fot. Piotr Galas / Legionisci.com
REKLAMA

Znamy pierwszą ósemkę w Ekstraklasie

Woytek, źródło: Legionisci.com

W niedzielę wyjaśni się z kim i gdzie Legia Warszawa będzie walczyła o tytuł mistrzowski w rundzie finałowej. Legioniści są już pewni pierwszej lokaty po 30 kolejkach. Przewaga nad drugim Piastem Gliwice wynosi 10 punktów, a do rozegrania pozostała jedna seria spotkań. Oznacza to, że przy Łazienkowskiej odbędą cztery z siedmiu spotkań fazy finałowej.

Znamy już wszystkie 8 drużyn, które znajdą się w górnej części tabeli: Legia Warszawa, Piast Gliwice, Śląsk Wrocław, Lech Poznań, Cracovia, Pogoń Szczecin, Lechia Gdańsk, Jagiellonia Białystok.

Mecz z Piastem Gliwice odbędzie się w 33. kolejce przy Łazienkowskiej 3.

Aktualna tabela Ekstraklasy

Terminarz i zestaw par rundy finałowej

31. kolejka (piątek - niedziela, 19-21 czerwca)
1-3
5-7
2-4
6-8

32. kolejka (wtorek - czwartek, 23-25 czerwca)
7-1
3-5
8-2
4-6

33. kolejka (piątek - niedziela, 26-28 czerwca)
1-2
3-4
5-6
7-8

34. kolejka (piątek - niedziela, 3-5 lipca)
4-1
2-3
6-7
8-5

35. kolejka (piątek - niedziela, 10-12 lipca)
1-5
4-8
2-7
3-6

36. kolejka (środa, 15 lipca)
8-1
5-4
6-2
7-3

37. kolejka (niedziela, 19 lipca)
1-6
2-5
3-8
4-7

Wróżenie z fusów, czyli...
mecze, jakie rozegrałaby Legia, gdyby aktualna tabela była tą końcową po 30 kolejkach:

Kolejka 31: Legia Warszawa - Śląsk Wrocław
Kolejka 32: Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa
Kolejka 33: Legia Warszawa - Piast Gliwice
Kolejka 34: Lech Poznań - Legia Warszawa
Kolejka 35: Legia Warszawa - Cracovia
Kolejka 36: Lechia Gdańsk - Legia Warszawa
Kolejka 37: Legia Warszawa - Pogoń Szczecin

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (19)

+dodaj komentarz
Kedar1985 - 11.06.2020 / 16:02, *.tpnet.pl

Ale prawdopodobnie już do końca sezonu bez publiczności. Dla mnie takie mecze wyglądają jak sapringi. Zdobędziemy mistrzostwo ale ten smak mistrzostwa będzie lekko gorzki. Bez fety, bez tej całej otoczki...

odpowiedz
zp - 13.06.2020 / 05:27, *.chello.pl

@Kedar1985: bez jakiej ku...wa fety ? Jesteś narkomanem czy liczysz na wytyczne od klubu ?

odpowiedz
Max - 11.06.2020 / 14:50, *.orange.pl

Pogoń nie liczcie bo to
pozoranci! grają tylko by grać lesery!!!!!!!!!!

odpowiedz
anty kuchenkorz - 11.06.2020 / 12:11, *.play-internet.pl

W 34 kolejce Mistrz Polski LEGIA WARSZAWA roztrzaska kartofle na frytki... kuchenkorz drezyniorz amico-łach już ma pełne gacie na myśl o tym spotkaniu ????

odpowiedz
Wrath - 11.06.2020 / 10:53, *.waw.pl

Monaco podobno nie zgodziło się, żeby Majecki został do końca sezonu. Trzeba obowiązkowo wygrać 3 pierwsze mecze bo potem może być problem z bramkarzem...

odpowiedz
eLka - 12.06.2020 / 09:14, *.tpnet.pl

@Wrath: Jaki problem Cierzniak daje więcej spokoju w bramce.

odpowiedz
eLka - 12.06.2020 / 09:14, *.tpnet.pl

@Wrath: Jaki problem Cierzniak daje więcej spokoju w bramce.

odpowiedz
Pytający - 11.06.2020 / 10:33, *.play-internet.pl

A jak to jest w tym sezonie bo już się pogubiłem. Będzie podział punktów?

odpowiedz
olew - 11.06.2020 / 11:47, *.vectranet.pl

@Pytający: w tym sezonie, po zasadniczej odejmują liderowi dziesięć punktów, żeby uatrakcyjnić dogrywkę , taki warunek telewizornie postawiły

odpowiedz
Arek - 11.06.2020 / 13:45, *.tpnet.pl

@Pytający: nie będzie żadnego podziału.

odpowiedz
Jaśmin - 11.06.2020 / 10:04, *.adnex.pl

Ja bym osobiście wolał zrobić mistrza w meczu z Piastem, a w Poznaniu niech Żuraw frajer ustawia szpaler.

odpowiedz
Artur - 11.06.2020 / 00:11, *.play-internet.pl

Zmiłujmy się nad Amicą i nie róbmy MP w Poznaniu. Znów będą mieli kur..a wszystkiego dosyć:):)

odpowiedz
Ryba - 10.06.2020 / 22:48, *.supermedia.pl

Myślę że bardziej realne jest mistrzostwo po meczu z Piastem;)

odpowiedz
Chris - 10.06.2020 / 22:40, *.6.108

Znowu mistrz w Poznaniu. Czy może być cos fajniejsze.

odpowiedz
mmm - 10.06.2020 / 22:35, *.comcast.net

Piast będzie drugi. Możecie go już oficjalnie wpisać w ten terminarz.

odpowiedz
Przemek. 1983 - 10.06.2020 / 22:34, *.play-internet.pl

Jest realna szansa na MP w Poznaniu :)

odpowiedz
domq - 10.06.2020 / 22:29, *.pljtelecom.pl

Lechia nas prześladuje w tej przedostatniej kolejce...

odpowiedz
Kkleg - 11.06.2020 / 11:31, *.play-internet.pl

@domq: a Pogon w ostatniej

odpowiedz
miet - 11.06.2020 / 14:22, *.wananchi.com

@Kkleg: dokladnie..

odpowiedz