fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Relacja z trybun: Świętowanie jeszcze nie teraz

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Przy sprzyjających okolicznościach już w niedzielę Legia mogła zapewnić sobie mistrzostwo Polski. Najpierw trzeba jednak było pokonać przy Ł3 Piasta, co w ostatnim czasie nie jest zadaniem wcale łatwym. Klub w końcu umożliwił udostępnianie niewykorzystanych miejsc w karnetów, nie tylko znajomym, ale i przekazywanie ich do ogólnodostępnej puli, by następnie sprzedać je raz jeszcze. Dzięki temu frekwencja na sobotnim spotkaniu była nieznacznie lepsza niż przy okazji meczu ze Śląskiem. Na trybunach zasiadło 5550 widzów, z ponad 7,5 tysiąca zajętych miejsc w systemie (niestety klub po jednorazowej akcji na Śląsku, znów wrócił do podawanie zawyżonej frekwencji na telebimie).

Przy wejściu na stadion ponownie znajdowały się puszki, do których każdy mógł dorzucić parę groszy od siebie na legijne oprawy. Tym razem fani na Żylecie zajęli obie kondygnacje, a nie jak na meczu ze Śląskiem tylko górną. Doping prowadzony był więc z "gniazda" (na nim zawisł transparent z zakazem skrętu w lewo) i właśnie na środkowych sektorach Żylety staraliśmy się zebrać jak najliczniej, by głośnym dopingiem wesprzeć piłkarzy walczących o mistrzostwo.

Już na początku meczu ryknęliśmy "Mistrz, mistrz, Legia mistrz" - również na dwie trybuny, aby przypomnieć zawodnikom jaka jest stawka meczu z gliwiczanami. Bardzo doniośle niosła się także pieśń "Do boju Legio marsz, mistrzostwo czeka nas...". Jako że mecz prowadził dobrze znany Szymon Marciniak, wiadomo było, że tylko kwestią czasu będzie, kiedy zacznie podejmować niekorzystne dla naszej drużyny decyzje. A wtedy wiadomo... przypominaliśmy "imię" arbitra, a także prowadziliśy dobrze znany dialog na dwie trybuny.



Piłkarzy schodzących do szatni żegnały okrzyki "Legia walcząca, Legia walcząca do końca!". Na początku drugiej połowy ruszyliśmy mocno z "Hitem z Wiednia", a kiedy przez stadion przeszedł pierwszy wybuch radości (po czerwonej kartce dla Rymaniaka), wydawało się, że tego dnia będziemy w naprawdę doborowych nastrojach. Niestety, nie minęły dwie minuty i sędzia podyktował rzut karny dla przyjezdnych i po chwili musieliśmy zmienić repertuar. "Jesteśmy z Wami, hej Legio jesteśmy z Wami" - skandowała Żyleta, by po chwili na pełnej k... ryknąć "Nie poddawaj się, ukochana ma...". Pieśń podchwycił cały stadion i naprawdę konkretnie śpiewał ją dobrych kilka minut.

W drugiej połowie spotkania przez kilka minut śpiewaliśmy pieśń, która debiutowała na naszym stadionie tydzień wcześniej. Pieśń, która naprawdę ma moc, szczególnie jeśli śpiewamy ją zgodnie z melodią, której raz jeszcze uczył gniazdowy, będący autorem zarówno treści, jak i linii melodycznej wspomnianej pieśni. "Nasza Legio będziemy zawsze z Tobą, zawsze z Tobą, do końca naszych dni..." - śpiewane z charakterystycznym "rarara" w refrenie, raz z klaskaniem, innym razem bez, wychodziło naprawdę kozacko. Tradycyjnie już, przez większość meczu, na całej Żylecie powiewały nasze nowe flagi na kijach.



W końcu kilka minut przed końcem spotkania udało się doprowadzić do wyrównania, a gol został uznany dopiero po interwencji z wozu VAR, bowiem marni sędziowie nie dostrzegli, że piłka po strzale Rosołka przekroczyła linię bramkową. Radość była spora, ale trzeba było wrzucić wyższy bieg, aby jeszcze powalczyć o zwycięskiego gola. My zaś staraliśmy się ryknąć kilka decybeli głośniej. Niestety tym razem gol w doliczonym czasie gry nie padł i musieliśmy zadowolić się remisem.

Po końcowym gwizdku podziękowaliśmy piłkarzom okrzykiem "Hej Legio dzięki za walkę", a także okrzykami "Mistrz, mistrz, Legia mistrz!" pokazaliśmy, że kwestia mistrzostwa w sezonie 2019/20 jest dla nas oczywista. Na koniec Żyleta ryknęła "Radek Majecki!", w podziękowaniu dla naszego młodego bramkarza, dla którego było to ostatnie spotkanie z eLką na piersi przed wyjazdem do Francji. Przed Legią dwa wyjazdowe spotkania - w Poznaniu oraz w Krakowie w półfinale Pucharu Polski, niestety oba bez naszego udziału (z powodu pandemii koronawirusa nadal na sektory gości kibice nie są wpuszczani). Widzimy się za dwa tygodnie przy Łazienkowskiej na meczu z Cracovią.

P.S. Na Żylecie wywieszone zostały transparenty "Siwy wracaj do zdrowia", "Małolat ZS PDW" oraz "Harry trzymaj się".

Frekwencja: 5550
Kibiców gości: 0 (zakaz)

Autor: Bodziach

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (32)

+dodaj komentarz
Cult⚽️Legia and Friends Forever! - 30.06.2020 / 00:05, *.amazonaws.com

✨⚽️✨

odpowiedz
Marian - 29.06.2020 / 21:18, *.t-mobile.pl

Podpisuje się obydwiema rękoma i nogami pod transem zakaz skrętu w lewo, tylko....70%procent towarzystwa na stadionie to wyborcy konia rafała. Ale mimo wszystko szacun za wywieszenie

odpowiedz
L - 30.06.2020 / 18:36, *.tpnet.pl

@Marian: a na kogo mają głosować? Każdy wybiera mniejsze zło według własnego uznania bo chyba nie powiesz mi ze któryś z kandydatów zbawi Polskę.

odpowiedz
adz - 02.07.2020 / 01:29, *.play-internet.pl

@L: to nie miejsce na politykę... ale jak można mimo wszystko pomyśleć że mniejsze zło to niebieska flaga z gwiazdkami a nie biało-czerwona?

odpowiedz
L - 02.07.2020 / 17:40, *.play-internet.pl

@adz: :(

odpowiedz
HxM - 03.07.2020 / 11:11, *.tpnet.pl

@adz: nie miejsce na politykę ale się wypowiem ;)

odpowiedz
Pytanie do trenera i do wszystkich. - 29.06.2020 / 20:15, *.centertel.pl

Dlaczego gra Antolic ??? Nie potrafi odebrać piłki przeciwnikowi, nie potrafi biegać, gra tylko na alibi czyli podajemy do najbliższego. Moim zdaniem wychodząc z nim w składzie gramy w 10. Proszę o opinie jeżeli się myle

odpowiedz
XD - 30.06.2020 / 13:02, *.156.44

@Pytanie do trenera i do wszystkich.: Rozumiem, że twój komentarz to troll czy po prostu nie masz pojęcia o piłce?

odpowiedz
L - 30.06.2020 / 18:38, *.tpnet.pl

@XD: Drogi znawco piłki, Antolic jest cienki. Aż bije od niego przeciętnością. Wymień drogi znawco piłkarski zalety Antolicia skoro znasz się na piłce.

odpowiedz
(L) jak Legia - 29.06.2020 / 16:17, *.chello.pl

Ktoś wie czemu był zakaz skrętu w lewo?

odpowiedz
Ja - 29.06.2020 / 18:40, *.vectranet.pl

@(L) jak Legia : a czy to nie jest logiczne? Good Night Left Side, Legia ideologicznie zawsze po prawej.

odpowiedz
Kitownik - 29.06.2020 / 18:53, *.belgacom.be

@(L) jak Legia :

To proste - z Łazienkowskiej tylko w prawo można było skręcić po meczu w ulicę Czerniakowską.

odpowiedz
Bućko - 29.06.2020 / 19:08, *.centertel.pl

@(L) jak Legia : bo wybory

odpowiedz
(L)egia - 29.06.2020 / 19:24, *.virginm.net

@(L) jak Legia : Dlatego że kto skręca w lewo schodzi na manowce.

odpowiedz
ACAB - 29.06.2020 / 19:58, *.t-mobile.pl

@(L) jak Legia : żebyś się pytał biedronko :)

odpowiedz
Gclw - 29.06.2020 / 21:59, *.play-internet.pl

@(L) jak Legia : tak stanowi Kodeks Drogowy

odpowiedz
XD - 29.06.2020 / 22:32, *.chello.pl

@(L) jak Legia : na stadionie można skręcać tylko w prawo lub chodzić prosto

odpowiedz
polk - 29.06.2020 / 22:53, *.cyfrowypolsat.pl

@(L) jak Legia : Zadajesz naprawdę dziwne pytania...

odpowiedz
Yeti - 29.06.2020 / 23:09, *.vectranet.pl

@(L) jak Legia : Ponoć rozpoczął się remont ulicy koło Torwaru i Żyleta chciała ostrzec kibiców wyjeżdżających ze stadionu po meczu, żeby nie skręcali w lewo.

odpowiedz
Loúka - 01.07.2020 / 20:55, *.amazonaws.com

@Ja : może nie Legia bo jako klub piłkarski nie jest ani po lewej, ani po prawej stronie. To kibole i ich chore uprzedzenia i nietolerancja kierują ich na prawilną strone

odpowiedz
adz - 02.07.2020 / 01:34, *.play-internet.pl

@Loúka: nie powinno się tak mowic... Ale jesteś durniem. Legia bez 'kiboli' to już nie Legia. Po drugie koniecznie zweryfikuj według własnego sumienia czym jest uprzedzenie i nietolerancja, szczególnie gdy masz do czynienia z nachalna propagandą i praniem mózgu

odpowiedz
Lfan - 29.06.2020 / 13:14, *.tpnet.pl

Narzekanie na najlepszego sędziego Marciniaka jest śmieszne podczas gdy sami nie potrafimy wygrać grając w 11 na 10.

odpowiedz
Meteor - 29.06.2020 / 15:59, *.t-mobile.pl

@Lfan: Piast w tym meczu oprócz karnego to nie miał prawie nic do powiedzenia pod polem karnym Legii. Nam zabrakło jedynie niestety jak zwykle wykończenia kilku dobrych akcji.

odpowiedz
Kamień - 29.06.2020 / 16:02, *.chello.pl

@Lfan:
k.... że co? Najlepszego? Myli się w każdym meczu

odpowiedz
michur - 29.06.2020 / 17:44, *.chello.pl

@Lfan: kolego laduj, marciniak najlepszy ....nieomylny... przypomnij sobie mecz w zabrzu i poczytaj o Romie jak ja wydy...rudego kukła ile on popełnił błedów nie korzystajac z varu bo po co,,?

odpowiedz
hajdukL - 29.06.2020 / 12:16, *.77.242

Dzięki za walkę? Psucie piłkarzy trwa w najlepsze. Trener w tym meczu również się do tego przyłączył.

odpowiedz
Radek - 29.06.2020 / 11:49, *.centertel.pl

Majeckiego tylko na górze pozdrawiali, zresztą i na to zbytnio nie zasłużył. Bramkarz średni, a i niektórymi wypowiedziami pokazał, że Legia zbyt wiele dla niego nie znaczy.

odpowiedz
On L - 29.06.2020 / 13:05, *.25.51

@Radek : Sredni powiadasz? To zobaczysz jak dobrze będzie bez Majeckiego do końca sezonu i w pucharach. Na pewno bedziesz miał teraz 'kozaka' w bramce.

odpowiedz
Tomek - 29.06.2020 / 13:53, *.113.189

@On L: Ha ha bo Majecki to kozak :):) Jak dla mnie o bardziej maślak...

odpowiedz
Żmija - 29.06.2020 / 14:00, *.vectranet.pl

@Radek : rozumiem, że ty przyczyniłeś się do tego żeby Legia zarobiła 7 mln euro? Albo chociaż złotych...

odpowiedz
(L)uki - 29.06.2020 / 14:25, *.25.60

@On L: nic nam nie wybronił, żadnego meczu ( może jeden gdzie obronił karnego ) gorszy niż Malarz. Ale sprzedaż za taką kasę to Mistrzostwo Świata

odpowiedz
Odp - 29.06.2020 / 15:01, *.chello.pl

@On L: tak, to co miał bronić, bronił, a co miał puścić, puszczał. Nic ponad to, nie mówię, że Cierzniak jest lepszy, wyrażam po prostu opinie na temat Majeckiego. Bramkarz na poziomie Skaby. Kończę temat, pozdrawiam.

odpowiedz