Lucjan Brychczy - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Wszystkiego najlepszego!

Urodziny Lucjana Brychczego

Redakcja

86 lat kończy dzisiaj Lucjan Brychczy - legenda Legii Warszawa. Ze stołecznym klubem związany jest od 1954 roku. Przez wiele lat reprezentował barwy Legii jako piłkarz i trener. Obecnie pełni funkcję honorowego prezesa klubu. Jest niekwestionowanym liderem w całej historii klubu pod względem liczby rozegranych meczów (452) i zdobytych bramek (226). Uczestniczył we wszystkich dotychczasowych trofeach zdobywanych przez warszawską drużynę i trzykrotnie zdobywał koronę króla strzelców.



Z okazji urodzin pragniemy złożyć Panu Lucjanowi najserdeczniejsze życzenia - zdrowia, zdrowia, zdrowia!

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (67)

+dodaj komentarz
Darek - 14.06.2020 / 20:41, *.chello.pl

Zdrowia mistrzu.Jak pan umrzesz nie będzie już z kim się identyfikować w tym klubie.

odpowiedz
Wojtas - 14.06.2020 / 17:55, *.vodafone-ip.de

Klasa!! 100 lat

odpowiedz
gibon79 - 14.06.2020 / 14:34, *.77.60

Wszystkiego najlepszego.

odpowiedz
gazza - 14.06.2020 / 14:00, *.inetia.pl

Sto lat , panie Lucjanie !
Niech pan dożyje czasu gdzie Legia zagra ponownie LM !

odpowiedz
Trampek - 14.06.2020 / 13:45, *.247.22

Zdrowych, szczęśliwych bardzo długich lat życia. ŻYJ nam nie tylko kibicom jak najdłużej, jesteś żywą legendą kraju, stolicy i LEGII . Niech tak pozostanie.

odpowiedz
tomiacab - 14.06.2020 / 12:28, *.virginm.net

Zdrowia Panie (L)ucjanie przede wszystkim. I niech bije ten licznik z trofeami :)

odpowiedz
Ops2 - 14.06.2020 / 09:44, *.chello.pl

Świetny piłkarz i człowiek piłki . Najlepszego Panie Lucjanie. Dużo dużo zdrowia !

odpowiedz
Ikon A dnege(L) - 14.06.2020 / 06:37, *.centertel.pl

Wszystkiego Dobrego Panie Lucjanie, 100 (L)at, zdrowia, doczekania zdobycia z Legią jak najwyższych etapów w LM, itp.. .

odpowiedz
Jerz z Potoku - 14.06.2020 / 01:39, *.chello.pl

Mając 11 lat, mój tata zabrał mnie na mecz Legia - Ruch przy Ł3 decydujący o mistrzostwie Polski (prawd. 1969 r.) To było moje legijne "przetarcie". Nasi wygrali wówczas 6:2, a dwa gole strzelił dzisiejszy Jubilat. Oczywiście jako młodzian, niewiele z tej konfrontacji pamiętam, ale obydwie bramki jak i zaprezentowany wówczas geniusz boiskowy Pana Lucjana wrył mi się w pamięć, szczególnie te Jego niepowtarzalne dryblingi. Śląscy obrońcy niejednokrotnie byli mijani przez "Kiciego" niczym tyczki slalomowe.
Ps.: zamiast krotochwilnych życzeń, to właśnie wspomnienie dedykuję szanownemu Jubilatowi.
Legijne - na wieczność - serdeczności

odpowiedz
Jano - 14.06.2020 / 13:58, *.orange.pl

@Jerz z Potoku: ten twój tata wcześnie zaczynał :) 11 lat i już syna na mecze zabierał,kozak :)

odpowiedz
Strażak 998 - 15.06.2020 / 09:12, *.virtuaoperator.pl

@Jano: Trzeba mieć mocno ograniczoną zdolność logicznego myślenia oraz całkowity brak kultury żeby pisać takie komentarze. Białystok, Poznań ?

odpowiedz
(L) ukas - 14.06.2020 / 00:24, *.as9105.com

Zdrówka przede wszystkim panie LUCJANIE

odpowiedz
Kozioł - 14.06.2020 / 00:13, *.t-mobile.pl

Legenda Legii Pan Lucjan Brychczy!
Sto lat w zdrowiu !!!

odpowiedz
M3 - 14.06.2020 / 00:09, *.play-internet.pl

Wszystkiego najlepszego ! (L)

odpowiedz
Tomasz - 13.06.2020 / 23:54, *.tpnet.pl

Wszystkiego najlepszego (L)

odpowiedz
Stary - 13.06.2020 / 23:51, *.com.pl

ZDROWIA, ZDROWIA I JESZCZE RAZ ZDROWIA.

odpowiedz
(L)istek - 13.06.2020 / 23:35, *.play-internet.pl

Panie Lucjanie zdrowia i kolejnych tak obfitych w trofea lat.

odpowiedz
Satan - 13.06.2020 / 23:08, *.opaltelecom.net

100 lat????????????????

odpowiedz
tomek prg - 13.06.2020 / 22:40, *.chello.pl

STo LAt PAnie LUCJANIE

odpowiedz
News⚽️Legia - 13.06.2020 / 21:35, *.248.85

Happy!Birthday!

odpowiedz
Rafalgral - 13.06.2020 / 21:21, *.t-mobile.pl

Panie Lucjanie zdrowia zdrowia i niech Bóg panu błogoslawi

odpowiedz
Wolfik - 13.06.2020 / 20:36, *.mm.pl

Wszystkiego NAJ panie Lucjanie, oby zdrowie dopisywało jak najdłużej!!

odpowiedz
Olo - 13.06.2020 / 20:30, *.telkab.pl

200 lat i zdrowia!

odpowiedz
Pruszków (L) - 13.06.2020 / 20:27, *.centertel.pl

Wszystkiego Najlepszego Kici !!!!!!! Pruszków Pozdrawia!!!!!

odpowiedz
Olaf - 13.06.2020 / 20:25, *.vectranet.pl

to jest jedyna legenda Legii !!!

Czy musimy czekać na jego śmierć aby w końcu Legia postawiła mu pomnik????

Już dawno zasłużył, prawdziwy legionista.

odpowiedz
Trampek - 14.06.2020 / 13:36, *.247.215

@Olaf: Paavo Johannes Nurmi - wybitny lekkoatleta Fiński /https://pl.wikipedia.org/wiki/Paavo_Nurmi / Finowie w dowód wdzięczności za rozsławianie kraju i osiągnięcia sportowe za życia chcieli postawić mu pomnik! On odpowiedział,że dopóki żyje NIE życzy sobie stawiania mu pomników. Ludziom żyjącym NIE stawia się pomników . Pomnik jest SYMBOLEM osób zmarłych. Stawiając komuś pomnik za jego życia - to tak jakbyś życzył mu śmierci. A pewnie tego nie chcesz ? Ps. Były w historii istoty ludzkie , które za życia z dumą patrzyły na stawiane im pomniki ! Ale to bardzo źle o nich świadczy - bez żadnych podtekstów, niezależnie od tego , kim byli za życia .

odpowiedz
HOP - 13.06.2020 / 20:00, *.knc.pl

200 lat Panie Lucjanie !

(L)

odpowiedz
AAA - 13.06.2020 / 19:21, *.chello.pl

Panie Lucjanie,
Dużo zdrówka,pogody ducha,wielu tytułów MP z Legiunią.

odpowiedz
matus007 - 13.06.2020 / 18:23, *.play-internet.pl

Panie Lucjanie, ZDROWIA oraz 200 LAT. !!!

odpowiedz
p.mianowski - 13.06.2020 / 17:52, *.orange.pl

Cóż do życzeń można dodać ...Brawo, szacunek , brawo, szacunek . I taka krótka refleksja : Klub to nie tylko tytuły i zasłużona dominacja ( od tego roku nikt nam już nie zarzuci ,że nie jesteśmy najlepsi w Polsce w kategorii wszechwag , t.j Mistrz Polski +Zdobywca Pucharu Polski) ale Postacie , Legendy , Mistrzowie /aktualni i byli /,które pamiętamy i pamiętać będziemy . Wśród nich Pan Lucjan Brychczy . Sto lat !!!

odpowiedz
Paweł Lemański - 13.06.2020 / 17:10, *.tpnet.pl

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin 86 Panie Lucjanie.Brychczego i zdobycia mistrzostwa Polski i pucharu Polski Legii Warszawa i kolejnych lat zdrowia życzy Paweł Lemański Legionista z żylety

odpowiedz
:) - 14.06.2020 / 13:39, *.chello.pl

@Paweł Lemański: Pawle Lemański, podaj jeszcze numer karty kredytowej, kod pin, haslo do facebooka, i numer buta

odpowiedz
Paweł Lemański - 13.06.2020 / 16:54, *.tpnet.pl

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin dużo zdrowia i mistrzostwa Polski Legii Warszawa życzy Paweł Lemański Legionista z żylety

odpowiedz
Michal - 13.06.2020 / 16:49, *.tmodns.net

Najlepszego dla Pana Lucjana i przy okazji najlepszego dla mnie :-)

odpowiedz
Kaczy - 13.06.2020 / 16:25, *.centertel.pl

Najlepszego panie Lucjanie

E(L)O

odpowiedz
Russi - 13.06.2020 / 16:12, *.hetnet.nl

Wszystkiego Najlepszego.

odpowiedz
Łańcut - 13.06.2020 / 15:55, *.mm.pl

100 lat i dużo zdrowia Panie Lucjanie!

odpowiedz
Arek - 13.06.2020 / 20:25, *.master.pl

@Łańcut: tak niezbyt to brzmi

odpowiedz
Felek - 13.06.2020 / 15:38, *.play-internet.pl

Lutek żyj sto lat!

odpowiedz
Gocław - 13.06.2020 / 14:59, *.chello.pl

Wszystkiego najlepszego Panie Lucjanie, 200 lat w zdrowiu i w Legii !!!

odpowiedz
ziutek - 13.06.2020 / 13:52, *.vectranet.pl

Zdrowia i wielu emocji związanych z Legią.

odpowiedz
Arecki - 13.06.2020 / 13:35, *.tpnet.pl

Panie Lucjanie Zdrowia, dziękuję że jest Pan w NAJSPANIALSZYM KLUBIE NA ŚWIECIE pomimo tylu zawirowań . ŻYCZĘ KOLEJNEGO MP Z UKOCHANYM K(L) UBEM.

odpowiedz
Józefowianin - 13.06.2020 / 13:27, *.chello.pl

Zdrowia panie Lucjanie!

odpowiedz
OSA(L) - 13.06.2020 / 13:09, *.t-mobile.pl

NAJLEPSZEGO Panie Lucjanie !
Zdrowia i Legii w Europejskich pucharach życzę Panu i nam Wszystkim.
Podziwiam i zazdroszczę wieku i kondycji ????????

odpowiedz
dziennikarz - 13.06.2020 / 13:02, *.chello.pl

Najlepszego PANIE LUCJANIE KICI ZDROWIA ZDROWIA i następnych tytułów z LEGIĄ

odpowiedz
DUDI - 13.06.2020 / 12:40, *.tpnet.pl

Wszystkiego Najlepszego Panie Lucjanie

odpowiedz
GS - 13.06.2020 / 12:25, *.168.134

Dużo zdrowia Legendo! Sto lat to za mało!

odpowiedz
FI(L)IP - 13.06.2020 / 12:25, *.amazonaws.com

Niech żyje Pan,
Brychczy Lucjan!

odpowiedz
filand - 13.06.2020 / 12:07, *.t-mobile.pl

Kici.Kici.Gol...Wszystkiego naj i naj wszystkiego...

odpowiedz
lucho_83 - 13.06.2020 / 12:07, *.chello.pl

Panie Lucjanie Wszystkiego Najlepszego i mega dużo Zdrowia!!!

odpowiedz
Ja - 13.06.2020 / 11:47, *.interka.pl

100 lat!!!!

odpowiedz
Czwarty Pasek Na Dresie - 13.06.2020 / 11:46, *.play-internet.pl

Niech Pan z nami bywa na meczach jeszcze ze 20 laaaaat!!
Zdrooowiaaa!!!
Piekny mural na bemowie ;)

odpowiedz
Misza_Praga - 13.06.2020 / 11:33, *.plus.pl

Panie LUCJANIE jest Pan dla mnie Największą Legendą mojego ukochanego Klubu,życzę Panu wszystkiego co Najlepsze i dużo zdrowia,jest Pan nie tylko Legendą ale i najbardziej wartościowym człowiekiem w Historii tego Klubu ,DZIĘKUJĘ Panie LUCJANIE jeszcze raz 100 Lat

odpowiedz
Elquatro - 13.06.2020 / 11:37, *.chello.pl

@Misza_Praga: ostatnio pisales że Ofoe

odpowiedz
Juri - 13.06.2020 / 11:27, *.tpnet.pl

Szacuneczek.
100 lat,zdrówka,szczęścia,pomyślności.

odpowiedz
WiernyKibicZwycięskichDrużyn. - 13.06.2020 / 11:37, *.plus.pl

@Juri: 100 lat to już za mało, wypadało by z 200. Najlepszego panie Lucjanie.

odpowiedz
Krzeszczu - 13.06.2020 / 11:24, *.bredband2.com

Najserdeczniejsze zyczenia Panie Lucjanie, przedewszystkim zdrowia!

odpowiedz
Pawciu - 13.06.2020 / 11:21, *.net.pl

Panie Lucjanie - ZDROWIA ZDROWIA i jeszcze raz ZDROWIA!

odpowiedz
WarszawskaOchota - 13.06.2020 / 11:03, *.centertel.pl

Prawdziwa legenda.
Mój Dziadek uwielbiał go oglądać na boisku.
Sto Lat Panie Lucjanie !

odpowiedz
Polski - 13.06.2020 / 10:56, *.telefonica.de

Wszystkiego dobrego Panie Lucjanie. 200 lat zdrowia. Szacunek

odpowiedz
Andrew LEGIA - 13.06.2020 / 10:55, *.175.103

Panie Lucjanie Wszystkiego najlepszego z okazji Urodzin. Zdrowia . Zdrowia Zdrowia. LEGIA LEGIA LEGIA. Milego dnia zycze.

odpowiedz
t - 13.06.2020 / 10:51, *.edu.pl

Panie Lucjanie, szacunek na zawsze zostanie!
200 lat w zdrowiu!

odpowiedz
WETERAN - 13.06.2020 / 10:40, *.chello.pl

Zdrowia i radości z Legią!

odpowiedz
olew - 13.06.2020 / 10:34, *.vectranet.pl

Dzięki za Pana dla Pana ! Dużo Zdrowia ! Piękna ! i Miłości ! Panie Lucjanie !

odpowiedz
joda - 13.06.2020 / 10:34, *.tpnet.pl

Nawet nie sto lat a przynajmniej 200. wszystkiego najlepszego Panie Lucjana

odpowiedz
PiotrŻo(L)iborz - 13.06.2020 / 10:29, *.play-internet.pl

Wszystkiego Najleprzego Panie Lucjanie, zdrówka oraz kolejnych 100 mistrzostw Polski.

odpowiedz
AdamJ - 13.06.2020 / 10:26, *.chello.pl

Szacunek.

odpowiedz