Waldemar Fornalik - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja pomeczowa

Fornalik: Pokazaliśmy charakter i zaangażowanie

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Waldemar Fornalik (trener Piasta): To był ciekawy mecz, chociaż w pierwszej połowie więcej było taktyki niż bramkowych okazji. Do tej pory to my częściej byliśmy w przewadze jednego zawodnika, ale dzisiaj musieliśmy grać w osłabieniu. Zaprezentowaliśmy się jednak solidnie w obronie, a dodatkowo dołożyliśmy do tego gola. Piłkarze pokazali sporo charakteru i zaangażowania.

Graliśmy z bardzo dobrą drużyną, która ma duży potencjał. Trudno jest zaprezentować się tak, aby nie stworzyła sobie żadnej sytuacji. Popełniliśmy błąd, który został przez Legię wykorzystany. Dzisiaj mieliśmy trochę mniej sytuacji niż w poprzednich meczach, ale mimo wszystko wywozimy z Warszawy jeden punkt. Pogratulowałem moim piłkarzom dobrej postawy.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (14)

+dodaj komentarz
lw73 - 28.06.2020 / 16:00, *.chello.pl

Bramkarza, lewego obrońce prawego obrońce, lewego pomocnika i napadziora. A swoją drogą Majecki powinien przed meczem popatrzeć że Felix strzela karne w jedną stronę nie patrząc na bramkarza

odpowiedz
Matt - 28.06.2020 / 11:35, *.tpnet.pl

Nie potrzebujemy nic więcej niż pary naprawdę porządnych napastników. Nie mówię Niko-Prijo, Ljubo-Rado (jak grał za jego plecami/powiedzmy napastnika) ale chociaż Sagan-Włodar. Nie ma sensu w lidze bronić się w tylu. Rywale mają kłopot dostać się na 30 metr, a co dopiero oddać strzał. Gole i tak będziemy tracić, bo jakaś szmata, akcja życia czy stały fragment i tak się trafi. Chodzi o to, że regułą jest ciśnięcie przeciwnika a mało konkretów. Gwilia tak wysoko mi nie pasuje. To jest żadna 10, jak już to 8. Pekhart nie ma wsparcia, a nie jest typem zawodnika, który sam sobie wszystko wypracuje i wykończy.

odpowiedz
Normalny - 27.06.2020 / 23:29, *.chello.pl

Właśnie teraz se uświadomiłem że Legia zremisowała z drużyną w której miejsce w składzie ma Bartosz Rymaniak . I to jest mistrz Polski który ma w składzie największe drewno w ekstraklasie?

odpowiedz
Mrok - 27.06.2020 / 23:17, *.chello.pl

Bzdury gada Fornalik, ta drużyna gra jedynie antyfutbol. Specjaliści od super destrukcji.
Od momentu wznowienia rozgrywek (a nawet wcześniej) Piast nie potrafi wygrać meczu grając w składach 11 na 11 a jedyne bramki jakie zdobył to te z podyktowanych jej hojnie przez sędziów rzutów karnych. Nie strzelają nic z akcji ale Fornalik twierdzi, ze to super team.
Poprzednie puchary zweryfikowały realną wartość Piasta - dno i metr mułu.
Do piachu z tym g...

odpowiedz
szok - 27.06.2020 / 23:48, *.telefonica.de

@Mrok: ???????????????? L=@????????????????

odpowiedz
L56 - 27.06.2020 / 22:10, *.t-mobile.pl

Jest Pan dobrym trenerem, ale policzył Pan ile razy w ostatnich dwóch sezonach Piast grał w przewadze?
Karnego też nie powinno być bo Wszołek o ile w ogóle dotknął nogi to na pewno nie tak żeby mu przeszkodzić albo przewrócić.To zresztą widać bo napastnik się przewraca dopiero po chwili namysłu (jak Liquinias przy Rymaniaku).
Marciniak jak by mógł to by tego karnego nie tylko odgwizdał ale też strzelał, bronił i rozpoczynał ze środka!

odpowiedz
Wolfik - 27.06.2020 / 21:46, *.mm.pl

Polscy trenerzy to jednak są nieźli humoryści. Rozumiem, że punkt w osłabieniu jest jakimś tam sukcesem, ale na Boga - przeciez strzał z 11 metrów był waszym jedynym celnym. Na dwie próby chyba....

odpowiedz
Karol - 27.06.2020 / 20:50, *.chello.pl

Spokojnie panie Waldku, grając taki antyfootball w top 4 nie skończycie.

odpowiedz
kibolo - 27.06.2020 / 20:57, *.orange.pl

@Karol : +1. Już wolę, żeby sobie Broź pograł w Europie niż te gliwickie lamusy.

odpowiedz
Michał - 27.06.2020 / 20:40, *.plus.pl

Fornalik kolega Bonka i Marciniaka pewnie też to jak Legia miała wygrać.Karny powinien być sprawdzany bo tam było tylko lekkie dotknięcie butem wstyd Marciniak.Nie nadajesz się nawet na zbieranie ziemniaków.Wszystko gwizdal dla piasta byle faul.I tak Legia MISTRZ #NIE DLA MARCINIAKA NA LEGII!!! Spokojnie panowie i tak LEGIA MISTRZ!!! Jeszcze jedno faul rudego Kirkeskowa na Wszolku aż okulary paruja a ren gwiżdże w drugą stronę wstyd sedzio międzynarodowy.Pozdrawiam wszystkich LEGIONISTÓW!CAŁA EGIA ZAWSZE RAZEM!!!!

odpowiedz
Anty kurczaki - 27.06.2020 / 20:35, *.centertel.pl

Takiego antyfootballu jak dziś w wykonaniu gości to ja dawno nie widziałem wstyd że takie coś będzie nas reprezentowało w pucharach, poleżcie sobie dalej na murawie symulanci.

odpowiedz
Kurczak - 27.06.2020 / 21:12, *.elartnet.pl

@Anty kurczaki: Masz coś do mnie? Może jakaś solóweczka?

odpowiedz
McDonalds - 28.06.2020 / 16:35, *.plus.pl

@Kurczak: fakt, w solóweczkach jesteście mistrzami. Dwa ruchy i świeżutko spuszczony????

odpowiedz
ksieciunio - 27.06.2020 / 20:30, *.chello.pl

k/............ jeden strzał ce;ny z rzutu karnego, tskich farciarzy dawno nie widziałem, Piast to h...... nie druzyna ale co powiedzieć o Legiuni która takiego cieniasa nie zapędziła w kozi róg i to w przewadze............. lipa !!!

odpowiedz