Aleksandar Vuković - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja przedmeczowa

Vuković: Arka nie ma nic do stracenia

Woytek, źródło: Legionisci.com

- Każdy doskonale zdaje sobie sprawę, że graliśmy z drużyną, która sąsiaduje z Arką w ligowej tabeli i widzieliśmy, jaka to trudna przeprawa dla nas była. Z Arką nie będzie inaczej. Musimy ten fakt szanować i sami wymagać od siebie więcej - mówi przed środowym meczem Aleksandar Vuković.

- Jesteśmy po najdłuższej przerwie w treningach od wielu lat i po najkrótszych przygotowaniach. Zdajemy sobie sprawę z tego, że na topową formę trzeba sobie zapracować. Nie zwalnia nas to jednak z odpowiedzialności, maksymalnej koncentracji i maksymalnego poświęcenia w danej chwili. Na tym musimy się skupić, niezależnie od tego kto jest naszym przeciwnikiem. Cała istota polega na tym, żeby w danym momencie wykorzystywać swoje maksimum. Możemy to zrobić tylko codzienną pracą i każdym kolejnym meczem, który jest niezbędną częścią procesu robienia formy sportowej. Samym treningiem nie da się tego zrobić.

Sytuacja zdrowotna

- Sytuacja zdrowotna w drużynie wygląda coraz lepiej. W tej chwili mamy mniej problemów niż mieliśmy jeszcze kila dni temu. Zawodnicy tacy jak Slisz, Kante, Novikovas i Rosołek są coraz bliżej powrotu, co nie znaczy, że będą gotowi na mecz z Arką. W przypadku Slisza to może się wydarzyć, ale nie koniecznie. Nie będziemy bowiem ryzykować szybszego powrotu i ewentualnego powtórnego urazu. Najdalej od powrotu jest William Remy. Powrót pozostałej grupy do normalnych treningów, łącznie z Radkiem Cierzniakiem, to kwestia dni.

Arka nie ma nic do stracenia

- Arka pod wodzą nowego trenera w ostatnich meczach pokazała, że nie będzie bez szans i oni doskonale o tym wiedzą. Bedą robić wszystko, by coś dla siebie ugrać.

- Najmocniejszy atut Arki - jak wielu drużyn grających z Legią - to fakt, że nie mają nic do stracenia, mogą tylko zyskać. Wówczas takie drużyny prezentują się lepiej, niż gdy mają przed sobą poczucie, że trzeba coś ugrać i nie można pozwolić sobie na stratę. Dla Arki trudniejszy pod kątem psychologicznym będzie mecz z Wisłą u siebie. Musimy być gotowi na to, że Arka, mając taką swobodę przed meczem z nami, będzie w stanie prezentować się bardzo dobrze. Są tam ludzie, którzy potrafią grać dobrze.

Kante czy Pekhart?

- Mam nadzieję, że już wkrótce będę miał sytuację, w której będę musiał wszystkim tłumaczyć z decyzji czemu gra jeden czy drugi, tak jak to miało miejsce jesienią, gdy Kante i Niezgoda prezentowali się bardzo dobrze w tym samym czasie. Wówczas powtarzałem, że nie ma dla mnie napastnika numer jeden i numer dwa - są wartościowi ludzie, którzy mogą pomóc drużynie i tylko to się dla mnie liczy. Dobro drużyny jest najważniejsze. Tak jak było w przypadku Jarka i Jose i liczę na to, że teraz też będę miał taką sytuację lub będę mógł dwóch posłać na boisko.

Pierwszy raz u siebie bez kibiców

- W nowej rzeczywistości mieliśmy trzy mecze wyjazdowe. Stadion jest już tak wyrazistym atutem, gdy duże grono ludzi nie wspiera swojej drużyny. Pierwszy raz zagramy w takich warunkach u siebie, ale przygotowaliśmy się do tego mentalnie. Nie możemy zwracać na to uwagi, bo mamy cele do osiągnięcia i na tym się koncentrujemy.

- Pozycja lidera na rundę finałową? Moje nastawienie i całej drużyny jest ukierunkowane na kolejny mecz. Z tyłu głowy mamy naszą sytuację w tabeli. Wiemy, że jesteśmy na pierwszym miejscu i będziemy po 30 kolejkach, ale najważniejsze jest żebyśmy tam byli po 37 kolejkach. Aby tak się stało, trzeba myśleć tylko o wyłącznie o jutrzejszym dniu. Tylko tak myśląc będziemy na właściwej drodze.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (28)

+dodaj komentarz
Remy - 10.06.2020 / 12:44, *.tpnet.pl

Najlepszy stoper Legii, i o co z nim chodzi?
Nie wierzę w te kontuzje

odpowiedz
Tomek - 10.06.2020 / 11:03, *.centertel.pl

Gdzie można obejrzeć mecz online?

odpowiedz
Bie(L)any - 10.06.2020 / 09:22, *.lsas.aero

ku..., ja pier.. co za asekuranctwo ...
Czekam, aż Nasz trener w końcu kiedyś powie " Jesteśmy Najlepsi , mamy najwyższy budżet oraz najmocniejszą kadrę i musimy z taką drużyną jak Arka, która walczy o utrzymanie wygrać u siebie w przekonywujący sposób czyli kilkoma bramkami, bo tego oczekują Nasi Kibice , właściciel oraz sponsorzy Klubu LEGIA. "
Vuko byłeś w sztabie S. Czerczesowa i bierz przykład .... zapier.. przez 90 minut i tyle !!!!

odpowiedz
Tfu - 10.06.2020 / 09:48, *.master.pl

@Bie(L)any: był w sztabie również Korony Kielce.. szkoda, że tam nie został

odpowiedz
lob - 10.06.2020 / 13:35, *.chello.pl

@Bie(L)any: Wszystkich się bać ??? To po co startować w pucharach jak takich arkowych leszczy się boi...więcej pewności Vuco...Twoje wypowiedzi czytają też nasi zawodnicy, a nasi przeciwnicy czytając takie wypowiedzi nabierają pewności siebie...........
arka na dzień dzisiejszy to leszcz nad leszczami i leszczami poganiany.............

odpowiedz
Mateusz z Gór - 10.06.2020 / 16:35, *.inetia.pl

@Bie(L)any:

Masz rację. "Chcemy wygrać i to wysoko" to jedyny właściwy komentarz. Szczególnie, jeśli dla Arki to mecz o nic (jak twierdzi Vuko), mimo iż przecież grają o utrzymanie i każde oczko może być kluczowe.

odpowiedz
Mateusz z Gór - 10.06.2020 / 07:05, *.inetia.pl

To nieprawda, co mówi Vuković.

Arka ma znacznie więcej do stracenia niż Legia, bo ewentualna porażka w tym meczu da gorsze skutki niż porażka Legii. W ogóle, tego typu gadanina jest bez sensu. Trochę szacunku do rywala...

odpowiedz
Cult⚽️Legia - 09.06.2020 / 23:33, *.amazonaws.com

Sztab I trenerzy obejrzycie przed meczem razem jeszcze raz mecz ostatni,I prosze o analize zrobić ,nikt niechce powtòrki sprzed roku....

odpowiedz
Kacperk - 09.06.2020 / 23:22, *.chello.pl

Mecz o 6 pkt dla Arki jest w Niedziele ;) , tutaj przegraja, beda sie oszczedac, do tego beda juz znali wynik z Krakowa , gdzie o 18 Wisla podejmuje Rakow. Pewne zwyciestwo Legii 2-0 , 3-0 ;)

odpowiedz
Kedar1985 - 09.06.2020 / 23:21, *.tpnet.pl

Podobno jest rozważane wycofanie się z pozwolenia na granie z publicznością od 19 czerwca i dogranie do końca sezonu bez widzów.

odpowiedz
Robert - 09.06.2020 / 23:20, *.inetia.pl

Przy okazji komentarza Vuko - już nie wiem co można wymagać od Remy , prócz szwendania się po galeriach handlowych. Może dać mu na plecy logo i niech przynajmniej reklamuje L? Przecież jest to kawał chłopa, sporo miejsca na reklamę na plecach:)

odpowiedz
Wolfik - 09.06.2020 / 22:36, *.mm.pl

Jeśli nasi piłkarze nie dopiszą sobie zwycięstwa przed meczem tylko podejdą do niego z szacunkiem jestem pewien, że rywala ogramy. Arka gra bowiem słabo, a ostatnie zwycięstwo odnieśli na mega farcie.

Jeśli jutro wygramy i w niedzielę nie stracimy punktów w Zabrzu może być już po zabawie. 10-ciu punktów przewagi nie sposób roztrwonić.

odpowiedz
Szelka - 10.06.2020 / 01:28, *.chello.pl

@Wolfik: czy aby na pewno nie można roztrwonić 10. pkt. przewagi? Rzeczypospolita futbolowa nie takie zakalce już wypiekała...

odpowiedz
Hugon - 09.06.2020 / 22:36, *.vectranet.pl

Jak nie ma nic do stracenia to graj 2 ma napadziorami niech w końcu Sanogo się pokarze.

odpowiedz
Juri - 09.06.2020 / 21:36, *.inetia.pl

Arka ma do stracenia kilka brameczek .
Legia Mistrz !

odpowiedz
Arek - 09.06.2020 / 18:18, *.tpnet.pl

Bardzo dobre i przede wszystkim mądre podejście.

odpowiedz
atmosferic - 09.06.2020 / 18:13, *.orange.pl

Jezeli spadek z ligi to "nic do stracenia" to nie wiem co jest czyms do stracenia. Arka walczy o zycie, ma wiele do stracenia. Rok temu wygrala 2 razy na lazienkowskiej.

odpowiedz
Ciekawski - 09.06.2020 / 19:47, *.elartnet.pl

@atmosferic: co to jest "lazienkowska"? Jestem kibicem Legii niecałe 50 lat, więc oświeć mnie, proszę.

odpowiedz
On - 09.06.2020 / 20:10, *.chello.pl

@Ciekawski: To słaby z Ciebie kibic skoro nie potrafisz się domyśleć. Dużo czepialskich ale żeby coś os siebie napisać o Legii to już za trudne zadanie.

odpowiedz
No , koncentracja - 09.06.2020 / 21:08, *.tpnet.pl

@atmosferic: Rok temu u nas był bałagan , który Wuko trochę za pózno poukładał . Teraz już ( z małymi wyjątkami ) - pilnuje sytuacji , więc Arka może co najwyżej postawić autobus i prosić , żeby nie było 6 , 8 bramek w plecy . Jakby co , nasi rozmontują ich i pozamiatane . Żeby tylko chłopcy nie zbierali się 45 minut , zanim zechcą przycisnąć w drugiej połowie , nie można zwlekać z atakiem , bo to daje ryzykowną nadzieję przeciwnikom , szczególnie tym zdesperowanym . Od razu , allez ! Joł .

odpowiedz
Ciekawski - 10.06.2020 / 00:08, *.elartnet.pl

@On: Kombinuję, jak mogę, może to "Łazienkowska", natomiast "lazienkowska" z niczym mi się nie kojarzy, patafianie. Czaisz bazę, lamusie?

odpowiedz
On - 10.06.2020 / 07:03, *.chello.pl

@Ciekawski: już się nie dziwie dlaczego masz problem ze skojarzeniami. Ty nawet nie wiesz co to jest "lamus". Poczytaj to się dowiesz że to zwrot nie do ludzi a do budynków. A czytać i pisać umiesz, czy ktoś za Ciebie to robi?

odpowiedz
bronek49 - 09.06.2020 / 18:09, *.chello.pl

tylko zwycięstwo

odpowiedz
Luki - 09.06.2020 / 17:58, *.237.239

Vuko zapowiada sie na dobrego trenera Legii,jego największym atutem jest wiedza o własnym zespole,świetnie dokonuje zmian

odpowiedz
Hahahaha - 09.06.2020 / 18:15, *.master.pl

@Luki: ty tak serio? :D

odpowiedz
Darek - 09.06.2020 / 18:57, *.net.pl

@Hahahaha: Mioduski mu kazał

odpowiedz
Arek - 09.06.2020 / 19:56, *.tpnet.pl

@Hahahaha: luki ma rację, więc jak najbardziej serio.

odpowiedz
lob - 09.06.2020 / 17:39, *.chello.pl

Legia - Arka 4:1

odpowiedz