Walerian Gwilia - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Gwilia: Nie zawsze wygrywa lepszy zespół

Wiśnia

- Jest nam ciężko, ponieważ przyjechaliśmy do Zabrza wygrać. Musimy teraz wszystko przeanalizować i iść dalej - mecz z Górnikiem to już historia. Stworzyliśmy sobie wiele okazji do strzelenia gola, ale to Górnik dwukrotnie trafił do siatki. Taka jest piłka nożna. Nie zawsze wygrywa zespół, który jest na boisku lepszy - powiedział po niedzielnym spotkaniu Walerian Gwilia.

- Tak, to był dla mnie wyjątkowy mecz, ponieważ grałem w przeszłości w Górniku. Znam piłkarzy tego klubu. Dla mnie jednak najważniejsze jest każde kolejne spotkanie. Chcę pomagać drużynie osiągać wyznaczone cele - mówi pomocnik. - Nie wiem czy taki zimny prysznic był nam potrzebny. Nie zasłużyliśmy na porażkę, ponieważ nie zagraliśmy źle i mieliśmy wiele okazji na strzelenie gola. Mecz się jednak już zakończył i trzeba się jedynie zastanowić, co poszło w nim nie tak.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (14)

+dodaj komentarz
No - 16.06.2020 / 00:04, *.prioritytelecom.net

W piłce nie ma not za styl, górnik był lepszy. Dokładnie o 2 gole. Nara

odpowiedz
Kaiser Franz - 15.06.2020 / 21:51, *.cyfrowypolsat.pl

Gwilia, ....nie byliście lepszym zespołem... Nie mieliście ani jednej setki jak Górnik...bo najdalej podchodziliscie na 20-17 metr przed bramką Chudego.... Zagrożenie z Waszej strony jedynie ze stałych fragmentów... Nie jest lepszą drużyną co stara się atakować oddaje w ciemno 30 strzałów
..w tym 5-6 w światło bramki... Pomyślałeś, że wygrała drużyna która świetnie się broniła, była konsekwentna taktycznie....i skuteczną prawie w 100% w ataku...? Trochę pokory.....a i szacunku .. do siebie też.... Serdeczne pozdrowienia.

odpowiedz
Robert - 15.06.2020 / 22:42, *.inetia.pl

@Kaiser Franz: Zwyczajnie .....nie p.... każdy to widział...wyszło też jak wyszło

odpowiedz
Mateusz z Gór - 15.06.2020 / 20:51, *.inetia.pl

Akurat kiedy Adam Marchliński zaczął mówić o tym, że realny jest scenariusz, w którym Legia sięga po mistrzostwo w meczu z Piastem przy Łazienkowskiej to ta drużyna przestała grać.

Nie zawsze wygrywa lepszy zespół. Bo Legia była lepsza w pierwszej połowie, którą przegrała. Ale to Górnik był lepszy w drugiej, którą również wygrał.

Mnie osobiście najbardziej boli postawa Kante. Gość chciał być aktywny i położył mecz. Owszem, miał swoje szanse pod koniec, ale wcześniej zawalił gola w swojej pierwszej akcji, a dalej przez pół godziny cofał się po piłkę, z grywając z klepki na kontry rywala. A były to sytuacje, które Antolić w pierwszej połowie rozdzielał po mistrzowsku bez zbędnego wsparcia kogokolwiek. A tak Gwinejczyk tylko przeszkadzał i niszczył akcje ofensywne w zarodku. Potem Kante się ogarnął, ale było już za późno. W każdym razie to on położył ten mecz, choć chęci odmówić mu nie można.

odpowiedz
R1958 - 15.06.2020 / 13:57, *.t-mobile.pl

Trzeba trafiać w bramkę ityle i aż tyle, byłoby z pół tuzin czyli gra ok skuteczność b.zle

odpowiedz
Gienek - 15.06.2020 / 09:38, *.netfala.pl

To poszło nie tak, że nie umieliście trafić do siatki mając tyle dogodnych sytuacji. Głowa do góry, za tydzień będzie lepiej.

odpowiedz
Antek - 15.06.2020 / 09:15, *.52.249

"Nie zawsze wygrywa lepszy"- tym razem wygrał, w Zabrze to twierdza. Legia z Łazienkowskiej nie jest wstanie tego uczynić co zrobił Górnik w Zabrzu

odpowiedz
singspiel - 15.06.2020 / 15:32, *.atman.pl

@Antek: Legia ma lepszy bilans u siebie niż Górnik. Zresztą Piast też

odpowiedz
Odp - 15.06.2020 / 08:38, *.domynet.pl

Co poszło nie tak? Między innymi gra zawodnika z nr 8.

odpowiedz
olo - 15.06.2020 / 08:26, *.tpnet.pl

Sport ma to do siebie , że zawsze wygrywa lepszy ( w tym przypadku strzelający więcej bramek ). Taką sytuację może zaburzyć tylko jeden powód, ten lepszy się podkłada, bo ktoś robi zakłady. Mam nadzieję, że w tym przypadku tak nie było, bo moje wieloletnie chodzenie na Ł3 i uganianie się po Europie traci sens. Serca nie da się położyć na jednej szali z zakładami i nie przystoi zawodnikom Legii taka postawa

odpowiedz
Dirk nowitzky - 15.06.2020 / 15:35, *.229.114

@olo: niestety nie ma Pan racji.

odpowiedz
olo - 15.06.2020 / 16:38, *.tpnet.pl

@Dirk nowitzky:
Sport, to rywalizacja i zawsze wygrywa lepszy, bo liczy się wynik.
Zupełnie inaczej może być w sztuce, bo tam ważniejsze jest odczucie estetyczne i efekty które przemawiają do widza ( oczywiście zarówno w sporcie jak i w sztuce ważny jest warsztat i w tym wymiarze Legia była lepsza

odpowiedz
LGZW - 15.06.2020 / 08:14, *.tpnet.pl

Oczekujemy dobrej gry z Pana strony bo wczoraj wygladalo to tylko na ocene dostateczna !!!!

odpowiedz
LWGZ - 15.06.2020 / 08:12, *.tpnet.pl

Jezeli sie nie wygrywa to przynajmniej remisuje bo LEGIE na to stac a nie jechac po porazke i to jest zadne tlumaczenie a czy LEGIA byla lepszym zespolem to mozna ocenic po grze !!!!

odpowiedz