Mateusz Praszelik - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Praszelik odchodzi z Legii

źródło: sport.tvp.pl

Mateusz Praszelik odchodzi z Legii Warszawa. 19-letniemu pomocnikowi 30 czerwca kończy się umowa i nie doszedł do porozumienia ze stołecznym klubie ani w sprawie nowej umowy, ani przedłużenia jej do końca obecnego sezonu - informuje sport.tvp.pl.

Praszelik trafił na Łazienkowską jako junior latem 2014 roku. Regularnie z pierwszą drużyną zaczął treningi wiosną 2019 roku i od tamtej pory zagrał w sumie w ośmiu meczach. Debiut zanotował w dogrywce meczu Pucharu Polski w Częstochowie.

W tym sezonie pojawiał się na murawie siedmiokrotnie, z czego trzy razy od pierwszej minuty. Wiosną zagrał zaledwie kilka minut w lutowym meczu z Jagiellonią (4-0).

Po zimowym zgrupowaniu w Turcji trener Aleksandar Vuković mówił: - Bardzo dobrze pracuje, rozwija się i robi duże postępy. Mocno w niego wierzę. Czasami jest tak, że dla jednego młodego piłkarza szansa otwiera się szybciej niż dla drugiego. Nie zawsze jest to kwestia tego, jak dany zawodnik się prezentuje. Często zależy to od pozycji i kilka rzeczy musi się zgrać w czasie. Od przyszłego sezonu Mateusz może być zawodnikiem bardzo mocno branym pod uwagę, jeśli chodzi o grę w pierwszym składzie.

Praszelik nie będzie narzekał na brak ofert - interesują się nim Śląsk Wrocław, Pogoń Szczecin i Górnik Zabrze.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (27)

+dodaj komentarz
Gepetto - 02.07.2020 / 12:13, *.chello.pl

Wszyscy tak skończą z LTC . Mioduski kolejny błąd popełnił, a co vuko mówi, a robi to często są dwie różne sprawy.

odpowiedz
ja - 01.07.2020 / 17:02, *.chello.pl

Pamiętam jak było z kilkoma innymi piłkarzami w tym chyba z Jędzą.
Też się początkowo nieprzebił, nie wypalił w wieku 19 lat, był wypożyczony i dopiero dość późno odpalił.
Mogli go wypożyczyć. No sorry czasami trzeba dołożyć do 5 piłkarzy by po kilku latach jeden z nich okazał się zawodnikiem za kilka milionów euro.

odpowiedz
Marcel - 01.07.2020 / 14:04, *.t-mobile.pl

Kolejny młody i perspektywiczny, który nie dostał prawdziwej szansy w Legii i odchodzi. Powodzenia w nowym klubie.

odpowiedz
Mateusz z Gór - 01.07.2020 / 07:06, *.orange.pl

W FM-ie też nazywany talentem i też się nie rozwijał.

odpowiedz
Meteor - 01.07.2020 / 08:27, *.t-mobile.pl

@Mateusz z Gór: A u mnie w FM 2020 rozwinął się bardzo dobrze :D

odpowiedz
Gonzo - 30.06.2020 / 22:13, *.138.211

Ciekawe ile tego ekwiwalentu za niego będzie??

odpowiedz
News⚽️Legia - 30.06.2020 / 21:07, *.amazonaws.com

I jeśli klub traci,wychowanka I niepotrafi go zatrzymać,to jest porażka

odpowiedz
SF - 30.06.2020 / 20:53, *.tpnet.pl

Tak to sie uklada ! Powodzenia !!!

odpowiedz
PLBBOY - 30.06.2020 / 18:20, *.play-internet.pl

Z Legii mozna odejść tak jak Majecki. Do silnego klubu i silnej ligi. Z Legii mozna też odejść tak jak Praszelik. Do jakiegoś przecietnego klubu w naszej przecietnej lidze.

odpowiedz
garry - 30.06.2020 / 16:31, *.centertel.pl

Chwali się że chce grać ale robi błąd. Już od sierpnia jak zaczną się puchary, mecze co 3 dni, rotacja, miałby większą szansę na grę. No i z Legii łatwiej wyjechać na zachód do dobrego klubu niż z większości innych polskich klubów.

odpowiedz
Gepetto - 02.07.2020 / 12:18, *.chello.pl

@garry: ile tych pucharów będziesz miał? Dwa mecze? Chłoposzek normalny chce grać w piłkę, bo to jego zawód i pasja. Legia mu odbiera pasję. Lepiej grać jakimś Antolic i Gwilia, Martins, płacić Novikovasom, a nie dawać szansy młodym. Zobaczysz 99% chłopaków z LTC tak skończy

odpowiedz
WojS. - 30.06.2020 / 15:51, *.vectranet.pl

Być może miał zbyt duże wymagania finansowe? Może chciał zagwarantować sobie minuty na boisku? Tego nie wiemy.

odpowiedz
Tszeciak Arubareński - 30.06.2020 / 15:28, *.chello.pl

Nie ma co płakać, takie sytuacje będą się zdarzać często. Gorzej gdyby nikt nie był zainteresowany naszymi wychowankami. Wszyscy szansy nie mogą dostać, a żeby się rozwijać muszą grać.

Z Karbownikiem było to samo, nie wyglądał wcale lepiej od Praszelika. Miał tylko więcej szczęścia że wskoczył na nie swoją pozycję, błysnął, potem to potwierdził i nagle stał się najwartościowszym ligowcem (nie mylić z najlepszym).

odpowiedz
lob - 30.06.2020 / 15:54, *.chello.pl

@Tszeciak Arubareński: Nie tylko, że Karbownik miał więcej szczęścia od Praszelika. Miał i ma charakter, ma lepiej poukładane w głowie. Wie co chcę i dąży do celu. Nie jeden, jeszcze większy talent od Praszelika się nie rozwinął przez słabą głowę i złych doradców.

odpowiedz
garry - 30.06.2020 / 16:33, *.centertel.pl

@Tszeciak Arubareński:
Często brakowało nam człowieka na skrzydło. Gdyby był dość dobry też by mógł grać na nie swojej pozycji.

odpowiedz
zduneq@gmail.com - 30.06.2020 / 17:57, *.play-internet.pl

@lob: a ja mam jakieś przeczucie że na Legię był za słaby, ale na zachodzie będzie wystarczająco dobry

odpowiedz
Robert - 30.06.2020 / 19:32, *.centertel.pl

@Tszeciak Arubareński: Nie jest naszym wychowankiem.

odpowiedz
Błażej - 30.06.2020 / 15:24, *.telnaptelecom.pl

Ale z Astizem i pewnie Rochą przedłużymy, nie? Potem zakontraktujemy Obradovicia, Novikovasa, Pekharta i inne drogie badziewie

odpowiedz
lob - 30.06.2020 / 15:19, *.chello.pl

Za trzy lata, z naszej akademii będzie wychodzić co roku trzech takich Praszelików, albo jeszcze lepszych i nie zmanierowanych.............Nie żałować, niech mu się szczęści........

odpowiedz
Misza_Praga - 30.06.2020 / 14:50, *.plus.pl

Każdy ma prawo do własnego życia i wyboru,nikt nikomu nie będzie mówił co i jak ,skoro tak zrobił to znaczy że ma większe ambicje niż prosić się o grę, Powodzenia

odpowiedz
WETERAN - 30.06.2020 / 14:42, *.chello.pl

Czytajcie uważnie: "30 czerwca kończy się umowa i nie doszedł do porozumienia ze stołecznym klubie ani w sprawie nowej umowy, ani przedłużenia jej do końca obecnego sezonu". Czyli rozmowy były, ale nie było porozumienia. I tyle. Powodzenia!

odpowiedz
SF - 30.06.2020 / 14:09, *.tpnet.pl

Mlodych sie pozbywaja a inni korzystaja !!

odpowiedz
Meteor - 30.06.2020 / 14:03, *.t-mobile.pl

Troszkę szkoda, ale tak to już bywa - czasami uda się jakiegoś zawodnika zgarnąć za darmo, a czasami stracić bez zarobku.
Praszelik emocjonalnie nie był chyba związany z Legią, to też pewnie i jemu tak na 100 % nie zależało aby za wszelką cenę pozostać na Ł3; albo po prostu chce grać gdzieś w pierwszym składzie a nie czekać na szanse u nas.
W każdym razie powodzenia w dalszej karierze.

odpowiedz
Arc - 30.06.2020 / 13:48, *.com.pl

Wielka szkoda, można było wypożyczyć go zimą, żeby nie grzał ławy, a jak sprzedać, to tylko z opcją pierwokupu. Naprawdę nic nie dało się wykombinować?? Na razie przegrywał rywalizację ze środkowymi pomocnikami, ale jest bardzo młody, za dwa lata będzie wyróżniającym się graczem w Ekstraklasie. Odchodzi za darmo, nic z tego Legia nie będzie miała, źle to świadczy o polityce transferowej i myśleniu o przyszłości. Choć w sumie nie wiemy, jak wyglądały negocjacje i czego zawodnik oczekiwał, ale klub powinien pomyśleć już o przyszłości Praszelika jesienią 2019..

odpowiedz
Olaf - 02.07.2020 / 00:52, *.vectranet.pl

@Arc: to jest to: nie wiadomo jakie były negocjacji i własciwie szkoda że Legia nie powiedziała np. "żądania agenta w stosunku do talentu i pracy jaką wykonuje piłkarz były astronomiczne i dlatego się rozstaliśmy" - to byłby też dobry sygnał dla innych pseudo-gwiazdeczek że Legia nie będzie wyrzucać miliony na piłkarzy którzy nic nie dają klubowi.
Osobiście wolałbym, zeby Legia go wypożyczyłą zeby grał i dopiero ew. rozstała się w wieku 21-22 lat , kiedy wiadomo , że raczej nic nie będzie z danego piłkarza...

odpowiedz
ANTYzygo - 30.06.2020 / 13:40, *.com.pl

hm, z jednej strony nigdy mnie jakoś nie przekonywał, ale z drugiej jest młody i prawdziwej szansy nie otrzymał. szkoda, ale pewnie wszyscy wiedzą co robią.
Powodzenia!

odpowiedz
Dossa Junior - 30.06.2020 / 14:33, *.chello.pl

@ANTYzygo: szczerze? ze wszystkich młodych (rosołek, karbo, pyrdoł, majecki) akurat on przekonywał mnie najmniej albo de facto nie przekonywał mnie wcale, choć oczywiście plus za to, że był młody i mógł się rozwijać...

odpowiedz