fot. Piotr Kucza / FotoPyK
REKLAMA

Górnik Zabrze 2-0 Legia Warszawa

Legia grała, Górnik trafiał

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Legia niespodziewanie przegrała na wyjeździe z Górnikiem Zabrze w meczu kończącym sezon zasadniczy w Ekstraklasie. Bramki dla gospodarzy strzelili Hiszpanie: Jesus Jimenez oraz Igor Angulo. Gracze Aleksandara Vukovicia prezentowali się dużo lepiej od przeciwników, jednak zawiodła ich tego dnia skuteczność.

Przez pierwsze minuty Legia atakowała głównie bocznymi strefami boiska. Aktywny na skrzydle był Mateusz Cholewiak, który dwukrotnie wywalczył dla swojej drużyny rzut rożny. Po jednym z nich legionistom powinien zostać przyznany rzut karny. Jak pokazały telewizyjne powtórki, Erik Janża ręką zablokował strzał jednego z rywali. Gwizdek Szymona Marciniaka jednak milczał, a pomóc nie mógł mu nawet VAR, którego w Zabrzu nie było. Przewaga "Wojskowych" cały czas rosła. Górnik cofnął się jednak głęboko na swoją połowę, dlatego trudno było o jakiekolwiek sytuacje. W 20. minucie mogło być 1-0 dla Legii. Luquinhas uderzył sytuacyjnie z pola karnego, jednak kopnięta przez niego piłka nieznacznie przeleciała obok lewego słupka Martina Chudego.

Niebawem kolejne dwie szanse dla gości. Najpierw Tomas Pekhart strzelił zdecydowanie zbyt słabo, nie zmuszając bramkarza zabrzan do większego wysiłku, a potem niecelnie po wrzutce z rzutu rożnego główkował Mateusz Wieteska. Pomimo olbrzymiej przewagi Legii, to niespodziewanie Górnik wyszedł w tym meczu na prowadzenie. W 30. minucie słabo z dystansu piłkę kopnął Jesus Jimenez, a fatalnie zachował się Radosław Majecki, który przepuścił lecącą futbolówkę między nogami. Gospodarze strzelili więc bramkę po swoim pierwszym strzale oddanym na bramkę stołecznego klubu.

Chwilę potem ponownie niebezpiecznie było po główce Wieteski, ale podobnie jak i za pierwszym razem zabrakło mu dokładności. Tego wieczoru gra Legii się nie kleiła. Co prawda piłkarzom udawało przedostawać się w okolice pola karnego Górnika, ale pojawiały się problemy z wykończeniem. Tuż przed przerwą szansę na doprowadzenie do remisu miał jeszcze Paweł Wszołek. Pomocnik główkował po dośrodkowaniu Domagoja Antolicia, jednak pewnie na linii zachował się Martin Chudy.

fot. Piotr Kucza / FotoPyKfot. Piotr Kucza / FotoPyK

Zaraz po zmianie stron zza pola karnego bramkarza Górnika chciał zaskoczyć Cholewiak, ale ten z łatwością poradził sobie z jego próbą. Po godzinie gry groźna kontra Górnika. Alasana Manneh prostopadle podał do biegnącego Igora Angulo i gdyby nie ofiarna interwencja Mateusza Wieteski, to mogłoby być już 2-0. Niestety, chwilę potem Hiszpan był już bardziej skuteczny. Doświadczony napastnik wykorzystał podanie od Erika Janży i głową pokonał Majeckiego. Tym razem bramkarz Legii nie miał kompletnie nic do powiedzenia. W 62. minucie okazję na gola miał Pekhart. Czech główkował po wrzutce od Vesovicia, ale zdecydowanie zbyt słabo, aby zaskoczyć Chudego. Trzy minuty potem szczęście znów uśmiechnęło się do gospodarzy. Cholewiak płasko strzelił po podaniu ze skrzydła i ponownie zabrakło bardzo niewiele...

Zabrzanie liczyli przede wszystkim na kontry oraz na błędy defensywy Legii. W 70. minucie wreszcie doczekali się pomyłki Wieteski, który źle obliczył lot piłki. W efekcie futbolówka trafiła do Angulo, który stanął oko w oko Majecki, ale tym razem to golkiper z Warszawy wyszedł zwycięsko z tego starcia. Kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry bliski szczęścia był wprowadzony w drugiej połowie Vamara Sanogo. Francuz wygrał pojedynek w powietrzu z jednym z rywali, lecz Górnika uratowała świetna interwencja na linii Martina Chudego!

W 81. minucie Górnika uratowała... poprzeczka. Jose Kante huknął prawą nogą i gdyby przymierzył nieco niżej, to zdobyłby upragnionego gola kontaktowego. Przez kolejne dziesięć minut obraz gry nie zmienił się. Legia atakowała, ale niestety bez żadnego powodzenia. Wkrótce sędzia zagwizdał po raz ostatni.

Ekstraklasa
30. kolejka
#GÓRLEG
bez udziału publiczności
Zabrze
14.06.2020
18:00
Górnik Zabrze
Legia Warszawa
Górnik Zabrze
2-0
Legia Warszawa
29' Jimenez
59' Angulo
(1-0)
84 Martin Chudy
28 Stavros Vassilantonopoulos
2 Przemysław Wiśniewski
5 Paweł Bochniewicz
64 Erik Janża
33 Erik Jirka 84'
15 Roman Prochazka
8 Alasana Manneh
20 Daniel Ściślak 46'
9 Jesus Jimenez 84'
17 Igor Angulo
77 Dawid Kudła
7 David Kopacz 84'
11 Georgios Giakoumakis 46'
14 Michał Koj
21 Piotr Krawczyk
22 Szymon Matuszek
27 Adrian Gryszkiewicz
44 Filip Bainović
45 Adam Ryczkowski 84'
Radosław Majecki 1
Marko Vesović 29
76' Igor Lewczuk 5
Mateusz Wieteska 4
Michał Karbownik 14
Paweł Wszołek 22
Walerian Gwilia 8
Domagoj Antolić 7
59' Luquinhas 82
Mateusz Cholewiak 17
67' Tomas Pekhart 9
Wojciech Muzyk 19
Luis Rocha 16
Paweł Stolarski 41
Artur Jędrzejczyk 55
Bartosz Slisz 99
76' Andre Martins 24
Arvydas Novikovas 18
59' Jose Kante 20
67' Vamara Sanogo 27
Trener: Marcin Brosz
Asystent trenera: Marek Kasprzyk
Kierownik drużyny: Krzysztof Skutnik
Lekarz: Zbigniew Kwiatkowski
Masażyści: Bartłomiej Spałek, Sebastian Jagiełło
Trener: Aleksandar Vuković
Asystent trenera: Aleksandar Radunović, Marek Saganowski
Kierownik drużyny: Konrad Paśniewski
Lekarz: Mateusz Dawidziuk
Masażyści: Paweł Bamber, Michał Trzaskoma, Przemysław Wielebski
Sędziowie
Główny: Szymon Marciniak
Asystent: Adam Karasewicz
Asystent: Paweł Sokolnicki
Techniczny: Piotr Urban
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (116)

+dodaj komentarz
wstyd i tyle - 18.06.2020 / 02:50, *.chello.pl

Więc co tu komentować się pytam?

odpowiedz
MatWij - 16.06.2020 / 22:50, *.orange.pl

Jak czytam niektóre komentarze to nie wiem czy się śmiać czy płakać. W środę Vuko był bohaterem, kto niepochlebnie się o nim wypowiadał momentalnie był hejtowany. Teraz jest miernotą i nikt nie pisze inaczej. Tak szybko zmieniacie zdanie??
To że Legia zdobędzie mistrza to jedno. To że Vuko jest słabym trenerem to 2. Uważam tak zarówno po dobrym meczu L jak i po złym. Proponuję trzymać się swojego zdania a nie co kilka dni zmieniać zdanie.

odpowiedz
Joł - 16.06.2020 / 21:15, *.tpnet.pl

Don't worry be happy , bedzie lepij . Trza robić to co do tej pory , tylko trochę bardziej . Skuteczniej .

odpowiedz
filand - 16.06.2020 / 00:42, *.t-mobile.pl

Do jasnej cholery czy zobaczę jakiś optymistyczny artykuł?

odpowiedz
Oby - 16.06.2020 / 20:28, *.t-mobile.pl

@filand: np. vuko zwolniony z Legii

odpowiedz
L Kibic L - 15.06.2020 / 21:04, *.chello.pl

Tytuł raczej: Legia strzelała, Górnik trafiał. Nie ma co płakać, kiełbasy w górę i do przodu.

odpowiedz
Karol - 15.06.2020 / 19:50, *.chello.pl

Zimny prysznic dobrze zrobi mamy 6 pkt. przewagi nad Piastem (przy równej oni mają świętować będą ) i dziewięć meczy do rozegrania z czego 21 pkt do zdobycia. Nie ma co narzekać i w samozachwyt wpadać tylko na treningach ciężko pracować ,a na meczach dawać z siebie wszystko. PrzyswiecająNam najwyższe cele!

odpowiedz
babio - 15.06.2020 / 20:54, *.hetnet.nl

@Karol: przy rownej liczbie pkt na koniec sezonu pierwsza bedzie Legia bo byla przed piastem po rundzie zasadniczej

odpowiedz
Pio - 15.06.2020 / 19:29, *.centertel.pl

Legia grała Górnik strzelał to może trzeba zacząć strzelać a nie grać i nic z tego nie mieć

odpowiedz
przemek - 15.06.2020 / 18:59, *.chello.pl

Mogli by sprzedać novikowasa i wtedy ściągnąć np.Jóźwiaka a ten majecki miał lepsze chwilę ale jest słaby (nie wiem po co monaco ga ściągało za siem mln euro

odpowiedz
bronek49 - 15.06.2020 / 17:33, *.chello.pl

zeby tylko nie powtórzył sie poprzedni sezon bo jest identycznie Legia ma 7 pkt przewagi nad Piastem i wtedy nie dała rady i nie wiadomo czy teraz sobie poradzi ,moim zdaniem Majecki jest słabym bramkarzem jeszcze się nie zdarzyło żeby wybronił mecz dla Legii w większości pomagał przeciwnikom jak w tym meczu całe szczęście że już niedługo go nie będzie.Wieteska nie robi żadnych postępów drugi gol to jego zaśługa Lewczuk słabiutki ,gorsze mecze ma brazylijczyk i Karbownik w dalczym ciagu nie przekonuje mnie Gwilla czyli jest dużo gorzej jak przed przerwą spowodowaną pandemią , a wiadomo nze cala liga będzie grała dla piasta

odpowiedz
Autor - 15.06.2020 / 18:55, *.master.pl

@bronek49: teraz będzie już tylko gorzej.. skończyła się gra ze spadkowiczami.

odpowiedz
tekken (L) - 15.06.2020 / 17:29, *.chello.pl

Wpadki się zdarzają. Tylko uwaga na Piasta, bo to cicha woda.

Novikovas - trzeba go wystawiać, bo jest to zawodnik nieprzewidywalny , groźny i sieje burzę. Chociaż na jakieś 30 min. Jeden z moich faworytów.
Kto jest teraz numer jeden w ataku - Kante jak wraca do gry to trzeba na niego stawiać, bo najbardziej pasuję do gry kombinacyjnej i on taką grę lubi.

odpowiedz
Hahaha - 15.06.2020 / 16:11, *.master.pl

Po meczach ze spadkowiczami uwierzyliście w wielką potęgę składu i "trenera"

odpowiedz
Książę Nocy - 15.06.2020 / 15:26, *.inetia.pl

Ja bym Wam radził troszkę pokorniej podchodzić do tematu Mistrzostwa. Na prawdę ludzie... Spokojnie! Jeszcze nim nie jesteśmy i wszystko się może zdarzyć. TYLKO LEGIA!

odpowiedz
Książę Nocy - 15.06.2020 / 15:10, *.inetia.pl

Nie żebym płakał ale zauważyliście że Nasz główny rywal grał czwarty (4) mecz z rzędu z przewagą jednego gracza? Hehe, ciekawe.

odpowiedz
Bzdury - 15.06.2020 / 17:06, *.centertel.pl

@Książę Nocy: nie pisz bzdur. Tydzień temu Górnik grał cały mecz w 11 przeciw Piastowi.

odpowiedz
Wolfik - 15.06.2020 / 17:24, *.mm.pl

@Bzdury: I nie wygrał, ani nie strzelił. Zapewne Koledze o to chodziło.

odpowiedz
Książę Nocy - 16.06.2020 / 01:21, *.inetia.pl

@Bzdury: Myśl chłopie. Mówiłem o Piaście. 4 mecze ostatnie grali w 11 na 10. Niczego nie sugeruję ale...

odpowiedz
Abcxyz - 15.06.2020 / 13:58, *.play-internet.pl

Jak dla mnie na 100% sprzedali mecz. Pensje ostatnio były pomrożone przez koronawirusa, mieli 10 pkt przewagi, każdego robili jak chcieli, aż tu nagle 2:0 w plecy mimo, że przeciwnik prawie akcji nie miał. Ciekawe tylko co Vuko na to, bo chyba po to wietrzył szatnie z Malarzów i Kucharczyków żeby tak nie było

odpowiedz
Kuchy wróci , a Arek też szacunek ! (L) - 15.06.2020 / 16:57, *.tpnet.pl

@Abcxyz: I po co obrażasz dwóch wspaniałych zawodników , których jedynym ciężkim błędem ( całej drużyny zresztą wtedy ) był mecz ze Skisłą , ten przykry . Jeśli o tamto Ci chodzi , to mów to do całej drużyny , a nie tylko do nich dwóch , wszyscy wtedy tragicznie zagrali .

odpowiedz
Zerwany gwint - 15.06.2020 / 13:19, *.94.17

Ludzie !!!Nie bójta się tego Piasta-grają taką padakę,że oczy bolą.Spokojnie zapakujemy im 4,lub 5 brameczek.Tam grają same drewna-Tuszyński,Parzyszek-toż to parodyści nie piłkarze.Stara Jodła-ruchy jak u 80-letniego starca.Ten ich trener-wszyscy w Gliwicach się z niego śmieją.Możemy spokojnie do końca grać juniorami-mamy pewne MP.Naszym największym aktualnie problemem jest-feta na koniec,szpalery przed mistrzami w dobie pandemii.Lać ogóry ile wlezie!!!

odpowiedz
Old_fan - 15.06.2020 / 10:55, *.plus.pl

W tym roku i tak zdobyliśmy Mistrza, Mistrza Świata. Sprzedaliśmy Majeckiego za 7milionów €

odpowiedz
orti - 15.06.2020 / 09:53, *.tpnet.pl

Jeżeli wpadka miała nastąpić to w dobrym momencie. Ważne, żeby rundę finałową rozstrzygnąć na swoją korzyść bez wpadek. Mam tylko jedną uwagę ale to już od kilku sezonów: Mistrz nie może mieć tylu porażek.

odpowiedz
quad74 - 15.06.2020 / 08:56, *.chello.pl

Mecz ustawił Marciniak. Powinien być karny. Takie kiksy jak Majeckiemu zdarzały się największym (Buffon, Ter Stegen, de Gea), więc nie ma sensu go hejtować. Oby się odbudował psychicznie i grał tak jak w akcji sam na sam z Angulo. Niepokoi, że to trzeci mecz z rzędu, w którym to przeciwnik otwiera wynik. W drugiej połowie meczu z G. gra wyglądała średnio. Mistrzostwo samo nie przyjdzie...

odpowiedz
t - 15.06.2020 / 08:21, *.edu.pl

Tytuł "Legia grała, Górnik trafiał" idealnie oddaje to co działo się na boisku. Mamy przewagę, kilka strzałów oddanych na bramkę Górnika, aż tu nagle trafia się błąd Majeckiego. Potem zabrzanie nastawiają się na kontry, a Angulo oddaje strzał życia. I dlatego przegrywamy.
W tym meczu Legia nie grała źle, tylko brakowało szczęścia. Jestem spokojny o mistrzostwo. A wszystkim czarnowidzącym proponuje by trochę wyluzowali.

odpowiedz
zapytanie - 15.06.2020 / 06:18, *.inetia.pl

Za co bierze pieniądze Martins ?
Wchodzi na ostatnie 30 min i zupełnie niczego nie wnosi...udawał zamiast gryzć trawę...

odpowiedz
Ech.. - 15.06.2020 / 08:13, *.plus.pl

@zapytanie:
To Martins nie miał dobrych występów w Legii do tej pory?
Przestań hejtować cwaniaku.. wszedł za lewczuka na stopera to co miał gryźć trawę wybiegać i dziury w obronie robić? Nie wiem czego oczekujesz..

odpowiedz
Kasztelan - 15.06.2020 / 18:23, *.inetia.pl

@Ech..:
Martins to chyba najgorszy zawodnik w składzie Legii.
A od jego gry mamy prawo wymagać więcej niż on reprezentuje bo jak patrzę na jego grę to mi się słabo robi...Totalnie nieudany transfer. Zawodnik który nic zupełnie nie wnosi do drużyny, wręcz ją osłabia.

odpowiedz
Krzysiek - 15.06.2020 / 05:37, *.centertel.pl

Zdarzyła się porażka,no trudno...
Siedem punktów przewagi,siedem meczów mistrzowskich...
Będzie dobrze.
Zdobędziemy kolejne mistrzostwo Polski!

odpowiedz
Tomasz - 15.06.2020 / 02:14, *.tpnet.pl

Rosół na kiedy będzie gotowy ? Bo wszyscy jesteśmy głodni ( jak zwykle ) Mistrzostwa Polski . Pekhart dobry jest , ale on potrzebuje obok siebie ( najlepiej blisko ) kogoś , kto mu dogra na tip top . To może być ktokolwiek , jednak mowa tu o drugim napastniku grającym praktycznie w jednej linii z nim , czyli dwóch napastników na boisku ( jak za dawnych czasów ) . Kante jest aktualnie najlepszym naszym napastnikiem , bo potrafi sam stworzyć sobie sytuację , a nawet zrobić przechwyt . W ogóle pracowity człowiek . Ale co DWÓCH na szpicy , to dwóch na szpicy , chyba nie trudno dostrzec różnicy ... Jeśli chodzi o strzały wszystkich naszych - trenować strzały ludzie ! Już było tak dobrze z celnością i siłą strzałów , a teraz znowu wrócił ten problem . Niby nie było najgorzej w tym meczu , jednak mówię prostą kwestię , o której każdy wie : wynik jest zły , więc mecz jest zły i płyną łzy . Górnik miał pozwolone w drugiej połowie na tak wiele , że nie można powiedzieć , że to nic takiego . Górnik to cienka drużyna i nie obchodzi mnie ich chwilowa zwyżka formy , to my zagraliśmy zle i tyle . Radka Majeckiego i Wietesa bym się tak do końca też nie czepiał ( chociaż ich nie usprawiedliwiam ) , bo Górnik zbyt łatwo pomyślał sobie , że może coś zdziałać , jak zobaczyly , że nasi nie kończą akcji , że nie ma gola . Na tym etapie rozgrywek , nasi przeciwnicy będą zapominać o respekcie , bo to koniec sezonu i albo ktoś chce przetrwać w ekstraklasie albo ma inne , duże aspiracje . Dlatego nie można dawać przeciwnikom żadnych szans . No chyba , że to jednorazowy problem z wykończeniami akcji , może to i wypadek przy pracy . Na pewno sygnał ostrzegawczy . Strzały ćwiczyć , moja sugestia ( bo akcje są dobre ) . Idziemy na mistrza (L) ! Idziemy po swoje , niepotrzebne nam przestoje .

odpowiedz
Zlb82 - 15.06.2020 / 00:03, *.t-mobile.pl

Pierwszy raz od baaardzo długiego czasu widzę że nie ma pocisku ,jazdy niepotrzebnej tylko kibice są z Legia na dobre i na złe!!!!Nie liczac kilku patatajcow !!!!I o to chodzi !!!!ZAWSZE Z LEGIA !!!!POZDRO DLA NORMALNYCH. LEGIA MISTRZ!!!!

odpowiedz
kkk - 15.06.2020 / 02:17, *.vectranet.pl

@Zlb82: nie ma pocisku bo nie ma o co,każdej drużynie może się taki mecz przytrafić,oczywiście jest to wk.rwiające ale to musiało nastąpić kiedyś,będzie pojazd jak drugi taki mecz będzie

odpowiedz
News⚽️Legia - 14.06.2020 / 23:55, *.amazonaws.com

Legia była lepsza,dominowała,mogła wygrać wysoko,ale przymuliła grâ kròtká inspirowaná popularná grá w dziada,trenerzy sztab !brak kreatywności ,piłka to taka piékna gra!

odpowiedz
M3 - 14.06.2020 / 23:33, *.ip-point.pl

Zagraliście tak samo jak końcówce tamtego sezonu. Mecz który musieliście wygrać, przegraliście. Obym się mylił, ale wy już chyba uwierzyliście w tytuł. Tylko Legia !!!

odpowiedz
filand - 14.06.2020 / 23:30, *.t-mobile.pl

Po pierwsze nikt nie powiedział,że będzie lekko,łatwo i przyjemnie.
Po drugie sztab szkoleniowy ma doskonały materiał do analizy.
Po trzecie lepiej przegrać z Górnikiem Zabrze niż z Piastem Gliwice.
Krytykowane Vukovicia,wyśmiewane transfery ale dzisiaj powiem krótko. Albo Jesteśmy z Legią Warszawa albo przeciwko niej. Jestem za Legią. Ktoś chętny???

odpowiedz
Filopek - 15.06.2020 / 05:59, *.virginm.net

@filand: chętny na co?

odpowiedz
Johny Ony - 14.06.2020 / 23:28, *.vectranet.pl

Faktem jest ,że Cholewiak wniósł do drużyny dużo.

Natomiast mimo już zdobytych goli nie do końca robi wrażenie Perkhart.
Faktycznie jego gra ma tak wyglądać, że ma być obijany przez kolegów i tak mają padać bramki ?
Ja bym już grał Sanogo od początku.
Pachnie mi tu wielką bombą i talentem

odpowiedz
Hugon - 14.06.2020 / 23:02, *.vectranet.pl

Mówiłem że Marciniak będzie drukował i się nie pomyliłem ewidentna ręka wszyscy widzą tylko nie ten gamoń,Ciekawe czy przeprosi.

odpowiedz
Legia mistrz - 14.06.2020 / 23:02, *.t-mobile.pl

Mega błąd bramkarza i mega fart Angulo, pech naszych napadziorow to wszystko o meczu, poza tym nadal nadawalismy ton w grze, ładne składane akcje walecznosc spokojnie powinni dać radę wygrać tego Mistrza

odpowiedz
HW - 15.06.2020 / 18:31, *.orange.pl

@Legia mistrz: chodziasz jeden myślacy

odpowiedz
Adam NDM - 14.06.2020 / 22:34, *.vectranet.pl

By nie mylić z wypowiedziami poprzednika nie zauważyłem nr 17 w Legii znowu odrzyl

odpowiedz
Adam - 14.06.2020 / 22:30, *.vectranet.pl

Cholewiak gniec rywali 3 męczę walka na maksa. Brak pełnych trubun przy jego grze albo się speszy albo dostanie skrzydeł i przy następnych bramkach które mu życzę będzie cieszyć się razem z nami widać waleczność pewną postawę tak dalej pokaż Nam szacunek do eLki z nią spełnisz marzenia walczyć trenować!

odpowiedz
AAA - 14.06.2020 / 21:44, *.chello.pl

Trudno,takie mecze się zdarzają
Poczekajmy czy za tydzień karta się nie odwróci
Legia-Śląsk
Piast-Lech
Drugi raz nic się nie zdarza,jesteśmy dużo lepsi niż rok temu więc Walduś niech wybije sobie z głowy obronę NP bo za 3 tyg będzie poza podium.

odpowiedz
RMFC - 14.06.2020 / 21:32, *.tpnet.pl

Niestety ale w tym meczu nic nam nie wychodziło. Nie ma co pastwić się nad Majeckim bo nie tacy doświadczeni bramkarze jak on puszczali podobne bramki. Głowa do góry jest jeszcze 7 męczy z których 5 wygramy i Mistrz wraca do stolicy.

odpowiedz
j - 14.06.2020 / 21:29, *.205.99

Piast juz jest Mistrzem Polski

Wszystko do konca wygraja

odpowiedz
PLK - 14.06.2020 / 22:32, *.cyfrowypolsat.pl

@j: No chyba że rywale zagrają do końca meczu w komplecie a sędzia nie podyktuje karnych!!! Jadą na fuksie!!! Niech lepiej pilnują pucharów bo wcale nie jest powiedziane że w nich zagrają!!!

odpowiedz
jou - 14.06.2020 / 21:26, *.virginm.net

Kante zagrał dzisiaj piach,spóżniony do piłki,co podanie to strata lub prosto do piłkarzy Górnika.Tragedia widać że przerwa mu nie posłużyła.Jakoś tak bez jaj zagrali dzisiaj.

odpowiedz
JACUNHO - 14.06.2020 / 21:19, *.kampinostelco.pl

Żenada, wstyd, kompromitacja!!!! Tak zgadza się, jeśli przegląda się wpisy co poniektórych
Czy to wypisują prawdziwi kibice Legii? Nie mogę w to uwierzyć!!!
Przecież to jest sport, wszystko się może zdarzyć. Jeden błąd (wielki) nie może przekreślać dokonań tego młodego zawodnika. On jeszcze jest w stanie rozwoju. Pamiętacie bramkę puszczoną przez Arciego z Irlandią Północną? Troszkę lodu w gacie panowie.
Vuko won, Majecki do Monaco i kto jeszcze? Opamiętajcie się i wspomóźcie zespół po przegranej. Trudno stało się, nie ma jeszcze tragedii, tylko teraz skoncentrować się i wrócić na swoje tory
A Wy panowie komentatorzy nie zniżajcie się do poziomu Kazka Węgrzyna i poczekajcie do momentu aż wszystko się wyjaśni. W jedną albo w drugą stronę
Pozdrawiam prawdziwych kibiców Legii

odpowiedz
(L)egionowo - 14.06.2020 / 21:34, *.centertel.pl

@JACUNHO : i tu masz 100% racji kolego. To co piszą, co po niektórzy, to jak byśmy byli jakimś Łks-em . Żenada

odpowiedz
Po(L)ubiony - 15.06.2020 / 06:58, *.chello.pl

@JACUNHO : To są tacy kibice Legii, jak ja jestem Jamesem Hardenem. A z piłką nożną, to mieli prawdziwy kontakt, gdy na niej siedzieli, bo na pewno w nią nie grali. Takie mecze się zdarzają. My nie mieliśmy szczęścia, Górnik miał go za dwie drużyny. Kolejny taki mecz, zdarzy się za 10 lat.

odpowiedz
X(L) - 14.06.2020 / 21:16, *.orange.pl

Majecki to ja nie wiem co on zrobil.Pewnie Malarz by to wybronil,wielokrotnie wynik Legii ratowal,Majecki troche mniej.Cala ekipa pomimo niezlych statystyk , ktore nie graja,tak samo powinni strzelic bramke w druga strone,bo bramkarzz tez kiedys sie pomyli.Tak samo Luqi,,Gwilia,,,,kazdy.Moja siorstra pow nie tak dawno,ze Legia wsz meczow nie wygra.No to to byl pierwszy czy ost tego nie wiadomo :| Legia Mistrz !

odpowiedz
ben - 15.06.2020 / 13:10, *.inetia.pl

@X(L): w ŁKS Malarz wybrania wszystko, tak jak nam w poprzednich sezonach .

odpowiedz
lw73 - 14.06.2020 / 21:15, *.chello.pl

A piast kolejny raz 11 : 10

odpowiedz
Przemko - 14.06.2020 / 21:13, *.vectranet.pl

Przewaga na boisku z której nic nie wynikało. Szkoda tych punktów, bo Piast wygrał i przewaga stopniała do 7 punktów. Dalej jest to pokaźna przewaga ale trzeba mieć się na baczności i punktować w kolejnych meczach. Kolejna wpadka i przewaga może stopnieć do minimum.

odpowiedz
Wolfik - 14.06.2020 / 20:50, *.mm.pl

Tytuł dokładnie oddaje przebieg tego spotkania. Limit pecha chyba wykorzystaliśmy.
Gdybysmy urzymali owe 10-cio punktowe prowadzenia w tabeli powiedziałbym że jest "po ptokach". Mamy 7-em i margines błedu w postaci dwóch meczów. Moim zdaniem decydujące bedzie spotkanie z Piastem, bo nie sądzę by gdzieś wcześniej pogubili punkty. Trzeba liczyć na siebie.

odpowiedz
Krzeszczu - 14.06.2020 / 21:55, *.bredband2.com

@Wolfik: Kolego, parafrazujac klasyka: no i sie poszlo i yeeblo...

Tak czasem w sporcie bywa. Generalnie jest to przydatne. Zobaczymy tylko jak to wplynie na naszych orlow :-))

odpowiedz
Damian - 14.06.2020 / 20:43, *.multiplay.pl

Vuko jako wielki "L" powinien odejść po porzednim sezonie. Tyle w temacie.

odpowiedz
Ciekawe - 14.06.2020 / 21:04, *.t-mobile.pl

@Damian: wielki Legionista, który marzył o grze w Wiśle..wystraszył się kibiców i uciekł do Grecji, potem grał/był asystentem w Koronie Kielce. Sam mówił, że w jego sercu jest Korona.

odpowiedz
Damian - 14.06.2020 / 21:38, *.multiplay.pl

@Ciekawe: loser miałem na myśli, Legii potrzebny jest nie tylko dobry trener ale też człowiek który będzie wizytówką klubu a Vuko nie prezentuje się dobrze jako jego trener i jako człowiek

odpowiedz
... - 14.06.2020 / 22:50, *.t-mobile.pl

@Damian: vuko nigdy nie prezentował się dobrze, nie był to wielki piłkarz.. a "trenerem" jest jeszcze gorszym

odpowiedz
Krzys27 - 14.06.2020 / 20:40, *.virginm.net

Moze mi ktos wyjasnic dlaczego podczas meczu Legia-Gornik nie bylo VAR????. Ewidentie przy jednym zagraniu pilkarz Gornika wybija pilka reka.

odpowiedz
X(L) - 14.06.2020 / 20:36, *.orange.pl

Zobaczymy dziady , kto sie bedzie smial ostatni.Legia zrobi swoje krok po kroku.

odpowiedz
jim - 14.06.2020 / 20:32, *.tpnet.pl

@ Adam: Cały Panie Adamie, cały

odpowiedz
atmosferic - 14.06.2020 / 20:29, *.orange.pl

Typowa Legia w tym sezonie na wyjazdach, brak tej samej agresji i wybiegania co u siebie. Jest spora dysproporcja miedzy gra u siebie i na wyjezdzie - loimy leszczy i gramy dosc slabo z takimi sredniakami i lepszymi druzynami. Vuko zle dobiera taktyke, zbyt zachowawczo i za malo agresywnie gra na wyjazdach.

Beka z tych co pisza "zwolnic Vuko", a po Arce pewnie pieli z zachwytu.

odpowiedz
Wolfik - 14.06.2020 / 20:46, *.mm.pl

@atmosferic: Chyba Kolego nie mówisz o meczu w Zabrzu. Do chwili straty bardzo frajerskiej bramki zabrzanie nie oddali ani jednego strzału a my powinniśmy prowadzić z 2:0. Generalnie nic nie chciało wpadać, mimo że okazje były.

odpowiedz
atmosferic - 14.06.2020 / 22:14, *.orange.pl

@Wolfik: Typowa Legia w tym NIESKUTECZNA. To tez zmora Legii - Jezeli sie wali tyle razy na bramke i sie nic nie strzela albo jak sie strzela 2/3 gole przy 20 strzalach to to nie jest dobry prognostyk. Pilka sama nie "wpada" do bramki - trzeba ja tam wstrzelic. A u nas nie bardzo jest komu. Nasz czeski dynamit ma lepiej ustawiona glowe niz stope. Mamy karabin i naboje ale nie mamy spustu.

odpowiedz
Ktoś - 14.06.2020 / 20:25, *.vectranet.pl

Dobrze zarobił ,heee

odpowiedz
urs - 14.06.2020 / 20:25, *.chello.pl

panowie co to za mecz ,, ku...wwwwwww wszystkie strzały Legii w bramkarza lub obok ,,, kur... .... czy mam cos sugerowac ? nic nie wchodziło zbieg okolicznosci dzis ???

odpowiedz
Warszawiak1234 - 14.06.2020 / 20:24, *.chello.pl

Majecki kompromitacja przy 0-1. Reszta grala, strzelala, troche dzisiaj nie wyszlo. Tragedii nie ma. Dobrze tez nie jest.

odpowiedz
Bez Paniki - 14.06.2020 / 20:23, *.orange.pl

Za 3 kolejki będzie mistrzostwo

odpowiedz
News⚽️Legia - 14.06.2020 / 20:22, *.amazonaws.com

Lewczuk I ten pioropusz Sanogo,zły spirit ..

odpowiedz
atmosferic - 14.06.2020 / 20:21, *.orange.pl

Vuko cos nie ma szczescia, moze jakies fatum czy przeklenstwo nad nim czuwa. Znowu oddajemy 8 celnych strzalow i tym razem 0 goli.
Majecki idz juz do tego Monaco, nie przeszkadzaj.
Jak rozj...iemy znowu ta przewage to to bedzie frajerstwo juz nie dekady a 21 wieku w Polsce. Majac taka pake i taki budzet nie wygrac 2 razy tytulu gdy sie ma taka przewage to jest wiecej niz kompromitacja.

odpowiedz
Qwer - 14.06.2020 / 20:20, *.centertel.pl

Kaska wpadła. Górnik nie przegrał od dawna meczu więc warto było zaryzykować. Pewny tez byłem ze Angulo się przełamie ale bałem się postawić. No nic kochana drużyna przegrała.

odpowiedz
Wolfik - 14.06.2020 / 20:55, *.mm.pl

@Qwer: Ludzie....skoro już obstawiacie porażkę "kochanej drużyny", miejcie chociaż odrobinę przyzwoitości by się tym faktem nie chwalić na Forum kibiców Legii na miłość boską....

odpowiedz
Adam - 14.06.2020 / 20:20, *.chello.pl

Pierwsza bramka głupiego błędu, ale zdarza się nawet lepszym golkiperom niż nasz. Innych tego typu błędów Majeckiego sobie nie przypominam. Druga bramka po stałym fragmencie, trudno. Nadal mamy przewagę, drużyna gra dobrze (chociaż odniosłem wrażenie, że dzisiaj kilka razy chyba trochę za bardzo kombinowaliśmy), więc jęki trolli można zignorować.
Ktoś może napisać, że to trochę szukanie pozytywów na siłę, ale lepiej, że taka wpadka przytrafiła się nam teraz, a nie w rundzie finałowej. Przez poprzednie mecze, które wygrywaliśmy mimo tracenia bramki jako pierwsi, piłkarze mogliby poczuć się zbyt pewnie. Taki kubeł zimnej wody może się przydać.
Co do występów indywidualnych to główny wniosek jaki się nasuwa to przeniesienie Pekharta z pierwszej jedenastki na ławkę rezerwowych.

odpowiedz
Monia(L) - 14.06.2020 / 20:27, *.net.pl

@Adam: Pełna zgoda Panie Adamie! Może jest Pan moim zodiakalnym bliźniakiem :) bo nasze myśli idealnie się pokrywają. Do zobaczenia 19 lipca na Ł3! :) Z nadzieją na radość wówczas, legijnie uściskuję z Lublina, M.

odpowiedz
Paweł Lemański - 14.06.2020 / 20:19, *.tpnet.pl

Legia zagrała i przegrała przez błąd Radka Majeckiego wstyd i żenada w meczu z Górnikiem Zabrze z tą grą nie zdobędziemy mistrzostwa Polski głęboko wierze że w rundzie finałowej Legia będzie grać dużo znacznie lepiej i zdobędzie mistrzostwo Polski pozdrawiam Legionista Paweł z żylety

odpowiedz
Czarek - 14.06.2020 / 20:19, *.plus.pl

@WARKA STRONG moja miłość: dokładnie, warto obserwować bo to śmierdzi przekrętem.

odpowiedz
Jano - 14.06.2020 / 20:17, *.orange.pl

A nie mówiłem!!!!!Vuko chyba nie lubi mistrzostw woli vice!

odpowiedz
Adamowicz ale nie Paweł - 14.06.2020 / 20:15, *.centertel.pl

Vuko do zwolnienia
Majecki odejdz jak najszybciej

odpowiedz
Bródno - 14.06.2020 / 20:22, *.chello.pl

@Adamowicz ale nie Paweł: ty też "kibicu"

odpowiedz
Darek - 14.06.2020 / 20:12, *.chello.pl

Sanogo rok czasu nie grał w piłkę strzelił gola i skupił się na nowej fryzurze.

odpowiedz
jim - 14.06.2020 / 20:12, *.tpnet.pl

Tydzień temu napisałem że Legia jest w formie ale dzisiejszy mecz pokazał że niestety nie jest a najzwyczajniej w świecie dotychczasowi przeciwnicy byli we śnie zimowym. Znowu trzeba było gonić wynik i co prawda kilka sytuacji było ale gry dzisiaj nie było, Wszołek tydzień temu klasa światowa dzisiaj klasa okręgowa, Gwilia to nie wiem co ten człowiek robi na boisku. Do końca jeszcze 21 punktów więc dużo i oby nie powtórzył się scenariusz który przerobiliśmy rok temu bo już teraz z nikim łatwo nie będzie.

odpowiedz
Adam - 14.06.2020 / 20:21, *.chello.pl

@jim: Jedno potknięcie i już dramatyzowanie. Spokojnie. Co do ocen piłkarzy - cały mecz widziałeś?

odpowiedz
Roma - 14.06.2020 / 20:11, *.domynet.pl

Niestety, nie ma jakości. Słabo się ten mecz oglądało.

odpowiedz
Darek - 14.06.2020 / 20:10, *.chello.pl

Oczy bolały od patrzenia na grę Legii.Przewaga była i nic po za tym.Babol bramkarza,który ustawił mecz.Babol Wieteski,którego nie wykorzystał Angulo.Dużo strzałów Legii niecelnych lub w sam środek bramki.Duża przewaga z której nic nie wynikało.Wieteska w górniku to wiedział jak zdobywać gole w Legii już nie umie strzelić gola.Chyba,że do swojej bramki jak z babą jagą.
Ogólnie do dupy z taką grą.

odpowiedz
WARKA STRONG moja miłość - 14.06.2020 / 20:08, *.210.173

Jak nic poszła duża ruleta u buka, trzeba obserwować kto się teraz wozi po mieście!

odpowiedz
Grzegorz - 14.06.2020 / 20:32, *.amazonaws.com

@WARKA STRONG moja miłość: jedź do lekarza

odpowiedz
moguai - 14.06.2020 / 21:12, *.vtelecom.pl

@WARKA STRONG moja miłość:
Jedż na miasto obserwuj...

odpowiedz
t - 15.06.2020 / 08:27, *.edu.pl

@WARKA STRONG moja miłość:
Czekałem na taką opinię. Jak tylko coś Legii nie wyjdzie to od razu hasło, że ktoś zagrał u buka. Człowieku na jakim świecie Ty żyjesz!!?? Przecież zawodnicy starają się jak mogą, gdyż dzięki temu mają szansę wyjechać do lepiej płatnej ligi, zarobić dobre pieniądze i zabezpieczyć się na przyszłość! A gdyby ktoś im udowodnił wałek to są skończeni. Mogą iść pracować w sklepie wielkopowierzchniowym.

odpowiedz
Sebek - 14.06.2020 / 20:08, *.play-internet.pl

Niech ten Majecki idzie już do tego Momaco.I co teraz powiecie wszyscy spece,którzy mówili,że Legia jest już na autostradzie do mistrzostwa.7 pkt straty Piasta na 7 kolejek przed końcem sezonu.Mecz z Piastem u siebie i kolejne baty od ogórów z Gliwic i już tylko 4 pkt. straty.I sytuacja identyczna jak w zeszłym sezonie.Piast nas dogoni,przegoni i obroni tytuł.Piłkarzyki już chyba za bardzo uwierzyli że każdy się przed nimi położy.Pajace.

odpowiedz
Sekcja Sandomierz - 14.06.2020 / 20:14, *.play-internet.pl

@Sebek: Oj słabo z tobą.Warcholstwo przez ciebie przemawia.:)))

odpowiedz
(L)egiunia Fanatic(L) - 14.06.2020 / 20:14, *.centertel.pl

@Sebek: jak jesteś taki pewny stawiaj dom chłopie. Piast jest cienki jak się pająka gra na farcie ale jest beznadziejny A Legia była dziś dużo lepsza zabrakło skuteczności i niestety ale ręcznik na bramce który już dawno powinien być ma ławce. Dobrze że odchodzi do Monaco. O mistrza jestem spokojny.

odpowiedz
Eduardo - 14.06.2020 / 20:15, *.centertel.pl

@Sebek: idź już choragiewo obejrzeć real na c+

odpowiedz
Adam - 14.06.2020 / 20:22, *.chello.pl

@(L)egiunia Fanatic(L): O, widzę kolega jest ekspertem od bramkarzy. Kto aktualnie lepszy w Legii od Majeckiego? Ty?

odpowiedz
Piotrek - 14.06.2020 / 20:08, *.gigainternet.pl

Szczęście Kurnika i tyle w temacie, gdyby coś wpadło w 1 połowie, to spokojnie wygralibysmy. Najważniejsze że oddaliśmy 29 strzałów na bramkę i atakowalismy przeciwnika i to cieszy. Nawet Real potrafi czasem przegrać. Zdarzają się takie mecze.

odpowiedz
mietowy - 14.06.2020 / 20:07, *.chello.pl

szkoda , tak pretendent na Mistrza nie powinien przegrywac zawodow , i nie zrzucajmy tego na jakis tam niefart czy fart

odpowiedz
Pif paf - 14.06.2020 / 20:07, *.virginm.net

Piast misiem Polski. 13 pkt przewagi do końca sezonu!

odpowiedz
Po(L)ubiony - 14.06.2020 / 20:06, *.chello.pl

Taka jest piłka. Dziś po prosto nie chciało wpaść. Za to Górnik miał dzień konia. Ale niestety, Majecki jest jednym z najsłabszych bramkarzy w lidze. I nie chodzi tu o babola, ale jego gra na przedpolu to groza. Jedziemy dalej. Legia Mistrz!!!!

odpowiedz
mi - 14.06.2020 / 20:06, *.chello.pl

dobrze że ten tak zwany talent kończy karierę w Legii. Niech jedzie jeszcze dziś.

odpowiedz
WarszawskaOchota - 14.06.2020 / 20:06, *.orange.pl

Nie da się cały czas wygrywać, zawsze przyjdzie dzień na porażkę,ale dzisiaj Legia się skompromitowała.
Prowadziliśmy grę, utrzymywaliśmy się częściej przy piłce, ciągłe ataki na bramkę Górnika a tutaj Górnik z niczego zdobywa dwa gole i wygrywa spotkanie z drużyną o niebo lepszą.
No cóż, szkoda tego meczu, bo był jak najbardziej do wygrania i to wysokim wynikiem na naszą korzyść.
Piast wygrał i doskoczył już tylko na 7 pkt, oby to był tylko wypadek przy pracy i w rundzie finałowej były już tylko same zwycięstwa.
Ale za dzisiaj jest mi wstyd.

odpowiedz
kud(L)aty68 - 14.06.2020 / 20:06, *.chello.pl

Nie było swieżości, zawiodła taktyka... ale takie bramki to się na podwórku puszcza...coś mam

odpowiedz
Waw - 14.06.2020 / 20:05, *.124.248

Żenada
ZenadA
Nieda się wygrać na
stojaka

odpowiedz
... - 14.06.2020 / 20:04, *.master.pl

Pinokio trener na lata !!!

odpowiedz
Tomek - 14.06.2020 / 20:03, *.chello.pl

Jak z Piastem przegrany to po mistrzostwie.

odpowiedz
Polo - 14.06.2020 / 21:22, *.virginm.net

@Tomek: z Piastem gramy ostatni mecz i to u siebie,mam nadzieję że nie będzie to mecz o wszystko.

odpowiedz
fredix111 - 14.06.2020 / 20:03, *.mm.pl

kumulacja niefarta za cały sezon

odpowiedz
Legia - 14.06.2020 / 20:02, *.centertel.pl

Co za syf! A ten talent w bramce za 7 milionów to już parodia.

odpowiedz
Gclw - 14.06.2020 / 20:14, *.play-internet.pl

@Legia: on to zrobił po to żebyśmy nie żałowali że odchodzi ????

odpowiedz
lucho_83 - 14.06.2020 / 20:02, *.chello.pl

Eeeeeeechhhh ciężko coś napisać po takim meczu. Kuriozalna bramka, elektryczny Majecki...cóż 7 meczów Mistrzowskich przed Nami. Legia Mistrz!!!!!

odpowiedz
jo - 14.06.2020 / 20:01, *.tpnet.pl

No z taktyką to trener nie trafił..

odpowiedz