fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Podsumowanie ostatnich plotek transferowych

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

W ostatnich dniach w mediach pojawiło się kilka nowych nazwisk łączonych z przyjściem do Legii. Dziś wielu zawodnikom skończyły się kontrakty i część z nich nie zdecydowała się na ich przedłużenie ze względu na pandemię koronawirusa. Zebraliśmy w jednym miejscu ostatnie doniesienia że świata transferów.

Na dziś klub zapowiedział zaprezentowanie pierwszego wzmocnienia na nowy sezon.

Przyjdą?

Mikael Ishak (napastnik)
27-letni Szwed jest obecnie graczem 1. FC Nürnberg, chociaż niebawem jego kontrakt wygaśnie i będzie wolnym zawodnikiem. W tym sezonie Ishak nie miał zbyt wielu szans na grę. Na zapleczu Bundesligi rozegrał jedynie 11 na 34 możliwe mecze, w których tylko raz trafił do siatki. Wcześniej napastnik występował również m.in. w Randers FC, Parmie czy Crotone. O zainteresowaniu nim Legii poinformował "Przegląd Sportowy".

Dusan Kuciak (bramkarz)
Legia zainteresowana jest powrotem 35-letniego słowaka. Obecny bramkarz Lechii Gdańsk prezentuje aktualnie bardzo wysoką formę i byłby wzmocnieniem na eliminacje europejskich pucharów. Wiążą go jednak jeszcze 2 lata kontraktu z gdańskim klubem.

Lourency Rodrigues (skrzydłowy)
Dziennikarze z Portugalii informują o zainteresowaniu Legii skrzydłowym Gil Vicente. Chodzi o Lourency Rodriguesa, który w tym sezonie rozegrał 31 mecze, strzelając w nich cztery gole. Brazylijczyk posturą przypomina swojego rodaka Luquinhasa - również jest niewysoki i dysponuje dobrą szybkością. Lourency do Gil Vicente trafił rok temu, przenosząc się z Chapecoense.

Filip Mladenović (boczny obrońca)
Serb niedawno oficjalnie pożegnał się z Lechią Gdańsk i stał się wolnym zawodnikiem. O jego możliwych przenosinach na Łazienkowską mówi się od dłuższego czasu. W Legii zawsze w cenie jest dobry lewy obrońca, a niewykluczona jest sprzedaż latem Michała Karbownika. Jakiś czas temu do gry o Mladenovicia dołączyła Crvena Zvezda, jednak na razie klub i piłkarz nie osiągnęli porozumienia.

Ibrahim Sehić (bramkarz)
Legia szuka nowego bramkarza po odejściu Radosława Majeckiego. Klub rozgląda się za doświadczonym zawodnikiem, przy którym mogliby kształtować się młodzi Wojciech Muzyk oraz Cezary Miszta. Jako kandydat do gry między słupkami stołecznego zespołu pojawił się Ibrahim Sehić. Reprezentant Bośni i Hercegowiny aktualnie jest piłkarzem BB Erzurumsporu, ale jego umowa z tym zespołem kończy się już 20 lipca.

Odejdą?

Domagoj Antolić (środkowy pomocnik)
Coraz bardziej niejasna staje się przyszłość Domagoja Antolicia. Chorwatowi za pół roku kończy się kontrakt z Legią, więc może już rozmawiać z potencjalnymi nowymi pracodawcami. O pozyskaniu pomocnika myślą w Turcji. Przed kilkoma miesiącami Antolicia oglądali wysłannicy Sivassporu, natomiast teraz miejscowe media piszą o zainteresowaniu nim Trabzonsporu.

Artur Jędrzejczyk (środkowy obrońca)
W prawdzie nie należy spodziewać się odejścia kapitana stołecznej drużyny w tym roku, ale do końca umowy pozostało mu mniej niż pół roku. Obecnie jest najlepiej zarabiającym graczem w zespole i raczej nie może liczyć na podobne warunki pod ewentualnym kontraktem.

William Remy (środkowy obrońca)
Media w Kazachstanie informują o zainteresowaniu FK Astany Williamem Remy'm. Francuz ostatnio nie gra z powodu kontuzji, jednak nawet kiedy jest w pełni sił, to nie może liczyć na regularne występy. Jego sprzedaż latem byłaby Legii na rękę. Jego kontrakt wygasa za rok, więc "Wojskowi" mogliby nieźle zarobić na jego odejściu na Wschód.

Luis Rocha (boczny obrońca)
Pierwotnie umowa Portugalczyka z Legią wygasała 30 czerwca, ale strony osiągnęły porozumienie i Luis Rocha pozostanie w klubie do końca obecnego sezonu. Czy przedłuży umowę na kolejne lata? O tym przekonamy się już wkrótce.

Odeszli

Radosław Majecki (AS Monaco)
Mateusz Praszelik (koniec kontraktu)

WYNIKI SONDYNa jakiej pozycji Legia potrzebuje wzmocnień?
SUMA GŁOSÓW: 7257
START: 01.07.2020 / KONIEC: 19.07.2020


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (44)

+dodaj komentarz
FantazjaMniePoniosła - 05.07.2020 / 22:30, *.t-mobile.pl

Gdybyśmy uzupełnili hipotetycznie skład poniższymi piłkarzami, to czy Legia grałaby o fazę grupową Ligi Mistrzów ?

Boruc
Glik (kontrakt kończy za rok - 2 miliony Euro )
Rybus (wolny transfer)
Kapustka (kontrakt kończy za rok - 1 miliony Euro )
Kownacki (roczne wypożyczenie )
Płacheta (2 miliony w ratach plus bonusy za kolejny transfer)

zostają oczywiście
Lewczuk, Karbownik, Jędza itd.

odpowiedz
Trener - 05.07.2020 / 22:42, *.t-mobile.pl

@FantazjaMniePoniosła:

Boruc

Lewczuk Glik Jędrzeijczyk
Vesović Rybus
Płacheta Kapustka Karbownik

Kownacki Kante

odpowiedz
garry - 02.07.2020 / 16:28, *.centertel.pl

nie znacie się, Legia potrzebuje 10, takiej jak Vadis, żeby Gvilia mógł grać za nim, na 10 Gvilia to bardzo średni gracz, nawet w lidze jest kilku lepszych

odpowiedz
Transferowe Plotki - 02.07.2020 / 16:16, *.ynet.pl

Bramkarz: Boruc
Napastnik: Gytkjaer / Świerczok
Obrona: J. Czerwiński
Pomoc: Płacheta, Jorge Felix

odpowiedz
eduardo - 02.07.2020 / 10:03, *.249.78

Płachete wyciagnijcie ze Slaska

odpowiedz
L - 02.07.2020 / 00:14, *.tpnet.pl

Człowieku, co ty napisałeś? Imaz za słaby na Jage (ostatnio wchodzi z ławki), Kiełb jest cienki (zawsze był), a forsell pewnego poziomu nie przeskoczy biorąc pod uwage warunki fizyczne (tak na prawde gosciu raz na rok walnie ładną bramke z dystansu i to tyle). Co do Boruca to chyba każdy kibic L by go chciał ale obawiam się że skąpstwo korposzczura Mioduskiego wygra...

odpowiedz
tekken (L) - 02.07.2020 / 10:54, *.230.92

@L: Rozumiem, że to było do mnie. Nie znasz się chłopie na piłce. O rado tez można było powiedzieć,że za wolny i się nie nadaje, a każdy wiedział,że jedną akcją może przesądzić losy meczu. Takich nam potrzeba.

odpowiedz
L - 02.07.2020 / 00:09, *.tpnet.pl

Ostatnia szansa na powrót Króla Artura. Oby Bornemouth spadło to wtedy nie przedłużą z nim kontraktu...

odpowiedz
tekken (L) - 01.07.2020 / 21:34, *.chello.pl

Już pisałem pod paroma postami, kogo moim zdaniem powinniśmy kupić i dlaczego więc tylko wymienię: Imaz, Kiełb, Forsell, Boruc. Te wymienione w artykule propozycje są do bani, bo takich zawodników mogą mieć kluby z Czarnogóry i Słowacji i potem płacz, ze z takimi podobnymi odpadamy.
Jeżeli chcemy coś ugrać to trzeba kupować najlepszych z polskich lig. Tak robi np. Bayern. Nas nie stać jeszcze na najlepszych, bo oni uciekają do lepszych lig zachodnich (dobrym ruchem było kupienie Ślisza, bo kupiliśmy go jeszcze jak było nas stać -piłkarz perspektywiczny). Dlatego kupujmy piłkarzy dobrych z polskiej ligi, sprawdzonych, co coś wniosą do gry, a którzy nie myślą już o wyjeździe, wracają z zagranicy jak Wszołek. Są Polakami lub są związani z Polską, bo grają już w polskiej lidze długo. To jest droga do sukcesu.

odpowiedz
Wolfik - 01.07.2020 / 23:09, *.mm.pl

@tekken (L): Podobnie jak Ty Kolego, również życzyłbym sobie takiej Legii. Niestety, by pozyskiwać młodych polaków potrzebna jest gotówka i to spora. A tej u nas (i nie tylko) brakuje. Ze Śliszem się udało, bo była wpisana opcja odstępnego. Widziałbym u nas jego kolegów z Lubina - Bartka Białka i Dominika Hładuna. Ale tam już pewnie chcą takiej kasy, że Z transferu Michała Karbownika by brakło...

odpowiedz
(L) jak Legia - 01.07.2020 / 20:05, *.chello.pl

Może jeszcze przyjść Boruc (tak czytałem)

odpowiedz
Sayfer - 01.07.2020 / 20:04, *.226.197

Jest do wzięcia dobry młody bramkarz Błażej Niezgoda były już zawodnik Świtu NDM któremu skończył się kontrakt 30 czerwca i wrócił do Jagiellonii a tam jest 3 bramkarzem.Jest to młodzieżowiec,w bramce Świtu sprawdzał się bardzo dobrze.Moze warto pomyśleć.

odpowiedz
odp - 02.07.2020 / 09:17, *.plus.pl

@Sayfer: ale nachalna autoreklama

odpowiedz
Bystry - 03.07.2020 / 07:41, *.chello.pl

@odp: i co teraz? Po złości go nie zatrudnisz ?

odpowiedz
bronek49 - 01.07.2020 / 17:45, *.chello.pl

Z TYCH PIŁKARZY KTORZY MIELIBY ODEJŚC NAJBARDZIEJ SZKODA ANTOLICA TO W TEJ CHWILI KLUCZOWY ZAWODNIK

odpowiedz
tekken (L) - 01.07.2020 / 21:37, *.chello.pl

@bronek49: Antolicia i Remego, bo widać, że ci zawodnicy grają co najmniej poprawnie.

odpowiedz
Zewlakow - 01.07.2020 / 17:01, *.t-mobile.pl

Siema chlopaki jestem dalej w kontakcie z (L) i puszczam "farbę" kto przyjdzie:
Bramkarz/Obrona:
- Kuciak lub Bułka (wypożyczenie ) sprawa jeszcze nie jasna
- Mladenovic
- Kirkeskov
- Runje

Pomoc:
- Bashkirov
- Kownacki
- Kapustka

Napastnik:
- Bialek
- Ibisević (Hertha Belin)

Brzmi chyba nieźle ?!
Pozdrawiam i widzimy się w KS na YT!

odpowiedz
Sobo(L)ew - 01.07.2020 / 20:53, *.centertel.pl

@Zewlakow: Dobrze że to nie 1 kwietnia, a tak na marginesie to nie ładnie się podszywać pod kogoś bo to karane jest.

odpowiedz
Krzeszczu - 01.07.2020 / 16:28, *.bredband2.com

Sonda jest totalnie bez sensu. 6 opcji, Legia potrzebuje wzmocnien na kazdej z tych opcji, a wybrac mozna tylko jedna. Totalnie bez sensu.

odpowiedz
norma standard - 01.07.2020 / 14:49, *.virginm.net

budujemy stabilna druzyne hehe tak od kilku lat hehe. Wyrozniajacy sie pilkarze maja odchodzic! Tak powstaja najsilniejsze druzyny xD U nas nie ma czegos takiego jak ROZWOJ. Druzyna jest rozpie...na rok w rok... Najpierw nam trukna ze przyjdzie ten i tamte, wtedy zaczynamy myc ze z tym skladem cos mozna bedzie ugrac. No ale zaraz wyprzedadza najlepszych i znowu to samo.... Legia to fabryka pieniedzy dla DM a dla silniejszych klubow co sie cenia to wieczny dyskont! Masakra...

odpowiedz
kaktus - 01.07.2020 / 15:31, *.tpnet.pl

@norma standard:
tak to wygląda we WSZYSTKICH drużynach, aż do samego TOPU... Stratą najlepszych zawodników nie musiały się martwić tylko takie drużyny jak Real lub Barca... DO niedawna bo i z nich tacy odchodzą.
Porównaj sobie pozycję negocjacyjną Legii i Borussii Dortmund... która nie jest w stanie zatrzymać najlepszych piłkarzy...
Niestety nie zapowiada się na to aby się to mogło zmienić w ciągu najbliższych 20 lat...

odpowiedz
norma standard - 01.07.2020 / 15:49, *.virginm.net

@kaktus: Troche masz racji ale takie kluby z topu z najlepszych lig to graja co roku w LM... mala roznica :) Niezauwazalna? Nie pragne zeby Legia byla Bayernem czy Realem , ale oby dozyc czasow gdzie wlasnie takie marki beda miecc o nas jakies zdanie a nie traktowac jak druzyne co sie jej wpiertoli 8 bramek :) Swoja droga piekny to byl meczyk. Chodzi o nas kibicow i na radosc ktora zasluzylismy bedac kibicami takiego klubu , z taka historia i tradycjami. Ot co

odpowiedz
Kaktus - 01.07.2020 / 18:55, *.tpnet.pl

@norma standard:
Różnica między nami a Borussią jest taka, że u nas najlepsi mogli by się od biedy nadawać do gry w LM, a u nich do tego nadają się wszyscy ;)

odpowiedz
grzesiek - 01.07.2020 / 14:03, *.centertel.pl

No prosze a myslalem ze anolić w koncu zaczal grał sam z siebie a tu prosze kontrskt sie konczy i wszystko jasne...

odpowiedz
CW - 01.07.2020 / 13:22, *.175.38

A gdzie info o Damjanie Bohar z Zagłębia?

https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/888035/transfery-legia-warszawa-chce-kupic-napastnika-zaglebia-lubin

odpowiedz
Roma - 01.07.2020 / 11:56, *.plus.pl

Dobrych piłkarzy to potrzebujemy na każdą pozycję, bo obecnie to mamy takich może 4 - 5, a wymieniać średnich na średnich raczej nie ma sensu, lepiej dać pograć młodym.

odpowiedz
Pawełek - 01.07.2020 / 11:25, *.netfala.pl

Ponoć Mladenović już klepnięty :-)

odpowiedz
Plaskacz - 01.07.2020 / 13:53, *.chello.pl

@Pawełek:

Tak.

odpowiedz
Ja - 01.07.2020 / 11:20, *.vectranet.pl

Redakcjo, a czemu nie wspomnieliście o Borucu? Temat też przewija się w mediach.

odpowiedz
Kuba - 01.07.2020 / 11:42, *.t-mobile.pl

@Ja: Boruc na emeryturę!

odpowiedz
Gdziekogowyslac - 01.07.2020 / 14:19, *.233.198

@Kuba: Kuba na Kube!

odpowiedz
kaktus - 01.07.2020 / 15:31, *.tpnet.pl

@Gdziekogowyslac:
Księża na księżyc
Ziemia dla ziemniaków
a pasta do zębów.... :)

odpowiedz
... - 01.07.2020 / 11:06, *.master.pl

Sonda: trener !

odpowiedz
jasiek - 01.07.2020 / 10:58, *.play-internet.pl

Bramkarz i napastnik to priorytet. Mladenovic jak się uda to dobrze, jak nie to drugie dobrze.

odpowiedz
Janusz Lewandowski na wakacjach - 01.07.2020 / 10:53, *.t-mobile.pl

Kuciak won!!

odpowiedz
xman - 01.07.2020 / 11:05, *.play-internet.pl

@Janusz Lewandowski na wakacjach : Podpisuje się pod tym oburącz.

odpowiedz
Kibic - 01.07.2020 / 13:02, *.centertel.pl

@Janusz Lewandowski na wakacjach : A ja pukam się w czoło jak można tak odnosić siłę do bramkarza Legii, ktory grał dobrze i wybronił wiele dla Legii

odpowiedz
Bródno - 01.07.2020 / 17:48, *.chello.pl

@xman: ja też

odpowiedz
antek - 01.07.2020 / 10:32, *.play-internet.pl

Żadnego Polaka nie ma na liście ja pie.....................................................

odpowiedz
woot - 01.07.2020 / 11:13, *.orange.pl

@antek: to są PLOTKI malkontencie

odpowiedz
mohamadi - 01.07.2020 / 11:21, *.tpnet.pl

@antek:

I co w związku z tym? To klub czy reprezentacja? Czołowe kluby europejskie mają większość obcokrajowców w skladzie

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 01.07.2020 / 15:33, *.247.40

@antek: jak to nie ma? Jędrzejczyk jest do odejścia ;-)

odpowiedz
Wa(L)o - 01.07.2020 / 10:27, *.chello.pl

Ta sonda jest do kija bo Legia potrzebuje wzmocnień na WSZYSTKIE POZYCJE.

odpowiedz
Gal Anonim - 01.07.2020 / 10:52, *.t-mobile.pl

@Wa(L)o: co prawda to prawda

odpowiedz