fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Kontuzji ciąg dalszy...

Zerwane ścięgno Sanogo, kolejny uraz Novikovasa, bez Kante do końca sezonu

Woytek, źródło: przegladsportowy.pl, Legionisci.com

Kontuzje nie omijają piłkarzy stołecznego klubu. Jak już informowaliśmy na ponad pół roku z gry wypadł Marko Vesović, długa przerwa czeka także Vamarę Sanogo, który w niedzielę zerwał ścięgno Achillesa. Francuz dopiero wrócił do gry po zerwanym w lipcu 2019 więzadle w kolanie.

Jak informuje Przegląd Sportowy, do końca sezonu z gry wykluczony będzie także Jose Kante. W spotkaniu ze Śląskiem Gwinejczyk skręcił staw skokowy i czeka go sześć tygodni przerwy.

Ze składu na dwa tygodnie wypadł także Arvydas Novikovas, który naciągnął mięsień płaszczkowaty łydki. Tuż przed wznowieniem rozgrywek Litwin także leczył uraz i nie był brany pod uwagę przy ustalaniu składu aż do meczu z Górnikiem Zabrze.

Izabela Koprowiak z Przeglądu Sportowego dodała na Twitterze także, że trener Aleksandar Vuković nie będzie mógł skorzystać z Mateusza Praszelika. Nadal nadal kontuzjowany jest także Williama Remy.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (56)

+dodaj komentarz
Ktoś tam - 26.06.2020 / 21:07, *.play-internet.pl

Co wogóle robi w LEGII sanogo.??

odpowiedz
Ktoś tam - 26.06.2020 / 21:03, *.play-internet.pl

@Radek: Nowikowas to tylko sam nie wypał, jak Obradovivć.
Tylko coś tam zagrał i nawet coś tam strzelił.

odpowiedz
bronek49 - 25.06.2020 / 17:20, *.chello.pl

tego Sanogo i Nowikowasa to podleczyć i sprzedac to są szklani zawodnicy i żadnego pożytku z nich nie będzie

odpowiedz
srakovic - 25.06.2020 / 11:56, *.orange.pl

Zajebistych tam musza miec lekarzy i ludzi od przygotowania. Pewnie najlepszych pozwalnial pan prezes podczas medialnej pandemii glupoty.

odpowiedz
Kris - 25.06.2020 / 10:40, *.chello.pl

Duch dr Machowskiego

odpowiedz
garry - 25.06.2020 / 10:10, *.centertel.pl

czy oni mają wogóle ciała sportowców czy nasz sztab nie umie ich przygotować?
przecież to jakaś tragedia
w tym sporcie wiadomo że można złapać kontuzję w kontakcie z przeciwnikiem, ale taki wysyp kontuzji z dala od przeciwnika... pech czy amatorszczyzna?

odpowiedz
noajak - 25.06.2020 / 05:59, *.144.102

Panie Mioduski prosze pomyslec o zmianie centrum szkoleniowego w sanatorium ;). Gwarantowane pelne oblozenie.

odpowiedz
ADAMOWICZ ALE NIE PAWEŁ - 25.06.2020 / 05:12, *.centertel.pl

Abdebde niech wraca do zaglebia

odpowiedz
Marcel - 24.06.2020 / 23:53, *.t-mobile.pl

W takim razie trzeba z powrotem ściągnąć Kucharczyka :-)

odpowiedz
Radek - 24.06.2020 / 23:03, *.orange.pl

Novikovas to ma w ogóle coś zdrowego?

odpowiedz
Kibic - 24.06.2020 / 22:25, *.icpnet.pl

Wszyscy nagle są takimi ekspertami od fizjologii? Ludzie którzy się na tym znają ostrzegali, że po takiej przerwie może być dużo kontuzji.

odpowiedz
Mrok - 24.06.2020 / 22:43, *.chello.pl

@Kibic: Tylko w Legii była przerwa?

odpowiedz
gazza - 24.06.2020 / 19:06, *.inetia.pl

Dla mnie Kante to może mieć już kontuzję ze dwa lata , płakać nie będę !

odpowiedz
PLBBOY - 25.06.2020 / 10:21, *.227.22

@gazza: milcz durniu.

odpowiedz
Ija Pokorski - 24.06.2020 / 17:51, *.play-internet.pl

JOSE KANTE 27 września 1990 29 lat
VAMARA SANOGOO 22 kwietnia 1995 25 lat 91 minut na boisku w barwach Legii
INAKIASTIZ 5 listopada 1983 36 lat nowy kontrakt
RADOSŁAW CZERŻNIAK 24 kwietnia 1983 37 lat
MARCO VESOVIĆ 28 sierpnia 1991 28 lat jedyny pozytyw ale 8 m-cy z głowy
WILLIAM REMY 4 kwietnia 1991 29 lat
TOMAS PEKHART 26 maja 1989 31 lat,
IGOR LEWCZUK 30 maja 1985 35 lat,
DOMAGOJ ANTOLIĆ 30 czerwca 1990 29 lat ostatnio na plus
ARVYDAS NOWIKOWAS 18 grudnia 1990 29 lat
ARTUR JĘDRZEJCZYK 4 listopada 1987 32 lata ale to nasz chłopak serducho ma
MATEUSZ CHOLEWIAK 5 lutego 1990 30 lat,
ANDRE MARTINS 21 stycznia 1990 30 lat
IJA POKORSKI 09 wrzesień 1978 42 lata kontrakt w trakcie negocjacji z Miodkiem!!!!!

Potem się dziwimy że kontuzje , roczne absencje , dramaty i kaska za free - nie rozumiem takiej polityki może miodek szykuje ekipę na ligę Weteranów....
Na razie są wyniki za - chwilę po pupci dostaniemy od każdego wiek robi swoje a co lepszy młody daje dyla i tyle ....
Dziś Legia Mistrz ale perspektywy nieciekawe...

odpowiedz
kibic79 - 24.06.2020 / 19:25, *.virginm.net

@Ija Pokorski: wymieniłes 28 , 29 i 30 latków to nie weterani tylko dobry wiek na gre ! lech wprowadził za duzo młodych do 1 składu i od kilku lat ma problem z walką o mistrza ! musi być równowaga miedzy młodymi a starymi ! doswiadczenie i spryt nabiera sie z wiekiem tego na treningu nie wyrobisz ! Cieżniak hest wiecznie rezerwowym jak i astiz ( na wszelki wypadek ) jedynie Lewczuk gra bo zasługuje na to !

odpowiedz
Ija Pokorski - 24.06.2020 / 21:27, *.play-internet.pl

@kibic79: Wymieniłem faktycznie grajków pod i po trzydziestce mając na myśli podatność na kontuzje ...doświadczenie oczywiście po ich stronie .
Długo nie trzeba czekać i mamy kolejnego z listy bo Pekhart z urazem..

odpowiedz
atmosferic - 25.06.2020 / 12:00, *.orange.pl

@Ija Pokorski: powiedz to Robertowi Lewandowskiemu 32 lata i bije zyciowy rekord goli w sezonie... Problemem nie jest wiek jak masz 30 lat, a zle przygotowanie albo czasem pech bo mozesz zle stanac i sobie krzywde zrobic, albo ktos ci wejdzie i zrobi. Kontuzje miesniowe to zle przygotowanie na pewno. Sanogo byc moze za wczesnie wszedl do gry.

odpowiedz
Ija Pokorski - 24.06.2020 / 17:51, *.play-internet.pl

JOSE KANTE 27 września 1990 29 lat
VAMARA SANOGOO 22 kwietnia 1995 25 lat 91 minut na boisku w barwach Legii
INAKIASTIZ 5 listopada 1983 36 lat nowy kontrakt
RADOSŁAW CZERŻNIAK 24 kwietnia 1983 37 lat
MARCO VESOVIĆ 28 sierpnia 1991 28 lat jedyny pozytyw ale 8 m-cy z głowy
WILLIAM REMY 4 kwietnia 1991 29 lat
TOMAS PEKHART 26 maja 1989 31 lat,
IGOR LEWCZUK 30 maja 1985 35 lat,
DOMAGOJ ANTOLIĆ 30 czerwca 1990 29 lat ostatnio na plus
ARVYDAS NOWIKOWAS 18 grudnia 1990 29 lat
ARTUR JĘDRZEJCZYK 4 listopada 1987 32 lata ale to nasz chłopak serducho ma
MATEUSZ CHOLEWIAK 5 lutego 1990 30 lat,
ANDRE MARTINS 21 stycznia 1990 30 lat
IJA POKORSKI 09 wrzesień 1978 42 lata kontrakt w trakcie negocjacji z Miodkiem!!!!!

Potem się dziwimy że kontuzje , roczne absencje , dramaty i kaska za free - nie rozumiem takiej polityki może miodek szykuje ekipę na ligę Weteranów....
Na razie są wyniki za - chwilę po pupci dostaniemy od każdego wiek robi swoje a co lepszy młody daje dyla i tyle ....
Dziś Legia Mistrz ale perspektywy nieciekawe...

odpowiedz
Gepetto - 24.06.2020 / 17:38, *.chello.pl

Sprzedać ich wszystkich, bo wiecznie kontuzję. W innych klubach ich wyleczą i nie będą mieć problemów na sportowej emeryturze w normalnym funkcjonowaniu.
Jedynie Praszelika zostawić, bo raczej gorszy od litwina nie będzie, a swój, mniejszy kontrakt i jeszcze chcę mu się grać ale znając życie pójdzie gdzieś indziej gdzie będzie grał i lament znowu będzie.
Za kasę z obcokrajowców zainwestować w profesjonalny sztab medyczny...

odpowiedz
Lampart - 24.06.2020 / 17:22, *.ostnet.pl

Oprócz dwóch graczy pozostali nie grają i łapią kontuzję to jakieś nieporozumienie wiem że teraz łatwo o L4 ale pracowników co cały czas chorują to się zwalnia

odpowiedz
Alex Bielany - 24.06.2020 / 17:21, *.chello.pl

Moim zdaniem Kante nic nie jest po prostu teraz nie chcą go wypuszczać na boisku zeby znowu przypału nie było

odpowiedz
lob - 24.06.2020 / 17:20, *.chello.pl

To wszystko przez tego rudego dzbana z pzpn, który nie pozwolił na pięć zmian w trakcie meczu...........pogonić tego dziada jak najszybciej...........

odpowiedz
jasiek - 24.06.2020 / 17:26, *.play-internet.pl

@lob: dokładnie, ale przecież za jego czasów...

odpowiedz
quad74 - 24.06.2020 / 17:09, *.chello.pl

Tragedia... Dwa tygodnie gry i jedna trzecia drużyny w szpitalu...
Jeśli sprzedadzą teraz Karbo, to już będzie kryminał.

odpowiedz
Hiszpan - 24.06.2020 / 17:00, *.play-internet.pl

Jak się nazywa ten amator od przygotowania fizycznego???

odpowiedz
Misiek 75 - 24.06.2020 / 16:57, *.vectranet.pl

Walczymy o mistrza ,puchar Polski,może o ligę mistrzów lub ligę Europy a tu kluczowi piłkarze kontuzje ,na Boga ja się pytam non stop kontuzje.Z czego to wynika ,może przetrenowanie i organizm nie wytrzymuje ,jak my mamy grać o najwyższe cele jak paru kluczowych zawodników wypada ze składu .A atak ,zostaje tylko Pekhart !!!!!Masakra .Jeżeli zawodnicy mają łapać takie kontuzje to kim grac się pytam ?

odpowiedz
Arek - 24.06.2020 / 17:16, *.tpnet.pl

@Misiek 75: to wynika z krótkiego okresu przygotowawczego, trwającego 3 tygodnie po dwóch miesiącach bez gry. Zaczęło się z grubej rury, bo od meczów co 3 dni. I temat gotowy. A jak czytam znawców wyzywających Bortnika od amatorów, to nie wiem, czy się śmiać, czy płakać.

odpowiedz
Wolfik - 24.06.2020 / 19:11, *.mm.pl

@Arek: Jednak są kluby w których takich problemów nie ma.

odpowiedz
Książę Nocy - 24.06.2020 / 16:42, *.inetia.pl

Sztab = amatorzy.

odpowiedz
L - 24.06.2020 / 16:21, *.centertel.pl

szpital

odpowiedz
Artur - 24.06.2020 / 16:17, *.t-mobile.pl

Kante, obyś nie zagrał już w Legii!!!!

odpowiedz
Rum - 24.06.2020 / 16:22, *.t-mobile.pl

@Artur: obys Ty się nigdy nie pojawił na trybunach Legii!!!!

odpowiedz
Benii - 24.06.2020 / 17:31, *.plus.pl

@Rum : przecież on nigdy nie był

odpowiedz
Danet - 24.06.2020 / 15:39, *.centertel.pl

@lob: Kante!? Temu Panu mówimy żegnaj!!!!

odpowiedz
Johny - 24.06.2020 / 16:02, *.chello.pl

@Danet: tobie mówimy żegnaj!!!!

odpowiedz
Władeczek - 24.06.2020 / 15:22, *.netfala.pl

Już po majstrze faken...

odpowiedz
ACAB - 24.06.2020 / 16:01, *.t-mobile.pl

@Władeczek: weź koło i p się w czoło faken.

odpowiedz
1916 - 24.06.2020 / 16:03, *.t-mobile.pl

@Władeczek: Ty hanysie w Warszawie jest mistrz ,majstra to masz na budowie.

odpowiedz
Wolfik - 24.06.2020 / 20:16, *.mm.pl

@1916: To nie hanys. Co najwyżej krojcok, chociaż też mi nie pasuje.

odpowiedz
Masz rację - 25.06.2020 / 23:53, *.play-internet.pl

@Władeczek: Po majstrze u was w Poznaniu, u nas w Warszawie mistrz w niedzielę.

odpowiedz
Miłosz - 24.06.2020 / 15:17, *.vectranet.pl

No i dobrze. Zagraniczni piłkarze to w większości szrot. Dawać szanse dla młodych wychowanków!

odpowiedz
WETERAN - 24.06.2020 / 15:53, *.chello.pl

@Miłosz: Młodzi wychowankowie to poziom Legii II, czyli III liga.

odpowiedz
News⚽️Legia - 24.06.2020 / 14:50, *.17.125

Zarzád Legii nieoficjalnie postanowił nie przedłużać kontraktòw z wiecznymi kontuzjowanymi grajkami,z wyjátkiem Kante I Vesovića a Sanogo ma ostatniá szanse..reszta good bay!

odpowiedz
Snowman - 24.06.2020 / 14:42, *.plus.pl

Jakie trzeba mieć umiejętności, aby na rozbieganiu po meczu, w którym się nie grało zerwać achillesa ... O litwinie to już nie ma co się rozpisywać - kolejny szklany... a może to boisko jest do dupy przygotowane, że tyle kontuzji?

odpowiedz
Kuba - 24.06.2020 / 16:33, *.t-mobile.pl

Przechodzą takie ulewy, że nawet najlepsze boiska są niczym wielka kałuża, mimo systemów odprowadzania wody.
Dyrektor sportowy powinien rozglądać się za szerszą ławką, więcej zmienników potrzeba, no i bramkarza (faken).

odpowiedz
lob - 24.06.2020 / 14:29, *.chello.pl

Zostawić Vesovica i Kante.........Reszcie chorym co chwila, podziękować. ( Remy, Novikovas, Sanogo )
Jak nie serce to kostka lub wiązadło i.t.p. Nic w Legii z nich już nie będzie.
Rozwiązać kontrakty, wypłacić kasę i szukać zdrowych piłkarzy, bo ci tylko miejsca blokują.
Legia to nie Sanatorium i nie Bank. Za leżenie to po wypłatę do ZUS- u.
To pechowcy, zdarza się, ale trzeba się z nimi rozstać. Piłkarze - szklanki.

odpowiedz
lob - 24.06.2020 / 14:31, *.chello.pl

@lob: Kante zostawić pod warunkie, że się pokaja i zrozumie, że herb Legii się całuje, a nie kopie.............

odpowiedz
Kris - 24.06.2020 / 14:18, *.vectranet.pl

ale szpital

odpowiedz
Luk - 24.06.2020 / 14:14, *.centertel.pl

Ciekawe kim zagramy w el. Pucharów

odpowiedz
prezes - 24.06.2020 / 14:09, *.centertel.pl

prezio jagi robi deale zycia ,sprzedaje typów ktorzy sa ogórkami ;p novikowas kolejny , do odstrzału raczej

odpowiedz
Adi - 24.06.2020 / 14:07, *.orange.pl

Sprzedać tego Sanogo, bo to kabaret już.

odpowiedz
Z Sosnowca - 25.06.2020 / 08:28, *.play-internet.pl

@Adi: ale jak Ci strzelił bramkę z Arką i to nie z 5metrow to skakałeś z zachwytu?! Nie jego wina że zerwał, być może za wcześnie go dopuścili do gry... Sanogo to kawał dobrego zawodnika, jasne że nie pokazał 100% swoich możliwości ale takie życie. Jak w robocie zlamiesz nogę i wezmiesz L4 to też Ci maja podziękować?

odpowiedz
luckyb - 24.06.2020 / 14:05, *.inetia.pl

To by było tyle z występów Kante w Legii. Nie do zobaczenia przy Ł3.

odpowiedz
MP.J ( L ) - 24.06.2020 / 15:49, *.chello.pl

@Autor: wracaj na stronę swego klubiku

odpowiedz