REKLAMA

Nasze oceny

Plusy i minusy po meczu z Śląskiem

Maciej Frydrych, źródło: Legionisci.com

W niedzielę legioniści 2-0 wygrali ze Śląskiem Wrocław. Warszawiacy aż na dziesięć punktów odskoczyli drugiemu Piastowi. Zapraszamy zzpoznania się z ocenami, jakie przyznaliśmy podopiecznym Aleksanadara Vukovicia.

Walerian Gwilia - W 16. minucie miał bardzo dużo miejsca, uderzył z pierwszej piłki, jednak ten lekki strzał nie zaskoczył golkipera Śląska. W 35. minucie znalazł się w świetnej sytuacji, miał dużo czasu i miejsca. Gruzin ze spokojem umieścił futbolówkę w siatce, tym samym dając Legii prowadzenie. W 54. minucie ponownie znalazł się w dobrym miejscu, po czym wolejem wpakował futbolówkę do siatki. W 75. minucie udanie przechwycił piłkę, a następnie uruchomił Pekharta. Czech został sfaulowany, za co rywal obejrzał czerwoną kartkę. Gwilia zdobył dwie bramki, dzięki czemu w znacznej części przyczynił się do zwycięstwa legionistów. Nie ma o czym mówić, był zawodnikiem tego meczu. Warto dodać, że w Lidze+Extra został wybrany piłkarzem kolejki.

Igor Lewczuk - W 21. minucie świetnie naprawił błąd Jędrzejczyka, który minął się z piłką. Kilka minut później wślizgiem przerwał atak wrocławian. Grał twardo, skutecznie oraz był bardzo pewny w swoich interwencjach. Wygrał dziewięć na trzynaście pojedynków (69%) i zanotował cztery udane odbiory. Jego doświadczenie jest dla nas niezastąpione.

Paweł Wszołek - W 16. minucie z łatwością wygrał pojedynek z rywalem, po czym celnie dośrodkował do Gwilii, który uderzył za lekko. W 49. minucie zszedł do środka, jednak ze strzałem bez problemu poradził sobie Putnocky. Wszołek miał swój udział przy dwóch golach warszawiaków. W pierwszej połowie po jego wrzutce Puerto wybił piłkę wprost pod nogi Gwilii, który wpakował ją do siatki. Za to po zmianie stron fenomenalnie dograł piłkę na głowę Pekharta, który zgrał ją do Gruzina. Ciężko pracował na murawie, było widać że dawał z siebie wszystko. Nasza prawa strona w niedzielę funkcjonowała bez zarzutów.

Luquinhas - W 7. minucie wymanewrował kilku rywali, po czym zagrał prostopadle do Kante, który piłką trafił prosto w bramkarza przyjezdnych. Po chwili bardzo długo gonił rywala, a następnie wślizgiem zablokował dośrodkowanie Mousondy. W 9. minucie uderzył z woleja, jednak źle trafił w futbolówkę. Brazylijczyk początek miał świetny, był wszędzie oraz dawał z siebie sto procent. Potem nieco zniknął, a na pewno był o wiele mniej widoczny. Zanotował siedem udanych dryblingów oraz wygrał 14 na 25 pojedynków (54%).

Domagoj Antolić - Grał twardo oraz mocno atakował rywali. W 22. minucie znalazł się w znakomitej sytuacji. Chorwat miał dużo miejsca, jednak fatalnie przestrzelił. W 49. minucie świetnie przerzucił piłkę do Wszołka, który strzelił zdecydowanie za lekko. Na boisku jest oazą spokoju, a jego każde zagranie było przemyślane. Nie zanotował żadnego udanego odbioru, w dodatku wygrał tylko trzy na dziesięć pojedynków (30%). Momentami nie wiedział, co zrobić gdy z szybką akcję ruszali przeciwnicy. Dobrze radził sobie w ataku, jednak gorzej wyglądał w defensywie. Celnie podawał (87%). Zszedł z boiska w 74. minucie.

Michał Karbownik - W 25. minucie świetnie uciekł Musondzie, po czym szukał uderzenia. Strzał „Karbo” został zablokowany, jednak do końca powalczył o straconą piłkę. Miał przebłyski, jednak to za mało, aby ocenić jego grę na plus. Dokładnie podawał (89%). Niestety po powrocie Ekstraklasy nieco obniżył swoje loty, jego gra w ofensywie nie wygląda tak samo jak wcześniej. Czekamy na przełamanie w postaci asysty lub gola oraz na powrót dawnej formy.

Radosław Majecki - Notował lepsze oraz nieco gorsze wyjścia do górnych piłek. Śląsk nie oddał nawet celnego strzału, a więc ciężko ocenić jego postawę.

Marko Vesović - Grał na swoim dobrym poziomie. Ciężko pracował oraz dużo walczył. Zanotował aż cztery udane dryblingi oraz wygrał sześć na osiem pojedynków (75%). Niestety kilka minut przed przerwą doznał kontuzji. Mamy nadzieję, że Vesović jak najszybciej wróci na plac gry, jednak nawet trener Vuković przyznał, że prawdopodobnie nie obejrzymy już go do końca sezonu. Trzymaj się "Veso"!

Artur Jędrzejczyk - W 21. minucie zdecydowanie się „obciął”, przez co bliski dogodnej sytuacji był Exposito. W 71. minucie bardzo zaskoczył go Pich, który odebrał mu futbolówkę niedaleko naszej szesnastki. Są to dwa największe "babole" jakie popełnił nasz kapitan w niedzielnym spotkaniu. Rzadko mu się zdarzają takie mecze, jednak ważne że obyło się bez konsekwencji. Zwyciężył w ośmiu z dziesięciu pojedynków (80%).

Andre Martins - W 17. minucie uderzył z pierwszej piłki, jednak futbolówka poszybowała wysoko nad poprzeczką. Nieco ponad dziesięć minut później Portugalczyk stracił piłkę w momencie, gdy miał sporo miejsca. W 39. minucie ponownie popełnił prosty błąd w rozegraniu, po czym nie dał rady wygarnąć futbolówki Exposito. Martins zanotował spory zjazd formy po ligowej przerwie. Popełnia proste błędy oraz znacznie mniej daje drużynie.

Jose Kante - W 7. minucie miał niezłą okazję, niestety uderzył lekko, w dodatku prosto w golkipera. Zszedł z boiska z urazem w 30. minucie, dlatego ciężko ocenić jego boiskowe poczynania. Minusa otrzymał za sytuację, która miała miejsce gdy schodził do szatni. Wiadomo, że zachowanie Gwinejczyka było spowodowane złością, ale kilkukrotne kopanie barw swojej drużyny jest karygodne. Snajper przeprosił, miejmy nadzieję, że więcej takich sytuacji nie będziemy musieli oglądać.

Zmiennicy

Tomas Pekhart - Wszedł na boisko w 32. minucie. Starał się i sporo walczył. Czech przy pierwszej bramce legionistów przeszkadzał Puerto, przez co ten wybił piłkę wprost pod nogi Gwilii. W 54. minucie fenomenalnie zgrał futbolówkę głową do Gwilii, który umieścił ją w bramce. Nieraz zaskakiwał rywali, którzy za długo czekali z piłką przy nodze. Snajper dał fenomenalną zmianę!

Paweł Stolarski - Wszedł na boisko po przerwie. Zagrał przyzwoicie, a na pewno nie ma się do czego przyczepić.

Bartosz Slisz - Wszedł na murawę w 74. minucie. Nie pokazał za wiele, jednak czasu nie miał dużo.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (33)

+dodaj komentarz
WETERAN - 24.06.2020 / 12:46, *.chello.pl

Szanowny Autorze! Wierzę, że się starasz, ale to za mało. Pisz po polsku! Dzieciaki z piątej klasy bardziej panują nad językiem.

odpowiedz
mas - 23.06.2020 / 23:07, *.vectranet.pl

Czyli redakcja utwierdza, że nie ocenia za grę - dramat.

odpowiedz
Hugon - 23.06.2020 / 22:43, *.vectranet.pl

+ dla Lewczuka za grę głową na 16 m. gdzie w promieniu 15m. nie ma nikogo.Zamiast schylić głowę żeby piłka poleciała za bramkę to gość wybija do przeciwnika, któryś raz ,W każdym meczu ten sam babol.

odpowiedz
Lemon - 23.06.2020 / 22:30, *.play-internet.pl

Nwm czemu Jędrzejczyk ma - bo nie straciło żadnej bramki i dobrze się bronili hahahah

odpowiedz
quad74 - 23.06.2020 / 15:28, *.chello.pl

Największy minus to strata Veso. Strasznie przykra sprawa.

odpowiedz
Jurek z Bielan - 23.06.2020 / 15:07, *.plus.pl

Martins wyrasta na głównego sabotażystę, nie dość, że nic nie gra, to jeszcze podaje przeciwnikowi.

odpowiedz
Po(L)noc - 23.06.2020 / 12:04, *.mm.pl

Może też dodam coś od siebie w sprawie Kante, bo widzę że dla niektórych to najważniejsze co się obecnie dzieje!

Ludzie, takiego zapier...laki dawno u nas nie było! Koleś nawet z kontuzją poświęca się dla klubu bardziej niż niektórzy zdrowi.
Też mi się nie podobało to co zrobił, ale widać, że Kante też szybko zrozumiał to co zrobił pod wpływem ogromnych emocji i sportowej złości! Ochłonął, przeprosił i sprawa załatwiona. jeszcze miał pecha, że jakiś durny kamerzysta szukał sensacji... dobrze że pod prysznic za nim nie wszedł. Lekcja na przyszłość dla niego i dla kolejnych. Kante potrzebuje Legii, a Legia Kante.

I przestańcie kozaczyć, jakbyście sami dali się zabić za barwy! 90% z Was jakby była sama i gdzieś na szlaku by miała pecha,to by barwy oddała z pełnymi portami!!!
A tutaj k.... każdy heros i największy obrońca barw! Jak tacy z Was gieroje, to do bojówki i napier... się za barwy.

Kante dostał za swoje na początku drugiej połowy, więc nie wyobrażam sobie, że będzie się to za nim ciągnęło! Dobrze że Vuko czuje ten klub i czuje, że cała Polska tylko czeka na takie sensacje aby tylko nas osłabiać.
Jak najszybciej niech wraca na boisko, ewentualnie oficjalne przeprosiny pod trybuną, bardziej dla Jose, aby czuł że dostaje drugą szansę i niech dalej robi dla klubu to co do tej pory.

odpowiedz
Tomek Mokotów - 23.06.2020 / 12:42, *.play-internet.pl

@Po(L)noc:

Taaak, nie ma różnicy między spotkaniem kogoś kto chce ci wybic zęby by zabrać koszulkę a kopaniem koszulki ze złości...

Ehhh... szkoda pisać, gównoburza trochę... ale to tylko pokazuje powszechna prawdę, sa piłkarze z jajami i są bez mózgu.

odpowiedz
olew - 24.06.2020 / 09:06, *.vectranet.pl

@Po(L)noc: Masz rację !!! i masz szczęście , bo mnie skasowali redaktorzy, strażnicy rewolucji

odpowiedz
adams - 24.06.2020 / 17:37, *.plus.pl

@Po(L)noc: 100% racji.

odpowiedz
Singspiel - 23.06.2020 / 11:12, *.plus.pl

Jak to jest, ze kiedy Jedza jest na boisku, to wygrywamy, a kiedy elektryczny Mati to baty?

odpowiedz
ben - 23.06.2020 / 20:17, *.inetia.pl

@Singspiel: Mimo że Jędza w każdym meczu łapie głupią żółtą kartkę lub zalicza zagrania jak junior.

odpowiedz
Bodek - 23.06.2020 / 10:05, *.virginm.net

Moim zdaniem Liquinas też zasłużył na plus, a jeśli chodzi o Martinsa, to minus jest zbyt surową oceną.

odpowiedz
Błażej - 23.06.2020 / 09:42, *.telnaptelecom.pl

Ten minus dla Kante to jakiś pomnik kibolstwa-bezmózgostwa

odpowiedz
xman - 23.06.2020 / 09:34, *.play-internet.pl

Nie żebym bronił Kante-go, bo sam mu nawrzucałem z trybuny, ale musimy wziąć pod uwagę fakt, że on na tej koszulce miał też swoje nazwisko, które sponiewierał, a tego raczej świadomie by nie zrobił. Oczywiście parę liści i zapominamy o sprawie. Nawet sam se może zrobić samo ukaranie.

odpowiedz
Jeżyk1916 - 23.06.2020 / 09:17, *.atman.pl

Tutaj Martina minus, a w artykule o punktach Martina zagrał dobry mecz. Heh dobrze przynajmniej, że nie pisał tych dwóch artykułów jeden pan

odpowiedz
olew - 23.06.2020 / 08:48, *.vectranet.pl

Jose wracaj do zdrowia i składu ! lada moment mistrzostwo, feta, puchary. LEGIA TO POTĘGA !

odpowiedz
Artur - 23.06.2020 / 08:47, *.play-internet.pl

Kanye obyś już nie zagrał w Legii

odpowiedz
Raduk - 23.06.2020 / 08:03, *.plus.pl

Kante -------- i won z Legii!

odpowiedz
Dawid91 - 23.06.2020 / 07:46, *.cyfrowypolsat.pl

Minus dla kante- idiotyzm w czystej postaci.
Ludzie weźcie się nauczcie że to są najemnicy przychodzą do fabryki odbebniaja swoje dostają hajs i tyle.
To że wy szanujecie swój klub itp to nie znaczy że jakiś piłkarz ma też tak robić.
Teraz sobie przypomnijcie ile razy szlag was trafiał przez szefa w firmie i najchętniej napluli byście mu w twarz itp - podobna rzecz możliwe że czuł Kante. Doznał też kontuzji-Więc to liczy się z pauzą i brakiem gry. Ale co wy grube tłuste janusze możecie o tym wiedzieć skoro jedynym sportem dla was to wyjście po Królewskie i darcie ryja na przystankach.

Rozwala mnie takie ściskanie tyłka o taką błahostkę. Typ zapierdziela ostro a wąsate janusze z wywalonym brzuchem już kręcą wąsem. Ciekawe ile razy wy wracając z roboty rzucaliscie firmową koszulka firmy "Januszex" na podłogę w domu. Elo

odpowiedz
Torex - 23.06.2020 / 08:01, *.orange.pl

@Dawid91: skąd ty się tu wziąłeś?! Porównujesz naszą miłość do klubu, naszą pasję do rzucania koszulką firmy?! Kto cię zatrudnił do pisania takich bzdur? Wynoś się do swojego "januszexa" i nie zaśmiecaj tego forum.

odpowiedz
Skandal - 23.06.2020 / 08:08, *.centertel.pl

Takie komentarze jak ten @Dawid91 powinny być z automatu kasowane przez moderację, bo jaki normalny kibic chodzący na mecze napisałby, że piłkarz nie musi szanować klubu?
Albo zwykły debil, albo jakiś płatny najemnik internetowy do pisania głupot. Innej opcji nie ma.

odpowiedz
Pablo33 - 23.06.2020 / 08:36, *.centertel.pl

@Dawid91: Dawid ma rację. Tylko trzeba z oczu znieść klapki, jakoby Legia była całym światem dla wszystkich. Piłkarz jest to profesjonalny zawód - zmienia kluby tak jak pracownik zmienia firmy, w których jest zatrudniony. Robi dobre wyniki, ma szanse na awans. A logo drużyny jest dla nieprzywiązanego piłkarza z jakimś klubem dokładnie jak logo korporacji. Jakbyście pracowali w T-Mobile i kopnęli koszulkę to właśnie dokładnie tyle znaczyło dla każdego piłkarza, który kopnął koszulkę klubu. Klub to firma, piłkarz to pracownik, a herb to firmowe logo. Wake up.

odpowiedz
ryskogra - 23.06.2020 / 09:10, *.51.142

@Torex: jesteś baranem. Widać że piłkę znasz tylko z ekranu. Nie masz pojęcia co czuje ambitny piłkarz po odniesieniu kontuzji.

odpowiedz
Dawid91 - 23.06.2020 / 09:43, *.cyfrowypolsat.pl

@Skandal: kasowane? Komuny Ci brak i cenzury baranie? Spójrz na to logicznie o ile potrafisz. Legia to firma taka jak np. jakąś kancelaria czy inna - Kante to pracownik w Legii tak jak prawnik w kancelarii. Prawnik za zadanie ma reprezentować godnie firmę na spotkaniach biznesowych czyli Kante na meczach. Natomiast po wyjściu z biura pracownik o firmie może myśleć co chce i robić z logo firmy co chce. Tak samo Kante.

odpowiedz
Dawid91 - 23.06.2020 / 09:49, *.cyfrowypolsat.pl

@Torex: kolego nikt ci nie zakazuje kochać Legii. Tylko miej świadomość w tym swoim ograniczonym ptasim móżdżku że na świecie nie tylko Legia istnieje dla Kante. To nie jest jego matka że jest jedyna. To jest jego pracodawca. Tak jak ty robisz w jakiejś firmie tak on robi w Legii. Tak jak ty - on też ma źle dni w pracy. Tak jak ty w tym złym dniu rzucisz sterta papierów na podłogę z logo firmy w której pracujesz tak on rzucił koszulkę z logo Legii. Zrobił to przed kamerami świadomie? Nie. Nawołuje do bojkotu Legii lub mówi jakąś nieprawdę nt klubu? NIE. Wiec zluzuj dzieciaku z tonu, bo nie każdy może kocha swojego pracodawcę tak bardzo jak ty kochasz Legię.
Spójrz na to trochę szerzej.

odpowiedz
Torex - 23.06.2020 / 10:15, *.orange.pl

Jakiekolwiek porównywanie przez przedmówców Legii do zwykłej firmy tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że nie piszą tego prawdziwi kibice, a wynajęte dziwki. Z mojej strony koniec dyskusji - nie do zobaczenia na stadionie :)

Piszcie sobie co chcecie w internecie - tyle właśnie możecie. Życie szybko was zweryfikuje już w sobotę.

odpowiedz
Sputnik 44 - 23.06.2020 / 12:51, *.vectranet.pl

@Torex: chłopcze na Łazienkowską chodzę już ponad 30 lat. Zrozum, że określenie Legia-firma dotyczy tylko piłkarzy a nie Ciebie. I określenie to jest prawdziwe. Przez te 30 lat ja na stadionie byłem zawsze i bezinteresownie a takich pracowników przewinęły się setki jak nie tysiące. Zluzuj trochę, pomyśl a jak się posuniesz w latach i swoje przeżyjesz to zrozumiesz, że Twoi adwersarze mają sporo racji...

odpowiedz
Tomek Mokotów - 23.06.2020 / 13:16, *.chello.pl

@Dawid91:

Pusty jesteś, korpoludzik i pokolenie Facebooka?

Skoro dla ciebie Legia to zwykła firma rozumiem, że idziesz tam gdzie lepiej? Dzisiaj Legia, jutro Polonia?

Nie? To skończ z durnymi przykladami.

Druga sprawa: Kante to tylko wynajęty pracownik. Ale MA SZANOWAĆ w każdej chwili coś co dla innego nie jest tylko firmą.

Jesli jest coś na czym zależy paru tysiącom osob na trybunach to jego psim obowiązkiem jest przynajmniej tego nie szargać.

Rozumiesz to czy za trudne dla korpobiurwy?

A wswoim ograniczonym ptasim móżdżku jak zwróciłeś się do innego kibica miej świadomość, że jakbym zbluzgał matkę Kantego to chyba źle by zareagował. Prawda?
Miałby prawo? Choć przeciez dla kogoś innego to żadna matka.

Powtórzę, co ci odpisal powyżej: do niezobaczenia na trybunach

odpowiedz
Tomek Mokotów - 23.06.2020 / 13:25, *.chello.pl

@Sputnik 44:

Mylisz się kolego. Określenie "twoja matka" pasuje tylko do jednej kobiety co nie daje mi podstaw, żeby ją np.zwyzywać, prawda?

Pracownik ma zachowywać się godnie nawet w korporacji, która nikogo nie interesuje. Yu w firmie o nazwie Legia mamy do czynienia z fanami i sympatykami .

Czujesz różnicę? Kupisz sobie za 100 zł koszulkę Coca coli i szalik z jej barwami? Pojedziesz do Katowic na piknik zorganizowany przez tę firmę? A do Luksemburga?

Naprawdę trzeba to tłumaczyć? Naprawdę?


odpowiedz
Głos rozsądku - 23.06.2020 / 14:53, *.play-internet.pl

@Torex:
O czym wy w ogóle gadacie. Nawet przez ulamek sekundy schodząc do szatni Kante nie myslał źle o Legii. Nie miał na celu obrazić klubu/kibiców/trenera.

odpowiedz
Dawid91 - 23.06.2020 / 18:44, *.cyfrowypolsat.pl

@Tomek Mokotów: a ty pokolenie instagrama?

Pusto widzę masz w głowie. Rozmawiamy tu o Kante nie o mnie więc czemu ciągle tłuku nawiązujesz do mnie?
Jeśli Kante uzna że Polonia będzie lepsza to tam przejdzie i ty będziesz miał tu g...o do gadania czaisz? Bo dla niego to są dwie firmy zatrudniające pracowników. Dlaczego piłkarze uciekają do Chin itp? Bo tamtejsze kluby płacą większy hajs. To jest biznes kumasz? A ty jeszcze wierzysz w ideały piłkarskie dodatkowo zza granicy. Rozumiem wychowanek Legii, ale nie najemnik do tego z obcego państwa.

Haha "ma szanować" weź, bo jeszcze się Kante przestraszy... To co on musi to wie tylko on, a nie jakiś szarak z trybuny nakazujący mu oddanie wobec klubu. To jest jego indywidualna sprawa oraz jego odpowiedzialność za to co zrobił. Zaznaczę ci że nie uważam żeby to co zrobił było w porządku. Ale też nie można z tego kręcić afery. Zakazane prawnie to nie jest tak jak np bezczeszczenie barw narodowych. Więc baranie zluzuj gacie bo ci samarę od piwska wybije bardziej.

Twój tok rozumowania - im więcej ludzi popiera dana rzecz tym trzeba ją tym bardziej szanować. Ostro masz powalone w bani. Pierwszy lepszy przykład - socjalizm. Pełno ludzi popiera i co, wynika z tego że mam szanować również socjalizm?

odpowiedz
BP - 24.06.2020 / 10:02, *.com.pl

@Dawid91: każdym swoim wpisem potwierdzasz że lepiej mądrze milczeć niż głupio gadać... więc zamilcz bo się kompromitujesz :)

odpowiedz