fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Legia inwestuje w nowe technologie z Izraela

Woytek, źródło: Calcalist

Legia Warszawa zainwestowała w izraelską firmę technologiczną z sektora wellness w ramach strategii rozwoju zespołu. Jak informuje Calcalist, Legia i Welltech1 współpracowały podczas pandemii koronawirusa, aby stworzyć konkurs dla startupów w przestrzeni wellness z inwestycją w wysokości 200 000 dolarów nagrody.

- Jesteśmy na ograniczonym rynku piłkarskim. Nieważne, jak bardzo się rozwijamy lub inwestujemy, nie możemy konkurować z drużynami pokroju Barcelony, Realu Madryt czy zespołami z angielskiej Premier League. Po prostu nie jesteśmy w tej samej lidze z finansowego punktu widzenia. Musimy myśleć inaczej, a jest to możliwe poprzez innowacje i szukanie innego podejścia niż ktokolwiek inny. Musimy inwestować w rozwój zawodników oraz w akademię i kompleks treningowy. Musimy zastanowić się, jak możemy być zostać pionierami, jakie nowe pomysły dadzą nam przewagę nad nie tylko naszymi lokalnymi rywalami, ale także europejskimi - mówi Dariusz Mioduski.

Klub z Łazienkowskiej jeszcze dokładnie będzie chciał monitorować zawodników i analizować dane.

- Powiedzmy, że mamy młodego napastnika i analizujemy jego zdolności fizyczne i techniczne, abyśmy wiedzieli, ile jest wart w porównaniu z innymi napastnikami, o których mamy informacje. Jeśli będziemy analizować to holistycznie, możemy dowiedzieć się, że jeśli śpi dodatkowo sześć godzin w tygodni to stwarza sobie trzy kolejne sytuacje w meczu. Sprawdzamy także jego zdolność do radzenia sobie z presją oraz związek między jego odżywianiem i szybkością. Możemy stworzyć o wiele bardziej kompletnego zawodnika, który jest warty więcej dla zespołu i więcej na rynku transferowym. Jeśli będziemy mieli wszystkie te informacje, możemy je wykorzystać do sprzedaży go innym klubom. Komercyjność technologii to coś, co możemy mieć, a inni nie. Używanie dużej bazy danych, która pokazuje nam, co działa, a co nie działa może dać nam dużą przewagę - dodaje właściciel stołecznego klubu.

Zdaniem Mioduskiego istnieje potencjał do zacieśnienia współpracy między Polską i Izraelem w tej branży.

- Wiem, że bardzo trudno jest zmienić kulturę piłki nożnej, która jest bardzo konserwatywna, ale w prawie każdej branży trzeba stawić czoła tym, którzy są odporni na zmiany. Zaczęliśmy od zmiany w naszym klubie i staramy się cały czas zmieniać i ulepszać, co nie jest łatwe. Musiałem sprowadzać ludzi spoza świata piłki nożnej, co zawsze jest problematyczne, ponieważ aby pracować w piłce nożnej, trzeba ją czuć. Jednak podejście i kulturę można powoli zmieniać.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (36)

+dodaj komentarz
William Bradley Pitt - 16.06.2020 / 13:52, *.142.157

Obejrzyjcie film Moneyball o menadżerze Oakland Athletics. Prawda jest taka, że naśladując najbogatszych będziemy kopią najbogatszych. Tylko biedniejszą. Trzeba myśleć nieszablonowo, zmieniać, działać.

odpowiedz
longwin - 14.06.2020 / 15:28, *.play-internet.pl

"Jednak podejście i kulturę można powoli zmieniać." - zaniepokoiły mnie te słowa

odpowiedz
Przemo - 14.06.2020 / 11:20, *.cyfrowypolsat.pl

A w Polsce nie było takich firm, że trzeba było aż do Izraela sięgać? A co ze współpracą z UW - tylko z okazji rocznicy były wspólne działania? Przecież tam jest mnóstwo wybitnych ekspertów z dziedziny Data Science, np. na WNE.

odpowiedz
A może? - 14.06.2020 / 15:11, *.vectranet.pl

@Przemo: Trzeba dług spłacić ,w taki oto sposób

odpowiedz
Sebo(L) - 14.06.2020 / 08:47, *.master.pl

Uważam ,że wraz z wybudowaniem Centrum Treningowego,Mioduski powinien zainwestować w siatkę skautów z prawdziwego zdarzenia.Prezes powinien uruchomić swoje znajomości na całym świecie i zaprosić do współpracy ludzi,którzy potrafią wyłapać prawdziwe talenty na wszystkich kontynentach.Tak działają największe kluby na świecie jak Barcelona,Real,Ajax,Chelsea,Manchester City.

odpowiedz
Eduardo - 13.06.2020 / 21:54, *.sferanet.pl

No nie wiem czy takie kluby np. z Portugalii mają super izraelskie komputery, czy po prostu rozległa siatkę scoutow na Amerykę Pld

odpowiedz
Krzeszczu - 14.06.2020 / 08:58, *.bredband2.com

@Eduardo: W Portugalii jest akurat specyficzna sytuacja. Bo jedna z nich niegdys najwieksza kolonia, Brazylia, produkuje jak wiadomo sporo ciekawych pilkarzy. Na dodatek brazylijczyk nie potrzebuje zadnych wiz bo jest traktowany jako obywatel. I jest w Portugalii mnostwo sportowcow (w roznych branzach) z brazylii.
A izraelskich komputerow, przynajmniej za moich czasow, nie bylo wcale :-))

odpowiedz
M775 - 13.06.2020 / 12:12, *.orange.pl

Maradona czyta i płacze ze śmiechu. 10 komputerów wyliczyło, że dodatkowe 6 godzin snu to 3 akcje więcej. A on dodatkowe 6 godzin melanżu i objechałby każdego bez żadnego komputera. Oczywiście mój post jest prześmiewczy, zastanawiam się czy to jeszcze jest sport, bo dzisiaj z dużym portfelem i zasobami technologicznymi i farmaceutycznymi z każdego da się zrobić sportowca. Kiedyś trzeba byli mieć talent żeby się wybić, dziś mówi się, ze talent to tylko 5% a reszta to ciężka praca. To nieprawda. Dziś talent to 5% a reszta to komputery i prochy, taka prawda o zawodowym sporcie. Nie mniej, cieszę się, ze Legia próbuje szukać ścieżek rozwoju.

odpowiedz
Elquatro - 13.06.2020 / 12:28, *.chello.pl

@M775: oby tylko to nie były naprawdę ścieżki...

odpowiedz
Elquatro - 13.06.2020 / 11:35, *.chello.pl

W Dekalogu chyba pierwszym Kieślowskiego tata z synkiem zafascynowani są komputerem. Buduja mechanizm do sterowania zamkami w drzwiach, światłem w mieszkaniu. Jest zima. Obliczają jaki ciężar wytrzyma lód na pobliskim stawie, jaką powinien mieć grubość by można było bezpiecznie jeździć na łyżwach. Synek wychodzi na dwór poślizgać się i już nie wraca do domu. Lód się załamał.
Kto ma uszy niechaj słucha.

odpowiedz
Traktor - 13.06.2020 / 11:34, *.190.232

To jest tak głupie że aż szkoda komentować.

odpowiedz
Misz - 13.06.2020 / 00:38, *.centertel.pl

"...jeśli śpi dodatkowo sześć godzin w tygodni to stwarza sobie trzy kolejne sytuacje w meczu..."
To pachnie inwigilacją totalną, inne branże też zainteresowane? :/

odpowiedz
xaxa1212 - 13.06.2020 / 09:21, *.tpnet.pl

@Misz: wystarczy opaska na nadgarsku z pomiarem tetna i gps-em, tlenowym pomiarem, jakoscią snu. Odkryles amerykę. Widaj w 2020r. Kup se za 100zl od chinskiego przyjaciela.

odpowiedz
Alex Bielany - 13.06.2020 / 00:33, *.chello.pl

A co to żydy to jakas footballowa potęga ?

odpowiedz
axxa12121 - 13.06.2020 / 09:22, *.tpnet.pl

@Alex Bielany: żydy to jedno z najbardziej rozwiniętych technologicznie krajow. Pajau. Jerozolima ma swoją dolinę krzemową, pojedz zobacz lub przynajniej poczytaj ile fintechow i technologi od nich pochodzi. Moze jak skonczysz już z węglem i socjalami to zrozumiesz xd Chociaż to wątpliwe.

odpowiedz
Mateusz z Gór - 12.06.2020 / 23:04, *.inetia.pl

Ja Wam powiem prawdę bez supertechnologii - jak piłkarz zaśnie o 22.00 to wybiega więcej niż kiedy pójdzie na imprezę.

Fajnie, że Legia szuka. Nie będę krytykował pomysłu i chęci rozwoju. Ale myślę, że zdrowy rozsądek przede wszystkim - piłkarz ogarnięty wie co dla niego dobre. Nie trzeba do tego dodatkowej analizy.

odpowiedz
tomiacab - 12.06.2020 / 20:42, *.virginm.net

I co jak badanie wykarze, ze zawodnik ma 3 sytuacje wiecej w meczu dzieki dodatkowym sześciu godzinom snu, to kontrakt będzie wymagał na zawodniku by sypiał więcej. Co dalej monitorowanie piłkarzy w czasie prywatnym czy śpią odpowiednią ilosć godzin? Czipy itp?

odpowiedz
Juri - 12.06.2020 / 19:40, *.tpnet.pl

No i gitara.
Niech inwestują,ulepszą naszą kochaną Legię.

odpowiedz
Olaf - 12.06.2020 / 15:47, *.vectranet.pl

hm.... słabym zazwyczaj najlepiej sprawdza się strategia "followersa" (patrz KIA i Hunday 20 lat temu (śmiech na sali) i teraz).

Zamiast patrzyć w gwiazdy zacznijmy od podstaw: dobry trener (Vuko ok- dopiero teraz już jak przegrał mistrzostwo i się nauczył na Legii) a nie jak dotychczas 4-ch debiutantów i 1 awanturnik.

Potem 2 boiska przy Czerniakowskiej (Legia to ma być ruch społeczny - duża ilość boisk/dzieciaków i z niej się odsieje talenty) bo naprawdę nie każdy rodzic będzie zap.... na wieś 3 godz. (w dwie strony, pojedzcie sobie tam z Legii o 17:00 to zobaczycie).

Potem lepsza współpraca z klubami z Mazowsza.

A dopiero jak już wszystko BĘDZIE DZIAŁĄĆ PRAWIDŁOWO to zabierajmy się za bajki z Izraelem, bo i tak g.... z tego wyjdzie : )

odpowiedz
Matt - 13.06.2020 / 09:40, *.tpnet.pl

@Olaf: Koreańskie marki zrobiły postęp, ale w porównaniu do konkurencji są w tym samym miejscu. Ładniejsze opakowanie i parę elektronicznych gadżetów to trochę mało.

Jak miałaby Legia wyglądać w ramach tego ruchu społecznego? Skauci staliby na orliku i patrzyli na grupki dzieci z bloków grające w piłkę? Porównanie korzyści z akademii piłkarskiej a z kilku boisk w okolicach stadionu to jest nieporozumienie. Nie chodzi o same bramki i trawę tylko o ramy organizacyjne. Poza tym jak komuś nie chce się przyjechać z Warszawy, to przyjadą z innych miast. Przyroda nie lubi pustki.

odpowiedz
jax - 13.06.2020 / 13:34, *.vectranet.pl

@Matt: w tym samym miejscu??? Od 10 lat Kia z Huyndaiem wciągają nosem GM i większość Japonii, obudź się i popatrz na przyrosty sprzedaży.

odpowiedz
Olaf - 13.06.2020 / 22:19, *.vectranet.pl

@Matt: co do ''ruchu społecznego" - już nie mówię o szczegółach (bo tak wiele rzeczy jest skopanych że trzeba poprawić setki błędów) - chodzi o to żeby robić "cokolwiek lepiej niż teraz". Ja mam kumpli z dziećmi 8-12 lat i nikt z nich nie będzie zap....ł do Książenic (masę powodów od żony (tak, wie, pantoflarze ; ) do braku czasu i pieniędzy żeby z Gocławia tam zasuwać). Chodzi o to żeby starsze dzieciaki trenowały przy Legii gdzie łatwo dojechać i w większych grupach niż ta drobnica teraz.

Jeżdziłęm Lexusem - Koreańce już teraz tak go podrabiają (naśladują) że w 90% to jest to samo. (niezawodność, wygoda).

odpowiedz
Zduneq - 14.06.2020 / 18:45, *.play-internet.pl

@Matt:
Strasznie te koreańskie samochody stoją w miejscu.W piątek rozmawiałem z laweciarzem i zapytałem czego najwięcej ściąga? odpowiedź:Marki PREMIUM BMW, Mercedes,Land Rover.Czego najmniej?No zgadnij.Dobrze, Hyundai ,Kia.
Kurtyna

odpowiedz
Krzeszczu - 12.06.2020 / 15:30, *.bredband2.com

A moze by tak zainwestowac w swietnych trenerow? I byc moze dalsze szkolenie tychze trenerow?
No chyba ze ta izraelska technologia rodem z NASA wspomoze raczej nasza polska mysl szkoleniowa, tzn jak lepiej grac w dziadka i siatkonoge.

odpowiedz
Wizjoner - 12.06.2020 / 15:22, *.comcast.net

Musimy tez pracowac nad maszynami ktore spowoduja ze czesciej zawodnikom bedzie sie chcialo. Widze jak wchodzi taki sawodnik to maszyny i krzyczy: och, jak ja nie chce
Przechodzi przez maszyne, wychodzi z niej i krzyczy
Och jak ja bede teraz zapir....... !!!
I juz nie bede potrzebowal treningow.

odpowiedz
ding - 12.06.2020 / 14:55, *.chello.pl

"jeśli śpi dodatkowo sześć godzin w tygodni to stwarza sobie trzy kolejne sytuacje w meczu". Już tym tropem w ekstraklasie szedł jeden doktor. Stworzył teorię, że jeśli jego kuzyn wypierze skarpetki w jeziorze, to drużyna tego doktora wygra mecz. Potem to samo praktykował nocując przed meczem w Pszczynie.

odpowiedz
kielecki Sz.pieg - 12.06.2020 / 13:42, *.play-internet.pl

nie od dziś wiadomo, że izrael ma najlepszy wywiad...

odpowiedz
Alex Morgan - 12.06.2020 / 13:14, *.t-mobile.pl

Zainwestujcie wreszcie w boiska treningowe pod stadionem, ruszcie się!

odpowiedz
J. - 12.06.2020 / 13:44, *.play-internet.pl

@Alex Morgan: zdajesz sobie sprawę że w ośrodku teningowy będą boiska treningowe? Czy myślisz że to sam budynek?

odpowiedz
NAS - 12.06.2020 / 14:02, *.centertel.pl

@J. : a zdajesz sobie sprawę że pod stadionem od Czerniakowskiej też miały być boiska i też są potrzebne. Miały być między innymi dla najmłodszych roczników i LSS

odpowiedz
P. - 12.06.2020 / 14:23, *.96.7

@NAS: zdajesz sobie sprawę że w tej sprawie jest pat i piłkarska Legia ma w gruncie rzeczy niewiele do powiedzenia?

odpowiedz
1312 - 12.06.2020 / 19:23, *.t-mobile.pl

@J. : a zdajesz sobie sprawę że najmłodsze roczniki muszą być przewożone na trening przez rodziców,przejedz się z Warszawy pod grodzisk mazowiecki między 15 a 17 to ci się odechce wozić dziecko cały tydzień na treningi.

odpowiedz
Alex Morgan - 12.06.2020 / 19:42, *.t-mobile.pl

@J. : Wiem o tym dobrze, że w Grodzisku są boiska treningowe, jedno ma być nawet zadaszone, całoroczne. To nie zmienia faktu, że od pięciu lat nie możemy zbudować dwóch boisk i nowego budynku strzelnicy, bo Sekcja Strzelecka nie może się dogadać z Miastem. Trzeba ruszyć tę sprawę do przodu, bo to trwa zbyt długo.

odpowiedz
echh - 12.06.2020 / 13:08, *.chello.pl

Kiedyś kupowaliśmy piłkarzy z Widzewa, dziś robimy z nimi interesy w inny sposób... :D
A na serio, bez heheszków - bardzo dobry ruch. Liga porównywalna do naszej, a nawet lepsza, kraj co by nie mówić znany z innowacyjnych technologii. Oby deal przyniósł korzyści obu stronom! :)

odpowiedz
Kle - 12.06.2020 / 17:49, *.centertel.pl

@echh: wspomnieć w tym miejscu należy, że spora część tych nowych izraelskich firemek zakładają ludzie, którzy przyszli z armii do cywila i po prostu rozwijają to, nad czym pracowali całe lata - u nas takiej kultury nie ma

odpowiedz
WTF - 12.06.2020 / 12:49, *.chello.pl

j/w

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.