Dariusz Mioduski i Mateusz Morawiecki - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Premier odwiedził Legia Training Center

Woytek, źródło: Legionisci.com

W piątkowe popołudnie do ośrodka treningowego Legii Warszawa w Książenicach przyjechał premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu spotkał się z prezesem Dariuszem Mioduskim, obejrzał wnętrze ośrodka oraz boiska. Następnie odbyło się krótkie spotkanie z dziennikarzami.

Dariusz Mioduski zapowiedział, że oficjalne otwarcie obiektu odbędzie się 20 lipca, czyli dzień po zakończeniu rozgrywek ligowych. - Mam nadzieję, że przyjedziemy tu wtedy z pucharem za mistrzostwo Polski - powiedział prezes.

- Jestem w szczęśliwy, że mogę powitać wszystkich w progach najnowocześniejszego tego typu obiektu w tej części Europy. Tej inwestycji nie dało by się zrobić bez współpracy i wsparcia instytucji państwowych. Składam podziękowania panu premierowi, Ministerstwu Sportu, Bankowi Gospodarstwa Krajowego. Współpraca to klucz do osiągania tego typu sukcesów. To projekt transformacyjny dla Legii i polskiej piłki. Jest to projekt nie tylko sportowy, ale także edukacyjny. Nasi wychowankowie będą uczeni jak odpowiednio się odżywiać, jak stosować technologię. Mają stąd wyjść gotowi na to, by funkcjonować w nowoczesnym świecie - dodał Mioduski.

- Polska piłka to wspaniała przeszłość. Jak patrzę na takie instytucje jak ta, które kształcą piłkarzy to widzę, że przed polską piłką jest jeszcze lepsza przyszłość. Jestem przekonany, że dzięki takim ośrodkom będziemy mogli tworzyć coraz lepszą infrastrukturę do kształcenia piłkarzy i odnosić zwycięstwa na arenie europejskiej. To jest nasza droga do sukcesu polskiego sportu - przez inwestycje, infrastrukturę, trenerów - po to, żeby trafić do serc młodych sportowców, żeby oni odnosili później sukcesy - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

W sumie na budowę ośrodka Legia otrzymała 24 mln zł od państwa oraz kredyt w Banku Gospodarstwa Krajowego. Pełna lista:
- pierwsza dotacja 11 mln zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki
- druga dotacja 10,65 mln zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki
- dotacja 1,2 mln zł z Ministerstwa Rozwoju na Centrum Badawczo-Rozwojowe LegiaLab
- trzecia dotacja 1,2 mln zł z Ministerstwa Sportu

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (92)

+dodaj komentarz
Mario - 28.06.2020 / 00:20, *.chello.pl

Chcę pogratulować prezesowi Mioduskiemu i jednocześnie podziękować jako kibic wykonania tak trudnego w realizacji projektu. Pięknie! Jednoczesnie życzę dalszego rozwoju i niech takie osrodki powstają w Polsce. Niech polska piłka bedzie silna i owocna w talenty piłkarskie.

odpowiedz
biały - 27.06.2020 / 14:33, *.centertel.pl

Po co tyle jadu i fałszu w niektórych głowach!? Super Legia! Super Premier! Brawo Legia! Brawo Polska!

odpowiedz
Mamamija - 29.06.2020 / 01:15, *.virginm.net

@biały: super premier? Wow to ładnie masz... Nie, nie jestem platfusem

odpowiedz
tekken (L) - 27.06.2020 / 10:39, *.chello.pl

Ładnie to wygląda :). Fajnie, że premier odwiedził. Mordy nie kłócić się tylko budować i wspierać potęgę Legii i polskiej piłki w Europie.

odpowiedz
Matt - 27.06.2020 / 08:13, *.tpnet.pl

Dajcie już spokój z tą polityką. Prezes spotkał się z aktualnym premierem, nie dlatego, że to Pisowiec. Gdyby u władzy był Tusk, to spotkałby się z nim. I bardzo dobrze.

odpowiedz
freez - 27.06.2020 / 03:39, *.chello.pl

ej skoro daliśmy z własnych portfeli 24 mln to się nie dziwię, że ktoś przyjechał sprawdzić jak zostały wydane.
I zajebiście

odpowiedz
Jano - 27.06.2020 / 08:33, *.orange.pl

@freez: O i to jest bardzo mądry wpis pozdro

odpowiedz
M775 - 26.06.2020 / 23:50, *.orange.pl

Widać, że ekipa kodziarskich trolli skończyła już pracę, ostatni komentarz z "pojazdem" na obecny rząd miał miejsce 2 godziny temu i od tej pory cisza. Nie będę wchodził w żadne dywagacje polityczne, ale poziom agitacji jest tak niski, że nie rozumiem czemu moderator tego nie kasuje. Ostatnio jak toczyłem tutaj merytoryczną dyskusję o sensie używania masek na stadionie to moje wiadomości zostały usunięte a takie niskie poziomem zaczepki polityczne jakoś pozostają. Chyba to już nie ten portal co kiedyś.

odpowiedz
Jimmy L - 27.06.2020 / 00:21, *.d1-online.com

@M775: ten portal od dawna skręcił w Lewo mnie to już nie dziwi taka Lewacka moda, niech chociarz spróbują być obiektywnymi bo są inni co myślą i czują inaczej przecierz mamy Demokrację a nie kodziarski terror

odpowiedz
ToJeAmelinium. - 27.06.2020 / 10:49, *.plus.pl

@Jimmy L: Ale zaraz możemy nie mieć demokracji, wszystko ku temu zmierza, socjalizm powraca w wydaniu jakiego jeszcze u nas nie było.

odpowiedz
Alex Morgan - 27.06.2020 / 12:27, *.t-mobile.pl

@ToJeAmelinium.: Narodowy Socjalizm

odpowiedz
Limak - 27.06.2020 / 12:53, *.centertel.pl

@ https://www.sport.pl/sport/1,65025,5709249,460_mln_od_Rady_Miasta_na_stadion_Legii.html

odpowiedz
ToJeAmelinium. - 27.06.2020 / 13:00, *.plus.pl

@Alex Morgan: Racja.

odpowiedz
Jimmy L - 26.06.2020 / 22:49, *.d1-online.com

Jak czytam te komentarze to naprawde szkoda tych chłopaków i dziewczyn z Powstania Warszawskigo walczyli i umierali po to żeby po45tym stalin na czołgu z czerwoną gwiazdą mógł osiedlic swoich czewonych pobratynicow, Legia była jest i będzie Pariotyczna czy to sie wam czerwonym podoba czy nie

odpowiedz
.... - 27.06.2020 / 10:19, *.t-mobile.pl

@Jimmy L: Gdzie tu masz czerwonych Oni walczyli za wolność i zato zeby każdy z nas mógł powiedzieć co myśli dla Ciebie jest już za późno chłopcze

odpowiedz
syrenka - 26.06.2020 / 22:18, *.orange.pl

Takiego ataku na Warszawę jaki jest od 5 lat nie było od lat 80. Przedstawiają Warszawę jako źródło zła i deprawacji....o co chodzi? Warszawa zawsze stanowiła problem dla okupantów...

odpowiedz
Alan - 26.06.2020 / 22:50, *.t-mobile.pl

@syrenka
Czasy sie zmieniają. .... wystarczy popatrzeć kto naszym miastem włada od tylu lat..... i nawet 2 tys kibiców zagorzałych nie pomaga a wręcz nawet szkodzi. ....

odpowiedz
ROSOMAK - 26.06.2020 / 23:54, *.chello.pl

@Alan: Pytanie w czym ma pomóc .......

odpowiedz
(L)egijny - 26.06.2020 / 22:07, *.centertel.pl

To jest dramat ile na stronie (L) przebywa dziwnych osób:( jak można nie pamiętać widelca, jak można nie pamiętać ciągłego zamykania trybun... mam nadzieje, ze to tylko gimba. Co trzeba mieć w głowie, żeby popierać miłośnika NS2, przyjmowania lekarzy i inżynierów z Afryki oraz pracy aż do śmierci. No chyba, ze komuś tak bardzo podobał się relaks na paletach przy Bankowym...

odpowiedz
Autor - 26.06.2020 / 22:17, *.datapacket.com

@(L)egijny: To internetowa bojówka kod-u szaleje, żeby normę dla tuska wyrobić.

odpowiedz
Fan (L) - 26.06.2020 / 23:13, *.tpnet.pl

@(L)egijny:
Dokładnie tak jak piszesz. Nie wiem, czy tu piszą zwykle opłacane platfusowe trolle, czy też ludzie którzy nie wiedzą np nic o akcji widelec. Jeśli nie wiecie, to spytajcie się Grzesia Schetyne, on juz wam powie na czym ta akcja polegała. No chyba, że chcecie też zapierniczać do końca życia, to głosujcie na Rafaua. Przy okazji (oczywiście nie od razu) wzbogacą też stopniowo Warszawę, cała Polskę zresztą o przybyszów z Syrii i tym podobnych panstw. Zobaczymy co wtedy powiecie....

odpowiedz
Franko(L) - 26.06.2020 / 22:01, *.t-mobile.pl

Czy ktoś panuje na tym forum?
Czy to jest portal Legii Warszawa czy sfrustrowanych prawicowo lewicowo centrowych debili???
Moderatorze obudź się i zrób z tym porządek!
Tylko Legia!!!

odpowiedz
Alan - 26.06.2020 / 21:58, *.t-mobile.pl

Czekam na transparent. ..... Wkoncu jesteśmy w tym Mistrzami .. nie straszny nam wirus ani nawet ebola itp itp.

odpowiedz
:) - 26.06.2020 / 21:46, *.chello.pl

Miałem głosować na Rafała Dudę ale ostatecznie przekonał mnie Stanisław Żółtek, ten do Siary podobny.

odpowiedz
Warszawiak - 26.06.2020 / 22:27, *.datapacket.com

@:) : Chociaż głupi nie jest i np. w sprawie szczepień zgadzam się z Nim w 100 procentach. Słabe plecy ma i jest tylko egzotyką tych wyborów. Ale gościa z muchą na głowie pokonał:-)

odpowiedz
anty_trzaskowski - 26.06.2020 / 21:26, *.play-internet.pl

przecież mioduski to kodziarz

odpowiedz
...... - 27.06.2020 / 10:26, *.t-mobile.pl

@anty_trzaskowski: To ok zagra na dudzie .......

odpowiedz
Radomiak - 26.06.2020 / 21:18, *.orange.pl

Można sie spierac o politeyke socjalną, czy zagraniczna tego rządu, dla przypomniania Kibicowanie teraz i za czasów tóska..

odpowiedz
SNS - 26.06.2020 / 21:46, *.play-internet.pl

@Radomiak: Dla mnie jedyna różnica jest taka że bilety są trochę droższe, ale inflacja to normalna rzecz. Mi nikt nie przeszkadzał w kibicowaniu ani wtedy ani teraz (czasy koronawirusa pomijam).

odpowiedz
Gdzie leży hągkąg? - 26.06.2020 / 21:48, *.chello.pl

@Radomiak: tak, kibicowanie to rzecz najważniejsza na świecie..

odpowiedz
WiernyKibicZwycięskichDrużyn. - 27.06.2020 / 10:52, *.plus.pl

@Radomiak: Ale raczej nie można się spierać że jesteś analfabetą, zainwestuj w słownik, bo ciężko zrozumieć co bełkoczesz.

odpowiedz
R - 27.06.2020 / 15:23, *.orange.pl

@SNS: Z perspektywy kibica przed Tv, faktycznie nic sie nie zmieniło, tylko Piwo ci podrożało.
Obejrzyj Bunt Stadionów..

odpowiedz
R - 27.06.2020 / 15:26, *.orange.pl

@Gdzie leży hągkąg? : Ktoś kiedys powiedział, że kibicowanie Piłka nożna to najważniejsza sprawa, wśród spraw nieważnych..
To forum kibicowskie, dlatego nawiązanie było w tej tamatyce.

odpowiedz
R - 27.06.2020 / 15:29, *.orange.pl

@WiernyKibicZwycięskiNajwyżej
Co najyzej dyslektykiem, na co mam zaświadczenie od logopedy, i jak chcesz to zwine w rulonik, a Ty wsadz sobie w oko, dziadu! :)

odpowiedz
Żmija - 27.06.2020 / 15:48, *.vectranet.pl

@R: w moich czasach nie było dyslektyków tylko głąby...

odpowiedz
R - 27.06.2020 / 23:01, *.orange.pl

@Żmija : Minąłeś się z żartem.
skoro pamiatasz stare czasy, to powiedz to na trybunie, nie na necie..

odpowiedz
Mieszko - 26.06.2020 / 21:06, *.jaslo.pl

Tusk was widelcem kuł a tu taka kasa na nasz Klub! Dalej macie klapki na oczach?

odpowiedz
Jimmy L - 26.06.2020 / 20:44, *.d1-online.com

Nasz wspaniały prezydent Warszawy jest Lepszy odbudowal Skre buduje 3 linie metra w czasie pandemi nie pobierał opłat za parkowanie w Centrum. Jest samodzielny nie jakieś tam układy z Sorosem dla mnie poprostu super

odpowiedz
ty(L)ko - 26.06.2020 / 20:37, *.com.pl

Ciekawe za co loki się sprzedał.
Pinokio zaraz będzie ujadał że to jego dzieło.
Się q..rwy dobrały.
Spie..alac z Legii

odpowiedz
Matigol - 26.06.2020 / 20:26, *.orange.pl

Ten sk....ały premier musiał się oczywiście polansować i ogrzać w blasku fleszy tuż przed otwarciem naszego ośrodka. Dobra kiełbasa wyborcza w imieniu naszego, obecnego (pożal się Boże) prezydenta. El Loko już naprawdę nie ma komu d...lizać. Pisiory - z dala od Naszej Legii !!!

odpowiedz
Warszawiak - 26.06.2020 / 21:02, *.datapacket.com

@Matigol: Tylko, że gdyby nie pieniądze od tego rządu ośrodek trudniej byłoby zbudować, geniuszu...

odpowiedz
Traktor - 27.06.2020 / 09:46, *.190.232

@Matigol: Stul gębę kodziarski durniu

odpowiedz
.... - 27.06.2020 / 10:04, *.t-mobile.pl

@Traktor: Inteligencja powala w tych wypocinach

odpowiedz
kibolo - 26.06.2020 / 20:07, *.orange.pl

No i fajnie. A w niedzielę #pierwszatura :)

odpowiedz
WoLa - 26.06.2020 / 20:07, *.227.70

Psy szczekaja a karawana jedzie dalej... i zajedzie bardzo daleko przy tym poziomie szczekania:)

odpowiedz
Alex Bielany - 26.06.2020 / 19:17, *.centertel.pl

E tam, Tusk orlyky na pastwiskach porobił maładiec!

odpowiedz
G - 26.06.2020 / 17:45, *.chello.pl

na boisku chodzą w maseczkach, a na konferencji stoją obok bez nich. Co za głupota.

odpowiedz
artekketra - 26.06.2020 / 17:43, *.centertel.pl

Raz się sk. — na zawsze k. zostaniesz...

odpowiedz
j - 27.06.2020 / 01:08, *.play-internet.pl

@artekketra: urzekła mnie twoja historia

odpowiedz
Jarokonet - 26.06.2020 / 17:40, *.metrointernet.pl

Nie mogę nawet na to patrzeć .

odpowiedz
. - 26.06.2020 / 19:25, *.142.128

@Jarokonet: a ja mogę

odpowiedz
Javan - 26.06.2020 / 17:39, *.gov.pl

Przypominam tylko iż Pan Premier jest kibicem Śląska Wrocław a Prezydent Cracovii. Pan Morawiecki jedynie na czas kampanii przychylnym okiem zerknął na Akademię Legii

odpowiedz
BB - 26.06.2020 / 17:25, *.play-internet.pl

Brawo Prezes! Brawo Premier!

odpowiedz
Żmija - 26.06.2020 / 19:51, *.vectranet.pl

@BB: Brawo Prezes, premier żenada!

odpowiedz
Kamzel - 26.06.2020 / 16:51, *.ip-51-75-56.eu

Szczerze mówiąc jestem zdziwiony, że Premier nie wspomniał o tym, że to On założył Legię;)

odpowiedz
Szkoda czasu na takie lansy bez znaczenia z jakiej delikwent byłby partii - 26.06.2020 / 16:46, *.com.pl

Drugi Jaki z szalikiem Legii tylko przed kamerami

odpowiedz
Pupuś - 26.06.2020 / 16:44, *.chello.pl

Ciekawe co w zamian za poparcie oferował?

odpowiedz
:) - 26.06.2020 / 21:49, *.chello.pl

@Pupuś: 3 i pół euro

odpowiedz
wiLanowiak - 26.06.2020 / 16:34, *.chello.pl

Pinokio na lansik przyjechał. Jeszcze nie było aż tak zakłamanego premiera!

odpowiedz
Aaron - 26.06.2020 / 16:32, *.chello.pl

Aż mnie krew zalewa!!!

odpowiedz
Po(L)ubiony - 26.06.2020 / 16:35, *.chello.pl

@Aaron: Chyba denaturat!

odpowiedz
Lu - 26.06.2020 / 18:25, *.plus.pl

@Po(L)ubiony: Tylko patrzec 1 prezesa

odpowiedz
ZLegiąOd1988 - 26.06.2020 / 16:32, *.tpnet.pl

Pamiętajcie głosować na każdego kandydata poza dudą.

odpowiedz
quad74 - 26.06.2020 / 17:01, *.chello.pl

@ZLegiąOd1988: Najlepiej na Biedronia...
To, że kibice Legii marzą o przyspieszeniu w Polsce tęczowej rewolucji, to symbol degeneracji naszych czasów.

odpowiedz
Autor - 26.06.2020 / 17:05, *.vectranet.pl

@ZLegiąOd1988: Pamiętaj, że każdy ma swój rozum, chociaż w Twoim przypadku nie jest on zbyt bystry... Na złość mamie odmroziłeś sobie uszy i chyba zaszkodziło to tej przestrzeni w głowie między nimi? Zagłosuję na Dudę, bo najbliżej mi do Jego programu i wizji Polski a Ty głosuj na kogokolwiek, skoro to dla Ciebie główne kryterium.

odpowiedz
Kamyk - 26.06.2020 / 23:30, *.vectranet.pl

@Autor: Twój umysł za to jest bystry jak woda w PISuarze. A skoro jest Ci blisko do programu długopisa to znaczy, że chomik w Twojej głowie odmówił kręcenia kołem. Życie.

odpowiedz
robson - 26.06.2020 / 23:45, *.chello.pl

@Kamyk natomiast tobie teczowy piatek zaszkodzil i to nie w glowe

odpowiedz
Hugon - 26.06.2020 / 23:49, *.vectranet.pl

@Autor: Głosując na Dudę głosujesz na kłamcę marionetkę, stańczyka Kaczyńskiego

odpowiedz
Autor - 27.06.2020 / 10:12, *.vectranet.pl

@Hugon: Wolę taką marionetkę, niż niemieckiego pachołka.

odpowiedz
Autor - 27.06.2020 / 10:15, *.vectranet.pl

@Kamyk: Przynajmniej nie kręci do tyłu jak u Ciebie...

odpowiedz
..... - 27.06.2020 / 10:32, *.t-mobile.pl

@Autor: A kolega to już chyba kołek i pachołek

odpowiedz
..... - 27.06.2020 / 10:36, *.t-mobile.pl

@Autor: A Ty już tylko od przodu z ........

odpowiedz
Fred - 26.06.2020 / 16:30, *.vectranet.pl

A potem będzie sobie kłamliwy ryj Legią wycierał

odpowiedz
Remino - 26.06.2020 / 16:27, *.t-mobile.pl

ośrodek wspaniały, ale ten gość. No cóż. Przeboleję jego pobyt, wiatr rozwieje zapach pisu.

odpowiedz
Pio - 26.06.2020 / 16:31, *.plus.pl

@Remino: boli, ze oni pomogli a nie twoi oszuści

odpowiedz
SNS - 26.06.2020 / 16:44, *.play-internet.pl

@Pio: Boli to propaganda sukcesu i próba zbicia kapitału politycznego na Legii.

odpowiedz
WARKA STRONG moja miłość - 26.06.2020 / 16:14, *.112.121

Żenada. Sprawdzić przy okazji czy klamek nie wyniósł.

odpowiedz
Jac3d - 26.06.2020 / 16:11, *.bosch.de

Dwa kłamczuszki sie spotkały. Jeden zbudował za kredyty i kasę od kibiców ośrodek na którym będzie zarabiać. Drugi rozdaje pieniądze z podatków, głównie żonom partyjnych kolegów, jakby były jego własne.

odpowiedz
marcycha - 26.06.2020 / 16:10, *.media.pl

Lans PIS-u na (L) - Żenada - Po co ich tam wpuszczają.

odpowiedz
malleo - 26.06.2020 / 16:20, *.chello.pl

@marcycha: Przeczytaj sobie to :
https://legia.net/news/kolejne-dofinansowanie-na-osrodek-z-msit/74682
a dopiero później zabieraj głos. I nie wplataj wszędzie polityki. Każde realne wsparcie dla Legii ma znaczenie i tak się stało w tym przypadku.

odpowiedz
marcycha - 26.06.2020 / 16:28, *.media.pl

@malleo: ...i myślisz że to za darmo. Niech polityka nie wchodzi do Legii - jak ktoś chce dać i wspierać to niech to robi - ty jak pomagasz to się z tym afiszujesz?

odpowiedz
tommy - 26.06.2020 / 17:15, *.toneticgroup.pl

@marcycha: a ty za darmo wspierasz Legie kupujac bilet/karnet?

odpowiedz
Eldo - 26.06.2020 / 16:06, *.tpnet.pl

Pisiorskie złodzieje próbują wycierać sobie gęby Legijną społecznością, szczują na wszystkich próbując dzielić Polaków, ale Legia jest większa niż każdy oszust. Legia na zawsze.
PS: Szumowski oddaj 200 milionów
PS2: Sasin oddaj 70 milionow

odpowiedz
Markus Merk - 26.06.2020 / 16:31, *.play-internet.pl

@Eldo: Szczują to twoi koledzy szKODniki z PO. Na ustach słowa miłości a w ręku ostry nóż. Banda złodziei, degeneratów, donosicieli i obiboków, patrzących gd,ie by tu się nie narobić a nachapać kasy.

odpowiedz
PabloMìęcielos#10: - 26.06.2020 / 16:40, *.orange.pl

@Eldo:
P.S: Gronkowiec-Waltz&"Godny następca R.Trzaskowski: Oddajcie kamienice PRAWDZIWYM WARSZAWIAKOM(bo nie słojom).A co do sportowej rywalizacji,gdyż jest to priorytetem szacunek do Legii jeśli zdobędzie choćby punkt w rywalizacji przeciwko Piastowi jeżeli zagra bez nominalnego napastnika.

odpowiedz
Zborek - 26.06.2020 / 16:41, *.plus.pl

@Eldo: Boluś niech odda 100mln i thusk 500 co wziął żeby ratować swoją mrzonkę o zielonej wyspie

odpowiedz
ROSOMAK - 27.06.2020 / 00:05, *.chello.pl

@Zborek: Teraz mamy samych uczciwych I prawdę głoszacych patriotów śmiechu warte

odpowiedz
ROSOMAK - 27.06.2020 / 00:21, *.chello.pl

@Markus Merk: Teraz mamy samych uczciwych i dobrych towarzyszy z nowogrodzkiej a Ja to ten gorszy sort

odpowiedz
Marcin - 30.06.2020 / 12:51, *.151.5

@Eldo;Jak Tusk i Kopaczowa oddadzą 40 miliardów,to oni oddadzą te 270 milionów.Zadowolony?

odpowiedz