO !!! Mistrzostwo śmiesznej ligi zdobyte.. potem wstyd w rozgrywkach europejskich

odpowiedz
Matt - 07.06.2020 / 20:45, *.tpnet.pl

Pomijając zamieszanie z Kulenoviciem rok temu, po Vukovicu widać, że on ogląda te mecze z ławki. Podczas gdy wielu trenerów nie reaguje na wydarzenia na boisku, robi to w sposób losowy lub według przyjętego raz na zawsze schematu, Vuko wyciąga wnioski. Co więcej, najczęściej są one trafne. Zmianami zdobył już wiele punktów.

odpowiedz
eLpolo - 07.06.2020 / 23:04, *.co.uk

@Matt: Zgadzam się z tobą kolego. Nawet jak jakaś zmiana wydaje mi się dziwna to wystarczy czasem 10 minut i wszystko jasne. w sumie to nie przypominam sobie meczu żeby mu jakaś zmiana nie wypaliła. W dodatku należą mu się brawa za ułożenie taktyki na te dwa w sumie trzy pierwsze mecze. Większość drużyn się podpalała w tych dwóch kolejkach i grali do 60 - 70 minuty a my wręcz przeciwnie. I było widać , że stawiamy na efektywność kosztem efektowności.

odpowiedz
Jarzynowy - 07.06.2020 / 23:28, *.chello.pl

@eLpolo: nie wypaliły zmiany w Lubinie

odpowiedz
No cóż, bezbłędnie to chyba nikt nie potrafi. Ale z tego co pamietam to wtedy młodych wpuścił , którzy wcześniej błysnęli . Nie wiem czy nie pomyliłem meczów . - 08.06.2020 / 18:28, *.co.uk

@Jarzynowy:

odpowiedz
Cari - 07.06.2020 / 20:21, *.as13285.net

Brawo Legia

odpowiedz
Juri - 07.06.2020 / 20:13, *.inetia.pl

Pekhart piłkarz meczu razem z Cholewiakiem.

odpowiedz
Gienek - 07.06.2020 / 19:59, *.vectranet.pl

Najlepszy mecz Cholewiaka w Legii. Super zmiana.

odpowiedz
P. - 07.06.2020 / 19:53, *.play-internet.pl

Cholewiak - bardzo trafiona zmiana

odpowiedz