fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

32. kolejka Ekstraklasy. Spadek ŁKS-u, kolejna porażka Piasta

Mishka, źródło: Legionisci.com

We wtorek rozegrane zostały mecze grupy spadkowej. W Kielcach Korona nie sprostała Rakowowi, a w Gdyni Arka pokonała Zagłębie. W starciu Wisły z Krakowa z tą z Płocka lepsza okazała się "Biała Gwiazda". Z Ekstraklasy spadł ŁKS Łódź, który przegrał u siebie z Górnikiem. Piast uległ na wyjeździe Lechii Gdańsk 0-1. Legia po remisie z Jagiellonią Białystok umocniła się na pozycji lidera.

32. kolejka:
Korona Kielce 0-1 Raków Częstochowa
Arka Gdynia 3-2 Zagłębie Lubin
ŁKS Łódź 1-3 Górnik Zabrze
Wisła Kraków 1-0 Wisła Płock
Lechia Gdańsk 1-0 Piast Gliwice
Jagiellonia Białystok 0-0 Legia Warszawa
Lech Poznań 0-0 Pogoń Szczecin
Śląsk Wrocław 3-2 Cracovia

Aktualna tabela Ekstraklasy
Terminarz i wyniki Ekstraklasy
Klasyfikacja strzelców

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (19)

+dodaj komentarz
Wolfik - 24.06.2020 / 22:43, *.mm.pl

Strata punktów przez wszystkie trzy czołowe drużyny mnie nie dziwi. Status zachowany, co przybliża nas do celu. A rywale jeszcze się potkną.

odpowiedz
Kaktus - 24.06.2020 / 19:55, *.tpnet.pl

Haha. Piast goni jak szalony... Znowu w plecy :)

odpowiedz
Wolfik - 24.06.2020 / 20:03, *.mm.pl

@Kaktus: Jak przewidywałem. To może nie być kolejka liderów.

odpowiedz
M@c - 24.06.2020 / 17:59, *.chello.pl

Ciekawe kto dziś w Lechii dostanie czerwoną kartkę.

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!!! - 24.06.2020 / 12:08, *.btcentralplus.com

Stal Mielec i Radomiak na miejsce LKS a nie te panienki z PBB i Warty Poznan.

odpowiedz
... - 24.06.2020 / 20:00, *.master.pl

@MIODUSKI OUT !!!!!: PBB chciało mieć zgodę z ksp.

odpowiedz
Znawca :) - 24.06.2020 / 10:05, *.tpnet.pl

A więc w grupie spadkowej wszystko jasne...
Spadają ŁKS, KORONA, ARKA

PS: Fryzjer byłby dumny !!

odpowiedz
Pawel - 24.06.2020 / 08:10, *.orange.pl

To teraz LKS przez 5 kolejek bedzie "rozdawal karty" w grupie spadkowej

odpowiedz
Filip - 24.06.2020 / 20:15, *.111.202

@Pawel: juz nie ma co rozdawac. Spadaja koronawirusy i sledzie

odpowiedz
Misza_Praga - 24.06.2020 / 05:24, *.plus.pl

Szkoda patrząc kto może awansować, no ale jak się nic nie gra to trzeba spaść ,solidna Polska marka której szkoda bo potrzeba takich drużyn na poziomie E-klapy

odpowiedz
olewa - 23.06.2020 / 11:43, *.vectranet.pl

wygramy z białą i z piastem, to mistrzostwo jest, potem dwójka dogrywa ligę i puchar (wkurzeni wyposzczeni to będą zapieprzać) , reszta na urlopy i we wrześniu puchary, dziwny ten rok ...

odpowiedz
siewca plotek - 23.06.2020 / 10:09, *.futuro.pl

Podobno do zdobycia jest jeszcze 18 pkt.
Czyli drugi Piast może mieć max 71.
Oznacza to, że Legii na dziś brakuje 9 pkt do Mistrzostwa.
Gdzieś po drodze odstawią drugie Zabrze.
Moim zdaniem feta na Łazienkowskiej na meczu z Craxą.
Czuwaj!

odpowiedz
Pawełek - 23.06.2020 / 10:15, *.netfala.pl

@siewca plotek: Bankowo gdzieś odpier...lą drugie Zabrze. Nie ulega wątpliwości. Najlepiej niech to będzie w Gdańsku, kiedy sprawa mistrzostwa będzie już rozstrzygnięta :-)

odpowiedz
Tomek - 23.06.2020 / 10:37, *.113.189

@siewca plotek: W 6 meczach które zostały, drugi Piast aby być mistrzem musi zdobyć 11 punktów więcej niż Legia, a trzeci Lech 12 punktów więcej (przy odrobieniu przez Piasta 10 punktów a przez Lecha 11 punktów, to Legia będzie mistrzem) więc sprawa mistrzostwa jest już pozamiatana

odpowiedz
PiotrŻo(L)iborz - 24.06.2020 / 22:46, *.play-internet.pl

@siewca plotek: zostało 15 po tej kolejce. Czyli wystarczy wygrać z Piastem w Sobotę i mamy mistrza. Do zobaczenia na meczu.

odpowiedz
SF - 23.06.2020 / 09:48, *.tpnet.pl

LEGIO walczymy o zwyciestwo a w najgorszym wypadku o remis !!

odpowiedz
Gienek - 23.06.2020 / 09:39, *.netfala.pl

Jeśli wygramy w Biedastoku to w sobotę możemy świętować mistrzostwo. A może powtórka sprzed 2 lat i świętowanie mistrza w Poznaniu za 2 tygodnie? Też byłoby git :-) Tak czy inaczej ze spokojem podchodzę do meczu na Podlasiu.

odpowiedz
Wolfik - 23.06.2020 / 10:10, *.mm.pl

@Gienek: Wszystko będzie zależeć od dyspozycji dnia. Jaga to taka drużyna, która punktuje niemal identycznie u siebie czy na wyjazdach, chociaż ostatnio lepiej im na wyjazdach idzie. Generalnie to jedna z drużyn ze zwyżką formy, chociaż wiadomo jak to jest z drużynami z naszej Ex. Zwycięstwo jak najbardziej w zasięgu Legii.

odpowiedz
Tomek - 23.06.2020 / 10:39, *.113.189

@Gienek: Lepiej w Poznaniu i znowu parówy będą miały k... dość.

odpowiedz