REKLAMA

Nowy sezon będzie krótszy?

Woytek, źródło: przegladsportowy.pl

Czwartkowy Przegląd Sportowy informuje, że Ekstraklasa rozważa różne scenariusze na nadchodzący sezon 2020/21. Bardzo możliwe jest to, że rozgrywki odbędą się w tradycyjnym formacie, bez fazy finałowej. Wówczas wszystkie drużyny rozegrałyby po 30 spotkań, czyli o 7 mniej niż obecnie.

Wszystko oczywiście przez pandemię koronawirusa i przesunięcie aktualnych rozgrywek, które powoduje napięty terminarz w nadchodzących miesiącach. Sezon 2020/21 ma wystartować 14 lub 21 sierpnia. Legia rozpocznie walkę w europejskich pucharach 18-19 sierpnia. Rozgrywki mają zakończyć się 15 maja z uwagi na czerwcowe Euro 2020.

Władze Ekstraklasy SA prowadzą obecnie z głównymi nadawcami (Canal+ i TVP) oraz PZPN-em na temat ostatecznego systemu w sezonie 2020/21. W grę wchodzi oczywiście sporo pieniędzy, obecnie kontrakt daje klubom 225 mln zł, a mniejsza liczba meczów może skurczyć tę kwotę o 42 mln zł.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (38)

+dodaj komentarz
GOCŁAW - 03.07.2020 / 00:12, *.centertel.pl

Ja nie nosze.. Kiedys za to zakrywanie trzeba sie bylo chować bo hool's. Teraz bez maski dostajesz "mandat" !!

Maskę zaloze.. Z napisem

MISTRZ (L) POLSKI 2020

odpowiedz
Książę Nocy - 03.07.2020 / 01:34, *.plus.pl

@GOCŁAW: Szczerze współczuję braku samodzielnego myślenia...

odpowiedz
tomiacab - 03.07.2020 / 11:41, *.237.174

@Książę Nocy: Ja maski nie założę na czyjeś żądanie.

odpowiedz
krasnal - 02.07.2020 / 21:17, *.orange.pl

Było zmniejszenie ligi to podniósł się wrzask że za mało bo nie wszystkie miasta mają swoje drużyny w najwyższej lidze więc podnosili ilość drużyn aż większość była zadowolona. Nieważny poziom ważne że ja gram w najwyższej lidze koniec kropka.

odpowiedz
Hakon - 03.07.2020 / 00:18, *.plus.pl

@krasnal: ciekawe co będzie jak, w październiku znów zawiesza ligę... Pracuje w szpitalu i kilka covidow już widzialem

odpowiedz
Książę Nocy - 03.07.2020 / 01:38, *.plus.pl

@Hakon: I co takiego widziales? Powiedz nam. Ludzi z katarem z bólem głowy? Choroby bez objawowe? Czy może widziałeś telewizję?

odpowiedz
Warszawiak - 03.07.2020 / 06:51, *.centertel.pl

@Książę Nocy: jak jesteś taki mocny to pojeździj komunikacja miejską i poliż poręcze a za 2 tygodnie zobaczysz sam jak to wygląda

odpowiedz
Warszawiak - 03.07.2020 / 06:54, *.centertel.pl

@Książę Nocy: a jeszcze przestań oglądać TVPiS i sam włącz samodzielne myślenie

odpowiedz
ja - 06.07.2020 / 21:24, *.elartnet.pl

@Hakon: To między innymi przez takich jak "tomiacab", który na forum oświadczył, że maski nie założy.

odpowiedz
(L)egia - 02.07.2020 / 20:36, *.virginm.net

Pandemia srandemia.

odpowiedz
Diego - 02.07.2020 / 21:20, *.pulawy.pl

@(L)egia: tu się z Tobą zgadzam kolego, szacun

odpowiedz
Antyberg - 02.07.2020 / 21:48, *.centertel.pl

@(L)egia: Ciekawe kiedy ta szopka i robienia z ludzi debili się skończy??!! Masz rację jedną wielka srandemia !

odpowiedz
Tom - 02.07.2020 / 23:01, *.play-internet.pl

@(L)egia: a jestem Legionista ze śląska i powiem Wam że ta cała pandemia.. To ściema. Osobiście nie znam nikogo "chorego na covid. Ogniska niby były w kopalniach. A objawów brak. Wystarczy że masz podwyższoną temperaturę to odrazu test dodatni. Tak to działa. W mojej robicie jest 400 ludzi i od marca nikt nic nie miał.

odpowiedz
Michal - 02.07.2020 / 23:44, *.72.74

@Tom: cieszy mnie, ze wsrod braci Legijnych sa swiadomi ludzie. Corona to sciema, siedze w UK i nawet tepi angole zaczynaja sie kapowac, ze cos nie gra z tymi zachorowaniami. Nikt nikogo chorego nie zna.
Ps. Odgorny nakaz jest taki, ze jak ktos ma objawy to z automatu mu przybija się covid. Chore czasy.
Pozdrawiam

odpowiedz
jjj - 03.07.2020 / 10:18, *.play-internet.pl

@Michal:
Aids tez nie istnieje bo nikogo nie znasz chorego? Albo ebola? Skad sie tacy ludzie biora?? :) covid jest i jest zagrozeniem, ja widzialem kilkaset chorych - pracuje w szpitalu jedboimiennyn

odpowiedz
Drewnaldo - 03.07.2020 / 12:43, *.centertel.pl

@jjj: to są ameby więc szkoda czasu na polemikę. Cyt klasyke, kiedy nie było Internetu tylko rodzina wiedziala żeś debil

odpowiedz
WL - 02.07.2020 / 20:13, *.tpnet.pl

Tylko zmniejszenie ligi do 12 zespolow przy spadajacych 3-ch i 3 walczace o miejsca premiowane wtedy w srodku tabeli jest 6 zespolow i to wzmocni rywalizacje a sprawa finansow wyjdzie na plus !!

odpowiedz
GL - 02.07.2020 / 20:07, *.tpnet.pl

Przy 18-sto zespolowej lidze nie ma przeszkod zeby spadalo 4 zespoly a pierwsza trojka lub czworka o miejsca premiowane wiec pozostaje 10 zespolow srodka tabeli ktore beda musialy walczyc o punkty a przy 16-sto zespolowej obecnie spada 3 i 3 zespoly walcza o miejsca premiowane a 10 walczy o punkty wiec wychodzi to samo a roznica dotyczy tylko finansow !!

odpowiedz
MC - 02.07.2020 / 19:22, *.orange.pl

Żeby cokolwiek ruszyć w polskiej piłce trzeba by było ograniczyć liczbę zespołów w Ekstraklasie do 12, z 3 drużynami spadającymi do niższej ligi. Wtedy udałoby się zniszczyć patologię środka tabeli, czyli zespoły które kalkulują jak zdobyć tyle punktów aby bezpiecznie się utrzymać, ale bez aspiracji na żadne wyższe pozycje. W takiej sytuacji każdy mecz byłby grą o wszystko bez kalkulowania czy chce się nam wychodzić na boisko czy nie. Dzięki temu poziom ligi stopniowo by wzrastał. Jednocześnie aby to spiąć finansowo musiałaby istnieć 1 liga z transmisją każdego meczu aby ta klasa rozgrywkowa była równie popularna co Ekstraklasa. W naszych polskich warunkach, gdzie kibice przychodzą na stadiony i oglądają swoje drużyny w TV nie dla wyników, lecz z fanatyzmu taki projekt miałby szanse wypalić.

odpowiedz
Ja - 02.07.2020 / 20:02, *.t-mobile.pl

@MC: Przy 12, podział na grupę mistrzowską i spadkową jest sprawiedliwszy, bo z reważami wyjdzie 32 kolejki, co jest bliższe optimum w naszej biednej lidze. Przez za długi sezon nasprowadzano do nas pełno szrotu by wydłużyć ławkę, a najlepszych trzeba było sprzedać by domknąć budżet.

Ja bym jeszcze dołożył baraże 9 (a nawet i z 8) miejsca z drużyną, która nie wygrała finału baraży o awans bezpośredni (z 8 mogła by grać ta, która przegrała pierwszy dwumecz z zwiciężcą baraży) .

odpowiedz
SF - 02.07.2020 / 15:45, *.tpnet.pl

Powinno byc mecz i rewanz a liga powiekszona do 18 zespolow od sezonu 2021/2022.natomiast faza finalowa powinna byc zlikwidowana bo to sa mecze bez rewanzy!!

odpowiedz
garry - 02.07.2020 / 16:24, *.centertel.pl

@SF
bardzo niemądrze; dużo drużyn które w srodku tabelu grają o nic, dużo meczów o nic, mniej meczów ciewawych między mocniejszymi drużynami, mniejsze wpływy z reklam i gorszy produkt żeby za lepsze pieniądze sprzedać, mniej pieniędzy z TV dzielonych pomiędzy wiecej klubów, mniej pieniędzy dla Legii, niższy poziom ligi, mniej sportowych emocji przez cały rok, bo tylko na koniec roku lub i wtedy nie jeśli lider ma dużą przewagę, teraz wyścig o ósemkę to dodatkowe emocje i wszystkie drużyny się angażują, to ważny moment w lidze i każdy o coś walczy, w ostatnich latach niemal każdy beniaminek obniża poziom i albo spada od razu albo w następnym roku, wyjątek stanowi chyba tylko Górnik, ciągle wchodzą jakieś ekipy które nie mają stadionów, Sandecja w Niecieczy, Raków w Częstochowie, zaraz może być Warta z Wronek i Radomiak z Warszawy... to są liczne argumenty; a tym piszesz bez sensu lepiej 18 niż 16.

odpowiedz
jim - 02.07.2020 / 18:18, *.tpnet.pl

@SF: Więcej drużyn to mniej kasy z transmisji i dodatkowo poziom który jest słabiutki będzie jeszcze gorszy

odpowiedz
Ja - 02.07.2020 / 20:10, *.t-mobile.pl

@SF: A takiej zmiany od sezonu 2021/22 już nie przyklepał Boniek, by Widzew miał łatwiejszy awans w przyszłym sezonie.

Co do fazy finałowej przy 12 zespołach z rewanżami wyjdzie 32 kolejki.

Za długi sezon to zmora naszej ligi, kluby potrzebują dłużej ławki wtedy, by nie skończyć jak Lechia w tamtym sezonie, przez co mniej pieniędzy jest na wypłate dla tych najlepszych, więc zastępowani są tanim szrotem w dużej ilości.

odpowiedz
atmosferic - 02.07.2020 / 10:59, *.orange.pl

Ciekawe co na to canal +, ktory sporo na tym straci - bo to potencjalnie 56 meczow transmisji - no powiedzmy ze 10 mniej bo multiliga w ostatnich 2 kolejkach. To i tak spore straty. Chyba ze wyplaca mniej.

Watpie ze to bedzie mialo miejsce. Raczej bedzie 37 koelejek.

odpowiedz
guru43 - 02.07.2020 / 15:45, *.orange.pl

@atmosferic: Serio sugerujesz, że rozegrają 37 kolejek, bo się Canal+ nie zgodzi na mniej? Przecież oni mają gówno do gadania, jeżeli chodzi o format rozgrywek. Najwyżej zapłacą mniej i tyle.

odpowiedz
Pawełek - 02.07.2020 / 10:30, *.netfala.pl

Pewnie, powinno być 30 kolejek, mecz i rewanż a nie jakieś udziwnienia jak faza finałowa. Wszystkie topowe ligi grają w takim systemie.

odpowiedz
Micha - 02.07.2020 / 10:35, *.10.98

@Pawełek: Słusznie prawisz kolego. W zamian ewentualnie można powiększyć ligę do 18 zespołów.

odpowiedz
atmosferic - 02.07.2020 / 11:06, *.orange.pl

@Micha: No wlasnie nie mozna, nie mozna zmieniac zasad w trakcie rozgrywek - lks, arka i korona musza spasc. Taka byla umowa ze bedzie od sezonu 21/22 to to trzeba dotrzymac. Pacta sunt servanda.

Pewne jest natomiast ze boniek sie nie nadaje na prezesa bo tych zmian formatu rozgrywek jest zdecydowanie za duzo - powstal potworny burdel i w tej chwili co roku jest inny format, za rok bedzie rowniez inny.

System powinien byc conajmniej przez 2 dekady niezmienny. A moze i dluzej. Jezeli te systemy sa nonstop zmieniane to znaczy ze nie dzialaja, a wiec boniek sie myli.

odpowiedz
Kuba - 02.07.2020 / 12:23, *.t-mobile.pl

@atmosferic: Nazwy własne, takie jak np. nazwiska piszemy z dużej litery. Boniek.
Dobrze, że przez kryzys polska piłka wraca do normy, czyli 30 kolejek.

odpowiedz
Olaf - 02.07.2020 / 12:26, *.vectranet.pl

@Pawełek: taaaaa, pewnie, szybciutko zmienisz zdanie jak Legię przekręcą drużyny grające o nic - nie pamiętasz kilka lat temu jak Górnik podłożył się Lechowi chyba 1:6 ?? (wstawiając 6 rezerwowych).

Teraz słabiaki grają w dolnej części tabeli między sobą a jakby niektórzy z nich grali z Lechem (np. Arka) to nie wiem czy by nie oddawali punktów (jakby nie byli w strefie spadkowej)...

odpowiedz
atmosferic - 02.07.2020 / 13:06, *.orange.pl

@Kuba: boniek pisze celowo z malej, bo to maly czlowiek, aczkolwiek byl wielki pilkarz.

odpowiedz
Paul Visco - 02.07.2020 / 13:22, *.chello.pl

@Micha: A może pierw by w naszej lidze , pojawiły się 3-4 drużyny , które przynajmniej bedą wstanie rywalizować w ostatniej fazie eliminacji . Liga powinna być zredukowana do takiej liczby , aby poziom znacznie poszedł do góry - i po 4 mecze z każdym

odpowiedz
Koper - 02.07.2020 / 13:47, *.02.net

@Olaf: górnik podłożył się jak już był podział na grupy

odpowiedz
Jano - 02.07.2020 / 16:38, *.orange.pl

@Micha: nie nie powiększanie tej dziadowskiej ligi o kolejne dziadowskie zespoły nic nam nie daje i nie da,tyle tylko że pieniądze dla wszystkich będą mniejsze i dziadów do podkładania się przybędzie ,tak jak jest teraz nie jest idealnie ale jest lepiej,bo większość dziadów którzy o nic nie grają jest rozproszona i w większości walczy o utrzymanie,a dołożenie kolejnych 2 tylko obniży poziom!

odpowiedz
C - 02.07.2020 / 18:32, *.centertel.pl

@atmosferic: zgadzam się z Tobą kolego w 100%.piłkarz sporych lotów,człowieczek słabiutki.

odpowiedz
JA - 02.07.2020 / 20:26, *.t-mobile.pl

@Pawełek: W większości lig w innych dyscyplinaxh są play-offy po rudzie zasadniczej by podkoniec ligi nie było przekrętów. Podział ligi jest spoko tylko, nie na tak dużą ligę, przy 12 można by było i rewanże rozegrać, a kolejek było by 32. W ramach rekompensaty, można by dać więcej zagrożonych spadkiem wracając do baraży międzligowych tak by tylko najlepsza/2 najlepsze drużyny z grupy spadkowej była/y spokojna/e o utrzymanie.

odpowiedz
Hakon - 03.07.2020 / 00:25, *.plus.pl

@Pawełek: powinno być 10 drużyn spadają 3 i 4 rundy do rozegrania jak w Szkocji

odpowiedz