Aleksandar Vuković - fot. Marcin Banaszkiewicz
REKLAMA

Konferencja przed Śląskiem

Vuković: Pracowaliśmy nad skutecznością

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

- W trakcie przygotowań do meczu dbamy o wszystkie detale. Niezależnie od tego, jaki osiągnęliśmy wynik we wcześniejszym spotkaniu, to charakterystyka przygotowań się nie zmienia. Standardową procedurą jest to, że w tygodniu ćwiczymy również skuteczność - powiedział przed meczem ze Śląskiem Aleksandar Vuković.

Trudny wybór napastnika
- Nie jest dla mnie problemem, kiedy muszę decydować, jakie ustawienie będzie lepsze dla drużyny. Gorzej jest wtedy, kiedy pole manewru się zawęża poprzez odniesione kontuzje. Obecna sytuacja w ataku jest lepsza niż była tydzień czy dwa tygodnie temu. Możemy wybierać pomiędzy kilkoma rozwiązaniami, pomiędzy Jose Kante czy Tomasem Pekhartem. To na pewno cieszy.

Rosołek i Novikovas wrócili do treningów
- Maciej Rosołek i Arvydas Novikovas ćwiczą już normalnie z resztą drużyny. Potrzebują jednak oczywiście jeszcze czasu i kilku treningów, aby dojść do optymalnej formy. W tej chwili nasza sytuacja kadrowa jest bardzo dobra, ale może być jeszcze lepsza, kiedy do zdrowia wróci Radosław Cierzniak. Jest już coraz bliżej pełnego treningu. Cały czas czekamy również na powrót Williama Remy'ego. Ta dwójka nie może jeszcze brać udziału w treningach grupowych.

Zmiany w europejskich pucharach
- Pogodziłem się już z tym, że są zmiany w rundach eliminacyjnych europejskich pucharów. Na razie jednak staram się o tym zbytnio nie myśleć. Przed nami mecz ze Śląskiem w rundzie finałowej, a w niej każde spotkanie jest dla nas takim małym finałem. Tutaj również każde spotkanie jest niezwykle istotne. Cały czas powtarzam zawodnikom, że najważniejszy jest dla nas każdy najbliższy przeciwnik.

Cholewiak pomógł rozpracować Śląsk?
- Nie naciskam i nie oczekuję od żadnego zawodnika, aby mi pomagał i dowiadywał się, co dzieje się w jakimś innym zespole. Nie o to tutaj przecież chodzi. Mamy wiedzę na temat tego jak gra Śląsk i jak dobrym i groźnym jest zespołem. Chcę, żeby Mateusz przede wszystkim skupił się na dobrej grze.

fot. Piotr Kucza / FotoPyKfot. Piotr Kucza / FotoPyK

Jędrzejczyk zagrożony dwumeczową pauzą
W tym sezonie zawodnik obejrzał już 11 żółtych kartek i w przypadku kolejnego napomnienia będzie musiał pauzować dwa mecze. - Mamy to z tyłu głowy. Początek rundy finałowej chcieliśmy zacząć z naszym kapitanem. Liczę na to, że w niedzielę wyprowadzi nasz zespół na murawę i spędzi na niej 90 minut. Jesteśmy jednak świadomi zagrożenia dwumeczową pauzą.

Transfery
- Zbliża się okno transferowe i nad wzmocnieniami pracują w klubie odpowiedni ludzie. Oczywiście ja również mam wiedzę i informację na temat poszczególnych zawodników, którzy mogliby być dla nas przydani w przyszłym sezonie, ale to zostawiam na razie na drugim planie. W tej chwili najważniejszy jest najbliższy miesiąc. Walczymy o trofea i to jest dla nas priorytetem.

Występy młodzieży
- W najbliższych meczach nie można spodziewać się żadnych niespodzianek w kontekście występu młodych zawodników. Mamy piłkarzy, którzy od dłuższego czasu występują u nas w składzie. Jeszcze okaże się, czy ktoś dostanie szanse w tym sezonie. Trudno spodziewać się jednak, aby miało to miejsce w meczu decydującym o mistrzostwie Polski.

Kibice
- Mamy to szczęście, że już w drugim meczu na naszym stadionie po tej przerwie będziemy mogli grać przed kibicami. To będzie inna sytuacja niż miała miejsce przeciwko Arce. Wierzę, że nasi kibice odpowiednio nas wesprą nawet wówczas, kiedy będzie ich na stadionie nieco mniej. Kiedy graliśmy z Arką, to cały czas czułem wsparcie kibiców, chociaż trybuny były puste. Duch tego stadionu jest odczuwalny, co ma znaczenie kiedy rozgrywane są tutaj mecze. Cieszymy się, że już w niedzielę będziemy mieć naszych kibiców na stadionie.

- Jasnym jest, że wolałbym teraz siedzieć w sali z dziennikarzami i rozmawiać z nimi w sposób bezpośredni. Liczę, że niedługo będzie to możliwe. Na razie musimy pogodzić się z taką sytuacją jaką mamy. Wierze, że niedługo nastanie już normalność.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (30)

+dodaj komentarz
WL - 21.06.2020 / 16:04, *.tpnet.pl

Grad goli! LEGIA 4-2 Slask !!!

odpowiedz
GL - 21.06.2020 / 16:02, *.tpnet.pl

P.Trnerze punktujemy Slask do oporu! Powodzenia !!!

odpowiedz
WL - 21.06.2020 / 14:42, *.tpnet.pl

Czy LEGIA wypunktuje Slask jak Lech Piasta ?

odpowiedz
Farme(L) - 20.06.2020 / 22:38, *.virginm.net

A pary dziś zagrały jak powinny... bałem się, że mogą się podłożyć...

odpowiedz
Gwiazdę i dobrego Napadziora !!! - 20.06.2020 / 21:48, *.com.pl

W Legii w składzie brakuje gwiazdy , takiej jaką był OFOE . Zawodnika , który jakby nie szło zespołowi wziąłby grę na siebie . Dobrego napastnika w sumie też brak , co widać po klasyfikacji strzelców w czubie tabeli próżno kogoś z Legii szukać .

odpowiedz
Matt - 21.06.2020 / 00:14, *.tpnet.pl

@Gwiazdę i dobrego Napadziora !!!: Gdyby Nikolić nie odszedł wtedy zimą, to na wiosnę byłyby ze 2-3 dwucyfrówki. Ofoe wystawiał po kilka-kilkanaście patelni na mecz, ale z wykończeniem była tragedia. I tak kończyło się po 5:0. Był Ljuboja, był właśnie Nikolić i masę innych, ale nikt nie mijał rywali jak pachołków, tylko Ofoe. W XXI wieku oczywiście.

odpowiedz
kkk - 21.06.2020 / 10:55, *.vectranet.pl

@Matt: dla mnie Ljuboja był o klasę lepszy niż Ofoe,mijał wszystkich też jak tyczki a do tego miał charyzmę i potrafił zespół zmotywować żeby zapi.rdalali na 120%,przy nim nawet kucharczyk zajebiście wyglądał,juz nie wspomnę o tych piętkach z Radoviciem co odwalał,przecież to magia była

odpowiedz
: ) - 20.06.2020 / 14:09, *.amazonaws.com

Gdybyśmy grali każdy mecz jak przy 7:0 z Wisłą, to dla mnie mogą jedynie trenować skoki w DSJ - 30 minut dziennie.

odpowiedz
... - 20.06.2020 / 14:46, *.master.pl

@: ) : tyle, że niestety Wisła specjalnie oddała ten mecz

odpowiedz
SF - 20.06.2020 / 13:51, *.tpnet.pl

Sanogo poszedl w odstawke i bedzie to samo co z Carlitosem wiec wystarczy ze jest dwoch do wyboru a w jednym meczu strzelil na wejscie natomiast w drugim nic wiec wystarczy !!

odpowiedz
Hugon - 19.06.2020 / 23:12, *.vectranet.pl

A gdzie Sanogo nic nie wspomina o 3 napastniku ,czyżby 2 Carlitos.

odpowiedz
Int - 20.06.2020 / 07:36, *.com.pl

@Hugon: ma dwóch napastników, którzy dużo dali Legii. Sanogo jako rezerwowy , niech dostaje minuty i zasluzy

odpowiedz
GL - 19.06.2020 / 21:24, *.tpnet.pl

Gornika balismy zeby nie przegrac wysoko co moglo sie zdarzyc a Slaska nie powinnismy wiec 4-0 spokojnie LEGIO !!

odpowiedz
Arek - 19.06.2020 / 21:03, *.master.pl

Czy tren9ng to nadal 45min dziennej gry w dziada?

odpowiedz
Czwarty Pasek Na Dresie - 20.06.2020 / 10:58, *.vectranet.pl

@Arek: nie no, jeszcze trucht dookola boiska.

odpowiedz
SF - 19.06.2020 / 20:13, *.tpnet.pl

Zobaczymy jak to bedzie wygladac w meczu !!

odpowiedz
jarekk - 19.06.2020 / 19:17, *.metrointernet.pl

W obecnej drużynie widzę dwóch zaangażowanych, Karbownik i Cholewiak.
Dla tego Czecha czy np. Martinsa legia to degradacja. Kilku innych emerytów chce tylko w zdrowiu doczekać sportowej emerytury. Kante, Sanogo ambitni ale pewnego poziomu nie przeskoczą. Cyganie z byłej Jugosławii mają coś z głową i nigdy nie wiadomo czy czegoś nie odwalą.
Na ekstraklapę a na pewno na słabiutki Śląsk to wystarczy.

odpowiedz
garry - 20.06.2020 / 13:04, *.chello.pl

@jarekk:
Strasznie głupi wpis kolego. Kante wiele razy pokazał w tym w Płocku że podnosi poziom ligi. O piłkarzach z Bałkanów w ten sposób to chyba może pisać jakiś rasistowski cymbał, chyba z tamtych stron najwiecej mieliśmy bardzo dobrych graczy zagranicznych ale co tam, takie "cyganie odwali" fajnie brzmi, a że kogoś może niesprawiedliwie dotknąć; to nic dla ćwokadziamka.

odpowiedz
Gizior - 19.06.2020 / 18:31, *.alfa-system.net

Nie robiłbym dramatu po meczu z zabolami wiadomo taka porażka boli ale byliśmy ewidentnie lepsi tylko brakło skuteczności widać po ilości strzałów i dośrodkowań... Trzeba wrócić na swój tor l!

odpowiedz
Matt - 21.06.2020 / 00:11, *.tpnet.pl

@Gizior: Moim zdaniem brakowało Kante od początku. Mamy kilku dobrych piłkarzy, ale pod bramką to chyba tylko on potrafi podjąć naprawdę dobre, często nieszablonowe decyzje. Luquinhas przesunięty na środek dął mi dużo nadziei, jednak jakoś w tym rozwoju trochę się zatrzymał. Jest to samo co z Guilherme. Fajnie się ogląda, dobra technika, czasem coś strzeli, ale w polu karnym zachowuje się raczej losowo.

odpowiedz
M@c - 19.06.2020 / 17:57, *.chello.pl

Czy to nie były słowa naszego prezesa, że w Polsce nie opłaca się być mistrzem?

odpowiedz
Władeczek - 19.06.2020 / 15:35, *.netfala.pl

Vuko ja mam dla was dobrą radę. Wygrajcie ten mecz w ładny sposób tak, żeby oko się ucieszyło faken.

odpowiedz
Barto(L) - 19.06.2020 / 15:32, *.tpnet.pl

Ja mam pytanie, czy orientujecie się co się dzieje z legijnymi mediami społecznościowymi. Niedawno na twitterze brakło 300 osób do 300 tys. followersów, teraz brakuje 900 osób. Na facebooku spadło o killkadziesiąt tysięcy i wciąż nie możemy dobi do miliona. Ktoś się orientuje o co tu chodzi, bo nie znam się specjalnie na mediach społecznościowych?

odpowiedz
miet - 20.06.2020 / 12:34, *.amazonaws.com

@Barto(L): no ja sie za to znam.
maja wyj...ane na to.
pozdro

odpowiedz
Michał - 19.06.2020 / 14:56, *.plus.pl

Vuko ja też mam 42 lata na karku jak Ty i tyle włosów na głowie co Ty a podobno na mądrej głowie włosy nie rosną więc wierzę w Twoją mądrość i filozofię gry naszej LEGII i taktykę na mecz ze Śląskiem i szacunek do każdego przeciwnika ale MISTRZ MUSI!MUSI BYĆ TYLKO JEDEN!LEGIA WARSZAWA!Bo to nasza miłość i szacunek i radość po zwyciestwach!!! CAŁA LEGIA ZAWSZE RAZEM!!!Więc kiełbasy w górę i po zwycięstwa Panowie!!!Jedziemy na pełnej w tych ostatnich meczach po sławę po MISTRZA po nowe zapisy w historii Polskiej Ekstraklasy!!!Pozdrawiam wszystkich LEGIONISTÓW

odpowiedz
A ja mam 49 - 19.06.2020 / 17:25, *.t-mobile.pl

@Michał: i włosy

odpowiedz
Michał - 19.06.2020 / 18:08, *.plus.pl

@A ja mam 49 : Haha dobre pozdrawiam

odpowiedz
A ja mam 49 - 19.06.2020 / 23:44, *.vectranet.pl

@Michał: Trzymaj się bracie ,wszystkiego dobrego

odpowiedz
... - 19.06.2020 / 14:40, *.master.pl

Nad skutecznością? W każdym meczu widać brak skuteczności.

odpowiedz
dziq - 19.06.2020 / 14:56, *.lukman.pl

@...: taa... szczególnie w meczu z arką ;]

odpowiedz