Aleksandar Vuković - fot. Maciej Frydrych / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja przedmeczowa

Vuković: Piastowi należy się szacunek

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

- Nie chcę komentować plotek łączących go z przejściem do nas. Mogę jednak powiedzieć, że na tę chwilę jest to czołowy lewy obrońca w naszej lidze. Gdyby nie to, że jest jeszcze Michał Karbownik, to być może byłby nawet najlepszy - powiedział na konferencji przed meczem z Piastem Gliwice Aleksandar Vuković, odnosząc się tym samym do ostatnich medialnych plotek łączących Filipa Mladenovicia z Legią.

Sytuacja kadrowa
- Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że ostatnia przerwa w rozgrywkach jest nietypowa. Mieliśmy skrócony czas przygotowań, a same mecze były bardzo intensywne, ponieważ każdy jest dla nas ważny i w każdym dajemy z siebie wszystko. Wiedzieliśmy, że istnieje ryzyko odniesienia kontuzji. Z drugiej strony też jest tak, że kilku chłopaków jest bardziej podatnych na urazy, dlatego są na nie bardziej narażeni. Musimy sobie z tym poradzić. Nie możemy się tym zamartwiać. Jest trochę tak, że niezależnie od okresu przygotowawczego, to kontuzje zawsze będą się zdarzały. Niestety, to jest w piłce normalne.

- Jeśli chodzi o atak, to będziemy szukać nowych rozwiązań. Oczywistym jest, że każdy trener chciałby mieć większe pole manewru i samych zdrowych graczy, ale nie zawsze tak jest. Zadowalające jest to, że Tomas Pekhart nie będzie wyłączony z gry na długi okres czasu. Przeciwko Piastowi zapewne jeszcze nie zagra, jednak później będzie już do naszej dyspozycji. Inaczej sprawy mają się z Vamarą Sanogo i Jose Kante, którzy nie zagrają do końca sezonu.

- Szymon Włodarczyk trenuje z nami od tygodnia. To młody i utalentowany chłopak, a my w zależności od sytuacji i wymagań będziemy jeszcze z młodych graczy korzystać. Z młodymi zawodnikami trzeba postępować ostrożnie i podobnie będzie również w jego przypadku.

Piast niewygodny rywalem
- W tym sezonie dwukrotnie przegraliśmy z Piastem i Pogonią. Piast to przeciwnik, którego bardzo szanuję, ponieważ to już drugi rok z rzędu, kiedy potwierdzają wysoką formę. To m.in. zasługa pracy trenera Fornalika, że w ubiegłym roku wywalczyli mistrzostwo, a w tym cały czas o nie walczą. Należą im się słowa uznania. Nie podchodzę jednak do najbliższego meczu patrząc na niego przez pryzmat historii. Z danym zespołem można wygrać 100 razy, a za 101 razem się potknąć.

Świętowanie w niedzielę?
- W niedzielę piłkarze będą mieli wolne, ponieważ za nimi intensywny tydzień. Najprawdopodobniej również poniedziałek będzie dla nich dniem odpoczynku. Natomiast ja w niedzielę na pewno obejrzę mecz Ekstraklasy. Szczególnie dlatego, że przeciwko Lechowi zagramy już zaraz po meczu z Piastem. Nie planujemy wspólnego oglądania tego spotkania. Na razie skupiamy się na Piaście, a także na treningach w przyszłym tygodniu.

Cierzniak wróci do kadry meczowej?
- Radek od początku tygodnia jest już w normalnym treningu. Po ostatnich zajęciach podejmiemy decyzję, jak będzie wyglądała nasza kadra meczowa. Przeciwko Piastowi między słupkami zagra Radek Majecki.

Powrót Remy'ego
- Willy jest teraz w procesie powrotu do normalnego treningu. Cały czas ćwiczy indywidualnie. Cieszy mnie to, że wygląda coraz lepiej. Być może na boisko wróci jeszcze w tym sezonie. Cały czas wykonuje kawał ciężkiej pracy ze sztabem. Ja i on mamy nadzieję na to, że wróci do zdrowia jak najszybciej.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (23)

+dodaj komentarz
velvr - 27.06.2020 / 11:38, *.143.116

Piast pokazuje jak dramatycznie słabe są tuzy polskiej ekstraklapy ( Legia, Lech itd ). Klub ma pewnie 1/10 budżetu Legi o ile nie mniej, 1/5 reszty wielkich naszej ligi a i tak każdy może dostać od nich wp.....ol na boisku. Drużyna posklejana z odpadów, niechcianych, młodych powyciąganych z niższych lig i 4 ligowych Hiszpanów. Siła trenera się kłania. I taką robotę trzeba szanować. Zgadzam się z Vukovicem

odpowiedz
xxx - 27.06.2020 / 09:11, *.t-mobile.pl

Astiz dobry kolega i dostał kontrakt aby Vuko teczkę nosić zamiast pracować w innej roli .

odpowiedz
... - 27.06.2020 / 10:46, *.master.pl

@xxx: czegoś innego się spodziewałeś po vuko?

odpowiedz
xxx - 27.06.2020 / 09:08, *.t-mobile.pl

Nie uwierzę ,że Slisz jest w lepszej formie niż Andre ,sam się zweryfikował ! I gdzie tak sprawiedliwość Panie Vuko .Przyznaj się że masz zamiar go odpalić !

odpowiedz
xxx - 27.06.2020 / 09:02, *.t-mobile.pl

Asekurant i tyle !On powinien być rozliczany za awans do pucharów , brak awansu po raz drugi za jego czasów powinno oznaczać pożegnanie ! Nic na razie wielkiego nie gramy ,słabi przeciwnicy i dobra kondycja fizyczna tyle i tylko tyle ,ale w Europie to nie wystarczy ,tam trzeba grać w piłkę Dzida na Czecha nie wystarczy a przy braku jakości ala Malarz w bramce odziera z marzeń o grupie nie tyle L.M a L.E .Przy przywiązaniu do wyrobników w składzie a nie jakości sukcesów nie widzę Panie Vuko !

odpowiedz
News⚽️Legia - 26.06.2020 / 23:18, *.57.6

Skończ z tá ostrożnościá ..to chyba twoja słaba strona,od tego wolno młodzi wchodżà,mecz z Piastem to mecz ważniejszy w życiu dla młodego napadziora a nie dla ciebie ...Włodarczyk!✨⚽️✨

odpowiedz
jim - 26.06.2020 / 22:42, *.tpnet.pl

3:0 a potem to możemy nawet ich szanować

odpowiedz
Matt - 26.06.2020 / 22:15, *.tpnet.pl

Ciekaw jestem co Vuko wymyśli w ataku. O ile z Jagą trzeba było klecić na prędce, to teraz coś już na pewno w tej głowie kombinuje :)

odpowiedz
Brzostu - 26.06.2020 / 22:07, *.play-internet.pl

Piastowi należy się wpier...

odpowiedz
kami(L)praga - 26.06.2020 / 21:42, *.vectranet.pl

piastowi na(L)eża sie brawa za to jak graja i mimo tego ze 15 innych klubow ma łatwiejsza droge to oni maja wyniki i poukładany skład na lige szkoda tylko ze osiagaja sukces i po sezonie traca 3/4 skladu wyporzyczeni wracaja itp bo naszej lidze przydala by sie drużyna w Europie

odpowiedz
kami(L)praga - 26.06.2020 / 21:16, *.vectranet.pl

Szacunek to sie na(L)eży
1 Miro Radowić
2 Jacek Zielinski
3 Leszek Pisz
4 Bartosz Karwan
5 Jacek Bednarz
6 Tomasz Sokołowski
7 Sylwester Czereszewski
8 Jerzy Podbrożny
9 Dariusz Czykier
10 Dicson Choto
11 Jacek Magiera
a to 2 zestawienie ludzie ktorzy walecznoscia pomagali i maja Mój Szacun
1 Marek Saganowski
2 Cezary Kucharski
3 Wojciech Szala
4 Jakub Rzeżniczak
5 Michał Kucharczyk
6 Marek Jóżwiak
7 Artur Jedrzejczyk
8 Tomasz Kiełbowicz
9 Jakub Wawrzyniak
10 Ivica Vordoljak
11 Jan Mucha
brak 2 graczy (Legend klubu ale nie mialem okazji ich ogladac na żywo)
Vuco nie łapiesz sie do żadnej 11 jesteś na miejscu 12 za J.M

odpowiedz
... - 26.06.2020 / 23:18, *.master.pl

@kami(L)praga: vuko i szacunek? Może wobec powstańców? Jak w rocznicę wyskoczył w dresie.

odpowiedz
kami(L)praga - 26.06.2020 / 23:39, *.vectranet.pl

@...: Vuko nie jest Polakiem nasza historia go nie dotyczy kazdy ubiera sie ta k jak uważa przynajmniej nie robi wszystkiego na pokaz
sa tacy co na pokaz pokazuja jacy to nie sa wspaniali a w rzeczywistoci poza kwiatami wygladem tylko media i opinia publiczna znika to pluja na historie i zwiazanych z tym ludzi wiec nie uważaj ludzi robiacych pod publike za autorytet

odpowiedz
tekken (L) - 27.06.2020 / 08:28, *.chello.pl

@kami(L)praga: Powiedziałbym,że trzebaby dodać wielu piłkarzy jeszcze do tej listy: Dziekanowski, Kosecki, Kowalczyk, Mosór, Mięciel, Budka, Cyzio, Mandziejewicz, Wieszczycki, Sokołowski, Wróblewski, Włodarczyk i tak pewnie doszlibyśmy do paru setek piłkarzy Legii, którym napewno należny się szacun. Już z wcześniejszych pokoleń nie podaję.

odpowiedz
Autor - 27.06.2020 / 10:21, *.master.pl

@kami(L)praga: czyli jadąc do Serbii mam prawo mówić, że mam ich w d.. e - przecież będę tylko turystą

odpowiedz
tekken (L) - 26.06.2020 / 21:15, *.chello.pl

Vuko, aby wzmocnić zespół przed pucharami brałbym dwóch tanich sprawdzonych w naszej lidze piłkarzy z Korony (pewnie poleci), którzy wniosą coś do Legii: Kiełba i Forsela. Tu nie ma co się zastanawiać, jak chcemy coś pograć, a pewnie nie ma kasy na dobre transfery.

odpowiedz
Władeczek - 26.06.2020 / 20:12, *.vectranet.pl

Vuko faken zna się na futbolu tyle co mój wuefista w Pcimiu Dolnym faken. Ja bym zagrał dwoma napastnikami ultraofensywnie wtedy Piast spuchnie i nie będzie wiedział co się dzieje. Wtedy Legia by zrobiła bam bam bam i już 3:0 do przerwy pozamiatane a później zmiany i grać młodzikami i oszczędzać siły na następne mecze. Gramy na Ł3 a tu każdy, nawet Real powinien mieć kleksa na majtach wychodząc na boisko przy tej wrzawie i dopingu.

odpowiedz
Wiem co mówię - 26.06.2020 / 20:54, *.chello.pl

@Władeczek: real to miał kupę w gaciach na bank

odpowiedz
Trec - 26.06.2020 / 23:07, *.chello.pl

@Władeczek: weź się zamknij frędzlu

odpowiedz
Go4goal - 27.06.2020 / 16:23, *.centertel.pl

@Władeczek: No to sobie zagraj. Zostań trenerem i sobie zagraj. Ale najpierw zistań trenerem. A póki co przestań p......ć głupoty!

odpowiedz
Juri - 26.06.2020 / 19:50, *.inetia.pl

Olek szanować to możemy Zagłębie Sosnowiec.

odpowiedz
wrt - 26.06.2020 / 20:31, *.play-internet.pl

@Juri:Co ma wspólnego z piłką taki komentarz i czemu ma służyć ? Chcesz żeby trener mówił ,że gardzi przeciwnikiem i nienawidzi wszystkich ? Jemu chodziło o podejście czysto sportowe i szacunek dla pracy ich trenera i drużyny , rywali trzeba szanować jeśli chce się cokolwiek osiągnąć.

odpowiedz
Juri - 26.06.2020 / 21:03, *.inetia.pl

@wrt : trochę dystansu.
Z fartem. (L)

odpowiedz