Dariusz Mioduski - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Mioduski: Nie dopuszczam do siebie myśli, że nie zagramy w fazie grupowej

Woytek, źródło: sport.pl, Sekcja Piłkarska

- Nie dopuszczam do siebie takiej myśli, że nie zagramy w fazie grupowej europucharów - powiedział prezes Dariusz Mioduski w programie "Sekcja Piłkarska" na łamach sport.pl.

Walka o mistrzostwo

- Szanujemy bardzo Piasta. Mecze z gliwiczanami ostatnimi czasy były trudne, choć ostatniego starcia - gdyby nie czerwona kartka - pewnie byśmy nie przegrali. Pamiętamy, co stało się w zeszłym roku. Dopóki nie wygramy tego mistrzostwa, to będzie bolało. Jesteśmy zdeterminowani, by osiągnąć cel. Nie ma się co poklepywać po plecach, zanim się nie wygra. To jest piłka i trzeba grać do końca.

- To co dziś udało się osiągnąć trenerowi Vukoviciowi i całemu sztabowi, to drużyna z atmosferą w szatni. To zespół, który chce ze sobą współpracować i walczyć razem - to nadrzędna wartość. Przez najbliższe lata naszą siłą będzie właśnie siła drużyny. Z Wisłą potrafiliśmy jako drużyna zareagować i tę wartość chcemy utrzymywać.

Transfery

- Zawsze jesteśmy w trakcie budowy drużyny. Plan na to okienko jest taki, by się wzmocnić. 1,5 mln za zawodnika nie może być dla nas barierą, ale ten rok jest wyjątkowy. Nie można spokojnie powiedzieć, że będziemy wydawali podobne kwoty na transfery. Naszym celem jest sprowadzanie większej liczby młodych zawodników. Mam nadzieję, że transfery wychodzące będą opiewały na coraz wyższe kwoty i wtedy nie będzie problemów z pozyskaniem zawodników.

- Transfery Majeckiego i Niezgody mocno ustabilizowały naszą sytuację, bez nich byłoby nam dużo trudniej. Obecnie pokazujemy, że oprócz gotówkowych transferów jesteśmy w stanie wzmacniać drużynę inaczej. Sądzę, że drużyna będzie silniejsza.

- Mamy kilka wygasających kontraktów, ale nie mamy problemu ze składem. Chcemy wzmacniać pierwszą jedenastkę, ale patrzymy także na potencjalną wartość, czyli na młodszych zawodników, którzy mogą się u nas rozwinąć i mogą dać w przyszłości przychody transferowe.

- Bramkarz to jedna z pozycji, nad którą się zastanawiamy. Mamy Radka Cierzniaka i dwóch młodych bramkarzy. Czarek Miszta ma duży potencjał, ale jeżeli myślimy o europejskich pucharach i grze w fazie grypowej, to może będziemy potrzebowali dodatkowego wzmocnienia.

- Dziś nie jestem otwarty na rozmowy w sprawie odejścia Luquinhasa, ale jeżeli przyjdzie szalona oferta, to oczywiście się zastanowię. Ma on jeszcze sporo tutaj do zrobienia. Dobrze się aklimatyzuje i dużo daje drużynie. Ponadto kibicom podoba się atrakcyjny futbol jaki prezentuje. Jego odejście byłoby osłabieniem. Ogólnie w Legii każdy z zawodników ma oferty i propozycje, ale ja to postrzegam jako coś pozytywnego.

Finanse

- Ten rok, jeśli chodzi o przychody operacyjnie, może być podobny jak poprzedni albo nieco niższy. Byłby wyższy, ale teraz gramy bez publiczności i zapewne będą ograniczenia do końca roku oraz mniej pieniędzy na rynku. Nawet przy dobrym scenariuszu będziemy mieli ubytek w przychodach, ale mam nadzieję, że ostatecznie nie będą niższe niż w poprzednim roku.

- Na czas pandemii miasto obniżyło nam czynsz i zwolniło z podatków. Ogólnie jednak nasze finanse jednak nie zależą od miasta. Sytuacja klubów dotowanych przez miasta będzie pewnie inna...

- Nie sądzę, by po epidemii futbol był niżej wyceniony. Mecz bez kibiców nie jest taki sam jak z kibicami - to dwa zupełnie różne doświadczenia, ale wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że to tymczasowa sytuacja, rozumieją to także nasi partnerzy.

- To nie jest łatwy temat - nigdy nie był i spodziewam się, że tak dalej będzie. My uważamy, że bycie sponsorem koszulkowym i stadionu to nie tylko kwestia finansowa, ale także reputacyjna i kwestia prawdziwego patrnerstwa na odpowiednim poziomie. To aktywo, które wyceniamy dosyć wysoko i nie chcemy sprzedawać tego taniej ze względu na pozycjonowanie Legii jako marki. Uważamy, że w markach sportowych jesteśmy na szczycie piramidy i tak powinniśmy być wyceniani. Porównujemy się bardziej do innych marek w dużych europejskich krajach. Niewątpliwie jednak cała ta sytuacja z COVID-19 wpływa na budżety marketingowe firm i każdy liczy pieniądze jeszcze bardziej.

O przeszłości

- W poprzednich latach zawsze musieliśmy dokonywać jakiś kompromisów i podejmować decyzje, które okazywały się nieoptymalne. Jak patrzę w tył, to niektóre decyzje trenerskie chciałbym podjąć inaczej. Życie jest takie, jakie jest. Nie zawsze ma się wszystkie karty do wyboru, więc popełnia się błędy.

- Gdybym mógł zrobić jedną rzecz inaczej - i dziś żałuję, że tego nie zrobiłem - to kupiłbym sam klub od razu. Czego się nauczyłem od byłych wspólników? Nie wiem... może sprytu. Teraz jestem w stanie realizować swoją wizję. Ostatnie 3 lata to jedna wielka lekcja, również pokory. Wyciągam z tego negatywne i pozytywne wnioski. Nie ma jednoznacznej oceny, że coś było wcześniej straszne, a teraz jest cudownie. Patrzę na to wszystko jak nad drogę, którą się pokonuje i jak się ją pokonuje.

- Na początku wiedziałem, że oczekiwania kibicowskie ze względu na sukcesy są bardzo wysokie. Chciałem temu sprostać, ale prawdopodobnie poprzez to podejście podjętych zostało kilka złych decyzji. Trochę zajęło zrozumienie tego, że jesteśmy w innym miejscu i czas, by robić krok w tył. Gdybyśmy to zrobili wcześniej, to pewnie teraz bylibyśmy dalej w tym procesie, ale przejście przez to również jest z korzyścią, bo dużo się nauczyłem i dzięki temu w o wiele bardziej świadomy sposób wiemy, w którą stronę zmierzać.

Całą rozmowę możecie obejrzeć na sport.pl




przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (36)

+dodaj komentarz
(L) ukas - 10.06.2020 / 22:13, *.as13285.net

kibic79:do końca nie słuchaj D. M, bo mu ile by nie było to i tak będzie mało, a budżet zawsze do ogarnięcia. Jeśli orientujesz się trochę w ligach europejskich to wiesz do czego zmierzam

odpowiedz
Robert - 10.06.2020 / 14:42, *.inetia.pl

Ja uważam , że całkiem rozsądnie, ale transfery to raczej młodych Polaków, prócz tych z łacha , np.Gumny , powtarzam się , ale wiem już z pewnością że pomysł mocno zaawansowany. Po cholerę to , jak pyry trafiały do naszego klimatu , to nagle traciły formę. Nie tu. Tu jest klimat warszawski, pyry są za tępe żeby za tym nadążyć.

odpowiedz
Kibic... - 10.06.2020 / 17:09, *.centertel.pl

@Robert: nie stac nas na Gumnego no chyba ze z wolnego transferu.

odpowiedz
Zibi - 10.06.2020 / 10:22, *.inetia.pl

Z czym do LM? Chłopie miodulski wyłóż z 30 mln euro bo taki budżet podobno macie potężny a nie mówisz o wzmocnieniach za 1,5 mln ????????????nigdy nie będziecie grać w LM z takimi kopaczami i transferami.

odpowiedz
(L) ukas - 09.06.2020 / 22:48, *.as13285.net

Pan M. jak zwykle stęka o budżet, że gdyby nie transfery dwóch zawodników to było by ciężko. ŻAŁOSNE... Jak ma powstać drużynowy monolit, który będzie rywalizował z powodzeniem w pucharach?? Zdecydowanie nie w taki, że sprzedajemy kluczowych graczy

odpowiedz
kibic79 - 10.06.2020 / 00:54, *.virginm.net

@(L) ukas: zasponsoruj , wyłóz kase to nie bedzie trzeba sprzedawac ! pozatym czytaj ze zrozumieniem , wytykasz mu ze stęka o budżet i sprzedał 2 grajków ale on to samo w tym wywiadzie mówi ( Transfery Majeckiego i Niezgody mocno ustabilizowały naszą sytuację, bez nich byłoby nam dużo trudniej) . mądry wywiad i rzeczowy ! mówi jak jest a nie obiecanki cacanki ! przynajmniej ja tak to odebrałem !

odpowiedz
Jarząbek - 09.06.2020 / 22:29, *.t-mobile.pl

Panie Darku, pan się nie boi, LM przed panem stoji

odpowiedz
Mr T - 09.06.2020 / 16:00, *.mm.pl

Kamil Glik chciałby wrocic do Ekstraklapy ;)

odpowiedz
wyjazdowicz - 09.06.2020 / 19:22, *.net.pl

@Mr T: niech wraca

odpowiedz
Feli - 09.06.2020 / 20:41, *.tpnet.pl

@Mr T: Bereś powinien chcieć wrócić ( do nas oczywiście ) . Sampdoria gra cienko jak skacowana skrzypaczka , po co ma tam grać , na puchary europejskie oni się nie łapią .

odpowiedz
Arek - 09.06.2020 / 11:59, *.master.pl

To oczywiste, że nie będzie fazy grupowej.

odpowiedz
Bbk - 09.06.2020 / 18:45, *.amazonaws.com

@Arek: fazy grypowej jest w artykule

odpowiedz
PLK - 10.06.2020 / 00:19, *.cyfrowypolsat.pl

@Arek: przestań człowieku jęczeć!!! Czarnowidztwo, skamlanie, narzekanie!!! Wygrywamy 7:0, 5:1 a tu... jęczenie bo słabi przeciwnicy!!! Mamy 8 pkt. przewagi nad drugą drużyną w tabeli... narzekanie bo cos tam się znowu nie podoba!!! Czy tacy jak ty to napewno jesteście kibicami Legii Warszawa??? A może Legii... Zakopane (choć chyba już nie istnieje)!!! Jezeli macie wypisywać takie bzdury to zamilczcie!!! Na zawsze!!! Bo nie potraficie docenić pracy i wyników zarówno piłkarzy jak i szkoleniowców!!! Tyle!!!
LEGIA WARSZAWA MISTRZEM POLSKI!!!
TYLKO LEGIA!!!

odpowiedz
genzo - 11.06.2020 / 17:37, *.play-internet.pl

@PLK: 10 pkt. I nie 7:0 a 7:1

odpowiedz
xxx - 09.06.2020 / 10:00, *.t-mobile.pl

Lepiej nie zaklinać ,że nie wyobraża sobie braku awansu , Wywiad bardzo dobry bez lania wody! Pan Stanowski musi po raz kolejny obejść się smakiem i zapomnieć o upadłości Legii ! Co do transferów coś szykują , mina Darka była jakaś dziwnie spokojna gdy odpowiadał na to pytanie . Mam nadzieje ,że to będzie bramkarz kreatywny pomocnik i dobry napastnik.Samym Radkiem nie damy rady grać a młodzież na pozycji nr 1 nieopierzona

odpowiedz
k(L)ajber - 09.06.2020 / 05:33, *.tpnet.pl

Lepiej nie grajmy w ,, fazie grypowej " ;)

odpowiedz
Feli - 09.06.2020 / 03:12, *.tpnet.pl

Kuchy niech wraca , już odpokutował za ten mecz z Wisłą w poprzednim sezonie ( wszyscy wtedy schrzanili , którzy grali ) . Brać go , zanim zatraci swoje walory u ruskich ... Do tego Dominika Furmana , Artura Boruca i małolatów naszych wprowadzać śmiało : Mosóra , Włodara i jeszcze kogoś z drugiej drużyny .

odpowiedz
Bodek - 09.06.2020 / 09:35, *.virginm.net

@Feli: Kucharczyk? Weź nie żartuj.

odpowiedz
Kuba - 09.06.2020 / 14:05, *.t-mobile.pl

@Feli: Boruc? Weź nie żartuj!

odpowiedz
Czwarty Pasek Na Dresie - 09.06.2020 / 14:22, *.vectranet.pl

@Feli: Kenneth Zeigbo wraca.

odpowiedz
Feli - 09.06.2020 / 18:06, *.tpnet.pl

@Bodek: Ty sklerotyku , najlepsze centry w tej dekadzie to dośrodkowania Kuchego były , najlepsze pikiety w pole karne . Myślę , że nadal to potrafi .

odpowiedz
... - 09.06.2020 / 18:13, *.master.pl

@Feli: to najlepiej pokazuje jak mocno obniżył się poziom w Legii. Obecni piłkarze za wszelką cenę starają się wbiec do bramki z piłką. Dośrodkowania, strzały z dystansu to już historia.

odpowiedz
XXX - 09.06.2020 / 18:41, *.182.46

@Feli: Kucharczyk to już historia do której nie powinniśmy wracać. Miał w Legii swoje 5 minut i wystarczy. Ostatni sezon jaki rozegrał w Legii dobitnie to pokazał.

odpowiedz
Robert - 09.06.2020 / 00:15, *.inetia.pl

Dlatego nie mam pojęcia po co przymierzany jest ten Gumny z łacha, Jakieś nieporozumienie, po co on nam? Uważam że niech go gdzieś w Poznaniu sprzedają, gdzieś do ... nie wiem, ale nie tu. Mamy całkiem fajny team, 3-5 wzmocnień by się przydało , i tyle.

odpowiedz
Tomek - 09.06.2020 / 07:58, *.113.189

@Robert: Zgadzam się z Tobą, jak dla mnie cała ta podnieta młodymi z Lecha jest nieporozumieniem. Wszyscy eksperci podniecają się Jóźwiakiem, Marchwińskim, Gumnym czy Puchaczem. Są to zwykli piłkarze, którzy póki co grają już długi czas w naszej lidze (jak Gumny czy Jóżwiak) albo trochę krócej, jak Puchacz czy Marchwiński ale nie robią oni żadnej różnicy. Ile pucharów czy mistrzostw wygrał Lech dzięki tym młodym? Wyjdą im pojedyncze mecze a eksperci już się podniecają jacy to oni są cudowni. Taki kozak Jóźwiak a w meczu z nami czapką nakryli go "starzy" Vesovic czy Jędrzejczyk. Gościu nie istniał grając przeciwko nim.

odpowiedz
Artur - 09.06.2020 / 20:59, *.25.51

@Robert: Widać, że nie masz pojęcia o szkoleniu i w ogóle o piłce. Amici też nie lubię, ale trzeba przyznać, że szkolenia mają na poziomie nieosiągalnym dla nikogo w Polsce. Oni mają system, czyli taśmowo tworzą niezłych pilkarzy. My mamy tylko przypadek (karbo, szymański). Jakby wystawić ich wychowanków przeciwko naszym, to nie byłoby czego zbierać.
Niektórzy myślą, że postawienie budynku i zasianie trawy (LTC) to już akademia. Heh, akademia to ludzie. Tego nie da się zbudować w pół roku. Możemy ich próbować gonić, ale na to trzeba co najmniej dekady. Powtarzam: my do nich w szkoleniu nie mamy startu. Nawet do zagłebia nie mamy startu. Mamy tak dobrych młodych, to po co za ślisza płacimy miliony euro?

odpowiedz
kuba - 10.06.2020 / 00:05, *.tpnet.pl

@Robert: czlowiekunigdy gumny nie poszedl by do legi ojciec i on to fani legi nikt z mlodych nie pojdzie do tego syfu

odpowiedz
Olaf - 09.06.2020 / 00:06, *.vectranet.pl

Miodek , nie chrzań, że "oczekiwania kibicowskie" były za duże itp. bzdety, bo sam skopałeś sprawę wrzucając 4-ch początkujących trenerów (tak, Vuko też przegrał Mistrza, więc nie ma czym - na razie - się chwalić) + jednego kłótnika i KAŻDY widział , że nic z tego nie będzie poza tobą!!!

Reszta czyli piłkarze byli w miarę dobrzy, a wyniki w el. LE - fatalne!!!

Czyli straciłęś 3 lata i jesteś w tym samym punkcie co tuż po rozstaniu z Leśnym. "Brawo!". Ucz się na swoich błędach a będzie lepiej.

odpowiedz
Arek - 09.06.2020 / 12:02, *.master.pl

@Olaf: przecież vuko przej..ł wszystko co było do tej pory.

odpowiedz
ja - 12.06.2020 / 17:55, *.t-mobile.pl

@Olaf: nie jest w tym samym miejscu. Leśny zostawił Legie wysoko w rankingu. Teraz możemy zapomnieć o rozstawieniu przed losowaniem.

odpowiedz
M3 - 08.06.2020 / 23:53, *.ip-point.pl

Nie wmawiajcie piłkarzą że są super. Już powoli pompowany jest balonik o mistrzostwie i pucharach. Ta drużyna potrzebuje jeszcze ze dwóch Wszołków, jednego Jędrzejczyka i jednego Niezgodę. Na razie jesteśmy regularni i silni jak na nasze warunki. Miodek kup przynajmniej ze dwóch kozaków.

odpowiedz
t - 09.06.2020 / 04:57, *.tpnet.pl

@M3:
Akurat Wszołek w ostatnich meczach jest najgorszy...

odpowiedz
Pepik - 09.06.2020 / 15:46, *.t-mobile.pl

@t: gral w jednym ostatnio bystrzaku, pstryczek w nos!!!

odpowiedz
P. - 08.06.2020 / 21:48, *.orange.pl

Nawet jak ma racje to wszystkimi wczesniejszymy wypowiedziami ja prezesowi nie wierze...

odpowiedz
F i l u 3 K o l o r y - 08.06.2020 / 23:40, *.47.100

@P.: Prezes nie jest od tego, żeby mu wierzyć.
Klub jest od tego, żeby w Niego wierzyć! (L)

odpowiedz
BOBO - 09.06.2020 / 07:45, *.135.90

@F i l u 3 K o l o r y: ALE PIERTOLISZ ZIOMEK.. WYTRZEZWIEJ JEST JUZ PO WEEKENDZIE

odpowiedz