Tomas Pekhart i Jakub Czerwiński - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Legia Warszawa 1-1 Piast Gliwice

Piast z patentem na Legię

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Po bramkach Jorge Felixa i Macieja Rosołka Legia zremisowała na własnym stadionie z Piastem Gliwice. Obydwa trafienia padły po zmianie stron, rekompensując kibicom słabszą pierwszą połowę. Pomimo tego, że gliwiczanie grali przez kilkadziesiąt minut w dziesiątkę, to gospodarzom nie udało się zgarnąć trzech punktów. Piast w tym sezonie dwukrotnie pokonał Legię, a teraz dołożył do tego remis.

Mecz rozpoczął się od leniwych ataków Legii. Brakowało jej pomysłu na zaskoczenie obrońców rywala, którzy bronili się bardzo szczelnie. Kwadrans po pierwszym gwizdku arbitra wreszcie trochę emocji przyniósł drybling Luquinhasa zakończony mocnym strzałem. Świetnie w bramce zachował się jednak Frantisek Plach, który zdołał odbić piłkę przed siebie. Kilka minut potem odpowiedział Piast. Po dograniu z prawej strony do okazji strzeleckiej doszedł Mikkel Kirkesov, jednak na szczęście gospodarzy posłał futbolówkę obok prawego słupka. Kolejne minuty to niestety powtórka tego, co oglądaliśmy również kilka dni temu przeciwko Jagiellonii. W ofensywie było bardzo dużo niedokładności, co w konsekwencji doprowadziło do tego, że poziom spotkania był na bardzo niskim poziomie.

Tuż przed przerwą Legię na prowadzenie powinien wyprowadzić Walerian Gwilia. Pomocnik doczekał się podania przed polem karnym, przymierzył w kierunku dalszego słupka, lecz niestety zrobił to niedokładnie. Była to druga znakomita okazja dla Legii do wyjścia na prowadzenie w pierwszej połowie. W ostatniej akcji przed przerwą po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z półobrotu strzelił Uros Korun, ale Radosław Majecki nie musiał nawet interweniować.

Dziesięć minut po zmianie stron Szymon Marciniak pokazał żółtą kartkę Bartoszowi Rymaniakowi, a za kolejne 120 sekund drugą. Obrońca Piasta w konsekwencji zobaczył czerwoną kartkę, osłabiając swój zespół. To jednak nie podcięło skrzydeł gościom. Już za chwilę wyszli oni na prowadzenie po rzucie karnym wykonanym przez Jorge Felixa. Sędzia wskazał na jedenasty metr po faulu Pawła Wszołka. Legioniści ruszyli do odrabiania strat, jednak pomimo gry w przewadze to dalej nie potrafili zagrozić Plachowi. Wreszcie w 70. minucie na głowę Tomasa Pekharta dobrze dośrodkował Gwilia. Próba głową Czecha nie była jednak celna.

Potem Pekhart miał kolejne dwie szanse. Najpierw z bliskiej odległości nie trafił w piłkę, a potem z jego mocnym strzałem spokojnie poradził sobie bramkarz Piasta. W 84. minucie wreszcie wyrównanie! Precyzyjne dośrodkowanie do wprowadzonego w drugiej połowie Macieja Rosołka, który głową pokonał Placha. Bramkarz Piasta złapał co prawda piłkę, ale jak pokazały powtórki, uczynił to już za linią bramkową. Gospodarze ruszyli do zmasowanych ataków. Wkrótce okazję miał Gwilia, ale z jego mocnym uderzeniem poradził sobie golkiper przeciwników. Po czterech doliczonych minutach przy remisie 1-1 Marciniak zakończył spotkanie.

Ekstraklasa
33. kolejka
#LEGPIA
5550
Warszawa
27.06.2020
17:30
Legia Warszawa
Piast Gliwice
Legia Warszawa
1-1
Piast Gliwice
84' Rosołek
(0-0)
Jorge Felix (k) 59'
1 Radosław Majecki
55 Artur Jędrzejczyk
5 Igor Lewczuk 62'
4 Mateusz Wieteska
14 Michał Karbownik
22 Paweł Wszołek 76'
24 Andre Martins 72'
7 Domagoj Antolić
8 Walerian Gwilia
82 Luquinhas
9 Tomas Pekhart
19 Wojciech Muzyk
16 Luis Rocha 76'
17 Mateusz Cholewiak 62'
31 Piotr Pyrdoł
34 Inaki Astiz
39 Maciej Rosołek 72'
41 Paweł Stolarski
67 Radosław Cielemęcki
99 Bartosz Slisz
Frantisek Plach 26
Mikkel Kirkesov 2
Jakub Czerwiński 4
Tom Hateley 6
55' Piotr Parzyszek 9
Jorge Felix 11
86' Patryk Sokołowski 18
Sebastian Milewski 19
Martin Konczkowski 20
Bartosz Rymaniak 28
Uros Korun 88
Jakub Szmatuła 1
Kristopher Vida 10
Jakub Holubek 14
Tymoteusz Klupś 16
86' Tomas Huk 23
Piotr Malarczyk 34
Tiago Alves 45
Dominik Steczyk 71
55' Patryk Tuszyński 89
Trener: Aleksandar Vuković
Asystent trenera: Aleksandar Radunović, Marek Saganowski
Kierownik drużyny: Konrad Paśniewski
Lekarz: Mateusz Dawidziuk
Masażyści: Paweł Bamber,Michał Trzaskoma, Przemysław Wielebski
Trener: Waldemar Fornalik
Asystent trenera: Tomasz Fornalik
Kierownik drużyny: Adam Fudali
Masażyści: Grzegorz Biliński, Patryk Hejlman, Kamil Furgalski
Sędziowie
Główny: Szymon Marciniak
Asystent: Paweł Sokolnicki
Asystent: Paulina Baranowska
Techniczny: Tomasz Marciniak
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (122)

+dodaj komentarz
Pogon Szczecin - 29.06.2020 / 14:34, *.chello.pl

Szkoda, że nie ma już czasów, w których w ostatniej kolejce razem byśmy świętowali Mistrza w Warszawie...

Pozdrowienia ze Szczecina, podboju Europy!!
Trzymajta się tam ;)

odpowiedz
Cult⚽️Legia - 29.06.2020 / 23:55, *.amazonaws.com

@Pogon Szczecin: Wielu ma dalej dobre kontakty,tyleee lat!Historii nigdy sie nie zapomni tej zgody , I nie przebije żadna z obecnych zgód...Friends Forever !

odpowiedz
Pogoń Szczecin - 29.06.2020 / 23:57, *.chello.pl

@Cult⚽️Legia: zgadzam się. Ja zawsze Pogoń i Legia w sercu ???? a niech się dzieje co chce, powodzenia chłopaki i do zobaczenia w lepszych czasach ????

odpowiedz
W_S_W - 29.06.2020 / 10:56, *.aster.pl

Patentem... Dobre! Cały mecz spędzić na kasowaniu akcji. :D

odpowiedz
W_S_W - 29.06.2020 / 10:54, *.aster.pl

Tak to bywa, że trenerom starcza myśli taktycznej na "rozpracowanie przeciwnika" - (dekonstruowanie gry). Ale co potem z tą piłką zrobić by składna akcja wyszła, to już nie ma komu... :D

odpowiedz
Greg61 - 29.06.2020 / 10:35, *.tpnet.pl

To nie piast ma patent tylko marciniak

odpowiedz
x - 29.06.2020 / 11:56, *.vectranet.pl

@Greg61: tak tak, zawsze winny Marciniak ;) Sedziowal dobrze, no ale lepiej miec wymowke co nie?

odpowiedz
Greg61 - 29.06.2020 / 14:49, *.tpnet.pl

@x: Coś mi się wydaję ,że inny mecz oglądaliśmy karny z kapelusza to dobre sędziowanie. On taki drugi Suchanek z Krakowa albo Kostrzewski z Bydgoszczy ten to nam krwi napsuł.

odpowiedz
Krzysiek - 28.06.2020 / 22:04, *.centertel.pl

To nie Piast jest taki mocny,tylko Legia jakoś dziwnie podchodzi do meczów.

odpowiedz
News⚽️Legia - 28.06.2020 / 20:01, *.50.22

,Mr Vuko to tylko wiécej Rosołkòw,Włodarczykòw !młodych!Time!Legia!!Warsaw!

odpowiedz
Mugar - 28.06.2020 / 19:37, *.vectranet.pl

No i zgodnie z przewidywaniami Lech nie wytrzymał presji. Zatem jeden punkt w 4 meczach wystarczy nam do mistrzostwa ;)

odpowiedz
bartikos - 28.06.2020 / 16:56, *.inetia.pl

Tak tylko zapytam się trenera i prezesa - Za co bierze pieniądze Martins ???
Co mecz to odwalanie kichy...!

odpowiedz
??? - 28.06.2020 / 15:44, *.93.81

Czemu ja czytam te komentarze... Sami trenerzy, taktycy, ludzie sukcesu. Płaczki je..ne. Przerzućcie się na Barcelonę, czy inny Bayern. Liga jest jaka jest i inna nie będzie.

odpowiedz
Krzeszczu - 28.06.2020 / 17:58, *.bredband2.com

@???: to po *uj tutaj wypisujesz swoje wypociny?

odpowiedz
??? - 29.06.2020 / 00:15, *.93.81

@Krzeszczu: Żebyś mógł przeczytać.

odpowiedz
Cult⚽️Legia - 29.06.2020 / 00:21, *.50.22

@???: hehehee......

odpowiedz
griff - 28.06.2020 / 15:04, *.chello.pl

Brak Vesowica boleśnie dał się odczuć. Szarpanie przez Veso prawego skrzydła w połączeniu z odjazdami Karbownika z lewego robiło zawsze jakość. Wczoraj to była bylejakość. Nie było kleju w drużynie. Szkoda. Może chociaż dzisiaj Schlesien Breslau zremisuje z Lechem Posen i będzie gitara. A na sobotę na poty dla Lecha proponuję jako danie główne niech będzie Rosołek. Już raz pyrusy się nim oparzyły więc mogą to poczuć po raz drugi.

odpowiedz
Sebo86 - 28.06.2020 / 13:50, *.centertel.pl

Na to wyglada ze zagrać dla nich 4 mecze w 10 dni to jest masakra wiec nie ma co ich winić takie czasy dziś Poznań nie wygra a mistrza będziemy świętować w Poznaniu

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!!! - 28.06.2020 / 12:23, *.btcentralplus.com

Dobrze ze wygrali w Poznaniu bo inaczej byloby 6 punktow przewagi, Amica zalegly mecz a w sobote mecz z Amica. Uff !!

odpowiedz
Kamuflaż - 28.06.2020 / 10:33, *.tpnet.pl

Zmienić nazwę tej truskawkowej ligi na bardziej adekwatną do poziomu w niej reprezentowanego. Z zawodową piłką nie ma nic wspólnego, oprócz ładnego opakowania nie posiada nic, co można by uznać za poważną piłkę. Słabi zawodnicy do tego przepłaceni, słabi sędziowie, słabi pseudo eksperci w TV i można tak wymieniać aż do samej góry, czyli naszego nierządu. Kopanie się po czołach jest naszym towarem eksportowym, wystarczy że nasz mistrz wychyli głowę za na naszą granicę, a w net dostaje obuchem po głowie. I nie chodzi tu tylko o to że rywal jest lepszy, chodzi o to że nawet zespoły z 3-go świata próbują grać w piłkę, a my nie!

Wczoraj mieliśmy idealne podsumowanie, karykatura gry w piłkę, na poziomie eksperckim w ekstraklasie, a raczej dupoklasie. Gra przyszły mistrz Polski, gra na swoim boisku, ma 11 pkt przewagi nad rywalem i ... zamiast wyjść i pokazać jak się gra w piłkę, to sami widzieliśmy co było. Co nas dzieli od takiego Bayernu poza oczywiście finansami i lepszymi zawodnikami? oczywiście mental! To nie tyczy tylko Legii, ale całego naszego gówienka zwanego PMS - najważniejszym mottem jest przecież "na zero z tyłu". Tyle że w piłce nożnej chodzi o to, by strzelić więcej bramek od przeciwnika. I tak oto rok w rok nasze drużyny eksportowe jadą na Kaukaz, Luksemburga, Armenii czy innej Macedonii i dostają lekcję gry w piłkę nożną.

To co oglądaliśmy rok temu w fazie playoff i to co oglądamy teraz, jest wiernym odbiciem naszego poziomu. To nie jest przypadek, że gramy taką samą kupę jak rok temu. Mistrzem Polski będziemy, tylko co z tego?! Nic się nie zmienia, poziom rozgrywek sięgnął dna już dawno, dlatego jesteśmy na szarym końcu w Europie. Nie szkolimy zawodników po to by grali technicznie, tylko szkolimy drwali do walki. Pojedźcie do pierwszej lepszej szkółki, a sami się przekonacie jak wygląda szkolenie dzieci. Orliki wybudowane stoją puste, bo młodzież siedzi przed monitorem, albo się gapi w smartfona całymi dniami. Poziom wychowania fizycznego leży i kwiczy, a wszyscy dookoła udają że jest wyśmienicie, tylko skąd to wycie po odpadnięciu z pucharów?

I puenta moja: grajki nie grały przez ponad 2 miesiące, teraz gra co 3 dni im sprawia problemy, więc pora najwyższa zmienić dziedzinę i zająć się tym do czego jesteśmy predysponowani, a nie udawać zawodowych piłkarzy.

odpowiedz
WETERAN - 28.06.2020 / 10:55, *.chello.pl

@Kamuflaż: Bardzo mi przykro, że życie ci się źle układa, ale nie zawracaj tym głowy innym.

odpowiedz
Kamuflaż - 28.06.2020 / 11:16, *.tpnet.pl

@WETERAN: Nie wiem komu się życie nie układa, ja nic w swoim poście o nim nie pisałem. Niemniej życzę dużo optymizmu weteranom działu PR, widać czujne oko pod batutą prezesa czuwa, by trzymać ciemnotę za jaja tak mocno, aby zostawiali ostatnie srebrniki na takie przedstawienia jak wczorajsze :) I taka moja rada: zajmij się swoim życiem, a od mojego Ci wara, bo mnie nawet nie znasz, a już oceniasz. To głupota czy frustracja?

odpowiedz
Karol - 28.06.2020 / 15:11, *.plus.pl

@Kamuflaż: dobre i obiektywne podsumowanie tego całego kabaretu zwanego omyłkowo ekstraklasą.

odpowiedz
dejne3 - 28.06.2020 / 16:40, *.plus.pl

@Kamuflaż: A co Ty chciałeś ,piłka nożna a szczególnie e-klapa ,to mizerny poziom już od wielu lat Pojedyńcze przypadki Legii 2X gra w LM ,co pokazuje że jest to dno z którego ciężko się wyczłapac tym wszystkim którzy upiekę choćby do LE ,gd,ie już w eliminacjach kończył się gra polskich wczasowiczów.Taki mamy klimat od długich dziesięcioleci i tego nikt nie jest w stanie z.inićMamy piękne stadiony,a gra poszczególnych zespołów woła o pomstę do nieba

odpowiedz
tekken (L) - 28.06.2020 / 10:10, *.chello.pl

Marudzicie, jakbyście pierwszy raz mecz Legii oglądali. Dlatego trzeba walczyć o sprawdzonych piłkarzy z polskiej ligi, którzy do nas trafią, a nie noname z zagranicy, co ma miejsce w ostatnich latach i żaden się nie sprawdza. Tak nic nie osiągniemy, bo wszyscy mają takich piłkarzy w słabych ligach.

odpowiedz
Vander - 28.06.2020 / 07:08, *.plus.pl

Żal było to oglądać

odpowiedz
Heeee - 28.06.2020 / 08:39, *.vectranet.pl

@Vander: żal ,to mało powiedziane ,syyf

odpowiedz
wrt - 28.06.2020 / 06:15, *.vectranet.pl

Legia mogła zostać mistrzem już w rundzie zasadniczej, już w lutym. Wystarczyło wygrać wszystkie mecze. Po co to pieprzenie że mogła znów dzisiaj? Wiśnia za dużo tvn i tvp się naoglądał i wydaje mu się, że takie pisanie jest właściwe.

odpowiedz
antek - 28.06.2020 / 04:41, *.play-internet.pl

co to było mecz w TVP1 1połowa to jakieś jajajajajaj

odpowiedz
Pjoter - 28.06.2020 / 01:45, *.amazonaws.com

Znów problem z ekipą ze Śląska.Przed laty męczyliśmy się w meczach z GKS Katowice,teraz Piast....I to był mecz lidera z wice? Mistrza z wice? Tu nie ma żadnego sensu brać udziału w eliminacjach do eliminacji europejskich pucharów, szkoda czasu,kasy i zaangażowania...Z taką grą to o czym mowa? Nie mamy jakośćiowych graczy,jak Ljuboja, czy Vadis,że o żądłach w osobach Nikolića,czy Prijovica nie wspomnę...A zdobycie mistrza Polski?Wygranie 32 ligi w Europie to co to za sukces? Tak uczciwie na to patrząc to pokazanie sie w Europie świadczy o sile ligi i sile takiego mistrza.

odpowiedz
Tylko Legia - 28.06.2020 / 00:24, *.t-mobile.pl

Jak wspaniale bedzie znow swietowac mistrzostwo w Pyrolandii ????

odpowiedz
a poziom spotkania byl na niskim poziomie - 27.06.2020 / 22:59, *.centertel.pl

:)

odpowiedz
Kibic1993 - 27.06.2020 / 22:10, *.tpnet.pl

Dawać szansę wychowankom Legii.
W Lechu gra ich 5 i są kluczowymi zawodnikami zespołu.
Należy powoli dawać młodzieży coraz więcej minut, aby mogli się ogrywać przy doświadczonych graczach.
Po co budować centra treningowe dla szkółki, skoro później cały czas bazuje się na zaciągu z Bałkanów, Portugalii itp

odpowiedz
Cult⚽️Legia and Friends Forever! - 27.06.2020 / 22:55, *.amazonaws.com

@Kibic1993: Mr Vuko!understood?!

odpowiedz
AdamJ - 28.06.2020 / 00:27, *.chello.pl

@Kibic1993: Lech nie roztrwonił 1,8 mln euro na Slisza... w przeciwieństwie do pewnego innego klubu.

odpowiedz
Singspiel - 28.06.2020 / 12:29, *.plus.pl

@Kibic1993: lech zyje ze sprzedaży. Super. Brakuje tylko wyników

odpowiedz
L56 - 27.06.2020 / 22:02, *.t-mobile.pl

To był mecz sędziego Marciniaka. Jemu jest chyba potrzebny roczny urlop na podrepero-wanie zdrowia (psychiki).Oglądam go na Legii i w Europie.Chyba mu się zdaje, że wszystkie
rozumy posiadł.Tak jak się nie zgadzałem z kartką dla Kante w poprzednim meczu tak i Rymaniak nie powinien dostać dzisiaj drugiej żółtej.Karnego nie było co widać na powtór-kach.Dwa razy dał się nabrać.
A za to, że Majecki nie wiedział gdzie strzelany będzie karny ktoś powinien "beknąć".
Chyba, że wiedział, ale wymyslił, że tym razem będzie inaczej.To błąd.
U nas siadła dynamika.Chyba coś z treningami jest nie halo!

odpowiedz
Wolfik - 27.06.2020 / 22:24, *.mm.pl

@L56: Zgadzam się co do Marciniaka. To najbardziej przereklamowany sędzia w Polsce. Widzi urojone faule, nie reaguje na te konkretne (Wieteska). Dobrze, że bramkę uznał, bo mimo wszystko obawy miałem.

odpowiedz
znajca - 28.06.2020 / 07:36, *.plus.pl

@L56:
Przed meczem ostrzegałem przed marciniakowym gwiazdorzeniem rodem z Hollywood. Koleś za wszelką cenę dąży do bycia centralną postacią meczu.

odpowiedz
Waldi - 27.06.2020 / 21:40, *.play-internet.pl

Bardzo słabo dzisiaj, zachowawczo w pierwszej połowie. Chociaż Piast jeden celny strzał z karnego przez cały mecz. Szkoda, bo to powinno być zwycięstwo. Dobrze, że mają taką przewagę bo od razu przypomina się sytuacja z tamtego sezonu. Ta runda finałowa to katastrofa. Mistrz będzie ale z małym niesmakiem. Chociaż jak meczu nie możesz wygrać, to przynajmniej go zremisuj.

odpowiedz
gazza - 27.06.2020 / 21:38, *.inetia.pl

Poziom gry mistrzowski....hahahahaha
To była 2 liga !!!

odpowiedz
Olaf - 27.06.2020 / 21:36, *.vectranet.pl

wynik skandaliczny!!! Jak pisałem , zeby Vuko wziął przykład z Lechii w starciu z Piastem (5 meczy i 5 zwycięstw) to jakiś małolat mnie wyśmiał....

... no i mamy 4-tą porażkę na 4 mecze z Piastem!! (o sorry, to remis).

Przecież my w LE nie mamy na co liczyć z takimi słabymi graczami, wolnymi!!!

Majecki też kolejny mózg - Felix przy 3-ch karnych 3 razy strzelał w lewą stronę bramkarza to ten... rzuca się w prawą stronę w ciemno.... kolejny kre....!! Na pamięć powinien znać gdzie strzela karne!!!

Taka jest różnica pomiędzy Legią a np. Celtic'kiem (pamiętacie Ostrowską?) - u nas BRAK PROFESJONALIZMU !!!

odpowiedz
Korda - 27.06.2020 / 21:40, *.orange.pl

@Olaf: Myślę że Majecki może takich informacji nie wiedzieć. W Legii bardzo ciężko widzę jest rozgryźć przeciwnika. Niestety może i są chęci ale nie ma taktyki na przeciwnika

odpowiedz
Przyjmuję zakłady - 27.06.2020 / 21:28, *.play-internet.pl

Legia w tym roku już żadnego meczu nie wygra!!!!Może remis da jej mistrzostwo ale bez napastnika Europy się nie podbije.Mamy takich piłkarzy a wynik marny cos tu nie gra.Trener do wymiany ale skoro ugra mistrza
to pewnie zostanie. Dawać do Legii Probierza!!!!!!!!!!¡

odpowiedz
Won - 27.06.2020 / 21:58, *.virginm.net

@Przyjmuję zakłady: Jeb....j się w łeb z tym Probierzem.Skąd tacy jak ty się biorą chyba z du...y

odpowiedz
Kasztan - 28.06.2020 / 13:17, *.47.126

@Won:
Luzik to pewnie udręczony kibic Cracovii
Chce się za wszelką cenę pozbyć tego gamonia z Krakowa...

odpowiedz
Okęcie - 27.06.2020 / 21:07, *.play-internet.pl

Wynik dla nas dobry, gra taka sobie... Ważne że Mistrzostwo już w zasadzie pewne!

odpowiedz
PiotrŻo(L)iborz - 27.06.2020 / 20:55, *.play-internet.pl

Gorszego meczu w tym roku nie widziałem, a widziałem wszystkie. Dobrze, ze na żywo. Jak bym to w domu oglądał, to telewizor by tego nie przeżył.

Pozdrawiam, mam nadzieję, że na Lechu będzie lepiej.

odpowiedz
Wolfik - 27.06.2020 / 21:50, *.mm.pl

@PiotrŻo(L)iborz: Zgadzam się z Tobą Kolego. Moje serducho ledwo to wytrzymało. Dobrze że TV jest wiekowy bo te nowe wynalazki rzutu kapciem mogłyby nie zdzierżyć.

odpowiedz
Luka - 27.06.2020 / 20:48, *.centertel.pl

Grać bez naoastnika to i tak bardzo dobry wynik , Rosołek nie może pociągnąć jeszcze całego zespołu , pieniądze z sprzedaży Majeckiego można przeznaczyć na kupno np. Nicolica

odpowiedz
WarszawskaOchota - 27.06.2020 / 20:41, *.orange.pl

Piszecie tutaj o LM, LE, ale proponowałbym sie skupić na naszym podwórku.
Jak widać od meczu z Górnikiem, wiele nam brakuje żeby zdominować ligę tak jak Bayern czy Liverpool.
LM czy LE to w tym roku będzie , ale przy wielkim szczęściu.

odpowiedz
bzura7 - 27.06.2020 / 20:26, *.play-internet.pl

do tom: ale ty jesteś ograniczony!

odpowiedz
AdamJ - 27.06.2020 / 20:25, *.chello.pl

Malkontentom przypominam, że to spotkanie Piast musiał wygrać. Ale nie dowiózł prowadzenia (po problematycznym karnym, swoją drogą). W zeszłym sezonie dowiózł.

Jak nie możesz wygrać, to remisuj. Czekam na wynik poznańskich słowików, które niekoniecznie radzą sobie z presją.

Może martwić jedynie plaga kontuzji, ale to w dłuższym okresie. Legia spokojnie zmierza do mistrzostwa.

odpowiedz
Tom - 27.06.2020 / 20:21, *.chello.pl

Gra naszych nie była dzisiaj zbyt dobra , ale ten ogólny lament i płacz na forum to dopiero porażka.

odpowiedz
Wariat - 27.06.2020 / 20:13, *.vectranet.pl

Mecze z Jgiellonia i dzisiejszy pokazal ze Vulovic jako trener Legii to sie zesral taktycznie.Zamiast wyjsc dzisiaj i cisnac od poczatku to oni kopia sie w czolo z Piastem grajacym w 10.Co wiecej traca bramke grajac w przewadze.Nie umieja wymienic podania na 10 metrach.Wszolek,Cholewiak,Luguinias i Karbownik (mimo asysty) to calkowita porazka w dzisiejszym meczu.Nie wiem co oni robia na treningach ale z cala pewnoscia nie trenuja podan.Zenujaca jest Legia ale do mistrza pewnie doczlapia na 2 kolejki przed koncem

odpowiedz
Krzeszczu - 27.06.2020 / 20:18, *.bredband2.com

@Wariat: Zgaduje ze na treningach graja w dziada i siatkonoge...

odpowiedz
WIDZ - 27.06.2020 / 20:30, *.chello.pl

@Wariat: Jak widać z wpisu - jesteś wybitnym trenerem piłki nożnej z wieloletnim doświadczeniem i całą gablotą pucharów zdobytych na całym świecie. No, i oczywiście bez twojej obecności nie może się odbyć żaden trening Legii, wic wszystko wiesz najlepiej. Krótko mówiąc, przejmij tę drużynę.

odpowiedz
Jak Lud mòwi prawde... - 27.06.2020 / 21:52, *.amazonaws.com

@WIDZ: to trener bierze do serca a Vuko tradycyjnie chyba lubi zdobywać srebro nie złoto,miejmy nadzieje że jeśli trener nie może to sá dwa pomocniki ,a co oni robiá?!kiedy Vuko nie ma dobrego dnia,albo nie może...

odpowiedz
News Legia - 27.06.2020 / 20:12, *.amazonaws.com

Jedyne co z tego by było to chociaż jutro Łach przegra aby Ślásk dalej wygrywał I vice mistrza życze!hej Wojskowi ze Śláska!bez napinek!✨⚽️✨

odpowiedz
Polo - 27.06.2020 / 20:08, *.virginm.net

Odnoszę wrażenie że kopacze myślą że tytuł mistrza już mają zapewniony, od meczu z Górnikiem równia pochyła.Trzy mecze dwa punkty zaje fajnie.Bedzie klasyka od sierpnia będzie można skupić się na lidze.Teraz przeprawa z Lechem ,oby wywieźli stamtąd trzy punkty tego im i nam życzę.

odpowiedz
Tylko Legia - 28.06.2020 / 10:03, *.centertel.pl

@Polo:

odpowiedz
Sztos - 27.06.2020 / 20:06, *.orange.pl

Pekhart to jest gość na jedną piłkę w 90 minut. I albo mu się uda albo nie uda. Czy naprawdę takiego napastnika musimy mieć? Już wolę Luqiniasa na 9 jak pepiczka

odpowiedz
Mateusz z Gór - 27.06.2020 / 20:06, *.inetia.pl

Nijaki ten mecz. Zamiast parcia na zdobycie tytułu piłkarze wyszli a boisko z przekonaniem byle dotrwać do końca. Przy ostatnim tytule Kucharczyk czy Guillherme machali do kibiców, by ich dopingować. Tutaj było granie na alibi, na zasadzie "i tak będziemy mistrzem, bo mamy przewagę". Tylko skoro gramy u siebie z ustępującym mistrzem, który na dodatek kończy mecz w osłabieniu to wypadałoby go ograć. Ale mamy remisik w stylu Kazimierza Moskala.

odpowiedz
Chris - 27.06.2020 / 20:05, *.6.110

Jeszcze za tydzień punkt i będzie co świętować. Piast musiał do końca wszystko wygrać a nawet nie atakuje.

odpowiedz
filand - 27.06.2020 / 20:04, *.t-mobile.pl

Przepraszam,że się wtrącam. Jak się lubi to czego się nie ma to się lubi to co się ma.
Atak Piasta odparty...Czy Śląsk zagra jutro dla Legii?? Jeśli nie pokona Lecha to puchary europejskie ma z głowy...
Pożyjemy zobaczymy. Mamy punkcie więcej. Oczywiście ,że mógło być 6 pkt., więcej a jest 2 pkt więcej...
Powtarzam,że należy podziękować ratowników Rosołkowi. Gdyby nie On to Legia by zatonęła...
Pozdrawiam i życzę udanych wyborów w niedzielę 28.06.2020.

odpowiedz
Plaskacz - 27.06.2020 / 20:03, *.chello.pl

Nam strzelać nie kazano....

odpowiedz
pytanie - 27.06.2020 / 20:02, *.orange.pl

kto sprokurowal karnego?

odpowiedz
Karol - 27.06.2020 / 20:06, *.chello.pl

@pytanie: Wszołek

odpowiedz
Korda - 27.06.2020 / 20:07, *.orange.pl

@pytanie: Wszołek. Mecz mu nie wyszedł ale ja w niego wierzę

odpowiedz
Na nowy sezon szukać dobrego napastnika !!! - 27.06.2020 / 20:00, *.com.pl

Legia grała bez napastnika . Na nowy sezon trza będzie podziękować Czechowi za współpracę i szukać takiego napastnika , który byłby bez żadnych wątpliwości najlepszy w całej naszej lidze . Dziś najlepszych napastników w lidze niestety nie mamy .

odpowiedz
Pol - 27.06.2020 / 20:00, *.chello.pl

Ludzie po co ta spina, wystarczy wygrać JEDEN z następnych CZTERECH meczów i mamy mistrza. Jak Lech jutro nie wygra to remis w którymś z tych trzech starczy.

odpowiedz
Olo - 01.07.2020 / 11:44, *.chello.pl

@Pol : Przecież to oczywiste, że już mamy mistrza, ale co to zmienia, że Legia jest cienka i zaraz w dupę w europejskich pucharach dostanie?

odpowiedz
jim - 27.06.2020 / 19:52, *.tpnet.pl

@ Kuba : To samo miałem napisać Gwilia dziś to był sabotaż

odpowiedz
ksieciunio - 27.06.2020 / 19:50, *.chello.pl

Wszołem niej niż _0_ weź sie chłopie za trening, to nie polonia........... tu trzeba dawać serducho a ty co............ 90 proc strat z podań , jakies poj.... kiwki, brak przeglądu no jednym słowem nie wyszedł Ci ten mecz - którys z kolei !!!!!!!!!!

odpowiedz
Jerry - 27.06.2020 / 19:49, *.207.237

Rene Weiler, trener Gwili w FC Luzern, powiedział, że "dla takiego typu zawodnika jak Gwilia nie ma przyszłości w nowoczesnym futbolu"

odpowiedz
Zlb82 - 27.06.2020 / 19:46, *.t-mobile.pl

Dobra jest!!!Jest BAAARDZO DOBRZE!!!!Stopniowo do celu!!!!LEGIA MISTRZ!!!Przestancie płakać, jest Lider, a Mistrz już tuż tuż. A jak!!!!!!

odpowiedz
Obcy - 27.06.2020 / 19:50, *.t-mobile.pl

@Zlb82: Racja. Ale szału nie było. Czyżby lekkie problemy z kondycją?

odpowiedz
maniek78 - 27.06.2020 / 19:46, *.chello.pl

To nie była dobra gra.Cały czas twierdzę że gramy zbyt indywidualnie.Dobre zmiany Rosołka i Rochy.Z Cracovia mecz o mistrzostwo ponieważ obawiam się że z Lechem możemy przegrać.

odpowiedz
KibicL - 27.06.2020 / 19:45, *.plus.pl

Jak kilka lat temu Legia weszła do LM to stado tzw. snafców wieściło jak to zdominuje ligę na całe dziesięciolecia. Teraz sytuacja trochę się powtarza. Już odzywają się głosy, że Legia zdominowała ligę. Dzisiejszy mecz to był kubeł zimnej wody na rozpalone głowy. To, że Legia ma taką przewagę nie wynika absolutnie z jej dominacji tylko ze słabości rywali. Dzisiaj bardzo szczęśliwy remis. Tak naprawdę to nie było widać kto gra w przewadze zawodnika a przecież dominant powinien to pokazać. Powiem krótko, dużo pracy czeka Vuko, a biorąc pod uwagę aspiracje Legii do gry w pucharach to trzeba wymienić pół składu.

odpowiedz
Korda - 27.06.2020 / 19:58, *.orange.pl

@KibicL: Chłopie, zejdź na ziemię. Pierwsze co to trzeba nam trenera. A potem dopiero można coś w składzie wymienić.

odpowiedz
Autor - 27.06.2020 / 20:02, *.vectranet.pl

@KibicL: I Legia zdominowałaby naszą ligę na lata, tylko co stało się z pieniędzmi z LM? Ile to się rozeszło miliony euro??

odpowiedz
... - 27.06.2020 / 20:03, *.t-mobile.pl

@Korda: przecież vuko powiedział, że jest najlepszym trenerem, bo jest na stanowisku dłużej niż inni trenerzy

odpowiedz
Korda - 27.06.2020 / 20:52, *.orange.pl

@...: hahahahaha. I na tym się kończą jego sukcesy w tym klubie

odpowiedz
sraczkovic - 27.06.2020 / 19:45, *.orange.pl

Ale fart. Vukovic sie nie nadaje na trenera tak jak myslalem. Taktycznie kolejny mecz przegral z Fornalikiem - bo ten mecz jest jak porazka, nie oszukujmy sie. Watpie czy jakikolwiek mecz jeszcze do konca wygra ta Legia. Vukovic ciagnie ten zespol w dol przez swoje tchorzostwo,

odpowiedz
Karolkk2 - 27.06.2020 / 19:50, *.centertel.pl

@sraczkovic: zgodnie z twoim nickiem sraczka nie opinia

odpowiedz
dejne3 - 27.06.2020 / 21:23, *.plus.pl

@sraczkovic: Sraczkowicz ,kiedy wreszcie?Co ?Zmądrzejesz

odpowiedz
jim - 27.06.2020 / 19:44, *.tpnet.pl

Niestety skończyło się co było dobre a zaczyna się dziadostwo. Kibice zagraniczni zobaczyli dlaczego mamy taką słabą ligę bo mecz dwóch czołowych drużyn a poziom żenujący. Ilość strat, niecelnych podań, złych wyborów czy nieporozumień między zawodnikami ogromna, tempo od pierwszej do ostatniej minuty jak w starym kinie pana Mietka. Jak forma będzie szła w tym kierunku to mamy kolejny rok bez pucharów bo tak grając będzie ciężko wygrać z każdym.

odpowiedz
Jimmy L - 27.06.2020 / 19:43, *.d1-online.com

Widać brak zgrania między pomocą a atakiem. Będziemy Mistrzem na dwie kolejki przed końcem

odpowiedz
Olo - 27.06.2020 / 19:40, *.chello.pl

No z taką grą , to nie nawet o Lidze Europejskiej można pomarzyć. Piast bez formy, a i tak radzi sobie z Legią.

odpowiedz
Wwwqe - 27.06.2020 / 19:39, *.chello.pl

pIAST powinien kończyć w 9. Kirkeskow wycina Wszołka co chwila i nie ma kartki?

odpowiedz
(L) - 27.06.2020 / 19:38, *.kpn.net

Z taką grą to max 2 runda pucharu UEFA, bo z ligi mistrzów to w 1 rundzie opadniemy. Ten Gwilia to powinien mieć zakaz dryblingu. Co za drewno!!!

odpowiedz
OLEK - 27.06.2020 / 20:54, *.centertel.pl

@(L): Niestety, ale masz racje... po przerwie związanej z koronawirusem bardzo słabo ta gra wygląda

odpowiedz
Wolfik - 27.06.2020 / 19:38, *.mm.pl

Gramy na pół gwizdka. Wszystko za wolno, przewidywalnie. Jak tylko przyspieszyli, od razu był gol. Sprokurowanie karnego, gdy graliśmy w przewadze to kryminał. A sama pracę Marciniaka tez przemilczę. Choć chyba wku...mnie bardziej niż gra piłkarzy.

odpowiedz
News Legia - 27.06.2020 / 19:38, *.amazonaws.com

Piastowi należy sie szacunek ale o tym sie nie mówi głośno,za to głośno sie dopinguje Legie trenerze jest pan najblizej ze wszystkich,90 minut skakania i krzyczenia do nich z swoon sxtabem leniwym,by tylko siedzieli na lawce

odpowiedz
On - 27.06.2020 / 19:37, *.versanet.de

Co za katastrofa... Gra Legii totalne dno,dno, kur.a dno! Co to ma być? Każdy patrzy na Piast a to lech będzie mistrzem! Brawo vuko brawo, zj...ana pierwsza połowa. Co za kur.a taktyka jeden celny strzał na bramkę!!! Brawo!!! Vuko!!! Brawo!!! Trener i taktyka godna zakładów bukmacherskich!? Mi weszło ale szkoda kibiców. Zakończcie tą ligę bo to żenada.Pzd

odpowiedz
Mugar - 27.06.2020 / 19:59, *.vectranet.pl

@On: wyluzuj kolego z koronowaniem Lecha. Ja też cierpiałem oglądając ten mecz ale fakt jest taki że zachowaliśmy przewagę nad Piastem. To będzie niestety wyścig żółwi ale na koniec to i tak my będziemy się cieszyc.

odpowiedz
Krzeszczu - 27.06.2020 / 19:36, *.bredband2.com

Nie bede sie znecal nad dzisiejszym wynikiem, pomim gry 11 na 10. Nie bede sie pastwil nad Vuko. Ani nad druzyna. Nie bede sie pastwil nad brakiem jakiejkolwiek strategi. Braku taktyki. Ani nad brakiem jakiegokolwiek stylu.
Nic z tych rzeczy.
Zadam tylko jedno, jedyne pytanie: Z czym do Europy?

odpowiedz
Wolfik - 27.06.2020 / 19:39, *.mm.pl

@Krzeszczu: Z niczym. Europa jest tak daleko w tej chwili jak Mars. Z taką grą....szkoda się wygłupiać.

odpowiedz
Krzeszczu - 27.06.2020 / 19:46, *.bredband2.com

@Wolfik: Kolego, parafrazujac do tak pieknego polskiego klasyka: Widze ciemnosc! Ciemnosc widze!

odpowiedz
tekken (L) - 28.06.2020 / 10:06, *.chello.pl

@Krzeszczu: Z tym co zawsze. Dlatego trzeba dokupić piłkarzy sprawdzonych w naszej lidze, którzy coś wniosą, a nie noname z zagranicy i walczyć. Gwiazd nie kupimy, wiesz to dobrze. Jaga, czy Piast to poziom klubów Słowacji, Czarnogóry.

odpowiedz
Mirek - 27.06.2020 / 19:36, *.surfer.at

@Misiek 75:
3 punkty od mistrzostwa. Jak nie można wygrać trzeba zremisować.
Widać przede wszystkim ze nie ma w nich świeżości. Są wolni i zajechani.
Zostawcie teraz te durne komentarze.
To jest Legia Warszawa!!!
To powinno być Wasze życie!!!!

odpowiedz
Korda - 27.06.2020 / 20:00, *.orange.pl

@Mirek: zobaczymy co będziesz mówił po europejskich pucharach jak odpadną z ogórami. No ciekawe

odpowiedz
vuko WON !! - 27.06.2020 / 20:22, *.t-mobile.pl

@Korda: myślisz, że w Europie gra ktoś gorzej niż obecna Legia?

odpowiedz
Czarny76 - 27.06.2020 / 19:36, *.amazonaws.com

Zajebista taktyka zajebiste ustawienie zawodników zajebisty Gwilla .Ogolnie wszystko zajebiscie.Malo brakowało a byłaby 9 porażka w sezonie.Niezle jak na mistrza.Sorki koledzy ale ja nadal nie widzę Vuko w roli trenera.Zespol który nie potrafi przeprowadzić kontry(2razy Jaga)Zespół który gra na stojąco bo nie wie jak rozegrać szybko piłkę.Jest tego trochę.W pucharach z taka gra to....

odpowiedz
Mugar - 27.06.2020 / 20:17, *.vectranet.pl

@Czarny76: niestety muszę się z Tobą zgodzić. Pewnie doczlapiemy do mistrzostwa ale to nie ten styl ani ta jakość...potrzebujemy trenera który będzie potrafił dominować w tej lidze. O pucharach już nawet nie marzę.

odpowiedz
Juror - 27.06.2020 / 19:35, *.comcast.net

Gratulacje dla tak,tak Rosolka.
Najlepszy Luquinas, dobrze Karbownik i Wszolek.
Najslabsi Perhart, Cholewiak i Gwilla.

odpowiedz
Kuba - 27.06.2020 / 19:34, *.telenet.be

Grał Luki na środku, byliśmy walcem. Jest na środku Gvilia i zęby bolą, oczy pieką, gry nie ma. Co robi Gvilia dla Vuko że ten sabotuje grę Legii.
Ja wiem że strzelił 2 gole ostatnio...
Ślepej kurze też ziarno czasami się trafi.
Dziś najsłabszy na boisku, zero przyśpieszenia gry, straty, strzały w trybuny...dramat.

odpowiedz
Kamuflaż - 27.06.2020 / 19:34, *.tpnet.pl

Żenujące widowisko 2-ch najlepszych zespołów w Polsce, z taką grą niech zapomną o pucharach! I słowo o naszym "kołczu" - ma gość 11 pkt przewagi, gra na swoim boisku i Legia wychodzi defensywnie nastawiona, no comment.

odpowiedz
Darek - 27.06.2020 / 19:33, *.chello.pl

Ale lipa.Grali w przewadze i nie było tego widać na boisku.Jeden celny strzał w pierwszej połowie.Wszystko wolno i przewidywalnie.Ledwo remis wymeczyli.Z taką grą do europy?
90 minuta a tu wolno do ataku,zagrania w poprzek boiska.Co to było?

odpowiedz
Misiek 75 - 27.06.2020 / 19:32, *.vectranet.pl

Mecz do zapomnienia ,bez historii jak to się mówi a gra jeszcze tragiczniejsza !!!!!Słabo to widzę za tydzień w Poznaniu .Już tydzień wcześniej z Jagą było wyraźnie widać brak skuteczności ,niech się cieszą ,że ten remis dzisiaj dowieźli !!!!!Dramat nie dało się tego oglądać .Tak nie gra najlepsza drużyna w kraju ;!!!!!!

odpowiedz
WarszawskaOchota - 27.06.2020 / 19:31, *.orange.pl

W moim odczuciu, kompromitacja, kolejna już.
Rosołek po raz drugi ratuje Legii tyłek, będziemy mieli z niego pożytek, brawo młody !
Legia albo nie chce, albo chce zdobyć mistrzostwo jak najmniejszym nakładem sił.
Kolejny słaby mecz, niestety...
Bardzo bym chciał żeby zostal wprowadzony jakiś zapis prawny, że firmy bukmacharkskie nie mogą sponsorować klubów piłkarskich.
Bez podtekstów, ale myslę że zaczęliby grać normalnie.
Dzięki Bogu mamy nadal przewagę, w dwóch meczach straciliśmy już 4 pkt.
Wstyd Legio, Wstydź się !

odpowiedz
Kle - 27.06.2020 / 19:55, *.vectranet.pl

@WarszawskaOchota: w LM Legia grała w koszulkach "Fundacja Legii", właśnie dlatego

odpowiedz
Nojman - 27.06.2020 / 19:31, *.chello.pl

Przecież hanysy powinni kończyć w ośmiu. Zobaczcie co kirkeskow i jego koleżanka sokołowski wyprawiali

odpowiedz
filand - 27.06.2020 / 19:30, *.t-mobile.pl

Rosołek znowu uratował Pana Trenera.
Uff...
Rosołek dziękuję ⚽️????????

odpowiedz
Jerry - 27.06.2020 / 19:30, *.207.237

Gwilia na ławkę. Kolejny bezproduktywny mecz. W meczach gdy nie gra ruchliwy Kante to wtedy Gwilia powinien zapierdzielać a on biega w jednostajnym tempie. O górne pilki nie wogóle walczy. No dramat poprostu.

odpowiedz
szczery - 27.06.2020 / 20:43, *.t-mobile.pl

@Jerry:
A jaki w obronie jest fatalny..Ruchy jak wóz z węglem.

odpowiedz
WSTYD - 27.06.2020 / 19:29, *.t-mobile.pl

Żenująco słaba gra Legii... z taką grą żadnych szans na puchary w tym roku. Potrzebne solidne wzmocnienia.... I to nie jedno...

odpowiedz
Michu - 27.06.2020 / 19:29, *.chello.pl

Żenada, mecz u siebie, 11 pkt przewagi a Vuko ustawia ich defensywnie. To nie jest ta Legia.

odpowiedz
WETERAN - 27.06.2020 / 19:33, *.chello.pl

@Michu: Jasne, ma przecież pół tuzina supernapastników...

odpowiedz
news Legia - 27.06.2020 / 19:29, *.amazonaws.com

DALEJ UTRZYMUJEMY 11 a dzis niezasluzylismy na wygrane na remisach MIstrz?

odpowiedz
Wilanow - 27.06.2020 / 19:27, *.tpnet.pl

Obiektywne rzecz biorąc Piast miał szczęście i sędziego, który gwizdał jak idiota. Legia MISTRZ!

odpowiedz
Podziękować Czechowi i szukać dobrego napastnika !!! - 27.06.2020 / 19:26, *.com.pl

Legia bez napastnika , Czecha powinni pozbyć się na nowy sezon i szukać napadziora , który w lidze odrastał umiejętnościami od reszty ligowych napastników

odpowiedz